Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená v Itálii

Letní dovolená v Itálii je po Chorvatsku druhou nejoblíbenější destinací českých cestovatelů, kteří na ni vyráží svým vlastním vozem. A není se čemu divit, vždyť letoviska v Terstském zálivu jsou při cestě z České republiky nejbližším místem u moře na jihu Evropy. Pojďme se tedy společně podívat na to, kam se v Itálii vydat a co stojí za to vidět.

benatky-italie

Období, kdy se za objevováním krás Itálie vydat, je nejlepší přizpůsobit tomu, za čím tam vyrážíte. Pokud tedy chcete poznávat města a historické památky, zvolte raději jaro nebo podzim. V případě, že preferujete pláž a koupání, pak volte spíše letní měsíce, i když bohužel musíte počítat s poměrně velkým náporem turistů ve většině mořských letovisek. Pak můžete zkusit vyrazit alespoň mimo hlavní sezónu, tedy třeba v průběhu června nebo pak v září. A abychom nezapomněli, samozřejmě i milovníci zimy a zimních sportů si přijdou na své, prosluněné sjezdovky v lyžařských střediscích italských Alp si užije každý sportovní nadšenec. V Itálii najdete skutečně vše, bohatou historii a kulturu, malebná města a městečka, skvělé pláže a hory s perfektními sjezdovkami.

Kam se vydat když...

  • ... chcete být u moře co nejrychleji

V případě, že k moři vyrážíte autem a nechcete za volantem strávit půlku dovolené, pak severní pobřeží Itálie bude pro vás to pravé. Zakotvit můžete třeba v populárních letoviscích Bibione nebo Caorle, prázdninovém středisku Lido di Jesolo nedaleko Benátek a v případě, že vyhledáváte pro dovolenou v Itálii větší letoviska s mnoha možnostmi, pak vaším cílem může být třeba město Rimini. Pokud vám bude na cestě přáno, pak se v moři můžete koupat už za 8 hodin po té, co jste vyrazili z moravské metropole, z Prahy pak o necelou hodinu později.

  • … si za italským mořem chcete zaletět

Pak se tedy rozhodně vydejte až na úplný jih a italské ostrovy. Pláže ostrova Sardinie přezdívaného ,,Karibik Evropy" vás jistě nadchnou. Bělostný písek a tyrkysové moře, co více si na dovolené přát? Průzračné moře, výhledy na skalnaté útesy a městečka jak z pohlednic, to je Kalábrie. Navštívit zde můžete třeba letovisko Tropea. Samozřejmě, největší italský ostrov Sicílii z našeho výčtu rozhodně vynechat nemůžeme. Zde pojem dovolená v Itálii teprve dostává ten správný italský ,,říz". Najdete tu krásnou přírodu, srdečné obyvatele, ochutnáte všemožné středomořské pochoutky a víno, vykoupete se na nádherných plážích a to vše pod dohledem největšího aktivního vulkánu v Evropě, Etny.

  • ... chcete navštívit města a historické památky

Itálie, která již od antiky udává trendy v umění, kultuře i architektuře, nám dodnes nabízí historické památky obrovského významu. Ve zkratce alespoň ta nejdůležitější města. Řím vám nabídne monumentální Coloseum, fontánu di Trevi, zachovalý Pantheon a také stát ve státě a sídlo papeže, Vatikán s impozantní bazilikou sv. Petra. Romantické Benátky, město na vodě, protkané vodními kanály s gondolami a náměstí sv. Marka se stejnojmennou bazilikou vám jistě učarují. Jediné, co vám zde může poněkud kazit náladu a dojmy, jsou neustálé davy zahraničních turistů. Za romantickou atmosférou se můžete také vydat třeba do Verony, města milenců proslavených především díky Shakespearově románu Romeo a Julie. Milovníci italské módy rozhodně nesmí vynechat návštěvu Milána, kde v nových stylových šatech pak můžete navštívit třeba operu La Scala. V neposlední řadě pak rozhodně nevynechejte návštěvu města v srdci Toskánska, do Florencie a města s krásným historickým jádrem zapsaným na seznamu památek UNESCO, Neapol.

  • ... chcete Itálii přijít na chuť

Italská kuchyně je proslavena celosvětově a kde jinde objevovat ta nejlepší italská jídla, než právě v Itálii. Pizzu si jeďte vychutnat do Neapole, kde se tato pochoutka zrodila. Ať vyberete jakoukoliv rodinnou pizzerii, zklamaní jistě nebudete. Těstoviny můžete ochutnávat třeba v oblasti Emilia-Romagna, odkud pochází slavný parmazán a parmská šunka. Pokud vás ,,honí mlsná", co otestovat pravou italskou zmrzlinu v některé gelaterii, které jsou zde na každém rohu? Chuť na sladké vám také může zahnat typický italský moučník, tiramisu. A za tím nejlepším italským vínem se vydejte do Toskánska, třeba do výše zmiňované Florencie.

  • ... toužíte po aktivní dovolené

Dovolená v Itálii pro vás není o válení u moře, ale vyhledáváte sportovní aktivity všeho druhu? Vyrazte třeba k jezeru Lago di Garde. Skvělé ke koupání a plavání a dokonalým cílem pro milovníky vodních sportů jako je windsurfing apod. díky příznivým větrným podmínkám. Pokud raději zůstanete na zemi, ne však při zemi a rádi si dáte nějaké horské tůry či ferraty, pak i pro vás to zde bude skvělým místem pro dovolenou v Itálii, pokud nechcete za turistikou zamířit přímo do Alp. A v případě, že rádi šlápnete do pedálů, nemůžete vybrat lepší místo pro vaši cyklodovolenou. I když je tu díky častému stoupání trochu náročnější terén, rozhodně to stojí za to. Dalším místem pro aktivní dovolenou plnou jsou samozřejmě italské Alpy, které v létě lákají na horské stezky, ferraty a skály k lezení a v zimě zase na lyžařská střediska se skvělými podmínkami a nespočtem sjezdovek všech stupňů náročnosti.

Zdraví především

Než se však vydáte na svou dovolenou v Itálii, myslete na vaši bezpečnost a zdraví a nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění. To, jaké pojištění zvolíte, přizpůsobte tomu, co na dovolené plánujete podnikat. Pokud jedete za sportem, nezapomeňte si ověřit, zda vaše sportovní aktivita nespadá již do kategorie rizikových či extrémních sportů. Cestovní pojištění si můžete sjednat snadno a rychle během několika málo minut a to z pohodlí vašeho domova. Všechny potřebné dokumenty obdržíte e-mailem a to včetně asistenční kartičky k vytištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY