Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Bulharska

Bulharsko je u českých turistů oblíbenou a dostupnou destinací pro letní dovolenou. A i když je součástí Evropské unie, cestovní pojištění do Bulharska rozhodně stojí za to sjednat. V našem článku najdete nejen tipy na výlety, ale také radu pro to, jak vybrat vhodné pojištění, abyste si svou dovolenou užili co nejvíce.

Cestovní pojištění do Bulharska

COVID-19 v Bulharsku

Vstup do Bulharska je pro občany České republiky naprosto bezproblémový – nemusí vyplňovat příjezdový formulář, předkládat certifikát, ani potvrzení o bezinfečnosti. Od 1. dubna 2022 také již neplatí místní protiepidemická opatření ohledně nutnosti nosit roušku v uzavřených prostorách, dodržovat fyzický odstup atd.

Pro návrat zpět do Česka nemusíte vyplňovat příjezdový formulář, ani se nechat testovat. Raději si ale vždy předem zjistěte podmínky přepravy u vašeho dopravce (doložení bezinfekčnosti, očkování atd.).

Když se v Bulharsku nakazíte koronavirem

Pokud byste se v Bulharsku nakazili koronavirem, doporučuje se turistům kontaktovat oblastní zdravotní inspekci (Regionalna zdravna inspekcija – tzv. RZI) a samozřejmě pojišťovnu, u které mají sjednáno cestovní pojištění. Povinná izolace pro pozitivně testované osoby je 10 dní, pro rizikové kontakty 7 dní.

I když nám tedy žádná přísná pravidla dovolenou ,,narušovat" nebudou, stále je dobré myslet na riziko covid-19 v našem vhodně zvoleném cestovním pojištění, které se o nás postará i v tomto případě.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Dovolená v Bulharsku

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě ležící na Balkánském poloostrově. Od roku 2007 je Bulharsko součástí Evropské unie, pro vstup do země si tedy vystačíte pouze s občanským průkazem. Bulharsko bylo a stále je oblíbenou cílovou destinací pro letní dovolenou především díky tomu, že dovolená zde je oproti ostatním evropským destinacím většinou méně finančně náročná. A právě díky tomu se Bulharsko na pomyslné přední příčky u turistů pravidelně dostává.

Zajímavá místa v Bulharsku

Někteří z vás mají možná Bulharsko zafixované jako místo pro ,,dovolenou z nouze“. Nicméně opak je pravdou. V Bulharsku si na své přijde téměř každý. Je zde plno velkých letovisek pro ty, kteří mají rádi zábavu a bohatý noční život, ale naopak i spousta takových letovisek, kde můžete nalézt požadovaný klid pro odpočinek. Do Bulharska můžete vycestovat jak za poznáním přírody, tak za krásnými architektonickými památkami. Fakt, že v Bulharsku je celkem 9 míst, která jsou zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, přeci jen o něčem vypovídá.

Cestovní pojištění online

Pokud se řadíte do první skupiny, tedy těch, kteří preferují dovolenou ve známém a živém letovisku s dlouhými písečnými plážemi, bude pro vás tím pravým místem například Primorsko, Slunečné pobřeží či Zlaté písky. Do těchto destinací je také cestovními kancelářemi pořádáno nejvíce zájezdů a jejich ceny jsou ve většině případů příznivé. Za památkami se pak stojí za to vypravit do pobřežního městečka Nesebar, kde se za celou dobu jeho historie vystřídalo několik zcela odlišných civilizací a každá tu po sobě zanechala kus své historie, čímž mu zajistila naprosto jedinečnou architekturu. Dalšími místy s krásnými historickými památkami pak jsou města Varna, Sozopol či Balčik.

I za přírodou je v Bulharsku rozhodně kam se vypravit. Jestliže chcete poznat pravou horskou balkánskou krajinu, směřujte svou cestu do národního parku Pirin, který se nachází v jihozápadním Bulharsku. Dalším místem zajímavým pro návštěvu je chráněná přírodní rezervace Ropotama, kterou protéká stejnojmenná řeka a projížďka po ní je krásným zážitkem. Jako zajímavost pak můžeme uvést tzv. Zkamenělý les, který se nachází asi 18 km na západ od města Varna a je tvořen původně zatopenými a postupně petrifikovanými kmeny dávných stromů, které připomínají různá zvířata a jiné fantastické útvary.

Cestovní pojištění do Bulharska

Předtím, než vyrazíte poznávat krásy Balkánu, nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění. Cestovní pojištění pořídíte jednoduše online za pár minut. Základem cestovního pojištění do zahraničí je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby.

K základnímu cestovnímu pojištění do Bulharska pak můžete sjednat různé druhy připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel, připojištění storna cesty a nezapomeňte také na riziko covid-19. Samostatnou kapitolu pak tvoří sporty. Pokud je vaše cesta do Bulharska především sportovního charakteru, nezapomeňte vaši sportovní aktivitu do cestovního pojištění zohlednit.

Přejeme pohodovou dovolenou bez starostí!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ