222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Egypta a covid-19

Egypt navštěvují turisté především za účelem dovolené a odpočinku, kdy je nejvíce vyhledávaná destinace Hurghada. Samotná země leží v severovýchodní Africe a letadlem je velmi dobře dostupná. Mimo pláží dokáže nabídnou i řadu četných zajímavostí. Mezi nejznámější místa samozřejmě patří pyramidy v Gíze, nebo i povodí rozsáhlé řeky Nil. Jako turisté ale budete okouzleni také velkým množstvím mešit, které se po celém území nacházejí. Vedle tipů na výlety vám poradíme i s výběrem cestovního pojištění, které zohledňuje případné potíže kvůli onemocnění covid-19.

Cestovní pojištění do Egypta COVID-19

Jaké cestovní pojištění do Egypta a COVID 19

Pro cesty do Egypta si zvolte takové pojištění, které kryje léčebné náklady v souvislosti s nemocí covid-19 i v destinacích, které jsou podle Ministerstva Zdravotnictví a Vnitra považovány za velmi rizikové. Egypt je momentálně stále považován za zemi s velmi vysokým rizikem nákazy. Přehled pojišťoven včetně informace toho, v jakých zemích kryjí onemocnění covid-19 naleznete ZDE. V tomto cestovním pojištění byste pak zcela jistě měli mít krytí i pro riziko storna cesty právě v souvislosti s koronavirem, ať už v případě nařízené nebo preventivní karantény.

Vyrazit na zahraniční dovolenou do Egypta bez uzavřeného cestovního pojištění se nemusí vyplatit. Pokud se vám něco stane a budete potřebovat zásah lékaře, veškeré platby za ošetření půjdou z vaší vlastní kapsy.

Nejčastější komplikace turistů:

 • Amébóza
 • Břišní tyfus
 • Cestovatelský průjem
 • Hepatitida A
 • Salmonelóza
 • Shigelźa (bacilární úplavice)

Před všemi těmito běžnými bakteriálními a virovými onemocněními, které vás mohou při návštěvě této destinace potkat, vás cestovní pojištění neochrání, ale minimalizuje náklady na lékařská ošetření a na léky.

Cestovní pojištění Egypt

Cestovní pojištění do Egypta je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se vám úraz nebo onemocníte. Standardně jsou v základním balíčku cestovního pojištění zahrnuty náklady na ošetření, hospitalizaci, nezbytné léky, léčbu, nutné převozy, repatriaci a převoz tělesných ostatků do České republiky. Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb. Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 • úrazové připojištění – trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 • připojištění zavazadel – zničení, poškození či ztráta zavazadel
 • připojištění odpovědnosti – odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na   jejich majetku či na zdraví
 • připojištění storno cesty -úhrada stornovacích poplatků za cestovní službu, příp. i letenek

Vyberte si produkt, který bude mít dostatečné krytí na pojištění léčebných výloh. V tomto případě doporučujeme minimálně 5 milionů Kč. V Egyptě totiž mohou být náklady na zdravotní péči vyšší než v ČR. Je to hlavně kvůli tomu, že kvalita veřejného zdravotnictví není v Egyptě vysoká a turisté z Evropy jsou tak většinou léčeni v moderních zdravotních zařízeních zaměřených především na cizince. A náklady na léčbu jsou zde poněkud nákladnější.

V případě jakýchkoliv potíží pak neváhejte nejdřív kontaktovat asistenční linku dané pojišťovny, která vám zajistí zdravotní péči pouze v ověřeném a kvalitním zdravotnickém zařízení.

Podmínky pro vstup do Egypta COVID-19

Pro vstup do Egypta aktuálně potřebujete:

 • Vízum
 • Pas s platností alespoň 6 měsíců od data vstupu do země
 • Certifikát o ukončeném očkování
 • Negativní PCR test na koronavius ne starší než 72 hodin, pokud nedisponujete certifikátem o očkování. Výjimku v tomto případě mají děti do věku 6 let. PCR test vám bude vyhotoven před odletem zpět do ČR a to za cenu 30 USD.

Kde se v Egyptě nechat testovat před cestou zpět do ČR

V turistických oblastech se doporučuje využít turistických testovacích center umístěných na letišti nebo v místech, které jsou pro testování vracejících se turistů určeny. Většinou vás tam zavezou autobusy z hotelu. Tuto možnost doporučujeme zarezervovat ještě před odletem do Egypta, protože tak budete v mnohem větším klidu.

Pokud se ale pohybujete mimo turistická letoviska, tak doporučujeme využít k testu akreditované laboratoře, které spravuje místní ministerstvo zdravotnictví. Seznam laboratoří naleznete ZDE.

Před odletem zpět do České republiky je také potřeba vyplnit příjezdový formulář. A po návratu absolvovat PCR test – nejdříve 5. den po návratu, nejpozději 14. den. Do té doby je nutná samoizolace a povinnost nosit všude mimo domov respirátor.

Aktuální opatření v Egyptě

Služby nejsou v Egyptě nijak omezeny, doporučuje se ovšem nosit respirátor, kde to jen jde, zejména ve vnitřních prostorech, taxících nebo v místech s velkou koncentrací lidí. Toto opatření je vyžadováno zejména při vstupu do muzeí. Informace vám také dodá vaše cestovní kancelář.

5 zajímavostí o Egyptu

 • Hlavním městem Egypta byla přes tisíc let Káhira. Dnes ovšem vzniká nové hlavní město. Staví se 45 km od toho původního. Hlavním důvodem je únik od přelidněnosti, příliš husté dopravy a smogu. Dostavba se plánuje na rok 2030, kdy se má do tohoto nového hlavního města, které prozatím nemá jméno, přesunou vláda i 5 milionů obyvatel. Káhira je pak největším městem na kontinentu a jediným městem v Africe, ve kterém jezdí  metro.
 • V Egyptě bylo objeveno hned několik zajímavých věcí – papír, klíč, zubní pasta, kalendář (se 12 měsíci a 365 dny). Ve starověkém Egyptě se dokonce vyráběly i protetické končetiny a prováděly i operace mozku.
 • Vznikla zde tradice výměny snubních prstenů u manželského slibu.
 • Kočky zde byly dlouhou dobu považovány za posvátné zvíře. V domácnosti měla nosit štěstí. Pokud jste kočku omylem zabili, čekal vás trest smrti.
 • Prší tady jen 6 dní v roce.

Spočítat si cestovní pojištění

Egypt – tipy na výlety

Pyramidy v Gíze a Velká sfinga

Pyramidy jsou jedním z nejznámějších Egyptských symbolů, a také jedinou dochovanou památkou ze 7 divů starověkého světa. Nejvýznamnější je Cheopsova, tzv. Velká pyramida, která měří necelých 140 metrů. Postavena je také přesně v jedné třetině vzdálenosti rovníku od pólu a zároveň v centru obydleného světa. Velká sfinga je pak neméně známým egyptským symbolem. Je jednou z největších soch na světě vytesanou z jednoho kusu kamene, přičemž o stáří tohoto díla se vedou časté spoty. Nejčastěji se odborníci kloní  k 3 tisíciletí př. n. l.

Akvárium v Hurghadě

Krom samotného akvária s více než stovkou zvířat se tady můžete projít i uměle vytvořeným deštným pralesem. Menší děti pak určitě potěší mini ZOO s velbloudy, pštrosy a gekony.

Cestovní pojištění do Egypta COVID-19

Abu Simbel

Díky své vzdálenosti poloze není tento chrám tak často navštěvovanou památkou, ale pokud ho navštívíte, rozhodně nebudete litovat. Abu Simbel najdete 290 km od Asuánu, a do skály ho nechal vytesat jeden z nejslavnějších egyptských faraonů Ramesse II. Chrámy byly pomyslnou vstupní branou do Egypta, takže vám neujde jejich impozantnost. Chrámy jsou tedy dva – větší a menší. Ten větší patřil Ramessovi a menší pak jeho manželce Nefertari.

Giftun

Tento ostrov najdete cca 2 hodiny od pobřeží Hurghady a přezdívámu se „Egyptský Karibik“. Po celé jeho délce ho obklopují korály, takže je jako stvořený pro šnorchlování a pozorování pestrobarevného podmořského světa Rudého moře. Nachází se tu jen jeden bar, takže si na něm dost připlatíte za občerstvení, ale za to si tu můžete vychutnat jednu z nejkrásnějších egyptských pláží – Mahmya beach.

Cestovní pojištění do Egypta COVID-19

Luxor a Karnak

Luxor se nachází na místě starobylých Théb (Vesetu) a můžete zde vidět ukázku vrcholného období faraonské civilizace. Například Jižní Opet (Chrám v Luxoru), který byl dříve propojený s chrámem v Karnaku 2,5 km dlouhou slavností alejí se 700 sfingami. Od roku 1979 je Luxor na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Karnak je pak největším chrámovým komplexem v Egyptě – jeho plocha je asi 8 000 kilometrů čtverečních. Jeho nejstarší části pocházejí z doby před 2 000 lety, nejmladší z období vlády prvních Ptolemaiovců.