222 100 200 Zavoláme vám zpět

Konečně pojištění pro milovníky extrémních sportů

Publikováno: 01.03.2020

Ne všichni z nás si dovolenou představují jako lenošení a odpočinek. Pro někoho je relaxem pořádná dávka adrenalinu A jasné, že i milovníci extrémních sportů se potřebují pojistit. Pojďme se podívat na to, u kterých pojišťoven, a za jakých podmínek, je možné si tuhle položku k cestovnímu pojištění přidat.

Konečně pojištění pro milovníky extrémních sportů

Platnost extrémních sportů

Územní platnost připojištění extrémních sportů je shodná s územní platností vaší pojistky. Horní věková hranice pojištěných osob  bývá stanovena do 70 let a délka cesty je pak standardně omezena na maximálně 365 dnů.

Pojistky extrémních sportů zahrnují běžné, zimní a rizikové sporty provozované na rekreační úrovni, výkonnostně nebo v souvislosti s provozováním profesionálního sportu nebo formou účasti na veřejně organizovaných sportovních soutěžích a přípravy na ně.

Ale jak říkáme i u dalších typů pojištění - pro přesně vymezení vaší pojistky, včetně krytí a podmínek, si pečlivě projděte podmínky, které najdete ve smlouvě.

Cestovní pojištění online

Kdo vás pro extrémní sporty pojistí

Dříve byla nabídka pro pojištění extrémních sportů poněkud omezená, ale dnes už ji  najdete u celé řady pojišťoven např. ERGO, TOP Cestovnní pojištění nebo VZP. A některé z nich se navíc přímo zaměřují na outdoorové aktivity.

Díky vyššímu riziku úrazu a případným nákladnějším výdajům je jasné, že i samotná cena cestovního pojištění se zahrnutými extrémními sporty bude o něco vyšší. Ale i tak se rozhodně vyplatí ji mít.

Které sporty jsou považovány za extrémní

Většina pojišťoven se shodne, že mezi extrémní sporty patří:

  • Snowboarding, freeride, skialpinismus, akrobatické lyžování, běžkování mimo trasy
  • Horolezectví a turistika nad 3 000 m. n. n.
  • Rafting, canoying, divoká voda, potápění do 30 metrů
  • Bojové sporty, kitesurfing, paragliding, bungee jumping

A většina pojišťoven vás určitě nepojistí na:

  • Potápění hlouběji 30 metrů
  • Base jump
  • Automobilové sporty
  • Letecké sporty

Ovšem jak jsme řekli výše - přesné definování najdete v pojistných podmínkách každé společnosti.

Všechny nabídky máte možnost si projít online, hezky v klidu a vybrat si pro vás tu nejlepší, protože jak víte - bezpečí především!

Pro připojištění extrémní sportů stačí, když si v kalkulátoru cestovního pojištění zaškrtnete pole ,,Extrémní sporty". Podrobně rozepsané rizikové sporty také naleznete například po kliknutí na informační ikonu „Detail“ při sjednávání pojištění u jednotlivých pojišťoven.

Cestovní pojištění online

 

Autor: Richard Kadlec