Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na cesty

Pojištění na cesty by mělo být nezbytnou součástí plánované dovolené, ať se vydáváte poznávat krásy České republiky nebo cestujete do zahraničí. Zasloužený odpočinek vám bohužel mohou znepříjemnit různé situace, které většinou nelze předvídat a to i přesto, že počítáte s nejhorším. Správně sjednané pojištění na cesty pokryje výdaje za lékařská ošetření, náklady na léky i případné repatriace, které byste se svou modrou kartičkou zdravotní pojišťovny museli hradit sami.

banner sleva

Proč je důležité sjednání pojištění na cesty?

Dovolená klepe na dveře, děti šílí radostí, rodinné vozidlo prošlo kontrolou, zavazadla jsou naložena. Voda vypnutá, okna zavřená, spotřebiče jste zkontrolovali dvakrát. Na co jste zapomněli? Na rodinné cestovní pojištění na cesty!

Klid. Máte spoustu času. Usaďte děti do sedaček a v klidu vyrazte. Cestovní pojištění totiž sjednáte online klidně během cesty.

Co je pojištění na cesty a jaké jsou možnosti připojištění?

Jedná se o nepovinného, avšak velice důležitého společníka pro zajištění téměř bezstarostné dovolené. Cestovní pojištění lze sjednat v základní variantě, která obsahuje léčebné výlohy, asistenční služby a rekreační sporty. Z léčebných výloh jsou hrazena veškerá potřebná ošetření, nemoci, náklady na léky, transporty a dokonce i repatriace. Asistenční služba je vám pak k dispozici po celou dobu dovolené, 24 hodin denně. Jedná se o službu, která v případě nouze zprostředkuje turistické a lékařské informace, telefonickou pomoc, tlumočení nebo překlady. Základní balíček cestovního pojištění je k zakoupení online od 11 korun pro jednu dospělou osobu.

Pokud vám základní varianta cestovního pojištění nestačí, nezoufejte. Balíček lze rozšířit o volitelná připojištění – připojištění úrazu, zavazadel, odpovědnosti, storno cesty a zimní, rizikové či extrémní sporty.

Jak vybrat to správné pojištění na cesty?

V případě, že jedete na rekreační dovolenou k moři, vystačíte si s cestovním pojištěním s limity pojistného krytí léčebných výloh ve výši 5 mil. Kč. Můžete zvážit možnost sjednání připojištění odpovědnosti, zejména pokud budete bydlet v hotelu. Svým neúmyslným jednáním totiž můžete vy nebo vaše děti velmi snadno hotelové vybavení poškodit. Jste-li příznivci zimních radovánek, určitě se bez řádného cestovního pojištění na hory nevydávejte. Nejedna zkušenost hovoří o sražených dětech, pomalejších nebo bezohledných lyžařích. Pojištění odpovědnosti kryje škody, které způsobíte třetím osobám na jejich zdraví nebo majetku.

Sjednání cestovního pojištění

Nespoléhejte na nízké limity pojistného krytí z cestovních pojištění k platebním kartám, ani na omezené limity krytí Vaší zdravotní pojišťovny. Sjednejte si cestovní pojištění na cesty pomocí naší online kalkulačky. Z pohodlí domova stačí na do kalkulačky cestovního pojištění zadat pár základních údajů, tedy vyplnit vstupní parametry - termín, cíl a typ cesty, věk pojištěných osob. Po kliknutí na tlačítko Pokračovat se zobrazí nabídka až 11 pojišťoven, které je možné porovnat nejen podle ceny, ale také podle limitů pojistného krytí. Jakmile budete mít ve výběru vhodné pojišťovny jasno, kliknete na tlačítko Koupit, doplníte osobní údaje a objednávku cestovního pojištění potvrdíte tlačítkem Objednat. Do 15 minut vám do e-mailové schránky dorazí veškeré potřebné dokumenty, pojistná smlouva a asistenční kartička. Pro vznik pojištění už objednávku stačí pouze uhradit dle pokynů. V případě, že byste se na cokoli rádi zeptali, kontaktujte nás prostřednictvím online chatu nebo infolinky 222 100 200. Naši specialisté jsou vám k dispozici.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ