Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Aktivní dovolená v evropské přírodě

Turistika za poznáváním krás přírody je pro vás synonymem pro dokonalou dovolenou? Pak jste i tady na správné adrese. Dali jsme pro vás dohromady několik tipů na evropské přírodní skvosty různých druhů. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Dovolená příroda

Skalní útvary

Začít můžeme třeba v italských Dolomitech, kde se nachází nejznámější skalní štíty, tři věže Tre Cime a které sem lákají turisty, horolezce i fotografy z celého světa. Pokud pak vaše cesta vede o něco blíže, k našim slovenským sousedům, za návštěvu rozhodně stojí nejslavnější skalní město Slovenska, Súľovské skaly.

Soutěsky a kaňony

Kde se nachází grand kaňon Evropy? Odpověď zní ve francouzských Alpách a nese název Verdonský kaňon podle řeky Verdon, která si zde v kolmých vápencových stěnách prohloubila cestu. Pokud hledáte naopak nejkrásnější průsmyk v Dolomitech, vydejte se na Passo Sella. V případě, že se chystáte třeba do Španělska, doporučit můžeme slavný pyrenejský kaňon Ordesa, kde najdete vodopády, strmé stěny kaňonu a krásné okolní hory lákající k výstupu. V případě, že se chystáte na dovolenou na Islandu, rozhodně si na seznam míst, která stojí za to vidět, napište soutěsku Fjadrárgljúfur, kde si budete připadat jak na návštěvě Středozemě z Pána Prstenů.

Útesy a fjordy

Jako první vám rozhodně musíme uvést nejznámější fjord Norska, Geiranger fjord, který patří mezi nejčastěji navštěvovaná místa celého Norska. Z téměř kolmých stěn skal zde stéká celá řada vodopádů přímo do fjordu, takže podívaná je to vskutku úchvatná. Další krásnou podívanou jsou pak nejmohutnější útesy Irska, Cliffs of Moher, které jsou místy až 200 m vysoké. Pokud vás uchvacují výhledy na sněhobílé útesy, vyrazte na Korsiku ke starobylému městu Bonifacia, rozhodně si zde přijdete na své.

Jezera

Chcete vidět nejslavnější horu Evropy, Matterhorn, jako v zrcadle? Pak vyrazte ke švýcarskému jezeru Riffelsee, kde se vám tato podívaná za dobrého slunečného počasí naskytne. A jaká jsou naopak nejznámější jezera Evropy? Určitě ta Plitvická, v Chorvatsku. Mimo krásných jezer v tomto národním parku najdete i krásné vodopády a tak o úžasné přírodní scenérie nebude nouze.  Pokud vaše cesty povedou do Rakouska, navštívit zde můžete třeba jezero Finstertaler, které je typickou horskou přehradou s malou vodní elektrárnou. V našem výčtu jezer rozhodně nesmíme zapomenout na největší italské jezero, Lado di Garda, které láká ke sportům všeho druhu, od windsurfingu po cykloturistiku na skvělých cyklostezkách v jeho okolí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vodopády

Nejmohutnější evropský vodopád Dettifoss, který je široký 100 metr a vysoký 44 metrů, najdete na Islandu. Pokud hledáte vodopád,který se dá definovat zase jako nejvelkolepější v Rakousku, pak určitě doporučujeme návštěvu Krimmelských vodopádů, jejichž třístupňová kaskáda je vysoká celkem 380 metrů.

Sopky

Pokud budete v Evropě hledat stále aktivní sopku, můžete se vydat třeba na Stromboli, malý ostrov ležící v Tyrhénském moři, kde najdete stejnojmennou sopku.

Ledovce

Největší rakouský ledovec Pasterze, který je dlouhý osm kilometrů, patří k největším atrakcím vyhlídkové Glossglocknerovské silnice. A jaký je celkově největší ledovec v Evropě? Jeho jméno je Aletschgletscher, nachází se ve Švýcarských Bernských Alpách a jeho délka je 23 km. Díky dostupnosti lanovek se zde dají podnikat krásné vyhlídkové trasy.

Bezpečná turistika

To, že v rámci turistiky v přírodě je nutné myslet na svou bezpečnost, by pro každého z nás mělo být samozřejmostí. Mimo to, že budete dodržovat všechna pravidla a doporučení pro danou oblast a terén, myslete také ale na sjednání kvalitního cestovního pojištění. Přeci jen, ruku na srdce, v rámci takovýchto sportovních aktivit jdete úrazu více naproti než v případě, že se budete v průběhu dovolené opalovat na pobřeží Jadranu. Vybírejte tedy takový produkt, který má limity krytí na léčebné výlohy minimálně 5mil. Kč, spíše vyšší, a pokud plánujete nějaké náročnější výstupy nebo třeba ferraty, rozhodně to do svého pojištění zohledněte sjednáním odpovídajícího sportovního připojištění. Pokud si nebudete s čímkoliv vědět rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, rádi vám s čímkoliv pomůžeme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ