222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Egypta a COVID-19

Egypt navštěvují turisté především za účelem dovolené a odpočinku, kdy je nejvíce vyhledávaná destinace Hurghada. Samotná země leží v severovýchodní Africe a letadlem je velmi dobře dostupná. Mimo pláží dokáže nabídnou i řadu četných zajímavostí. Mezi nejznámější místa samozřejmě patří pyramidy v Gíze, nebo i povodí rozsáhlé řeky Nil. Jako turisté ale budete okouzleni také velkým množstvím mešit, které se po celém území nacházejí. Výběr cestovního pojištění a jak je to s COVID 19 a podmínky pro vstup do destinace.

Cestovní pojištění do Egypta COVID-19

Jaké cestovní pojištění do Egypta a COVID 19

Pro cesty do Egypta si zvolte takové pojištění, které kryje léčebné náklady v souvislosti s COVID-19 i v destinacích, které jsou podle Ministerstva Zdravotnictví a Vnitra považovány za vysoce rizikové. V současnosti k nim patří právě i Egypt. Přehled pojišťoven včetně informace toho, v jakých zemích kryjí onemocnění COVID-19 naleznete ZDE. V tomto cestovním pojištění byste pak zcela jistě měli mít krytí i pro riziko storna cesty právě v souvislosti s koronavirem, ať už v případě nařízené nebo preventivní karantény.

Vyrazit na zahraniční dovolenou do Egypta bez uzavřeného cestovního pojištění se nemusí vyplatit. Pokud se vám něco stane a budete potřebovat zásah lékaře, veškeré platby za ošetření půjdou z vaší vlastní kapsy.

Nejčastější komplikace turistů:

 • Amébóza
 • Břišní tyfus
 • Cestovatelský průjem
 • Hepatitida A
 • Salmonelóza
 • Shigelźa (bacilární úplavice)

Před všemi těmito běžnými bakteriálními a virovými onemocněními, které vás mohou při návštěvě této destinace potkat, vás cestovní pojištění neochrání, ale minimalizuje náklady na lékařská ošetření a na léky.

Cestovní pojištění Egypt

Cestovní pojištění do Egypta je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se vám úraz nebo onemocníte. Standardně jsou v základním balíčku cestovního pojištění zahrnuty náklady na ošetření, hospitalizaci, nezbytné léky, léčbu, nutné převozy, repatriaci a převoz tělesných ostatků do České republiky. Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb. Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 • úrazové připojištění – trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 • připojištění zavazadel – zničení, poškození či ztráta zavazadel
 • připojištění odpovědnosti – odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na   jejich majetku či na zdraví
 • připojištění storno cesty -úhrada stornovacích poplatků za cestovní službu, příp. i letenek

Vyberte si produkt, který bude mít dostatečné krytí na pojištění léčebných výloh. V tomto případě doporučujeme minimálně 5 milionů Kč. V Egyptě totiž mohou být náklady na zdravotní péči vyšší než v ČR. Je to hlavně kvůli tomu, že kvalita veřejného zdravotnictví není v Egyptě vysoká a turisté z Evropy jsou tak většinou léčeni v moderních zdravotních zařízeních zaměřených především na cizince. A náklady na léčbu jsou zde poněkud nákladnější.

V případě jakýchkoliv potíží pak neváhejte nejdřív kontaktovat asistenční linku dané pojišťovny, která vám zajistí zdravotní péči pouze v ověřeném a kvalitním zdravotnickém zařízení.

Podmínky pro vstup do Egypta

Pro vstup do Egypta aktuálně potřebujete:

 • Vízum
 • Pas s platností alespoň 6 měsíců od data vstupu do země
 • Negativní PCR test na koronavius ne starší než 72 hodin nebo negativní antigenní test ne starší než 24 hodin. Výjimku v tomto případě mají děti do věku 5 let. Do letadla můžete nastoupit i s potvrzením o prodělaném koronaviru v posledních 90 dnech. Po příletu pak v tomto případě musíte stejně podstoupit test.

PCR test je vyžadován i v turistických letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam, stejně jako v hlavním městě Káhiře. Zároveň také platí, že z podmínky na předložení negativního PCR testu se nevztahuje na děti do 6 let.

Kde se nechat otestovat před cestou a jakým testem se prokázat

Pro vstup do Egypta tedy potřebujete PCR test, nevystačíte si pouze s levnějším antigenní. Stejně tak se aktuálně nepřihlíží ani k prodělanému koronaviru nebo proběhnutém očkování. PCR test musí být doplněný o potvrzení pro vycestování - obvykle za příplatek. Nezapomeňte toto potvrzení, které musí obsahovat i kolonku pro vyplnění čísla pasu.

Druhou možností je nechat se otestovat až po příletu do Egypta. Ve vybraných turistických letoviscích (Šarm el-Šajch, Hurgháda, Taba, Marsa Alam) je možné po příletu podstoupit PCR-test přímo na letišti za cenu cca 30 USD. Pro tento účel pak s sebou musíte mít i fotokopii svého pasu (stránky s fotografií). Nicméně důrazně upozorňujeme, že se jedná o podmínky pro vstup, které vydal Egypt, ale někteří letečtí přepravci mohou vyžadovat test před samotným letem. Tuto informací je potřeba si ověřit předem, před samotnou cestou.

Kde se v Egyptě nechat testovat před cestou zpět do ČR

Vzhledem k tomu, že je Egypt destinací, která je MZV označena jako vysoce riziková, je nutné před cestou zpět do ČR, podstoupit test na COVID-19 ještě v Egyptě.

V turistických oblastech se doporučuje využít turistických testovacích center umístěných na letišti. Dle vzdálenosti hotelu od letiště se náklady na test vč. ceny transferu obvykle pohybují mezi 40-50 USD. Se zajištěním testu a transferu obvykle pomůže recepce na hotelu, nebo místní delegát - tedy pokud cestujete s cestovní kanceláří.

Pokud se ale pohybujete mimo turistická letoviska, tak doporučujeme využít k testu akreditované laboratoře, které spravuje místní ministerstvo zdravotnictví. Seznam laboratoří naleznete ZDE.

Před odletem zpět do České republiky je také potřeba vyplnit příjezdový formulář. A po návratu absolvovat PCR test – nejdříve 5. den po návratu, nejpozději 14. den. Do té doby je nutná samoizolace a povinnost nosit všude mimo domov respirátor.

Aktuální opatření v Egyptě

V Egyptě se aktuálně setkáte s těmito opatřeními:

 • Měření tělesné teploty infračerveným teploměrem při každém vstupu do hotelu.
 • Dezinfekce zavazadel.
 • Pravidelná dezinfekce prostor a vybavení hotelu vč. lehátek na pláži a u bazénu.
 • Odstupy mezi osobami 2 metry.
 • Zákaz večírků a společenských akcí.
 • Ve většině hotelů platí zákaz přímého kontaktu hostů s jídlem v hotelové restauraci, max. povolený počet 6 osob u stolu.
 • Omezení některých rekreačních aktivit na pláži a u bazénu.

 

Spočítat cestovní pojištění