Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Egypta

Do Egypta jezdíme především na příjemnou dovolenou plnou oddychu a odpočinku. U Čechů je pak tradičně nejoblíbenější destinací Hurghada nebo Marsa Alam, kde najdeme krásné dovolenkové resorty, ve kterých si budou libovat páry i rodiny s dětmi. Egypt je navíc velmi dobře dostupný letadlem z Prahy, Brna i Ostravy a kromě pláží umí nabídnout i celou řadu zajímavostí.

Mezi nejznámější místa patří samozřejmě pyramidy v Gíze a povodí Nilu, podél kterého najdeme celou řadu starověkých památek. V našem článku najdete nejen tipy na výlety, ale také rady, jak si vybrat cestovní pojištění, které se o vás na dovolené postará.

Cestovní pojištění do Egypta

Proč cestovní pojištění do Egypta?

Vyrazit na zahraniční dovolenou do Egypta bez uzavřeného cestovního pojištění se opravdu nemusí vyplatit. Pokud se vám něco stane a budete potřebovat zásah lékaře, veškeré platby za ošetření půjdou z vaší vlastní kapsy.

Nejčastější komplikace turistů v Egyptě:

 • amébóza,
 • břišní tyfus,
 • cestovatelský průjem,
 • hepatitida A,
 • salmonelóza,
 • shigelźa (bacilární úplavice).

Před všemi těmito běžnými bakteriálními a virovými onemocněními, které vás mohou při návštěvě této destinace potkat, vás cestovní pojištění neochrání, ale minimalizuje náklady na lékařská ošetření a na léky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Egypta je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se vám úraz nebo onemocníte. Standardně jsou v základním balíčku cestovního pojištění zahrnuty náklady na ošetření, hospitalizaci, nezbytné léky, léčbu, nutné převozy, repatriaci a převoz tělesných ostatků do České republiky. Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb. Součástí pojištění jsou již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění, např.:

Vyberte si produkt, který bude mít dostatečné krytí na pojištění léčebných výloh. V tomto případě doporučujeme minimálně 5 milionů Kč. V Egyptě totiž mohou být náklady na zdravotní péči vyšší než v ČR. Je to hlavně kvůli tomu, že kvalita veřejného zdravotnictví není v Egyptě vysoká, a turisté z Evropy jsou tak většinou léčeni v moderních zdravotních zařízeních zaměřených především na cizince. A náklady na léčbu jsou zde poněkud nákladnější.

V případě jakýchkoliv potíží pak neváhejte nejdřív kontaktovat asistenční linku dané pojišťovny, která vám zajistí zdravotní péči pouze v ověřeném a kvalitním zdravotnickém zařízení.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Srovnání cestovního pojištění do Egypta

Pro získání aktuálního přehledu nabídek cestovního pojištění do Egypta slouží naše online kalkulačka cestovního pojištění. Vyhnete se tak zbytečnému obíhání poboček jednotlivých pojišťoven - stačí se doma jen připojit k internetu, a za pár minut máte hotovo.

Do online kalkulačky jednoduše zadáte základní údaje o vaší cestě do Egypta a získáte přehled jednotlivých nabídek, a to včetně ceny cestovního pojištění. Nejlepší cestovní pojištění do Egypta vám na míru si můžete také podle svých představ a potřeb upravovat - jak výši limitů, tak výběr jednotlivých připojištění.

Kolik stojí pojištění do Egypta?

Přesnou cenu cestovního pojištění určuje délka vaší dovolené, počet pojištěných osob, vybraná výše pojistných limitů a užitečných připojištění. Částku přímo vám na míru uvidíte v online kalkulačce. A potom už si můžete vybrat to nejvýhodnější a nejlevnější cestovní pojištění do Egypta sobě na míru.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 8 000 000 Kč 40 000 000 Kč
Pojištění úrazu 300 000 Kč 400 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 4 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 25 000 Kč 50 000 Kč
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 362 Kč 566 Kč  1 245 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní turistickou cestu do Egypta pro čtyřčlennou rodinu (dva dospělí 38 a 40, dvě děti 7 a 5 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 25. 5. 2023.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si sjednat cestovní pojištění do Egypta?

Cestovní pojištění do Egypta si můžete snadno a během chvíle sjednat přes kalkulačku cestovního pojištění. Vyberete si pojistný produkt podle vašich představ, pojištění uzavřete a všechny důležité dokumenty vám přijdou do e-mailu. Samotné pojištění pak začíná platit hned, jak zaplatíte pojistné.

Pamatujte, že nejlevnější cestovní pojištění do Egypta nemusí být nutně to nejlepší. Je především důležité, aby se o vás v případě potřeby správně postaralo, a vy si tak mohli relax na dovolené užívat opravdu bez obav.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou do Egypta?

Pro vycestování do Egypta potřebujete mít platný cestovní pas, a to minimálně 6 měsíců od data vstupu na území tohoto státu. Pamatujte, že platný pas musí mít také děti. Pro občany České republiky platí v Egyptě také vízová povinnost - turistické vízum (s měsíční platností) si můžete zakoupit za 25 USD po příletu na letištích v Káhiře, Hurghadě a Marsa Alam.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 123, policie 126, hasiči 180
 • Jazyky - úředním jazykem je v Egyptě moderní standardní arabština. Nebudete mít ale problém se tu domluvit anglicky. A celá řada průvodců od prověřených cestovních kanceláří umí dokonce česky.
 • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti břišnímu tyfu, vzteklině, žloutence typu A a B, spalničkám, záškrtu, dětské obrně a tetanu
 • Voda - nepijte raději vodu z kohoutku, používejte pouze tu balenou
 • Na co si dát pozor:
  • Především v létě se zde připravte na velmi vysoké teploty. Dodržujte tedy odpovídající pitný režim, používejte opalovací krémy s vysokým UV faktorem a v těch nejrizikovějších hodinách zůstávejte ve stínu.
  • Vyhněte se cestování vozem po vlastní ose a svou důvěru raději svěřte organizované dopravě a zájezdům či výletům. Především v oblasti výletů se můžete setkat s neoficiálními nabídkami např. od personálu hotelu - takovým nabídkám doporučujeme se vyhýbat.
  • V turisticky oblíbených oblastech, především v okolí známých památek, se připravte na spoustu pouličních prodejců, kteří vám budou nabízet své zboží, někdy až vtíravým způsobem. Neberte si od nich nic do ruky, nenechávejte se jimi fotit, nedávejte jim pro nafocení svůj mobilní telefon - všechny tyhle aktivity se berou jako přijmutí zboží či služby, za kterou se očekává platba. Stejně tak si dejte pozor na ,,nosiče" zavazadel po příletu na letiště.
  • Respektujte místní islámské náboženství a na veřejných místech nenoste příliš odhalující oblečení. Základem jsou zakrytá ramena, žádné hluboké výstřihy a šortky či sukně alespoň ke kolenům.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy do Egypta

5 zajímavostí o Egyptě

 • Hlavním městem Egypta byla přes tisíc let Káhira. Dnes ovšem vzniká nové hlavní město. Staví se 45 km od toho původního. Hlavním důvodem je únik od přelidněnosti, příliš husté dopravy a smogu. Dostavba se plánuje na rok 2030, kdy se má do tohoto nového hlavního města, které prozatím nemá jméno, přesunout vláda i 5 milionů obyvatel. Káhira je pak největším městem na kontinentu a jediným městem v Africe, ve kterém jezdí  metro.
 • V Egyptě bylo vynalezeno a objeveno hned několik zajímavých věcí - papír, klíč, zubní pasta nebo kalendář (se 12 měsíci a 365 dny). Ve starověkém Egyptě se dokonce vyráběly i protetické končetiny a prováděly i operace mozku.
 • Vznikla zde tradice výměny snubních prstenů u manželského slibu.
 • Kočky zde byly dlouhou dobu považovány za posvátné zvíře. V domácnosti měla nosit štěstí. Pokud jste kočku omylem zabili, čekal vás trest smrti.
 • Prší tady jen 6 dní v roce.

Co vidět v Egyptě?

Pyramidy v Gíze a Velká sfinga

Pyramidy jsou jedním z nejznámějších egyptských symbolů a také jedinou dochovanou památkou ze 7 divů starověkého světa. Nejvýznamnější je Cheopsova, tzv. Velká pyramida, která měří necelých 140 metrů. Postavena je také přesně v jedné třetině vzdálenosti rovníku od pólu a zároveň v centru obydleného světa. Velká sfinga je pak neméně známým egyptským symbolem. Je jednou z největších soch na světě vytesanou z jednoho kusu kamene, přičemž o stáří tohoto díla se vedou časté spory. Nejčastěji se odborníci kloní k 3. tisíciletí př. n. l.

Akvárium v Hurghadě

Krom samotného akvária s více než stovkou zvířat se tady můžete projít i uměle vytvořeným deštným pralesem. Menší děti pak určitě potěší mini ZOO s velbloudy, pštrosy a gekony.

Abu Simbel

Díky své vzdálenosti a poloze není tento chrám tak často navštěvovanou památkou, ale pokud ho navštívíte, rozhodně nebudete litovat. Abu Simbel najdete 290 km od Asuánu a do skály ho nechal vytesat jeden z nejslavnějších egyptských faraonů - Ramesse II. Chrámy byly pomyslnou vstupní branou do Egypta, takže vám neujde jejich impozantnost. Chrámy jsou tedy dva - větší a menší. Ten větší patřil Ramessovi a menší pak jeho manželce Nefertari.

Giftun

Tento ostrov najdete cca 2 hodiny od pobřeží Hurghady a přezdívá se mu ,,Egyptský Karibik". Po celé jeho délce ho obklopují korály, takže je jako stvořený pro šnorchlování a pozorování pestrobarevného podmořského světa Rudého moře. Nachází se tu jen jeden bar, a za občerstvení si v něm docela připlatíte, ale zato si tu můžete vychutnat jednu z nejkrásnějších egyptských pláží - Mahmya beach.

Luxor a Karnak

Luxor se nachází na místě starobylých Théb (Vesetu) a můžete zde vidět ukázku vrcholného období faraonské civilizace. Například Jižní Opet (Chrám v Luxoru), který byl dříve propojený s chrámem v Karnaku 2,5 km dlouhou slavností alejí se 700 sfingami. Od roku 1979 je Luxor na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Karnak je pak největším chrámovým komplexem v Egyptě - jeho plocha je asi 8 000 kilometrů čtverečních. Jeho nejstarší části pocházejí z doby před 2 000 lety, nejmladší z období vlády prvních Ptolemaiovců.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ