Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Island

Island je země plná ohromující přírodní krásy a unikátních geologických úkazů. Od ledovců a sopek až po termální prameny a divoké moře. Nabízí zkrátka nekonečné možnosti pro dobrodružství a objevování. Abyste si svou cestu na Island užili co nejvíce, máme pro vás zásadní rady a tipy. Od informací o počasí, přes půjčení auta, až po sjednání nejlepšího cestovního pojištění na Island. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění na Island?

Cestovní pojištění byste měli mít automaticky sjednané před každou cestou do zahraničí. Nikdy totiž nevíte, co se může přihodit. Kromě limitů léčebných výloh (vztahujících se na ošetření, hospitalizaci, převoz, úhradu léků atd.) v tom nejlepším cestovním pojištění najdete také šikovná připojištění. Jedná se například o:

Velmi užitečné jsou také asistenční služby, které jsou tu pro vás 24/7 a poskytnou vám radu a pomoc vždy, když budete potřebovat.

cestovní pojištění na Island

Srovnání cestovního pojištění na Island

Se srovnáním nabídek cestovního pojištění na Island vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Během pár kliknutí myší získáte aktuální přehled pojistek od prověřených pojišťoven, a to včetně ceny cestovního pojištění. Do online kalkulačky stačí jen zadat údaje o délce a typu vaší cesty, počtu pojištěných osob a zvolených připojištěních. Nezapomeňte také zohlednit i vaše plánované sportovní aktivity.

Kolik stojí cestovní pojištění na Island 2024?

Cena je individuální. Ovlivňují ji totiž parametry cesty a další informace o vaší dovolené. Tedy cílová destinace, délka pobytu, počet osob zahrnutých v pojistce, výše pojistných limitů a zvolená připojištění. Přesnou částku uvidíte v online kalkulačce po zadání těchto informací. Poté už si jen vyberete to nejlepší cestovní pojištění na Island přímo vám na míru.

Na modelový příklad se můžete podívat v následující tabulce:

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 4 000 000 Kč 7 000 000 Kč neomezeno
Autoasistence ANO ANO ANO
Pojištění úrazu 100 000 Kč 300 000 Kč 500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 250 000 Kč 5 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 5 000 Kč 25 000 Kč 50 000 Kč
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena celkem  349 Kč 618 Kč 1 236 Kč

Pozn.: Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní rodinnou turistickou cestu na Island pro čtyři osoby - dva dospělí (33 a 31 let), dvě děti (7 let a 4 roky), včetně připojištění autoasistence. Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno ke dni  13. 2. 2024

Jak si sjednat cestovní pojištění na Island?

I s tím vám pomůže online kalkulačka. Vyberete si v ní pojištění, které se vám líbí nejvíce, a během pár kroků ho online cestou uzavřete. Všechny potřebné dokumenty vám pak přijdou za pár minut do e-mailu (včetně smlouvy). Samotná pojistka začne platit ve chvíli, kdy uhradíte pojistné (například online platbou pomocí karty). 

Pamatujte, že při výběru cestovního pojištění není nejdůležitější jeho cena, ale odpovídající zajištění, které vám má poskytnout. To nejlevnější cestovní pojištění na Island tedy nemusí být také to nejvýhodnější. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Volání z Islandu

Abyste mohli být i na Islandu v kontaktu se svou rodinou a přáteli, aktivujte si ještě před odletem u svého mobilního operátora roaming (tzn. službu volání ze zahraničí). Každý poskytovatel mobilních služeb má své roamingové zóny, které se od sebe liší jak tarify, tak cenami. Aktivaci roamingu zvládnete přes mobilní aplikaci nebo s pomocí operátora na infolince. Ten vás také blíže seznámí s různými variantami balíčků. Podívejte se tedy na aktuální srovnání mobilních tarifů a vyberte si ten nejlepší pro vaše cestování do zahraničí.

Nejste zcela spokojeni se svým stávajícím tarifem? Vyzkoušejte kalkulačku tarifů na Ušetřeno.cz.

Výběr z bankomatu na Islandu

Na Islandu se platí islandskou korunou (ISK), ve větších hotelech je ovšem možné platit i eurem. To je také bez problému směnitelné na islandské koruny v místních bankách a směnárnách. 

Na Islandu můžete svou útratu běžně uhradit kreditními kartami a vybírat můžete i hotovost z bankomatu. Počítejte ovšem s tím, že za výběr si banky většinou účtují poplatky. Proto se raději podívejte, jak to máte nastavené právě u té vaší. Tuto informaci byste měli najít v online bankovnictví, v aplikaci nebo vám ji poskytnou na zákaznické lince. U některých běžných účtů se dokonce setkáte s možností výběru z bankomatu po celém světě zdarma.

Srovnání běžných účtů na Ušetřeno.cz vám odpoví na otázku, zda pro vás neexistuje výhodnější běžný účet. 

Užitečné informace před cestou na Island

Pro vycestování na Island potřebujete pouze platný cestovní pas nebo doklad totožnosti, vízum tedy nemusíte vyřizovat. Nezapomeňte, že vlastní doklad potřebují i děti, a to včetně miminek.

 • Důležitá telefonní čísla: Záchranka 112, policie 112, hasiči 112.
 • Jazyky: Úředním jazykem je islandština, běžně se zde domluvíte anglicky a dánsky.
 • Očkování: Není povinné, doporučuje se proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B.
 • Internet: V Reykjavíku i dalších městech najdete internetové kavárny. Počítejte ovšem s vysokým poplatkem za připojení. Zpoplatněné bývá i připojení k wi-fi v hotelích. Zdarma je internet dostupný například v knihovnách. 
 • Zásuvky: Adaptér nebudete potřebovat. Napětí je na Islandu 220 V, 50 Hz. 
 • Doprava: Maximální povolená rychlost je mimo obec 90 km/h (na nezpevněných silnicích 80 km/h), v obci 50 km/h. Dálnice na Islandu nejsou. Při řízení platí tolerance alkoholu v krvi 0,5 promile.
 • Kriminalita: Island je velmi bezpečná země. Zakázáno je držení i minimálního množství drog pro vlastní potřebu.

Kdy jet na Island?

Nejlepším obdobím, kdy se na Island vypravit, je určitě léto. Od června do srpna se zde setkáte s průměrnými denními teplotami kolem 13 stupňů, v teplých dnech se ale umí vyšplhat k 20 až 25 stupňům. V noci pak obvykle klesnou pod 10 stupňů. 

Léto je na Islandu navíc poměrně suché, takže se dočkáte jen občasných přeháněk. Otužilci mohou vyzkoušet i koupání v moři, které má v tomto období od 7 do 10 stupňů, na jihu Islandu pak 10 stupňů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Půjčení auta na Islandu

Vzhledem k tomu, že na Islandu není železniční síť ani zde nefunguje dálková autobusová doprava, vyplatí se pro objevování Islandu půjčení vozu. Minimální věková hranice pro zapůjčení auta je 21 let, u Jeepů a vozů s pohonem na všechny čtyři kola 25 let. Předložit budete muset také řidičský průkaz vydaný v EU a kreditní kartu. Někde je pronájem auta možný i s kartou debetní, ale podmínky jsou méně výhodné, případně s velmi vysokým depozitem.

Doporučujeme si také sjednat připojištění půjčeného vozidla. To můžete získat v rámci pojištění odpovědnosti za škodu nebo také jako součást cestovního pojištění. Pokud by se vám s vypůjčeným vozem stala nějaká nehoda, budete mít větší jistotu, že náklady nepůjdou z vaší peněženky.

Půjčovny aut najdete hlavně na letišti v Keflavíku, v hlavním městě Reykjavíku, dále v Egilsstadir a v Akureyri. A můžete využít služeb jak známých mezinárodních půjčoven (např. Rhino Car Hire, Auto Europe a další), tak těch lokálních.

Kolik stojí půjčení auta na Islandu v roce 2024

Na cenu půjčení vozu má vliv hlavně:

 • Sezóna: V létě za půjčení auta zaplatíte i trojnásobně vyšší částku.
 • Předstih rezervace: Nejedná se o horentní úsporu, ale pokud si vůz zarezervujete několik měsíců předem, na finální částce se to projeví. 
 • Typ a model vozu: U menších automobilů nebude půjčovné tak vysoké jako u SUV a vozů s pohonem na všechna čtyři kola. Vliv má samozřejmě také vybavení daného automobilu.
 • Délka zápůjčky
Počet dní Cena v zimě Cena v létě
1 den od 1 100 Kč od 3 600 Kč
3 dny od 2 500 Kč od 8 000 Kč
7 dní od 4 200 Kč od 15 500 Kč

Zdroj: Rentalcars.com k 7. 2. 2024

Před zapůjčením vozu si vždy pečlivě přečtěte podmínky půjčení, a to hlavně informace o pojištění. U některých autopůjčoven je v ceně zápůjčky, jinde si ho budete muset platit zvlášť.

Dopravní informace pro Island

 • Na Islandu platí stejná dopravní pravidla jako u nás.
 • Jezdí se vpravo.
 • Autobusy mají vždy přednost.
 • Klakson se používá při předjíždění a v případě nebezpečí.
 • Benzínové pumpy najdete hlavně na okružní silnici kolem Islandu, ve vnitrozemí jich je méně. 
 • Pokud na Island cestujete v zimě, tedy v období od října do května, podívejte se na stav aktuální sjízdnosti silnic na webu islandské vlády (road.is).

Co vidět na Islandu

 • Jökulsárlón: Jedno z nejznámějších míst na Islandu. Jedná se o velké ledovcové jezero, které najdete v jižní části národního parku Vatnajökull v blízkosti ledovce Brei?amerkurjökull. Můžete si zde pronajmout loď nebo kayak a místo blíže prozkoumat.  
 • Geysir: Geotermální pramen, po kterém byly pojmenovány všechny ostatní gejzíry na světě. 
 • Skógafoss: Impozantní vodopád vysoký 60 metrů. Pokud máte odvahu, můžete vystoupat na jeho vrchol a užít si nádherný výhled.
 • Thingvellir:  Národní park a místo, kde byl v roce 930 založen Althing, tedy jeden z nejstarších parlamentů na světě (dodnes zde můžete vidět jeho pozůstatky). Thingvellir se nachází přesně na zlomu Severoamerické a Euroasijské tektonické desky. Díky tomu je zde zřetelně viditelný přechod mezi kontinenty.
 • Blue Lagoon: Další z ikonických míst Islandu. Jedná se o venkovní geotermální lázně s teplou léčivou vodou. 
 • Vatnajökull: Největší národní park v Evropě, domov mnoha ledovců, sopek a unikátní fauny a flóry. 
 • Reykjavík: Hlavní město Islandu, kde se mísí moderní a tradiční islandská kultura. Objevovat zde můžete hudební scénu, restaurace s místními specialitami i fascinující muzea. 
 • Dettifoss: Největší vodopád na Islandu (podle objemu vody). Při jeho návštěvě je dobré dát si pozor na proudy vody a vodní páry v jeho okolí.
 • Snaefellsnes: Malebný poloostrov s ikonickou sopkou Snaefellsjökull. Objevovat zde můžete dramatické útesy, pláže a starobylá rybářská městečka.
 • Reynisfjara: Černá písečná pláž s monumentálními bazaltovými sloupy. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ