Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Norska

Vybíráte cestovní pojištění do Norska a nejste si jisti, jaké pojištění vybrat?  Co všechno do pojištění zahrnout a na co si dát pozor? To vše jsme pro vás sepsali do tohoto článku, navíc i s tipy na to, co v Norsku rozhodně stojí za to navštívit.

Cestovní pojištění do Norska

Něco málo o Norsku

Norsko, celým názvem Norské království, se nachází v severozápadní části Skandinávie, na severu evropského kontinentu. Norsko není členem Evropské unie, je ale součástí Evropského hospodářského prostoru. Hlavním městem je Oslo, kde je soustředěna i velká část z celkového počtu obyvatel. V současné době je norská ekonomika jedna z nejsilnějších ekonomik světa a co se týká životní úrovně místních obyvatel, řadí se Norsko také mezi nejlépe hodnocené země na světě. Norsko má tři klimatické oblasti, ve kterých se počasí během roku poměrně výrazně liší. Především na severu je výrazně chladněji, mrzne zde běžně od září do května. Dny jsou zde po celý rok o dost kratší než v ČR a na severu za polárním kruhem pak v červnu a červenci slunce nezapadá a naopak v prosinci a lednu nevychází.

Kam se podívat v Norsku

Norsko je turistickým rájem a to především pro milovníky přírody. Příroda je zde skutečně nádherná, můžete obdivovat úžasné fjordy, vodopády, ledovce a skalní útvary. Správnou atmosféru tomu pak dodávají malebné dřevěné domečky a kostely. Zajímavých míst je tu opravdu spoustu a tak rozhodně stojí za to obout pohorky a vyrazit si toho prohlédnout co nejvíce. Doporučit můžeme třeba vesnici Reine, která je považována za nejkrásnější vesnici Norska, především díky okolní horské krajině. Dalším úchvatným místem je Geiranger fjord, který patří mezi nejvíce navštěvovaná místa celého Norska. Ze skalních stěn zde stéká celá řada vodopádů přímo do fjordu, a pokud podniknete výjezd na přilehlou horu Dalsnibba, můžete se kochat panoramatickým výhledem na celou oblast. Vynechat byste také rozhodně neměli Sloupový kostel v Heddalu, nejkrásnější kostel v Norsku, který je zároveň i největší a pochází ze 13. století. Pro vyznavače mírně adrenalinových zážitků pak rozhodně stojí za to projetí tzv. Trolí stezky, která je se svými 11 serpentinami nejslavnější silnicí Norska. Silnice klesá do hlubokého údolí a protíná jí velkolepý vodopád Stigfossen. Z měst pak rozhodně stojí za návštěvu hlavní město Oslo, kde můžete obdivovat královský palác, pevnost Akershus, muzeum vikinských lodí nebo Vigelandův park s 214 originálními skulpturami.

Cestovní pojištění do Norska

I když není Norsko členem evropské unie, díky tomu, že patří do Evropského hospodářského prostoru, je zde platný i váš Evropský zdravotní průkaz. Jak ale jistě víte, na platnost tohoto průkazu není vhodné spoléhat a vždy je lepší uzavřít i komerční pojištění do Norska. V rámci vašeho zdravotního průkazu není totiž pokryta péče mimo státní zdravotnická zařízení, spoluúčast na případném ošetření či hospitalizaci, asistenční služby a především případná repatriace zpět do České republiky.

Ne vždy se vyplatí hledat nejlevnější cestovní pojištění je třeba vybírat nejen podle ceny, ale také podle obsahu produktu a limitů krytí. V rámci cestovního pojištění do zahraničí je vždy součástí pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Dále máte možnost sjednat některé z připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel, případně pojištění storno cesty a různých druhů sportovních aktivit. U cestovního pojištění do Norska je důležité do smlouvy zohlednit to, za čím do dané destinace cestujete.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

U Norska se dá předpokládat, že se bude jednat o turistiku, většinou horskou turistiku. V tomto případě si tedy rozhodně nezapomeňte ověřit, jak má vybraná pojišťovna rozřazené sporty do jednotlivých kategorií sportů obsažených v základním pojištění, případně sportů rizikových či extrémních. Standardní turistika je obvykle součástí základního pojištění, jakmile se ale jedná o turistiku v nadmořské výšce nad 3000 m.n.m., případně turistiku kde jsou využívány pomůcky, turistiku mimo značené stezky, případně cesty kde budou překonávány překážky typu via ferrata, pak je rozhodně namístě sjednat připojištění sportů rizikových či extrémních. Rozřazení sportů do jednotlivých skupin je vždy součástí pojistných podmínek dané pojišťovny. Dovolenkovým aktivitám je také třeba přizpůsobit výběr produktu a jeho limitů.

Pokud se chystáte na turistiku v přírodě a horách, doporučujeme volit limity na léčebné výlohy minimálně ve výši 5 mil. Kč, spíše vyšší. Součástí pojištění léčebných výloh je vždy zásah horské služby a vrtulníku, ale pouze pro případ ohrožení života a zranění. Existují však produkty, jejichž součástí jsou zachraňovací náklady, právě horské služby či vrtulníku, i pro případ, že se třeba při svém výletu ztratíte. V případě cestovního pojištění do Norska tedy určitě doporučujeme vybrat takové pojištění, které pojištění zachraňovacích nákladů obsahuje také.

Jak sjednat cestovní pojištění do Norska

Sjednání cestovního pojištění online je opravdu snadné. Stačí si vzít k ruce notebook, chytrý telefon nebo se usadit k počítači a z pohodlí svého domova máte za pár minut hotovo. Ptáte se kde? Přeci na webu Top-Pojištění.cz. Stačí otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě jako je její termín, cílová destinace, zadat věk pojištěných a vybrat z nabízených připojištění.  Hned v dalším kroku uvidíte přehledné srovnání až 11 pojišťoven a jejich produktů. Výběr vám může usnadnit tlačítko Zobrazit detaily, které se nachází vlevo dole a díky kterému můžete produkty porovnat detailněji i podle limitů krytí. Pod tlačítkem Popis ve sloupcích jednotlivých pojišťoven pak naleznete podrobné informace o produktu, limitech a také rozpis a rozřazení sportů do jednotlivých kategorií sportů rizikových a extrémních. Pokud už máte vybráno, pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce, kde budete vyzváni k zadání bližších informací o jednotlivých pojištěných osobách. Po sjednání pojištění obdržíte obratem e-mail, ve kterém naleznete smlouvu a asistenční kartičky k vytištění. Pojištění vzniká úhradou pojistného, nikoliv podpisem. Platební údaje naleznete v doručeném e-mailu, případně můžete využít platby online platební kartou přímo na konci objednávky.

A pokud si nebudete během kalkulace a sjednání cestovního pojištění do Norska čímkoliv jisti anebo v případě, že budete mít zájem o sjednání pojištění telefonicky s konzultací s některým z našich specialistů, neváhejte využít služeb zákaznického servisu. K dispozici jsme vám telefonicky, na online chatu či e-mailu a to každý den, včetně víkendů a vybraných státních svátků.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ