Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Objevte Švýcarsko vlakem

Publikováno: 03.03.2023

Švýcarsko je krásná země, plná hor, jezer a údolí, která doslova vybízejí k objevování. Pokud hledáte zajímavý způsob, jak tuto zemi prozkoumat, vydejte se tam vlakem. Uvidíte, že švýcarské železnice patří mezi jedny z nejlepších na světě, disponují velmi dobrou infrastrukturou a také vysokým standardem. Stačí si tedy jen sjednat správné cestovní pojištění a vydat se vlakem po Švýcarsku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jedním z nejzajímavějších způsobů cestování vlakem ve Švýcarsku je panoramatický vlak. Tyto vlaky jsou vybaveny velkými okny a nabízejí úchvatné výhledy do krajiny, horské vrcholy i průsmyky. Pro cestu panoramatickým vlakem pak můžete vyzkoušet velmi oblíbené - Glacier Express, GoldenPass Line nebo Swiss Chocolate Train.

Švýcarsko vlakem

Bernina Express

Opravdu nezapomenutelný zážitek nabízí Rhétská dráha Bernina, která patří na seznam památek světového dědictví UNESCO. Věřte nám, že si díky ní užijete jeden z nejnádhernějších přejezdů Alp. Během jízdy vás čeká výhled na ledovce, průjezd 55 tunely a cesta přes 196 mostů až do italského Tirana.

Trasa Bernina Expressu vede z Churu, přes Sv. Mořic, Berninapass, Poschiavo až do Itálie a celá cesta trvá asi 5 hodin. Místo v panoramatických vozech 1. nebo 2. třídy je samozřejmě nutné si předem rezervovat. Cena místenky v Bernina Expressu je pak 79 CHF + místenky v rozmezí od 10 CHF do 26 CHF podle sezony.

Glacier Express

Glacier Express je nejslavnější panoramatickou železnicí na světě. Trasa Glacier Expressu vede přes 291 mostů, 91 tunelů a překonává výškový rozdíl 2 033 metrů nad mořem - to vše během osmi hodin cesty ze Zermattu do Sv. Mořice. Uvidíte, že vám cesta uteče ale velmi rychle, a to především při pozorování nádherných letovisek i panenské přírody.

Pokud se rozhodnete cestovat právě vlakem Glacier Express, je dobré si předem rezervovat místenku, přičemž na výběr máte z vozů 1. a 2. třídy, a poměrně nově si také můžete zarezervovat své místo v Excellence Class s garantovaným místem u okna, tablem s palubními informacemi a bezplatným občerstvením po dobu cesty.

Cena Glacier Express je za celou trasu 152 CHF, s příplatkem za místo k sezení 33 CHF v létě a 12 CHF v zimě. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

GoldenPass Line

GoldenPass Line je prvním panoramatickým vlakem světa, se kterým se podíváte na nejkrásnější švýcarské scenérie. Konkrétně vás čeká výhled na 8 jezer, vrcholky hor, jako je Jungfrau, Eiger a Mönch, i na malebné vesnice celkem šesti kantonů. V případě, že si chcete dopřát opravdu luxusní zážitek, zaplaťte si VIP jízdenku, díky které budete usazeni přímo do špičky vlaku.

Cena lístku na vlak GoldenPass Line se liší podle místa nástupu a sezony (od 106 do 186 CHF). Místenka povinná není, pokud si ji ale budete chtít zaplatit, vyjde vás na 10 až 35 CHF. 

Swiss Chocolate Train

Vlak pro milovníky čokolády? Jednoznačně panoramatický čokoládový expres! Budete z něj mít nádherný výhled na jezero Leman, vinice i horské vrcholy. A během cesty potěšíte i své chuťové buňky. A to díky zastávce v městečku Gruyeres, proslaveným místním sýrem, i v konečné zastávce Broc se známou továrnou na švýcarskou čokoládu Cailler-Nestlé.

Cena jízdenky do Swiss Chocolate Trains se pohybuje kolem 100 CHF, přičemž vlak jezdí pouze část roku - od května do října.

Sýrový vlak

Sýrový vlak si ve Švýcarsku můžete užít v průběhu zimní sezony (každý čtvrtek a neděli), a to v regionu Ženevského jezera. Součástí jízdy jsou samozřejmě zážitky v podobě ochutnávky sýrů, prohlídka místních sýráren, ochutnávka fondue a návštěva muzea Musée du Pays-d’Enhaut.

A cena jízdenky? Ta je pro dospělého ve výši 80 CHF.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Swiss Travel Pass a Swiss Travel Pass Flex

Pokud si ve Švýcarsku chcete užít příjemné slevy na jízdenky, pořiďte si Swiss Travel Pass nebo Swiss Travel Pass Flex. Získáte tak výhody při cestování ve všech vlacích, autobusech i lodích po dobu jednoho, dvou, tří nebo čtyř týdnů. Swiss Travel Pass Flex umožňuje cestovat ve vybraných dnech, takže je ideální pro ty, kteří chtějí mít větší flexibilitu při plánování své cesty. Tyto jízdenky navíc zahrnují slevy na vstupné do muzeí a dalších turistických atrakcí. A pokud si chcete užít Švýcarsko vlakem formou zájezdu, určitě vám tuto možnost nabídnou přímo v cestovní kanceláři. 

Cestovní pojištění do Švýcarska

I na pohodové poznávání Švýcarska prostřednictvím vlaků je dobré mít sjednané cestovní pojištění, které se o vás postará za všech okolností. Sjednat si ho zvládnete z pohodlí domova, během pár minut a klidně jen chvíli před odjezdem!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ