Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Tuniska

Tunisko je stát, který leží v severní Africe a společně s Egyptem a Marokem patří mezi českými turisty k nejoblíbenějším destinacím Afriky. V Tunisku si přijdou na své milovníci teplého počasí, krásných pláží a hotelů s kvalitními službami. Je vhodnou destinací pro turisty, kteří chtějí poznat novou kulturu a vypravit se za poměrně rozumnou cenu dále, než k pobřeží Jadranu. Přitom je Tunisko vzdušnou čarou od Sicílie, a tedy Evropy vzdáleno pouhých 150 kilometrů.

Cestovní pojištění Tunisko

Na cestu do Tuniska si bohužel už s občanským průkazem nevystačíte. Pro vstup na území Tuniska je nutné mít platný cestovní pas. Platnost pasu v případě turistiky organizované cestovní kanceláří musí být minimálně o 3 měsíce delší, než je plánovaná doba pobytu. V případě turistiky tzv. ,,na vlastní pěst"  je nutné mít platné vízum a pas s platností minimálně ještě dalších 6 měsíců po plánovaném pobytu. Zároveň doporučujeme sjednat si cestovní pojištění. V Tunisku je měnovou jednotkou tuniský dinár. Z důvodu zákazu dovozu i vývozu tuniské měny je doporučeno, aby si turisté na místě směnili vždy menší částky a uchovávali si stvrzenky, pokud by pak potřebovali měnu proměnit zpátky. V dnešní době ale už většina turistů preferuje platbu kartou či výběr z místních bankomatů.

Tunisko je z největší části tvořeno obyvatelstvem, které vyznává náboženství Islám. Na to je tedy třeba také myslet a ještě před odjezdem se informovat o místních zvyklostech, zákonech a tradicích, čímž předejdete možným problémům a konfliktům s místními, jinak velmi vstřícnými, obyvateli.

Pokud Vás při pobytu v Tunisku omrzí povalování se na pláži a budete chtít poznat více z této krásné země, je tu hned několik míst, které stojí za to vidět. Jedním z nich je např. Kartágo, oblast, která je bohatá na staré římské vykopávky, a kde na vás starověká historie dýchá ze všech stran. V případě, že byste chtěli poznat tradiční a původní tuniskou architekturu, tak doporučujeme návštěvu Sidi bou Said. Jedná se o malebnou vesničku, která je postavena na vysokém útesu. Na tomto místě si budete připadat jako v pohádce tisíce a jedné noci. Za návštěvu také určitě stojí město Kaioruan, které je posvátným městem Islámu. Dalším městem, vybízejícím turisty k návštěvě, je město El Jem, kde se nachází veliký a poměrně zachovalý římský amfiteátr. Připomínat Vám může známější římské koloseum. Pro milovníky přírody pak může být zajímavým výletem návštěva národních parků Boukornine a nebo Ichkeul.

Výběr cestovního pojištění do Tuniska

Než ale odcestujete za poznáváním krás Tuniska, je třeba si zajistit kvalitní cestovní pojištění. Cestovní pojištění je samozřejmě nezbytné pro pokrytí výdajů na případnou zdravotní péči v této lokalitě, kdy v případě úrazu či onemocnění se náklady na ošetření mohou vyšplhat velmi vysoko. V dnešní době, kdy bohužel stále častěji v obdobných oblastech dochází k nepokojům a teroristickým útokům, je samozřejmě nezanedbatelnou položkou cestovního pojištění také asistenční služba, která  Vám v případě nesnází poskytne plnou pomoc a podporu.

Jestliže plánujete pobyt v lepším hotelu, určitě doporučujeme sjednat i připojištění odpovědnosti, které vám v případě škody, např. na hotelovém vybavení, tuto škodu pokryje. Do Tuniska se cestuje letecky a tak je tedy dobré si v rámci cestovního pojištění sjednat i připojištění zavazadel pro případ jejich poničení, ztráty a nebo krádeže.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY