Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Švýcarska

Plánujete vyrazit za poznáním nových míst a nevíte, jaké cestovní pojištění do Švýcarska sjednat? Nezoufejte, právě pro vás jsme připravili tento článek, ve kterém se vše potřebné dozvíte. Poradíme vám, k čemu všemu při výběru pojištění přihlédnout, na co si dát pozor a jak cestovní pojištění snadno sjednat. A vy už se můžete naplno věnovat plánovaní vašeho cestovního rozvrhu.

Švýcarsko nejsou jen Alpy

Když se nás někdo zeptá, co považujeme za hlavní lákadlo pro návštěvu Švýcarska, většina z nás zřejmě odpoví Alpy. To je samozřejmě pravda, Alpy pokrývají téměř 60 % povrchu Švýcarska, ale i tak je zde nespočet dalších věcí, které prostě stojí za to vidět, zkusit nebo ochutnat. Švýcarsko se skládá z 26 kantonů a hlavním městem je Bern. Oficiálně jsou zde čtyři úřední jazyky a to němčina, francouzština, italština a rétorománština. Švýcarsko je také proslulé svou ekonomickou vyspělostí a vysokou životní úrovní.  Švýcarsko je zemí vysokých alpských štítů, ale i krásných zelených pastvin, ochutnat zde můžete tu nejlepší čokoládu nebo světoznámý děravý sýr, najdete zde největší evropský ledovec i nejvýše položenou vlakovou stanici Evropy.

Pokud bychom měli popsat všechna místa, která ve Švýcarsku rozhodně musíte vidět, byl by tento článek na několik stránek. Proto jsme se rozhodli vypíchnout jen ta opravdu nejzajímavější. Pro milovníky lyžování a horské turistiky je v podstatě povinnou zastávkou Švýcarska hora Matterhorn. Sice se nejedná o horu nejvyšší, ale za to rozhodně o tu nejznámější a dle turistů také nejkrásnější horu celých Alp. Dalším krásným přírodním úkazem jsou pak třeba Rýnské vodopády, které jsou s výškou 23 m nejmohutnějšími vodopády Evropy. Divokou přírodu pak můžete obdivovat při toulkách v jediném národním parku Švýcarska, Švýcarském národním parku. Navštívit můžete také nejrozlehlejší jezero z celých Alp, Ženevské jezero, kde o pohledy na dechberoucí panoramata rozhodně nebude nouze. A pokud máte raději výlety za památkami než toulky přírodou, pak nezapomeňte navštívit kouzelné středověké městečko Stein am Rhein, hlavní město Bern či Curych, jedno z nejdražších měst celého světa. Ať už budete cestovat kamkoliv, nezapomeňte si pro klidnou dovolenou sjednat cestovní pojištění do Švýcarska.

Cestovní pojištění

I když není Švýcarsko členem Evropské unie, váš evropský zdravotní průkaz zde budou akceptovat. Ovšem spoléhat při návštěvě Švýcarska pouze na něj se rozhodně nevyplatí. V rámci tohoto průkazu máte nárok na nezbytnou zdravotní péči v rozsahu, jako místní občané. Není tedy hrazeno ošetření mimo státní zdravotnická zařízení, spoluúčast na ošetření či lécích, poplatky za hospitalizaci, svoz vrtulníkem či zásah horské služby anebo repatriace zpět do ČR. Z těchto důvodů je tedy doporučováno uzavření cestovního pojištění online, které vám pokryje i to, na co se klasické zdravotní pojištění nevztahuje.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat cestovní pojištění

Ptáte se, jak vybrat správné cestovní pojištění do Švýcarska? V první řadě je třeba zvážit, za jakým účelem do Švýcarska cestujete. Je rozdíl sjednávat cestovní pojištění pro pobyt na horách, lyžování a ostatní zimní sporty anebo jen dovolenou s výlety po historických památkách. Pokud míříte za sněhem a zimními radovánkami, nezapomeňte si do svého pojištění zahrnout i pojištění zimních sportů. Stačí si tuto možnost zvolit v rámci kalkulace. Do pojištění také přidejte připojištění odpovědnosti pro případ, že neúmyslně způsobíte škody na zdraví či majetku jiné osobě, třeba při nešťastné srážce na lyžích. Co se týká limitů krytí, pak doporučujeme vybírat produkty s minimálním limitem na pojištění léčebných výloh ve výši 5 mil. Kč. Obdobně doporučujeme postupovat v případě sjednávání cestovního pojištění do Švýcarska, když cestujete za turistikou. Pak nezapomeňte připojistit správnou sportovní aktivitu, ve které se odráží, v jaké nadmořské výšce se budete pohybovat, zda budete pro turistiku používat nějaké pomůcky pro zdolávání překážek a také to, jestli budete stále na značených turistických cestách. V rámci podmínek jednotlivých pojišťoven si můžete ověřit, do jaké sportovní kategorie vaše aktivita spadá. V případě, že cestujete pouze za památkami, není nutné sjednávat speciální připojištění, stačí základní cestovní pojištění.

Jak sjednat cestovní pojištění

A jak na sjednání cestovního pojištění do Švýcarska? Je to opravdu snadné. Stačí si na webu Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci cestovního pojištění a v úvodu zadat základní parametry o cestě a jednotlivých pojištěných, vybrat příslušnou sportovní aktivitu a případně některé z připojištění a hned máte před sebou přehledné porovnání pojišťoven a jejich produktů. Můžete vybírat nejen podle ceny, ale také podle limitů krytí a obsahu jednotlivých produktů. Přes tlačítko Koupit pak pokračujete dále v objednávce. A nebojte, pojištění uzavřete snadno a rychle i těsně před tím, než na dovolenou vyrazíte. Pojištění vzniká zaplacením pojistného, není třeba podpis smlouvy. Po sjednání pojištění obdržíte e-mail, jehož součástí bude smlouva i asistenční kartičky k vytištění. A pokud si nebudete vědět rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, rádi vám se sjednáním pojištění pomohou.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ