Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Norska

Fjordy, vodopády, řeky, lesy a hory. To vše má pro vás připravené Norsko. Podívejte se na to, jaké si pro cestu do této severské země sjednat cestovní pojištění, co byste v Norsku rozhodně neměli minout, a určitě oceníte i naše užitečné rady a tipy.

SPOČÍTat cestovní pojištění

Proč cestovní pojištění do Norska?

Ošetření ve všech severských státech je velmi drahé, proto se bez kvalitního cestovního pojištění s odpovídajícími limity léčebných výloh neobejdete. Pokud se navíc budete pohybovat na severu Norska, je pravděpodobné, že nejbližší lékařské zařízení bude poměrně vzdálené a tím pádem bude třeba mít pokrytý i transport. Pacienti jsou také povinni uhradit při ošetření jistou spoluúčast.

Do svého cestovního pojištění do Norska byste měli také zahrnout pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na škody, které neúmyslně způsobíte někomu jinému na zdraví či majetku. A v případě, že se chystáte provozovat i turistiku či sport, chybět by vám nemělo ani pojištění úrazu. U sportu si také zjistěte, do jaké kategorie spadá. K náročnějším aktivitám totiž pojišťovny mohou přistupovat coby k rizikovým nebo extrémním sportům, které je třeba připojistit.

Cestovní pojištění do Norska

Srovnání cestovního pojištění do Norska

S porovnáním aktuálních nabídek vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Ušetříte si tak čas, vyhnete se obíhání poboček jednotlivých pojišťoven a vše zvládnete levou zadní z pohodlí vlastního domova. Stačí se jen připojit k internetu a použít tablet, počítač nebo chytrý telefon. Do kalkulačky stačí pouze zadat pár základních údajů o vaší cestě a během chvíle uvidíte přehledně srovnané nabídky, včetně ceny cestovního pojištění. Nejvýhodnější cestovní pojištění do Norska si můžete také upravovat, například výši limitů i volbu připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění do Norska?

Cenu cestovního pojištění určuje délka vaší dovolené, počet osob zahrnutých do pojistky, zvolená výše pojistných limitů a volba možných připojištění. Přesnou částku přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 8 000 000 neomezeno
Pojištění úrazu 300 000 300 000 600 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 3 000 000 10 000 000
Pojištění zavazadel NE 20 000 50 000
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 257 Kč 353 Kč 757 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní turistickou cestu do Norska pro dvě osoby (33 a 35 let, netvoří jednu rodinu). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 11. 5. 2023.

SPOČÍTat cestovní pojištění

Pojištění do Norska dle výběru aktivit

U Norska se dá předpokládat, že se bude jednat o turistiku, většinou horskou turistiku. V tomto případě si tedy rozhodně nezapomeňte ověřit, jak má vybraná pojišťovna rozřazené sporty do jednotlivých kategorií sportů obsažených v základním pojištění, případně sportů rizikových či extrémních.

Standardní turistika je obvykle součástí základního pojištění, jakmile se ale jedná o turistiku v nadmořské výšce nad 3000 m.n.m., případně turistiku kde jsou využívány pomůcky, turistiku mimo značené stezky, případně cesty kde budou překonávány překážky typu via ferrata, pak je rozhodně namístě sjednat připojištění sportů rizikových či extrémních. Rozřazení sportů do jednotlivých skupin je vždy součástí pojistných podmínek dané pojišťovny. Dovolenkovým aktivitám je také třeba přizpůsobit výběr produktu a jeho limitů.

Pokud se chystáte na turistiku v přírodě a horách, doporučujeme volit limity na léčebné výlohy minimálně ve výši 5 mil. Kč, spíše vyšší. Součástí pojištění léčebných výloh je vždy zásah horské služby a vrtulníku, ale pouze pro případ ohrožení života a zranění. Existují však produkty, jejichž součástí jsou zachraňovací náklady, právě horské služby či vrtulníku, i pro případ, že se třeba při svém výletu ztratíte. V případě cestovního pojištění do Norska tedy určitě doporučujeme vybrat takové pojištění, které pojištění zachraňovacích nákladů obsahuje také.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Norska?

Nejlevnější cestovní pojištění do Norska si během chvíle snadno sjednáte přes online kalkulačku. Stačí si vybrat pojistku, které se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší ji uzavřít. Pojistná smlouva vám potom přijde do e-mailu. Samotné pojištění vstupuje v platnost uhrazením pojistného (online kartou nebo bankovním převodem).

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do Norska?

Pro vycestování do Norska vám bude stačit pouze platný cestovní pas. Stačí si tedy zabalit vše, co potřebujete a vyrazit na cestu. V případě, že se chystáte poznávat i norskou přírodu, nezapomeňte se vybavit kvalitním oblečením a obuví.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 113, policie 112, hasiči 110
 • Jazyky - norština a angličtina 
 • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti tetanu a žloutence typu B
 • Řízení - rychlostní limity jsou v Norsku stanovené na 50 km/h v obci, 80 km/h mimo obec a 100 km/h na dálnici. Tolerance alkoholu za volantem je 0,2 ?. 
 • Na co si dát pozor - konzumace alkoholu na veřejnosti, kouření v uzavřených prostorách, MHD a v restauracích

SPOČÍTat cestovní pojištění

Něco málo o Norsku

Norsko, celým názvem Norské království, se nachází v severozápadní části Skandinávie, na severu evropského kontinentu. Norsko není členem Evropské unie, je ale součástí Evropského hospodářského prostoru. Hlavním městem je Oslo, kde je soustředěna i velká část z celkového počtu obyvatel.

V současné době je norská ekonomika jedna z nejsilnějších ekonomik světa a co se týká životní úrovně místních obyvatel, řadí se Norsko také mezi nejlépe hodnocené země na světě.

Norsko má tři klimatické oblasti, ve kterých se počasí během roku poměrně výrazně liší. Především na severu je výrazně chladněji, mrzne zde běžně od září do května. Dny jsou zde po celý rok o dost kratší než v ČR a na severu za polárním kruhem pak v červnu a červenci slunce nezapadá a naopak v prosinci a lednu nevychází.

Cestovní tipy do Norska

Norsko si zamilují především milovníci turistiky a přírody. A pravou norskou atmosféru, historii a kulturu si užijete hned v několika krásných městech.

Tipy, co vidět v Norsku

 • Oslo - hlavní město Norska plné umění, fontán, moderní architektury i všudypřítomné zeleně
 • Lillehammer - město, které znají hlavně všichni fanoušci sportu (v roce 1994 se zde konaly Olympijské hry). Nabízí ovšem i krásnou přírodu a v zimě si tu můžete vyzkoušet jízdu psím spřežením, lyže, běžky i otestovat místní bobovou dráhu.
 • Tromso - obdivovat zde můžete panenskou přírodu, polární záři i půlnoční slunce. Kromě toho si v tomto městě užijete i bujarý noční život.
 • Bergen - krásné historické a kulturní město obklopené horami
 • Nusfjordna - krásná tradiční vesnička se zachovalými rybářskými domky z 19. století zapsaná na seznam UNESCO
 • Trondheim - malebné městečko na břehu fjordu s pohodovou atmosférou. K vidění je zde gotická katedrála, největší dřevěný skandinávský palác i muzeum hudby.
 • Kjeragbolten - uvízlý balvan, který určitě znáte z celé řady pohlednic a fotografií. Nachází se nad 1 000 metrů hlubokou propastí.
 • Trolltunga (Trolí jazyk) - skála s výhledem na vrcholky pokryté ledovcem. K tomuto cíli je možné se dostat po několika stezkách, zkrátka podle vaší fyzické zdatnosti.
 • Husedalen (Údolí čtyř vodopádů) - nádherný div přírody, který nesmíte minout
 • Dalsnibba - vrchol s vyhlídkovou plošinou, ze které uvidíte na jezero i zasněžené vrcholky
 • Geirangerfjord - jeden z nejkrásnějších norských fjordů, který je zapsaný na seznam UNESCO. Fjord je hluboký 360 m, 15 km dlouhý a můžete v něm vidět vodopád Sedm sester, Nápadník a Svatební závoj.
 • Galdh?piggen - nejvyšší hora celá Skandinávie. Její část je pokrytá ledovcem, takže budete potřebovat více fyzické zdatnosti i odpovídající vybavení.
 • Trollstigen (Cesta trollů) - velmi úzká cesta známá svými 11 ostrými serpentýnami. Užít si ji můžete autem, na kole i pešky. A prý když budete mít štěstí, uvidíte v jejím okolí některého z trollů, po kterých je pojmenovaná.
 • Nordkapp - nejsevernější část Norska. Jedná se o 307 metrů vysoký útes nad Severním ledovým oceánem.

SPOČÍTat cestovní pojištění