222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Egypta

Egypt navštěvují turisté především za účelem dovolené a odpočinku, kdy je nejvíce vyhledávaná destinace Hurghada. Samotná země leží v severovýchodní Africe a letadlem je velmi dobře dostupná. Mimo pláží dokáže nabídnou i řadu četných zajímavostí. Mezi nejznámější místa samozřejmě patří pyramidy v Gíze, nebo i povodí rozsáhlé řeky Nil. Jako turisté ale budete okouzleni také velkým množstvím mešit, které se po celém území nacházejí.

Na cestu do Egypta potřebuje český turista platný cestovní pas a vízum, který získá na Velvyslanectví Egyptské republiky v Praze přibližně za 700 Kč. Je ale vhodné se o aktuálních podmínkách vstupu informovat vždy před plánovanou cestou. Očkování do Egypta není povinné žádné, ale doporučené je nechat se očkovat proti tetanu, malárii, žloutence A a B a břišnímu tyfu. Do určitých oblastí je doporučeno také očkování proti choleře a vzteklině.

Vyrazit na zahraniční dovolenou do Egypta bez uzavřeného cestovního pojištění se nemusí vyplatit. Pokud se vám něco stane a budete potřebovat zásah lékaře, veškeré platby za ošetření půjdou z vaší vlastní kapsy. Na cestovní pojištění před touto dovolenou určitě myslete!

Cestovní pojištění do Egypta

Mezi nejčastější komplikace turistů patří zejména tato rizika:

  • Amébóza
  • Břišní tyfus
  • Cestovatelský průjem
  • Hapatitida A
  • Salmonelóza
  • Shigelźa (bacilární úplavice)

Před všemi těmito běžnými bakteriálními a virovými onemocněními, které vás mohou při návštěvě této destinace potkat, vás cestovní pojištění neochrání, ale minimalizuje náklady na lékařská ošetření a na léky.

Cestovní pojištění do Egypta je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám úraz nebo onemocníte. Standardně jsou v základním balíčku cestovního pojištění zahrnuty náklady na ošetření, hospitalizaci, nezbytné léky, léčbu, nutné převozy, repatriaci a převoz tělesných ostatků do České republiky. Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb. Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

  • úrazové připojištění – trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
  • připojištění zavazadel – zničení, poškození či ztráta zavazadel
  • připojištění odpovědnosti – odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na   jejich majetku či na zdraví
  • připojištění storno cesty -úhrada stornovacích poplatků za cestovní službu, příp. i letenek

Od roku 2005 je možné sjednat cestovní pojištění s riziky spojenými s terorismem. Tuto možnost lze nalézt např. u pojišťovny Allianz nebo u pojišťovna AXA Assisntace produkt Komfort a Excelent. Toto krytí je exkluzivně zahrnuto v rámci léčebných výloh, bez navýšení sazeb pojistného.

Spočítat cestovní pojištění