Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Francie

Cestovní pojištění do Francie si sjednejte v každém případě, ať už jedete do této krásné země na dovolenou za poznáním, na nákupy nebo pracovně. A jaké pojištění pro cestu do Francie vybrat? Tak s tím se vám pokusíme pomoci v následujícím článku.

Cestovní pojištění do Francie

Něco málo o Francii

Ještě než na vás začneme chrlit informace o cestovním pojištění, tým Top-Pojištění.cz by vám rád předal pár základních informací a také tipů, kam se ve Francii rozhodně stojí za to podívat.  Francouzská republika se nachází v západní Evropě a navíc k ní náleží i malá území či ostrovy v Karibiku, Severní a Jižní Americe, Indickém oceánu a Oceánii.

Při dovolené ve Francii si přijde na své opravdu každý. Díky bohaté historii se zde nachází nespočet historických a kulturních památek. Začít můžeme rovnou v hlavním městě, v Paříži. Při návštěvě tohoto města můžeme obdivovat třeba Eiffelovu věž, která je symbolem Paříže, katedrálu Notre Dame, baziliku Sacré Coeur, Vítězný oblouk nebo Náměstí Bastilly či Náměstí svornosti. Milovníci nakupování nemohou v městě módy samozřejmě vynechat proslulou ulici Champs-Elysées. Za uměním pak můžete vyrazit do muzea Louvre. Další z typických znaků Francie najdeme jen několik málo kilometrů od hlavního města, palác krále Ludvíka XIV. ve Versailles, kde vám dech vyrazí nejen samotný zámek a jeho vnitřní prostory, ale také rozlehlé a okázalé zahrady. A pokud se zajímáte právě o hrady a zámky, pak pro vás bude ideálním výletem plavba po řece Loiře, kde povodí této řeky je nejhustěji zámky osázené území na světě, navíc pod záštitou UNESCO.

Milovníci dobrého a kvalitního vína pak jistě nevynechají návštěvu rozlehlých francouzských vinic spojených s ochutnávkou místního vína a výborných sýrů. Jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších oblastí je pak Provence, která nás uchvátí vůní všudypřítomné levandule a pohledem na azurové moře, které můžeme obdivovat třeba ze zahrádky kavárny v St – Tropez nebo Marseille. Pro sportovně založené cestovatele je pak Francie ideálním cílem v létě i v zimě díky Alpám, které vybízí jak k pěší  turistice a cyklistice, tak k zimním radovánkám. A to, jakým způsobem budete svou dovolenou trávit je pak jedním z velmi důležitých ukazatelů při výběru cestovního pojištění.

Louvre

Cestovní pojištění do Francie

Samozřejmě vás může napadnout, že se budete pohybovat na území Evropské unie a tak přeci není nutné si cestovní pojištění do Francie sjednávat. Ano, v rámci EU vám je zajištěna nezbytná zdravotní péče díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění. Standardní zdravotní pojištění vám nepokryje případnou spoluúčast na ošetření v zahraničí, případný převoz zpět do ČR nebo repatriaci ostatků. Také nemáte k dispozici asistenční službu, která vám v případě potíží při pobytu v zahraničí může pomoci v řešení složitých situací jako je tlumočení, komunikace se zdravotnickým zařízením apod. A z těchto důvodů je na místě uzavřít si tedy i komerční cestovní pojištění, které vám zajistí klidnou a bezstarostnou dovolenou. Jak ale vybrat to správné? Součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. Limity na léčebné výlohy se mohou výrazně lišit u jednotlivých produktů cestovního pojištění a to je pak samozřejmě nutné při výběru pojištění zohlednit. Samozřejmě platí, že čím vyšší limit, tím lepší.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pro cesty v rámci Evropy doporučujeme volit limity kolem 5 mil. Kč na léčebné výlohy. Pokud jedete za běžnou turistikou, můžete si k základnímu pojištění sjednat například ještě připojištění odpovědnosti, které případně uhradí škody způsobené třeba nešťastnou náhodou na vybavení hotelu nebo při návštěvě obchodu či galerie. Pokud pak jedete do zahraničí za sportem, nezapomeňte si zjistit, do jaké kategorie je daný sport u vybrané pojišťovny zařazen a případně si jej i správně připojistit jako sport rizikový či extrémní. Pokud si dovolenou zařizujete s velkým časovým předstihem a máte strach, že nebudete moci odcestovat třeba kvůli nemoci, pak si určitě k cestovnímu pojištění do Francie sjednejte i připojištění storno cesty, které vám v případě nutnosti uhradí částku, o kterou v případě zrušení zájezdu na poslední chvíli přijdete. Aby ale bylo pojištění platné, nezapomeňte si zjistit podmínky sjednání, které je nejčastěji vázáno na nákup daného zájezdu.

Důležitá telefonní čísla

Míříte do Francie a chcete být opravdu připraveni tzv. na vše? Máme pro vás něco speciálního, co jsme pro vás připravili. Sami rádi cestujeme a víme, jak je důležité mít správné informace, obzvlášť v případě nouze. Nemusíte tedy nikde nic hledat, jednoduše je najdete tady nebo si naše kartičky, pro vás rovnou připravené, prostě stáhněte na odkazu u každé pod „ke stažení zde“.

Kontakt Telefonní číslo
Tísňová linka 112 Cestovani-dulezita_tel_cisla-francie
Policie 17
První pomoc 15
Hasiči 18
Velvyslanectví +33 607 764 394 ke stažení zde

Jak cestovní pojištění do Francie sjednat

Sjednání cestovního pojištění nebylo nikdy jednodušší. Abyste si cestovní pojištění do Francie sjednali, nemusíte opouštět pohodlí svého gauče. Stačí si vzít k ruce chytrý telefon, notebook nebo tablet a za chvíli máte hotovo. Na stránkách Top-Pojitění.cz stačí zvolit kalkulaci cestovního pojištění, zadat termín vaší dovolené, cílovou destinaci Francii a věk pojišťovaných osob. V dalším kroku už uvidíte přehledné porovnání nabídek většiny pojišťoven, ze kterých můžete vybírat. Po výběru pak pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce a to zadáním konkrétních údajů o pojistníkovi a pojištěných. Na konci objednávky můžete pojištění rovnou uhradit platební kartou, případně vybrat, že platbu provedete později. Veškeré dokumenty včetně smlouvy a asistenčních kartiček obdržíte obratem na zadanou e-mailovou adresu, stačí si je jen vytisknout.

A že si nevíte rady? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, kde jsme vám k dispozici každý den včetně víkendů na telefonu, online chatu či e-mailu. S výběrem pojištění vám rádi pomůžeme, případně vám jej rovnou telefonicky sjednáme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ