Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Egypta a covid-19

Do Egypta jezdíme především na příjemnou dovolenou plnou oddychu a odpočinku. U Čechů je pak tradičně nejoblíbenější destinací Hurghada nebo Marsa Alam, kde najdeme krásné dovolenkové resorty, ve kterých si budou libovat páry i rodiny s dětmi. Egypt je navíc velmi dobře dostupný letadlem z Prahy, Brna i Ostravy, a kromě pláží umí nabídnou i celou řadu zajímavostí. Mezi nejznámější místa patří samozřejmě pyramidy v Gíze a povodí Nilu, podél kterého najdeme celou řadu starověkých památek. V našem článku najdete nejen tipy na výlety, ale také rady, jak si vybrat cestovního pojištění, které zohledňuje případné potíže kvůli onemocnění covid-19.

Cestovní pojištění do Egypta COVID-19

Koronavirus a Egypt

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Před cestou do Egypta

Než se vydáte do Egypta je třeba:

 • Vyplnit formulář „prohlášení cestovatele“, který odevzdáte ho při příletu do Egypta. Můžete ho klidně vyplnit až v letadle nebo elektronicky až 2 dny před odletem.
 • Předložit potvrzení o ukončeném očkování s QR kódem,  nebo negativní PCR či antigenní test, který není starší než 72 hodin.
  • U jednorázových vakcín – 14 dní po aplikaci, u dvourázových vakcín – 14 dní po aplikaci druhé dávky, posilující dávky nejsou zatím vyžadovány.
  • Test můžete také podstoupit přímo na letišti v letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Taba, Marsa Alamza cenu 30 USD. Českým občanům je ale zastupitelským úřadem důrazně doporučováno, aby se nechali testovat ještě před odletem. V případě, že byste byli testováni pozitivně jsou možnosti pomoci velmi omezené a není garantováno, jak by s vámi v Egyptě naložili – vše probíhá v kompetenci místních úřadů.
  • Děti mladší 12ti let nemusí předkládat ani doklad o očkování, ani negativní test.
 • Uzavřít zdravotní cestovní pojištění.

Po příletu do Egypta

Po příletu na letišti uhradíte vízový poplatek ve výši 25 USD (raději mějte přesnou hotovost) a bude vám změřena teplota.

A jak to s bezpečnostními opatřeními vypadá přímo v Egyptě? Ubytovací, stravovací či dopravní služby jsou standardně v provozu a nejsou nijak omezeny. O aktuální situaci v konkrétní destinaci se raději informujte před odletem, například na  Velvyslanectví Egypta v Praze nebo u vašeho poskytovatele cestovních služeb.

Návrat z Egypta do České republiky

Od 9. 4. 2022 skončila platnost Ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně vstupu z Egypta do ČR, takže odpadá nutnost se před odletem testovat. Raději so ovšem zjistěte také přesné podmínky vašeho přepravce (autobus, letadlo), jestli potvrzení o bezinfekčnosti nepožaduje. Více informací pak naleznete na následujícím odkaze.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

5 zajímavostí o Egyptu

 • Hlavním městem Egypta byla přes tisíc let Káhira. Dnes ovšem vzniká nové hlavní město. Staví se 45 km od toho původního. Hlavním důvodem je únik od přelidněnosti, příliš husté dopravy a smogu. Dostavba se plánuje na rok 2030, kdy se má do tohoto nového hlavního města, které prozatím nemá jméno, přesunou vláda i 5 milionů obyvatel. Káhira je pak největším městem na kontinentu a jediným městem v Africe, ve kterém jezdí  metro.
 • V Egyptě bylo objeveno hned několik zajímavých věcí – papír, klíč, zubní pasta, kalendář (se 12 měsíci a 365 dny). Ve starověkém Egyptě se dokonce vyráběly i protetické končetiny a prováděly i operace mozku.
 • Vznikla zde tradice výměny snubních prstenů u manželského slibu.
 • Kočky zde byly dlouhou dobu považovány za posvátné zvíře. V domácnosti měla nosit štěstí. Pokud jste kočku omylem zabili, čekal vás trest smrti.
 • Prší tady jen 6 dní v roce.

Egypt – tipy na výlety

Pyramidy v Gíze a Velká sfinga

Pyramidy jsou jedním z nejznámějších Egyptských symbolů, a také jedinou dochovanou památkou ze 7 divů starověkého světa. Nejvýznamnější je Cheopsova, tzv. Velká pyramida, která měří necelých 140 metrů. Postavena je také přesně v jedné třetině vzdálenosti rovníku od pólu a zároveň v centru obydleného světa. Velká sfinga je pak neméně známým egyptským symbolem. Je jednou z největších soch na světě vytesanou z jednoho kusu kamene, přičemž o stáří tohoto díla se vedou časté spoty. Nejčastěji se odborníci kloní  k 3 tisíciletí př. n. l.

Akvárium v Hurghadě

Krom samotného akvária s více než stovkou zvířat se tady můžete projít i uměle vytvořeným deštným pralesem. Menší děti pak určitě potěší mini ZOO s velbloudy, pštrosy a gekony.

Cestovní pojištění do Egypta COVID-19

Abu Simbel

Díky své vzdálenosti poloze není tento chrám tak často navštěvovanou památkou, ale pokud ho navštívíte, rozhodně nebudete litovat. Abu Simbel najdete 290 km od Asuánu, a do skály ho nechal vytesat jeden z nejslavnějších egyptských faraonů Ramesse II. Chrámy byly pomyslnou vstupní branou do Egypta, takže vám neujde jejich impozantnost. Chrámy jsou tedy dva – větší a menší. Ten větší patřil Ramessovi a menší pak jeho manželce Nefertari.

Giftun

Tento ostrov najdete cca 2 hodiny od pobřeží Hurghady a přezdívámu se „Egyptský Karibik“. Po celé jeho délce ho obklopují korály, takže je jako stvořený pro šnorchlování a pozorování pestrobarevného podmořského světa Rudého moře. Nachází se tu jen jeden bar, takže si na něm dost připlatíte za občerstvení, ale za to si tu můžete vychutnat jednu z nejkrásnějších egyptských pláží – Mahmya beach.

Cestovní pojištění do Egypta COVID-19

Luxor a Karnak

Luxor se nachází na místě starobylých Théb (Vesetu) a můžete zde vidět ukázku vrcholného období faraonské civilizace. Například Jižní Opet (Chrám v Luxoru), který byl dříve propojený s chrámem v Karnaku 2,5 km dlouhou slavností alejí se 700 sfingami. Od roku 1979 je Luxor na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Karnak je pak největším chrámovým komplexem v Egyptě – jeho plocha je asi 8 000 kilometrů čtverečních. Jeho nejstarší části pocházejí z doby před 2 000 lety, nejmladší z období vlády prvních Ptolemaiovců.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Egypta s COVID 19

Pro cesty do Egypta si zvolte takové pojištění, které kryje léčebné náklady v souvislosti s nemocí covid-19. Přehled pojišťoven včetně informace toho, v jakých zemích kryjí onemocnění covid-19 naleznete ZDE. V tomto cestovním pojištění byste pak zcela jistě měli mít krytí i pro riziko storna cesty právě v souvislosti s koronavirem, ať už v případě nařízené nebo preventivní karantény.

Cestovní pojištění, které obsahuje i riziko covid-19 v souvislosti s cestou do Egypta tedy opravdu doporučujeme.

Když v Egyptě onemocníte koronavirem

V případě pozitivního testování na koronavirus v Egyptě:

 • Daná osoba je umístěná do hotelového karanténního pokoje.
 • Veškerá nařízení a opatření jsou plně v kompetenci místních úřadů a hotelů.
 • Léčba v nemocnici může přijít až na 15 000 Kč/ den.
 • Nakaženého není možné repatriovat běžným letem a není možné ovlivnit případné umístění do karantény či nemocnice.
 • Veškeré náklady související s karanténou, léčbou i repatriací si hradí nakažený sám.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vyrazit na zahraniční dovolenou do Egypta bez uzavřeného cestovního pojištění se opravdu nemusí vyplatit. Pokud se vám něco stane a budete potřebovat zásah lékaře, veškeré platby za ošetření půjdou z vaší vlastní kapsy.

Nejčastější komplikace turistů:

 • Amébóza
 • Břišní tyfus
 • Cestovatelský průjem
 • Hepatitida A
 • Salmonelóza
 • Shigelźa (bacilární úplavice)

Před všemi těmito běžnými bakteriálními a virovými onemocněními, které vás mohou při návštěvě této destinace potkat, vás cestovní pojištění neochrání, ale minimalizuje náklady na lékařská ošetření a na léky.

Cestovní pojištění Egypt

Cestovní pojištění do Egypta je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se vám úraz nebo onemocníte. Standardně jsou v základním balíčku cestovního pojištění zahrnuty náklady na ošetření, hospitalizaci, nezbytné léky, léčbu, nutné převozy, repatriaci a převoz tělesných ostatků do České republiky. Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb. Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 • úrazové připojištění – trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 • připojištění zavazadel – zničení, poškození či ztráta zavazadel
 • připojištění odpovědnosti – odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na   jejich majetku či na zdraví
 • připojištění storno cesty -úhrada stornovacích poplatků za cestovní službu, příp. i letenek

Vyberte si produkt, který bude mít dostatečné krytí na pojištění léčebných výloh. V tomto případě doporučujeme minimálně 5 milionů Kč. V Egyptě totiž mohou být náklady na zdravotní péči vyšší než v ČR. Je to hlavně kvůli tomu, že kvalita veřejného zdravotnictví není v Egyptě vysoká a turisté z Evropy jsou tak většinou léčeni v moderních zdravotních zařízeních zaměřených především na cizince. A náklady na léčbu jsou zde poněkud nákladnější.

V případě jakýchkoliv potíží pak neváhejte nejdřív kontaktovat asistenční linku dané pojišťovny, která vám zajistí zdravotní péči pouze v ověřeném a kvalitním zdravotnickém zařízení.