Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Švédska

Švédsko je nádherným skandinávským státem, který rozhodně stojí za vidění. Čekají vás tu zážitky v podobě polární záře, nádherné přírody, zajímavé místní kuchyně i bohaté historie. Není tedy divu, že má tato země osobité kouzlo, které můžete objevovat kdykoliv v průběhu roku. A samozřejmě si před cestou nezapomeňte sjednat to správné cestovní pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč si sjednat cestovní pojištění do Švédska?

Cestovní pojištění bychom si měli sjednávat pro každou naši cestu za hranice, i když plánujeme vyjet ,,jen" do zemí Evropské unie. Důvod je prostý - v zahraničí se setkáme s poměrně vysokými náklady na lékařskou péči, se kterými nám pomůže právě komerční cestovní pojištění. Nemoc, úraz či jiná nepříjemnost nás zkrátka může potkat kdekoliv a kdykoliv, tak proč se pro tyto situace správně nezajistit? Cestovní pojištění vás navíc vyjde pouze na pár desítek až stovek korun denně, takže šetřit v téhle oblasti opravdu nemá smysl

Co obvykle kryje cestovní pojištění:

 • Léčebné výlohy - jedná se o ,,základní kámen" každého cestovního pojištění. Právě z léčebných výloh je uhrazena lékařská péče, léky, převoz, hospitalizace i repatriace zpět do České republiky. Pamatujte také, že čím dále cestujete, tím vyšší by limity léčebných výloh měly být. 
 • Asistenční služby - poradí vám a pomohou 24/7. Jsou v českém jazyce a obrátit se na ně můžete například v případě, kdy potřebujete najít nejbližší lékařské zařízení nebo potřebujete služby právníka či tlumočníka.

 

Cestovní pojištění do Švédska

Možnosti připojištění k cestovnímu pojištění:

Jestli ve Švédsku plánujete provozovat i nějaké sportovní aktivity, zjistěte si předem, zda je zvolená pojišťovna bere jako rekreační, nebo je třeba se připojistit pro rizikové či extrémní sporty.

Srovnání cestovního pojištění do Švédska

Pro porovnání nabídek cestovního pojištění do Švédska použijte online kalkulačku, která vám během pár minut ukáže přehledně porovnané nabídky hned od několika pojišťoven. V kalkulačce stačí pouze:

 • zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách (doba trvání, počet osob a jejich věk),
 • zvolit užitečná připojištění,
 • upravit výši pojistných limitů.

A máte hotovo. Pak už si jen stačí vybrat pojistný produkt namodelovaný přímo vám na míru. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí pojištění do Švédska?

Cena cestovního pojištění do Švédska je individuální, protože ji ovlivňují výše uvedené faktory, které se pojistník od pojistníka liší. Přesnou cenu tedy uvidíte v online kalkulačce, jakmile si namodelujete cestovní pojištění přesně podle vašich představ a potřeb

A jestli můžeme radit, nevolte primárně ten nejlevnější produkt. Proč? U cestovního pojištění je totiž nejdůležitější, aby se o vás ve chvíli potřeby umělo správně postarat a poskytlo odpovídající zajištění vám i vašim blízkým. 

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 8 000 000 neomezeno
Pojištění úrazu 300 000 300 000 600 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 3 000 000 10 000 000
Pojištění zavazadel NE 20 000 50 000
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 257 Kč 353 Kč 757 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 30 a 25 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 21. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Švédska

Jednoduše - také online cestou přes kalkulačku. Ve chvíli, kdy budete vědět, které pojištění se vám líbí nejvíce, stačí si jej na pár kliknutí sjednat. Dokumenty vám pak přijdou během chvíle do vaší e-mailové schránky, a to včetně pojistné smlouvy. Samotná pojistka začne platit úhradou pojistného, takže stačí zvolit například online platbu kartou a můžete rovnou vyrazit poznávat krásy Švédska. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou do Švédska?

Švédsko je součástí Evropské unie, takže vám pro vycestování bude stačit pouze občanský průkaz. A pokud se do této skandinávské země chystáte autem, připravte si i mezinárodní řidičský průkaz. Žádné očkování pak povinné není, pouze se doporučuje to proti vzteklině, žloutence typu B, tetanu a klíšťové meningoencefalitidě.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka, policie i hasiči 112
 • Rychlostní limity - dálnice 120 km/hod, silnice 70 km/hod, obec 50 km/hod
 • Jazyky - švédština, domluvíte se i anglicky
 • Alkohol - ve Švédsku je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti
 • Parkování - za špatné parkování se zde platí vysoké pokuty. Dávejte tedy pozor a respektujte místní zákazy.
 • Lékařská péče - bez cestovního pojištění se zde připravte na úhradu poměrně vysoké spoluúčasti a vysokých doplatků za lékařské ošetření i léky 

Cestovní tipy do Švédska

Ve Švédsku můžete navštívit jak moderní velkoměsta s bohatým kulturním a společenským životem, tak divokou a krásnou přírodu čítající lesy, hory, pobřeží i skandinávské pláně. Ujít si rozhodně nenechejte také zdejší národní parky, z nichž je řada zapsaná na seznam UNESCO.

Do Švédska můžete vycestovat kdykoliv, tím nejlepším obdobím jsou ovšem letní měsíce, kdy jsou zde teploty pro dovolenou nejpříznivější. Na Švédsku vás zaujme i jeho bohatá historie, kterou můžete vyrazit objevovat do celé řady muzeí i skanzenů.

Místa, která ve Švédsku nesmíte minout:

 • Stockholm - hlavní město Švédska rozkládající se na několika ostrovech, které si vás získá svou jedinečnou architekturou i atmosférou. Ne nadarmo se řadí mezi jedny z nejkrásnějších měst celé Evropy. Vydejte se na náměstí Stortorget a určitě navštivte muzeum Vasa s jedinou dochovanou lodí ze 17. století, která strávila celých 333 let pod vodou. Za zmínku stojí i podzemní středověké muzeum nebo možnost plachtění či projížďky na lodi.
 • Gothenburg - oproti Stockholmu o poznání klidnější město, kde můžete objevovat parky, zahrady, uličky i krásné ostrůvky. Stejně tak si zde užijete jedny z nejlepších restaurací ve Švédsku a také galerie a muzea.
 • Gotland - ostrov v Baltském moři, na kterém si užijete lesy a písčité pláže. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších míst pro výlet snad u všech Švédů. A kromě lenošení je Gotland jako stvořený pro cyklistiku a turistiku. 
 • Malmö - velmi rozmanité město s uměleckou atmosférou, celou řadou parků, obchodů a muzeí
 • Uppsala - katedrální město, ve kterém najdete botanické zahrady, starobylé pohřební mohyly i město Signuta - nejstarší město Švédska s krásným středověkým centrem
 • Österlen - region v jihovýchodní části Švédska s celou řadou galerií, obchodů s farmami a krásnými nedotčenými plážemi na břehu Baltského moře. Určitě zde vyzkoušejte mořské plody a sezonní potraviny a navštivte nejstarší středověký zámek Glimmingehus. 
 • Abisko - národní park nacházející se v severní části Švédska u jezera Tornetrask. Budete zde moci pozorovat polární záři, divokou přírodu nebo navštívit tradiční laponskou vesnici. Dalším národním parkem, kde můžete pozorovat polární záři, je Kiruna. Za soby zase vyrazte do národního parku Padjelanta. A v Sareku zase můžete najít až 100 ledovců.
 • Severní část Švédska - v této části Švédska si zde užijete kempování a opravdu nádhernou divokou přírodu. Za zmínku stojí hlavně turistická stezka Kungsleden přes nejkrásnější horské úseky. Vyzkoušet zde můžete i saunovací rituály nebo závody psích spřežení. 

A co vyzkoušet ze švédské kuchyně? Třeba janssons frestelse (zapečené brambory se sledi a ančovičkami) nebo národní pokrm surströmming (kvašení sledi na chlebové placce). Milovníci sladkého by si pak měli dát skořicové šneky se šálkem dobré kávy.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ