222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Bulharska

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě ležící na Balkánském poloostrově. Od roku 2007 je Bulharsko součástí Evropské unie, pro vstup do země si tedy vystačíte pouze s občanským průkazem. Bulharsko bylo a stále je oblíbenou cílovou destinací pro letní dovolenou především díky tomu, že dovolená zde je oproti ostatním evropským destinacím většinou méně finančně náročná. Oblíbenosti aktuálně také přispívá to, že situace ve světe se den ode dne mění. Státy jako jsou Egypt či Tunisko již rozhodně nepatří díky obavám o bezpečnost mezi nejnavštěvovanější. Díky tomu se na pomyslné přední příčky u turistů dostává právě Bulharsko s kvalitním sjednáním cestovního pojištění na cesty.

Cestovní pojištění do Bulharska

Zajímavá místa

Někteří z vás mají možná Bulharsko zafixované jako místo pro ,,dovolenou z nouze". Nicméně opak je pravdou. V Bulharsku si na své přijde téměř každý. Je zde plno velkých letovisek pro ty, kteří mají rádi zábavu a bohatý noční život, ale naopak i spousta takových letovisek, kde můžete nalézt požadovaný klid pro odpočinek. Do Bulharska můžete vycestovat jak za poznáním přírody, tak za krásnými architektonickými památkami. Fakt, že v Bulharsku je celkem 9 míst, která jsou zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, přeci jen o něčem vypovídá.

Pokud se řadíte do první skupiny, tedy těch, kteří preferují dovolenou ve známém a živém letovisku s dlouhými písečnými plážemi, bude pro vás tím pravým místem například Primorsko, Slunečné pobřeží či Zlaté písky. Do těchto destinací je také cestovními kancelářemi pořádáno nejvíce zájezdů a jejich ceny jsou ve většině případů příznivé. Za památkami se pak stojí za to vypravit do pobřežního městečka Nesebar, kde se za celou dobu jeho historie vystřídalo několik zcela odlišných civilizací a každá tu po sobě zanechala kus své historie, čímž mu zajistila naprosto jedinečnou architekturu. Dalšími místy s krásnými historickými památkami pak jsou města Varna, Sozopol či Balčik.

I za přírodou je v Bulharsku rozhodně kam se vypravit. Jestliže chcete poznat pravou horskou balkánskou krajinu, směřujte svou cestu do národního parku Pirin, který se nachází v jihozápadním Bulharsku. Dalším místem zajímavým pro návštěvu je chráněná přírodní rezervace Ropotama, kterou protéká stejnojmenná řeka a projížďka po ní je krásným zážitkem. Jako zajímavost pak můžeme uvést tzv. Zkamenělý les, který se nachází asi 18 km na západ od města Varna a je tvořen původně zatopenými a postupně petrifikovanými kmeny dávných stromů, které připomínají různá zvířata a jiné fantastické útvary.

Cestovní pojištění

Předtím, než vyrazíte poznávat krásy Balkánu, nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění. Základní cestovní pojištění pořídíte přes naši společnost jednoduše online již od 11 Kč za dospělého pojištěného na den. Základem cestovního pojištění je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Pojištění léčebných výloh se liší ve výši stanovených limitů pojistného krytí a jsou z něj hrazena veškerá ošetření, hospitalizace, léky a případná repatriace zpět do České republiky. Asistenční služba je vám zase k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a můžete se na ni obrátit kdykoliv, když bude v zahraničí potřebovat pomoc.

K základnímu cestovnímu pojištění do Bulharska pak můžete sjednat různé druhy připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel či připojištění storna cesty. Samostatnou kapitolu pak tvoří sporty. Pokud je vaše cesta do Bulharska především sportovního charakteru, nezapomeňte vaši sportovní aktivitu do cestovního pojištění zohlednit. Řádné připojištění rizikových a extrémních sportů je podmínkou při případné pojistné plnění. V případě, že Bulharsko je cílem vaší letošní rodinné dovolené, doporučujeme sjednat cestovní pojištění s vyššími limity, minimálně 5 milionů korun. Vždy je přeci lepší mít jistotu, že o vaši rodinu bude řádně postaráno v jakékoliv situaci. Jako rodičům mladších dětí by se vám pak jistě mohlo hodit připojištění odpovědnosti, aby případné škody, které mohou děti při hře způsobit, nemuseli být hrazeny z vaší kapsy.

Sjednání cestovního pojištění do Bulharska

Sjednání cestovního pojištění je přes náš webový portál snadné a jednoduché. Vyřídíte ho online během pár minut. Stačí do základní kalkulace zadat několik málo údajů o cestujících a můžete vybírat až z 12ti pojišťoven a jejich produktů. Po sjednání všechny dokumenty obdržíte do emailu, kartičky si tedy stačí jenom vytisknout.

Spočítat cestovní pojištění