Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na cesty

Pojištění na cesty by mělo být nezbytnou součástí plánované dovolené, ať se vydáváte poznávat krásy České republiky nebo cestujete do zahraničí. Zasloužený odpočinek vám bohužel mohou znepříjemnit různé situace, které většinou nelze předvídat a to i přesto, že počítáte s nejhorším. Správně sjednané pojištění na cesty pokryje výdaje za lékařská ošetření, náklady na léky i případné repatriace, které byste se svou modrou kartičkou zdravotní pojišťovny museli hradit sami.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč je důležité sjednání pojištění na cesty?

Dovolená klepe na dveře, děti šílí radostí, rodinné vozidlo prošlo kontrolou, zavazadla jsou naložena. Voda vypnutá, okna zavřená, spotřebiče jste zkontrolovali dvakrát. Na co jste zapomněli? Na rodinné cestovní pojištění na cesty!

Klid. Máte spoustu času. Usaďte děti do sedaček a v klidu vyrazte. Cestovní pojištění totiž sjednáte online klidně během cesty.

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Pojistka může obsahovat celou řadu rizik. Těmi nejzákladnějšími je ohrožení vašeho zdraví. Díky cestovnímu pojištění budete mít jistotu, že vás kdekoliv bez potíží ošetří, hospitalizují nebo provedou nutný operační zákrok. Kdykoliv se můžete i ztratit. Vyhlášení pátrání a součinnost záchranářů je drahá záležitost, kterou vám pokryje právě cestovní pojištění.

Co obvykle zahrnuje cestovní pojištění:

 • První pomoc
 • Ošetření
 • Hospitalizaci
 • Zásah horské služby
 • Operační zákrok
 • Repatriace a převoz
 • Léky
 • Asistenční služby
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění auta na cesty do zahraničí

Co je pojištění na cesty a jaké jsou možnosti připojištění?

Jedná se o nepovinného, avšak velice důležitého společníka pro zajištění téměř bezstarostné dovolené. Cestovní pojištění lze sjednat v základní variantě, která obsahuje léčebné výlohy, asistenční služby a rekreační sporty. Z léčebných výloh jsou hrazena veškerá potřebná ošetření, nemoci, náklady na léky, transporty a dokonce i repatriace. Asistenční služba je vám pak k dispozici po celou dobu dovolené, 24 hodin denně. Jedná se o službu, která v případě nouze zprostředkuje turistické a lékařské informace, telefonickou pomoc, tlumočení nebo překlady. Základní balíček cestovního pojištění je k zakoupení online od 11 korun pro jednu dospělou osobu.

Pokud vám základní varianta cestovního pojištění nestačí, nezoufejte. Balíček lze rozšířit o volitelná připojištění – připojištění úrazu, zavazadel, odpovědnosti, storno cesty a zimní, rizikové či extrémní sporty.

Jak vybrat to správné pojištění na cesty?

V případě, že jedete na rekreační dovolenou k moři, vystačíte si s cestovním pojištěním s limity pojistného krytí léčebných výloh ve výši 5 mil. Kč. Můžete zvážit možnost sjednání připojištění odpovědnosti, zejména pokud budete bydlet v hotelu. Svým neúmyslným jednáním totiž můžete vy nebo vaše děti velmi snadno hotelové vybavení poškodit. Jste-li příznivci zimních radovánek, určitě se bez řádného cestovního pojištění na hory nevydávejte. Nejedna zkušenost hovoří o sražených dětech, pomalejších nebo bezohledných lyžařích. Pojištění odpovědnosti kryje škody, které způsobíte třetím osobám na jejich zdraví nebo majetku.

Sjednání cestovního pojištění

Nespoléhejte na nízké limity pojistného krytí z cestovních pojištění k platebním kartám, ani na omezené limity krytí Vaší zdravotní pojišťovny. Sjednejte si cestovní pojištění na cesty pomocí naší online kalkulačky. Z pohodlí domova stačí na do kalkulačky cestovního pojištění zadat pár základních údajů, tedy vyplnit vstupní parametry - termín, cíl a typ cesty, věk pojištěných osob. Po kliknutí na tlačítko Pokračovat se zobrazí nabídka až 11 pojišťoven, které je možné porovnat nejen podle ceny, ale také podle limitů pojistného krytí. Jakmile budete mít ve výběru vhodné pojišťovny jasno, kliknete na tlačítko Koupit, doplníte osobní údaje a objednávku cestovního pojištění potvrdíte tlačítkem Objednat. Do 15 minut vám do e-mailové schránky dorazí veškeré potřebné dokumenty a pojistná smlouva. Pro vznik pojištění už objednávku stačí pouze uhradit dle pokynů. V případě, že byste se na cokoli rádi zeptali, kontaktujte nás prostřednictvím online chatu nebo infolinky 222 100 200. Naši specialisté jsou vám k dispozici.

Pojištění na cesty

Jak zrušit cestovní pojištění?

Výpověď cestovního pojištění je jednoduchá. Stačí ji podat písemně a formulář k tomu ani nepotřebujete. Do dopisu jen napíšete číslo vaší smlouvy, důvod, proč od smlouvy odstupujete a přidáte váš podpis. Výpověď je možné zaslat také v e-mailu.

Jaké jsou varianty výpovědi

 • Písemnou výpovědí do 2 měsíců ode dne uzavření smlouvy.
 • Písemnou výpovědí ke konci pojistného období, je-li sjednáno běžné pojistné.
 • Písemnou výpovědí do 3 měsíců ode dne oznámení vzniku pojistné události.
 • Písemnou výpovědí dohodou (nejpozději v den počátku platnosti pojištění, kdy vrácená částka bude zkrácena o 20 % kvůli nákladům na uzavření pojistné smlouvy).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ