Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Portugalska

Otázka zní, zda je cestovní pojištění do Portugalska vážně nutností. Portugalsko, oficiálně Portugalská republika, je evropským státem, který se nachází na Pyrenejském poloostrově v jihozápadní Evropě. Jeho jediným sousedním státem je Španělsko, ze západní a jižní strany je pak Portugalsko obklopeno Atlantickým oceánem. K Portugalsku náleží oblíbené turistické destinace souostroví Azory a Madeira. Stejně jako Česká republika, je i Portugalsko součástí Evropské unie. Vycestovat sem tedy můžete i na základě platného občanského průkazu. Na rozdíl od České republiky je však měnou Portugalska euro. Pokud se do Portugalska vydáte, určitě na sjednání cestovního pojištění nezapomeňte.

Cestovní pojištění na Krétu

Památky a historie

Portugalsko je rozmanitou zemí jak po kulturní stránce, tak i po stránce geografické a klimatické. Na jihu země naleznete krásné pláže s bohatým nočním životem. Nejoblíbenější pláže pro koupání jsou na jižním pobřeží Algarve. Mezi nejznámější patří Plaia Verde, Plaia da Rocha, Cale nebo Falesla. Milovníky surfingu je vyhledávána pláž Castelejo. V oblasti Algavre se také nachází úchvatné útesy Sagres.

Na severu Portugalska si naopak můžete užívat ve vinných sklípcích nebo procházet malé vesničky s lidovými tradicemi. Největším a nejznámějším městem severu je Porto, které určitě stojí za návštěvu. Jedná se o přístavní město s bohatou historií. Centrum města Ribeira bylo dokonce v roce 1996 zapsáno na seznam světových památek UNESCO. Jestliže toužíte vidět Golden Gate Bridge, ale nechce se vám kvůli tomu jezdit do San Francisca, tak podobné panorama poskytne i most 25. dubna v hlavním městě Lisabonu. Most vede přes řeku Tejo a byl vybudován v 60. letech 20. století. Mezi další významné památky Lisabonu patří Betlémská věž, která se stala symbolem města a spolu s blízkým klášterem řádu svatého Jeronýma je na seznamu Světového dědictví UNESCO. V nejstarší čtvrti města Alfama pak leží hrad svatého Jiří, ze kterého se vám naskytne krásný pohled na celé město.

Počasí v Portugalsku

Na severu a západě země je podnebí mírně oceánské. Vyznačuje se malými denními rozdíly teploty vzduchu v průběhu roku a vysokou oblačností s větším množstvím srážek. Na jihu je pak podnebí subtropické středomořské, pro které je typické velmi suché a horké léto a mírná deštivá zima.

Cestovní pojištění do Portugalska

Pokaždé, když vycestujete za hranice České republiky, nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění. Týká se to i prodloužených víkendů nebo týdenních dovolených. I na jednodenním výjezdu za hranice se vám pomoc asistenční služby pojišťovny může hodit. Pomoc asistenční služby je klientům k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a je připravena tlumočit, zprostředkovat převoz nemocného zpět do České republiky nebo doporučit nejbližší zdravotnické zařízení.

Sjednání cestovního pojištění je jednoduché. V kalkulačce cestovního pojištění na webu www.top-pojisteni.cz vyplníte v úvodu údaje o termínu cesty, cílové destinaci a věk pojišťovaných osob. V dalším kroku už si můžete vybrat z produktů námi nabízených pojišťoven. Před zvolením produktu je dobré si ujasnit, kam cestujete a zda budete provozovat nějaké druhy sportovních aktivit. V případě, že se jedná o relaxační dovolenou a nepředpokládáte provozování žádných nestandardních sportů, nebude nutné sjednání žádných zvláštních připojištění. Důležité pro vás bude pojištění léčebných výloh, které kryje veškerá případná ošetření či hospitalizaci. Pojištění léčebných výloh je základem každého cestovního pojištění. Do Portugalska doporučujeme sjednání limitu pro léčebné výlohy alespoň 3 mil. korun.

V případě, že jedete do Portugalska na více adrenalinovou dovolenou a chcete si vyzkoušet například surfing, je potřeba dané sportovní riziko připojistit. Zařazení sportů dle rizikovosti u jednotlivých pojišťoven naleznete v grafu porovnání pojišťoven pod tlačítkem Popis nebo také v pojistných podmínkách vybrané pojišťovny.

Pokud budete mít ujasněno, jaká rizika chcete mít pojištěna a s jakou výší limitů pojistného krytí limity, stačí vybrat pojišťovnu a pomocí tlačítka Koupit dokončit objednávku. Sjednání cestovního pojištění do Portugalska nikdy nebylo jednodušší.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY