Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Kypr

Krásné počasí po celý rok, příjemné teploty, nádherné pláže, příroda i historické památky. To vše má pro vás připravený Kypr. Vydejte se tento ostrov objevovat během vaší dovolené. A než se na ni vydáte, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění na Kypr, které se o vás postará za všech okolností.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění na Kypr?

Na Kypru mají ve veřejných zdravotních zařízeních občané České republiky nárok na bezodkladnou zdravotní péči. V případě soukromých lékařských středisek, která disponují lepší kvalitou služeb, je ovšem třeba počítat se zaplacením poměrně vysokých částek. Když byste v případě potřeby chtěli získat kvalitní ošetření, které nebudete muset platit z vlastních úspor, je nezbytné sjednat si cestovní pojištění na Kypr

V něm by neměly chybět správně nastavené limity léčebných výloh, které se vztahují právě na lékařské ošetření, hospitalizaci nebo úhradu léků. Stejně tak je dobré nezapomínat na připojištění, která nám mohou pomoci v celé řadě dalších situací. Jedná se například o pojištění odpovědnosti, pojištění úrazu, pojištění storna cesty nebo pojištění zavazadel.

Cestovní pojištění na Kypr

Srovnání cestovního pojištění na Kypr

Se srovnáním aktuálních nabídek cestovního pojištění na Kypr vám pomůže online kalkulačka. Pouze do ní zadáte několik základních údajů (délku trvání cesty, počet osob zahrnutých do pojistky) a hned uvidíte přehledně porovnané nabídky podle ceny i míry zajištění (nižší, střední a vyšší). Nabídky si také můžete upravovat a přidávat užitečná připojištění, abyste získali to nejvýhodnější cestovní pojištění na Kypr. 

Kolik stojí cestovní pojištění na Kypr?

Cena cestovního pojištění na Kypr je individuální. Ovlivňuje ji totiž počet dní dovolené, počet pojištěných osob, nastavené pojistné limity i vybraná připojištění. Částku, na kterou vás cestovní pojištění vyjde, tedy uvidíte právě v online kalkulačce, která vám pomůže získat to nejlevnější cestovní pojištění na Kypr.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 8 000 000 neomezeno
Pojištění úrazu 300 000 300 000 600 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 3 000 000 10 000 000
Pojištění zavazadel NE 20 000 50 000
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 257 Kč 370 Kč 753 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 26 a 29 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 21. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění na Kypr?

Cestovní pojištění na Kypr si během chvíle sjednáte také přes online kalkulačku. Stačí si vybrat pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší pojistku uzavřít. Všechny důležité dokumenty vám budou doručeny do e-mailu. Samotná pojistka začíná platit, jakmile zaplatíte pojistné (online platbou, bankovním převodem). 

Co si připravit před cestou na Kypr?

Pro vycestování na Kypr vám bude stačit platný občanský průkaz nebo cestovní pas, vízum tedy nebudete potřebovat.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka 199, policie 199, hasiči 199
 • Jazyky - úředními jazyky jsou řečtina a turečtina. Bez problémů se zde domluvíte anglicky a v turistických oblastech také německy a francouzsky.
 • Očkování - není povinné, doporučuje se ovšem to proti spalničkám, záškrtu a žloutence typu A a B
 • Řízení - rychlostní limit pro jízdu v obci je 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnicích 100 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je 0,5 ?.
 • Na co si dát pozor - vycestování na sever Kypru do tzv. Severokyperské republiky je možné bez problémů, po návratu je třeba se prokázat letenkou nebo lodním lístkem coby důkazem legálního vstupu na Kypr.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy na Kypru

Na Kypr se cestuje především za skvostnými plážemi jako Golden Beach nebo zátoka Petra tou Romiou alias Afroditina pláž, kde se měla podle pověsti zrodit tato bohyně krásy a lásky. Kromě toho vám Kypr může nabídnout i nádhernou přírodu a historické památky. Podívejte se na naše tipy, co byste si zde rozhodně neměli nechat ujít.

Tipy, co vidět na Kypru

 • Larnaca - největší město Kypru s celou řadou památek a velmi živou atmosférou. Za návštěvu stojí kostel sv. Lazara s ostatky této biblické osobnosti, středověká pevnost i promenáda nacházející se opodál.
 • Lefkosa - hlavní město, známé také pod jménem Nikósie. Je rozdělené na tureckou a řeckou část a prochází jím dokonce dvě časová pásma. Ujít si zde nenechejte staré město a Selimovu mešitu. 
 • Troodos - vnitrozemské pohoří s nejvyšší horou Olymp měřící 1 951 m. n. m.
 • Cape Greco - přírodní rezervace s mohutnými útesy, mořskými jeskyněmi a nádherně fotogenickými scenériemi. V rezervaci jsou přehledně značené, nenáročné turistické stezky. 
 • Severní Kypr - díky dlouhodobé izolaci zde dnes můžete vidět doslova neporušenou přírodu bez resortů a davů turistů. Těšte se na hory, husté lesy, skalnaté vnitrozemí i poloprázdné pláže. 
 • Famagusta - na kraji tohoto města najdete letovisko Varoša, které se kdysi doslova hemžilo hvězdami, jako je Brigitte Bardot, dnes je však doslova místem duchů.
 • Kourion - antické město a nejvýznamnější archeologická lokalita na Kypru. K vidění je zde například řecko-římské divadlo s perfektní akustikou.
 • Salamis - antické město, jehož vznik se datuje do 8. století př. n. l.
 • Pafos - kyperské město, které proslavila především jeho historie. Najdete zde celou řadu kostelíků, antické památky a známé Královské hrobky, které jsou na seznamu památek UNESCO.
 • Kykkos - nejbohatší kyperský klášter nacházející se vysoko v horách. Pochází z 12. století a dodnes je obýván mnichy.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY