Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na lyže s dětmi

Publikováno: 18.02.2020

Pokud se chystáte vyrazit na rodinnou zimní dovolenou, nezapomeňte při výběru destinace zohlednit i nejmenší členy vaší rodiny. Pro inspiraci jsme pro vás připravili pár tipů na nejlepší lyžařská střediska pro rodiny s dětmi.

Kam na lyže s dětmi

I české hory mají co nabídnout

I když díky nestálým sněhovým podmínkám vyráží stále větší počet českých lyžařů na svou zimní dovolenou do zahraničních lyžařských středisek, i u nás je stále co objevovat. Spousta ski areálů prošla v posledních letech modernizací a i důraz na rozvoj kvality místních služeb je stále větší.

Spočítat cestovní pojištění

A v případě, že vás čeká rodinná dovolená s malými začínajícími lyžaři, mají pro vás české hory několik výhod:

  • vzdálenost destinace;
  • cena dovolené;
  • nehrozí jazyková bariéra - např. v lyžařské školce.

Ale samozřejmě najdou se i nějaké nevýhody, v porovnání s lyžařskými centry v Alpách:

  • nejisté sněhové podmínky;
  • méně vhodných sjezdovek pro děti a začínající lyžaře.

Aktuální sněhové zpravodajství můžete sledovat například na stránkách www.chmi.cz. Pokud vás zajímá, jak jsou na tom sjezdovky a vleky v daném středisku, podívat se můžete třeba zde.

Kam na lyže s dětmi

A jaká lyžařská střediska jsou tedy tzv. ,,baby-friendly"? Připravili jsme si pro vás 3 tipy na nejlepší rodinná lyžařská střediska v České republice, kde se zabaví děti i dospělí.

  • Skiareál Lipno

Resort přímo u lipenské přehrady se přímo prezentuje jako rodinné lyžařské středisko a tak jsou veškeré služby přizpůsobeny rodinám s dětmi. Nachází se zde hned tři zóny, které jsou přímo vyhrazeny pro děti. Bambini park, určen pro nejmenší do 4 let, kteří se poprvé seznamují s lyžemi anebo jen užívají sněhu na sáňkách či bobech. Fox park je pak plnohodnotným výukovým hřištěm vybaveným pojízdnými koberci. Do obou parků je vstup zdarma. Skiareál samozřejmě nabízí i lyžařskou školu, která má vyhrazenou svoji sjezdovku. Celkově zde najdete 12,2 km upravených sjezdovek mírné a střední obtížnosti, které mají příjemný pozvolný profil. Moderní zasněžovací systém je samozřejmostí.

  • Skiareál Benecko

Tradiční a přesto moderní skiareál, přezdívaný vzdušné lázně Krkonoš, nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Na své si zde však přijde opravdu každý. Pro děti a jejich bezpečný trénink prvních obloučků slouží dětský park Havrland s pohyblivým pásem pro snadnější přepravu malých lyžařů. Mimo jiné zde najdete také Family Arenu, která je plná výukových pomůcek na svahu, slalomů, skoků i vln. Zde se zabaví opravdu celá rodina. A pro ty nejmenší, ne-lyžaře, je tu nespočet míst, které se dají využít pro sáňkování či bobování. Působí zde celkem 5 lyžařských škol, takže pokud chcete výuku lyžování svých dětí svěřit profesionálům, máte rozhodně z čeho vybírat.

  • Skiareál nový Klínovec

Nejvyšší hora Krušných hor, které je současně největším lyžařským střediskem v Krušných horách. I toto středisko se řadí u rodin s dětmi mezi velmi oblíbené. Pro děti bude ideálním útočištěm Dětský park Primáček u Huga, který je vybaven dvěma pojízdnými koberci pro snazší přejezdy začínajících lyžařů, ale také pohádkovým slalomem a dalším moderním vybavením. Využít můžete služeb oficiální lyžařskou školu skiareálu, která nabízí výuku lyžování a snowboardingu pro všechny věkové kategorie. Pořádnou lyžovačku si zde můžete užít celkem na 31,5 km sjezdovek.

Cestovní pojištění i do Krkonoš

Sjednání cestovního pojištění při cestách do zahraničí je již běžný standardem. Ovšem i při zimní dovolené na českých horách se vám může hodit. Jeho součástí je pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Na podrobnější informace se podívejte na náš předešlý článek.

Spočítat cestovní pojištění

Zdroj: www.onthesnow.cz; www.kudyznudy.cz

Autor: Andy