222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Řecka

Řecko, především pak řecké ostrovy, jsou v posledních letech jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů pro letní dovolenou. Jelikož je Řecko součástí Evropské unie, stačí nám k vycestování občanský průkaz. Nezapomeňte ale také na kvalitní cestovní pojištění do Řecka. Navíc jsme náš článek AKTUÁLNĚ rozšířili i o informace ohledně cestování do Řecka v době pandemie koronaviru COVID - 19.

Cestovní pojištění do Řecka

Koronavirus v Řecku

Dobrou zprávou rozhodně je, že Řecko díky včas zavedeným opatřením proti šíření koronaviru, zvládá epidemii zatím opravdu dobře. Potvrzených případů je tu skutečně málo a většina z nich je spíše na pevninské části Řecka, na ostrovech je situace ještě o poznání lepší. To vše tedy nahrává tomu, že dovolená na řeckých plážích by nemusela znít jako neuskutečnitelný plán.

Vycestování z ČR a vstup na území Řecka

Po ukončení nouzového stavu mohou občané ČR volně vycestovat do zahraničí, je však vždy třeba brát v úvahu opatření státu, do kterého chtějí cestovat.  Zároveň je třeba počítat s tím, že při návratu do ČR stále platí, až na určité výjimky, opatření, dle kterých je nutné doložit po návratu potvrzení o negativním RT-PCR testu na COVID – 19 ne starší než 4 dny, nebo nahlásit svůj vstup krajské hygienické stanici, která rozhodne o karanténním opatření. Místně příslušné krajské hygienické stanici lze do 72 hodin od vstupu na území také předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu absolvovaném v ČR. Podrobné informace jsou dostupné zde.

Co se týká vstupu českých turistů na území Řecka, ani teď to již není nemožné, ale určitá omezení tu stále platí.

  • Vstup na území Řecka není pro občany zemí EU nijak uzavřen, všichni cestující jsou ale bez ohledu na státní příslušnost i účel pobytu jsou však povinni se podrobit testu na koronavir.
  • Aktuálně se testy provádějí u cestujících ze zemí s vysokým výskytem onemocnění, u ostatních namátkově.
  • I v případě negativního výsledku ale stále platí povinnost setrvat po dobu 14 dnů v domácí karanténě na jimi určeném místě. Toto opatření je zatím platné do 31.5.2020.

Dle posledních informací uvedených v médiích má řecká vláda naplánováno od 1.6.2020 znovu zprovoznit celoročně provozované penziony a hotely, od 15.6.2020 pak otevřít i sezónní ubytovací zařízení. Od 1.7.2020 by pak Řecko mělo přijímat  i přímé mezinárodní lety do turistických destinací. Testy na koronavirus by měly být prováděny na letištích. Oficinální stanovisko však není ještě na webu MZV ČR uvedeno, situaci můžete sledovat přímo zde.

Opatření v Řecku

Díky již výše zmíněnému pozitivnímu vývoji epidemie koronaviru COVID – 19 jsou přijatá opatření v Řecku postupně rozvolňována.

  • Je doporučován vzájemný odstup 1,5 - 2 m, pravidelná hygiena rukou a při příznacích onemocnění setrvat doma.
  • Roušky jsou povinné pro veřejnost pouze ve zdravotnických zařízeních, hromadné dopravě, taxi, výtahu a obchodních domech a centrech. Doporučována je pak v obchodech a uzavřených prostorách.
  • Obchody, památky, restaurace i muzea a jiná veřejná místa jsou zpřístupňována postupně, plán je nastaven cca do poloviny června.

Cestovní pojištění do Řecka v době koronaviru

Díky tomu, že šíření koronaviru COVID - 19 dosáhlo až do stadia pandemie, není v současné době možné sjednat cestovní pojištění do zahraničí, které by pokrylo i léčené výlohy spojené s tímto onemocněním. Nicméně příznivou situaci vývoje pandemie v Evropě hodlají zohlednit i pojišťovny a plánují tak vytvoření speciálních produktů, které se budou vztahovat i na toto riziko.

Cestovní pojištění online

Co navštívit v Řecku?

Rozhodně se není čemu divit, že Řecko je u turistů tak oblíbenou dovolenkovou destinací.  Krásné čisté moře, antické památky a skvělá kuchyně. Zde si opravdu každý přijde na to své. Hlavní turistická sezóna je zde od poloviny června do konce srpna. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na pevnině, největším turistickým lákadlem bude rozhodně hlavní město Athény. Bájná hora Olymp, chrámový komplex Akropole, případně v blízkosti Athén pak město Théby nebo kláštery Meteora. To vše můžete obdivovat v průběhu své dovolené.

Přeci jen ale u českých turistů cestujících do Řecka stále v oblíbenosti vítězí řecké ostrovy. Ostrovů je více jak 2 000, jen 227 je jich ale obydlených a pouze 18 ostrovů má více než 10tis. obyvatel.  Vybírat tedy můžete z velkých turisticky známých ostrovů až po malé ostrovy, které přejdete bez problémů i pešky.  Nejnavštěvovanější jsou ostrovy Kréta, Lefkada, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Karpathos nebo Samos.

Pokud hledáte inspiraci, co vše v průběhu své dovolené v Řecku nebo na jednotlivých ostrovech navštívit, podívejte se na náš předchozí článek.

Myslete na své bezpečí

I když je Řecko součástí EU a tak nám zde platí i evropský zdravotní průkaz, spoléhat se pouze na něj se vám rozhodně nemusí vyplatit. Toto pojištění vám nepokryje zdaleka vše, co můžete při nemoci či úrazu v zahraničí potřebovat. Více informací se dozvíte v našem článku zde.

Výběr cestovního pojištění

V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění do Řecka vás vyjde na pouhých pár set korun, samozřejmě podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Cestovní pojištění je nejvhodnější sjednat jako komplexní pojištění, které obsahuje léčebné výlohy, úrazové připojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. Samozřejmě nezapomeňte zohlednit i náplň své dovolené a limity i případná připojištění volte s ohledem právě na to. Pokud cestujete například za sportem, nezapomeňte si ověřit, zda jej není nutné připojistit jako rizikový či extrémní.

Přejeme pohodovou dovolenou!

Spočítat cestovní pojištění