Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Řecka

Řecko je svými plážemi, a především se svými ostrovy, v posledních letech jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů pro letní dovolenou. Vzhledem k tomu, že je tato krásná země součástí Evropské unie, stačí nám k vycestování pouze občanský průkaz. Nezapomeňte ale také na kvalitní cestovní pojištění do Řecka. V našem článku na vás pak čekají nejen zajímavé cestovatelské tipy, ale také AKTUÁLNÍ informace ohledně cestování do Řecka v souvislosti s covid-19.

Cestovní pojištění do Řecka

Řecko a covid-19

Řecko  bylo jednou ze zemí, kde se pandemická opatření dodržovala opravdu přísně, a i díky tomu tato země zvládla pandemii opravdu dobře. I v Řecku se aktuálně bezpečnostní opatření rozvolňují, takže si zde dovolenou budete moci užít stejně pohodově, jako před pár lety. Aktuálně tedy platí, že:

 • Od 1. 5. 2022 nemusíte při vstupu do Řecka, ani při pobytu na jeho území prokazovat svou bezinfečnost. Stejně tak odpadá povinnost vyplňovat příjezdový formulář. Řecká vláda si však vymezuje právo tyto podmínky upravit dle aktuálního vývoje situace v Řecku nebo v zemích, odkud přijíždíte. Proto raději sledujte oficiální platformu s informacemi pro turisty nebo informace na portálu Athénského mezinárodního letiště.
 • Pro vstup do prodejen, provozoven služeb, hotelů, veřejného stravování, organizovaných pláží, muzeí, kulturních, sportovních a dalších zařízení nemusíte předkládat doklad bezinfekčnosti. Mohou zde ale platit určitá bezpečnostní pravidla (rozestupy, respirátory apod.), které je potřeba dodržovat.
 • Respirátor nebo dvojitou chirurgickou roušku musíte mít v prostředcích hromadné dopravy, taxíku, vnitřních prostorách lodí, zdravotnických zařízeních a lékárnách. Pokud toto nařízení nebudete dodržovat, hrozí vám pokuta 300 EUR.
 • V Řecku jsou dle aktuální situace okresy děleny na zelené, žluté, oranžové, červené a tmavě červené oblasti. Více informací o rozlišení a případných souvisejících opatřeních najdete na tomto odkazu.

Návrat do České republiky z Řecka je pak bez testu či vyplňování příjezdového formuláře.

Dovolená v Řecku

Rozhodně se není čemu divit, že Řecko je u turistů tak oblíbenou dovolenkovou destinací. Krásné čisté moře, antické památky a skvělá kuchyně. Zde si opravdu každý přijde na to své. Hlavní turistická sezóna je zde od poloviny června do konce srpna. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na pevnině, největším turistickým lákadlem bude rozhodně hlavní město Athény. Bájná hora Olymp, chrámový komplex Akropole, případně v blízkosti Athén pak město Théby nebo kláštery Meteora. To vše můžete obdivovat v průběhu své dovolené.

Přeci jen ale u českých turistů cestujících do Řecka stále v oblíbenosti vítězí řecké ostrovy. Ostrovů je více jak 2 000, jen 227 je jich ale obydlených a pouze 18 ostrovů má více než 10tis. obyvatel. Vybírat tedy můžete z velkých turisticky známých ostrovů až po malé ostrovy, které přejdete bez problémů i pešky. Nejnavštěvovanější jsou ostrovy Kréta, Lefkada, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Karpathos nebo Samos.

Pokud hledáte inspiraci, co vše v průběhu své dovolené v Řecku nebo na jednotlivých ostrovech navštívit, podívejte se na náš předchozí článek.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění do Řecka covid-19

Pro svou cestu Řecka si vyberte takové cestovní pojištění, které se vztahuje i na riziko onemocnění koronavirem. Ochrání vás totiž v případě:

 • Storna cesty v důsledku onemocnění covid-19.
 • Léčebných výloh spojených s onemocněním koronavirem v zahraničí.
 • Nákladů na případnou karanténu či hospitalizaci.
 • Repariace zpět do Česka.

Když v Řecku onemocníte koronavirem

V případě, že při pobytu v Řecku budete pozitivně testování na koronavirus, musíte dodržet instrukce nařízené místními úřady a nastoupit do povinné karantény.

 • Karanténa – Je stanovena nejméně na 5 dnů a zakončena testem (PCR u neočkovaných osob, antigenním u očkovaných osob). V případě, že je test po 5 dnech stále pozitivní, karanténa se prodlužuje dle rozhodnutí lékaře, nejméně však o dalších 5 dnů. Po celou dobu karantény je nutné nosit respirátor nebo dvojitou chirurgickou roušku. Porušení karantény je pokutováno částkou 5 000 EUR a může být i trestně stíháno jako ohrožení veřejného zdraví.
 • Léčba – V případě vážného onemocnění může dojít k hospitalizaci v nemocnici. Evropský průkaz zdravotního pojištění kryje pouze náklady na akutní zdravotní péči, ne však další náklady s léčbou spojené. Proto se občanům České republiky důrazně doporučuje uzavřít odpovídající cestovní pojištění. Sanitární péče u lůžka pacienta v nemocnici je navíc zajišťována buď rodinnými příslušníky nebo soukromou ošetřovatelkou, za jejíž služby je nutné zaplatit (cca 100 EUR / den). Zdravotní sestry v Řecku zajišťují pouze specializované úkony.
 • Návrat do ČR – Bude umožněn až po skončení karantény nebo po vyléčení. Většina leteckých společností navíc nakažené osoby nepřepravuje.

Cestovní pojištění online

Myslete na své bezpečí

Řecko součástí EU a tak nám zde platí i evropský zdravotní průkaz, spoléhat se pouze na něj se vám rozhodně nemusí vyplatit. Toto pojištění vám nepokryje zdaleka vše, co můžete při nemoci či úrazu v zahraničí potřebovat (viz odstavec výše). Více informací se dozvíte v našem článku zde.

Výběr cestovního pojištění

V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění do Řecka vás vyjde na pouhých pár set korun, samozřejmě podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Cestovní pojištění je nejvhodnější sjednat jako komplexní pojištění, které obsahuje léčebné výlohy, úrazové připojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. Samozřejmě nezapomeňte zohlednit i náplň své dovolené a limity i případná připojištění volte s ohledem právě na to. Pokud cestujete například za sportem, nezapomeňte si ověřit, zda jej není nutné připojistit jako rizikový či extrémní.

Přejeme pohodovou dovolenou!

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY