Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Slovinska

Slovinsko bývá často opomíjenou zemí, přes kterou Češi jezdí na dovolenou do Chorvatska. Věřte nám, že Slovinsko toho má hodně co nabídnout - od krásné přírody, přes skvělou gastronomii, celou řadu zajímavých míst i moře. Přičemž úroveň služeb i jejich ceny jsou na tom ve Slovinsku lépe než ve zmíněném Chorvatsku. Nechte se inspirovat, sjednejte si cestovní pojištění do Slovinska a vydejte se na skvělou dovolenou. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Slovinska?

Slovinská zdravotnická zařízení jsou na velmi dobré úrovni. V těch veřejných je pro Čechy dostupná neodkladná lékařská péče (po předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění EHIC), i tak budete ale muset uhradit spoluúčast. Z toho důvodu je lepší volit soukromá zdravotnická zařízení, kde je sice ošetření dražší, ale o jeho úhradu se postará pojišťovna, u které si sjednáte cestovní pojištění

Ve své pojistce byste tedy měli mít především dobře nastavené limity léčebných výloh (vztahují se na ošetření, hospitalizaci, léky, převoz atd.). Nezapomínejte také na užitečná připojištění, která byste měli volit s ohledem na vaši dovolenou. Pokud se ve Slovinsku například chystáte na divokou vodu nebo vysokohorskou turistiku, nutností je pojištění úrazu. Dále se může hodit i pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel.

Cestovní pojištění do Slovinska

Srovnání cestovního pojištění do Slovinska

S přehledem nabídek cestovního pojištění do Slovinska vám pomůže online kalkulačka. Díky ní nebudete muset obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven - stačí se doma připojit k internetu a vše vyřídit z pohodlí vlastního gauče. Do kalkulačky zadáte základní údaje o vaší cestě a během chvíle uvidíte přehledně porovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu, a to včetně výše pojistných limitů a ceny

Kolik stojí cestovní pojištění do Slovinska?

Přesnou cenu cestovního pojištění do Slovinska ovlivňuje délka vaší dovolené, počet osob zahrnutých do pojistky, výše pojistných limitů a volba možných připojištění. Výši pojistného u pojištění do Slovinska přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 8 000 000 neomezeno
Pojištění úrazu 300 000 300 000 600 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 3 000 000 10 000 000
Pojištění zavazadel NE 20 000 50 000
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 257 Kč 353 Kč 748 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 27 a 32 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 29. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění do Slovinska?

Pro sjednání cestovního pojištění do Slovinska stačí také použít online kalkulačku. Pouze si v ní vyberete pojištění, které se vám líbí nejvíce, a v dalším kroku jej uzavřete. Všechny důležité dokumenty vám potom během chvíle přijdou na e-mail, a to včetně pojistné smlouvy i asistenční kartičky, bez které se na cestách neobejdete. Samotné pojištění začíná platit, jakmile ho zaplatíte (při online platbě kartou hned, při bankovním převodu po připsání platby na účet).

Co si připravit před cestou do Slovinska?

Pro vycestování do Slovinska vám bude bohatě stačit platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Platný cestovní doklad musí mít nejen dospělí, ale také děti.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka 112, policie 113, hasiči 112
 • Jazyky - mluví se zde slovinsky, ale téměř všude se bez problémů domluvíte anglicky a německy
 • Očkování - není povinné, doporučuje se ovšem očkování proti žloutence typu B, spalničkám a tetanu
 • Řízení - maximální povolená rychlost pro jízdu v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h. Tolerance alkoholu je 0,5 ?. Slovinci jsou na silnicích velmi ohleduplní, takže ve srovnání s českými cestami je řízení v této zemi doslova relax. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy ve Slovinsku

Slovinsko vám nabídne hory, pláže i krajinu plnou vinic. Stačí si vybrat, po čem toužíte nejvíce, a vydat se poznat celou řadu skvělých míst.

Tipy, co vidět ve Slovinsku

 • Lublaň - krásné hlavní město Slovinska, která má téměř vídeňský ráz. Čeká tu na vás celá řada památek, restaurací i kaváren, které stojí za návštěvu. Vidět byste zde měli stavby Jože Plečnika, Trojmostí, hrad z 12. století, odkud je možné vidět vrcholky Julských Alp. A večer si užijte posezení na špici - výběžku u řeky Lublanice.
 • Maribor - druhé největší město Slovinska, které je jen kousek od hranic s Rakouskem. I toto město si vás získá svou atmosférou se spoustou kaváren, restaurací (např. skvělým podnikem Baščaršija) a vidět zde můžete i nejstarší vinnou révu na světě. 
 • Piran - alias slovinské Benátky. Nachází se na jihu země. Díky tomu oplývá středomořskou atmosférou, kterou skvěle doplňují jeho křivolaké historické uličky. Dominantou města je kostel na hlavním náměstí zvaném Tartinjev trg, kde se často konají nejrůznější trhy. 
 • Bled - jezero se známým kostelem na ostrůvku, který je známý snad z každého turistického průvodce. Projížďku na jezeře si můžete užít na tradičním plavidle - tzv. pletně. Krásný je tu místní hrad z 12. století, který se nachází nad jezerem, a je z něj působivý výhled na Julské Alpy. Okolí jezera můžete také objevovat na kole díky skvělým cyklostezkám.
 • Soča - prý nejkrásnější řeka celé Evropy. A není divu, má vskutku nádhernou smaragdovou barvu. Okolí Soči je centrem outdoorových adrenalinových aktivit, jako je kajaking, rafting nebo kanoistika. Místo je také skvělé pro pěší turistiku. 
 • Postojna - nejznámější krasová slovinská jeskyně. Jedná se o velkolepé podzemní prostory s celou řadou chodeb i zajímavých živočichů. Prohlídku si užijete také díky turistickému vláčku, který má už přes 140 let. Ujít si nenechejte ani prohlídku stejnojmenného hradu, který stojí opodál.
 • Škocjanske jame - neméně krásné vápencové jeskyně, které jsou zapsané na seznam památek UNESCO. I zde si určitě užijete prohlídku jedinečných podzemních prostor.
 • Velika Planina - náhorní travnatá planina v pohoří Kamnických Alp se nachází jen kousek od Lublaně. Vidět zde můžete původní salaše, pastevecké domky i volně se pasoucí krávy. 
 • Vintgar - soutěska v Triglavském národním parku, jednom z nejnavštěvovanějších turistických cílů Slovinska. Přírodní krásy si užijete při procházce naučnou stezkou s můstky a dřevěnými chodníky. Na konci stezky se pak nachází šestnáctimetrový vodopád Šum.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY