Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená ve Španělsku

Už pod samotným spojením dovolená ve Španělsku se mnohým z nás vybaví písečné pláže, horkokrevní Španělé tančící v rytmu Flamenca, výborné jídlo, osvěžující Sangrie a v neposlední řadě také spousta nádherných historických památek. Kam se ale ve Španělsku vydat na dovolenou a co skutečně stojí za to vidět? Vše se dozvíte v našem článku.

Cestovní pojištění Španělsko

Kdy do Španělska?

Záleží na tom, za čím do Španělska vyrážíte a také na tom, zda se chystáte na pevninu nebo na některý z mnoha ostrovů, které ke Španělsku náleží. Pokud se při dovolené ve Španělsku chystáte na poznávání historie a památek a v plánu máte navštívit města i ve vnitrozemí této krásné země, pak je ideálním obdobím jaro. Je tu už hezké a slunečné počasí, ovšem nejsou ještě nesnesitelná horka. I podzim je pro výlety za památkami vhodným obdobím, počítat ale musíte s možností občasného deště. Pokud vyrážíte k moři a chcete si užít tu pravou letní dovolenou ve Španělsku, pak právě letní měsíce budou ideálním obdobím pro vaši dovolenou. Pokud se tedy chystáte na dovolenou u moře v některém z pevninských letovisek anebo na Baleárských ostrovech, pak volte termín v období mezi červnem a zářím. Pokud vaše cesta míří až na Kanárské ostrovy, tak sem můžete cestovat v podstatě po celý rok. Příjemně teplo kolem 20 stupňů je zde i v zimních měsících, koupání ovšem bude spíše pro otužilce.

Kam za památkami

Rádi nasáváte historickou atmosféru a poznáváte zajímavé pamětihodnosti různých kultur? Ve Španělsku rozhodně nešlápnete vedle. Vybrali jsme pro vás pár měst, které rozhodně stojí za návštěvu.

  • Barcelona

Nejnavštěvovanější španělské město, které se pyšní nádhernými historickými památkami. Nejznámější z nich je zřejmě Sagrada Familia od architekta Gaudího. Fotbaloví fanoušci si zajisté nemohou nechat ujít návštěvu obrovského stadionu FC Barcelona. A pokud se při běhání po památkách zapotíte, ochladit se můžete v moři na přímo místní městské pláži.

  • Sevilla

Hlavní město Andalusie, které je považováno za jedno z nejhezčích měst Španělska. Střed města zdobí Sevillská katedrála, která je třetí největší katedrálou v Evropě. Zde jsou uchovány i ostatky slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba. Za návštěvu stojí rozhodně také náměstí Plaza de Espa?a a královský palác Alcázar, který je společně s katedrálou zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

  • Granada

Další andaluské město, kde se nachází slavná Ahambra, tedy komplex paláců a pevností maurských panovníků. Mimo to zde najdete mnoho krásných historických staveb a kostelů navíc s panoramaty pohoří Sierra Nevada.

  • Madrid

V našem seznamu bychom rozhodně neměli opomenout ani hlavní město Španělska, které svým návštěvníkům také nabízí krásné památky, jako je třeba slavné náměstí Plaza Mayor, královský palác nebo velkolepé katedrály Panny Marie Almudenské. Madrid je i kulturním centrem, navštívit zde tedy můžete nespočet galerií či muzeí nebo posedět v některé ze skvělých restaurací.

Kam za mořem

Pokud chcete dovolenou ve Španělsku strávit u moře, máte v podstatě dvě možnosti. Zůstat na pevnině pyrenejského poloostrova anebo se vydat na některý z mnoha španělských ostrovů, ať už na Baleárské nebo Kanárské ostrovy.

  • Pevnina

Pokud se rozhodnete pro některé z  letovisek na španělské pevnině, rozhodně budete mít z čeho vybírat. Vyjma výše zmíněné oblíbené Barcelony je nejznámější oblastí Costa Brava a pláž Tamariu, kde se při potápění můžete kochat narůžovělými korálovými útesy. Krásná je také pláž  Costa de la Luz s pozoruhodnými písečnými dunami.

  • Kanárské ostrovy

Nejznámějšími ostrovy jsou Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura a Tenerife. Nádherné pláže a zátoky naleznete v podstatě na všech výše jmenovaných ostrovech. Vypíchnout zde můžeme třeba pláž s bílým pískem a průzračně tyrkysovým mořem El Cotillo na ostrově Fuerteventura, pláž Papagay v zátoce chráněné útesy na ostrově Lanzarote nebo na ostrově Gran Canaria nejčastěji vyhledávanou pláž Las Canteras.

  •  Baleárské ostrovy

Ostrovy skládající se ze dvou skupin, samotných Baleárských ostrovů, mezi které patří například ostrovy Mallorca a Menorca, druhou skupinou jsou pak Pityuské ostrovy zahrnující například známý ostrov Ibiza. Pokud se zaměříme na nejkrásnější pláže, pak rozhodně nesmíme vynechat pláž Es Trenc na ostrově Mallorca, která se díky bílému písku a azurovému moři hravě vyrovná plážím v Karibiku. Na ostrově Ibiza to je pláž Cala Bassa oceněná modrou vlajkou EU. A pokud vám nevadí klidný menší ostrov, pak na ostrově Formentera můžete narazit na kouzelnou pláž Ses Illetes, která se nejednou umístila v žebříčku nejhezčích pláží celého světa.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

 Kam za zábavou

  • Ibiza

Pokud jste milovníky nočního života, plážových klubů a nikdy nekončící zábavy ve víru tance a hudby, pak dovolená ve Španělsku a konkrétně ostrov Ibiza pro vás bude rozhodně rájem.

  • Zábavní parky

V případě, že si rádi dopřejete trochu adrenalinové zábavy v zábavním park či aquaparku, ve Španělsku nebudete vědět, kam zavítat dříve, rozhodně je zde z čeho vybírat. Pro vodní radovánky můžete zvolit třeba Siam Park na ostrově Tenerife nebo Aqualandii ležící na pobřeží Costa Blanka. Ze zábavních parků je to pak třeba park PortAventura na Costa Dorada, jehož součástí je i vodní park nebo Tibidadbo Amusement Park přímo v Barceloně.

 Pojištění se vyplatí

Pocit, že vám někdo tzv. ,,kryje záda" je rozhodně k nezaplacení. Podstatným krůčkem k tomu, abyste se tak mohli cítit i v průběhu vaší dovolené ve Španělsku je sjednání kvalitního cestovního pojištění. Pojištění si můžete  sjednat online během chvíle díky pár kliknutím, vybírat můžete až z 12 pojišťoven a jejich produktů. A jaký že je ten pravý právě pro vás? Výběr produktu přizpůsobte náplni vaší dovolené a nezapomeňte si případně připojistit sportovní aktivity, pokud je na dovolené máte v plánu. Nespoléhejte pouze na vaše zdravotní pojištění, to vám bohužel nepokryje vše potřebné, jako je například spoluúčast na ošetření nebo převoz zpět do ČR. Více se dozvíte zde.

A jak to celé funguje? Po sjednání pojištění obdržíte všechny dokumenty a to včetně asistenčních kartiček na zadanou e-mailovou adresu. Pojištění vzniká zaplacením pojistného, není tedy nutný žádný podpis smlouvy. A nezapomeňte, na cestu si vytiskněte a přibalte asistenční kartičky s sebou, naleznete na nich kontakt na nonstop asistenční službu, která vám je k dispozici v případě jakýchkoliv komplikací v zahraničí.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY