222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Řecka

Řecko, především pak řecké ostrovy, jsou v posledních letech jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů pro letní dovolenou. Jelikož je Řecko součástí Evropské unie, stačí nám k vycestování občanský průkaz. Nezapomeňte ale také na kvalitní cestovní pojištění do Řecka. Navíc jsme náš článek AKTUÁLNĚ rozšířili i o informace ohledně cestování do Řecka v době pandemie koronaviru COVID - 19.

Cestovní pojištění do Řecka

Koronavirus v Řecku

Dobrou zprávou rozhodně je, že Řecko díky včas zavedeným opatřením proti šíření koronaviru, zvládlo epidemii opravdu dobře. Potvrzených případů je tu skutečně málo a většina z nich je spíše na pevninské části Řecka, na ostrovech je situace ještě o poznání lepší. To vše tedy nahrává tomu, že dovolená na řeckých plážích si letos můžete opět užít jako dříve.

Vycestování z ČR a vstup na území Řecka

Před vstupem do Řecka je nutné vyplnit elektronický příjezdový formulář, tzv. Passenger Locator Form (PLF) – tato povinnost se nevztahuje na osoby mladší 18 let a dále je třeba se prokázat bezinfekčností a to  buď negativním výsledkem testu, potvrzením o prodělání COVID-19 nebo potvrzením o očkování.

Potvrzení o bezinfekčnosti:

  1. certifikát potvrzující ukončené očkování a zároveň uběhlo minimálně 14 dní od podání druhé dávky vakcíny (dvoudávkové vakcíny)
  2. Negativní PCR test (né starší než 72 hodin) nebo negativní antigenní test ( né starší než 48 hodin)
  3. potvrzení o prodělaném onemocnění COVID 19, přičemž uběhlo minimálně 30 dní od potvrzeného onemocnění (tedy pozitivního výsledku na COVID 19). Potvrzení je platné 2 – 9 měsíců.

Potvrzení o bezinfekčnosti nemusí dokládat osoby mladší 12 let.

Opatření v Řecku

Díky již výše zmíněnému pozitivnímu vývoji epidemie koronaviru COVID – 19 jsou přijatá opatření v Řecku postupně rozvolňována.

  • Je doporučován vzájemný odstup 1,5 - 2 m, pravidelná hygiena rukou a při příznacích onemocnění setrvat doma.
  • Roušky jsou povinné pro veřejnost pouze ve zdravotnických zařízeních, hromadné dopravě, taxi, výtahu a obchodních domech a centrech. Doporučována je pak v obchodech a uzavřených prostorách.
  • Obchody, památky, restaurace i muzea a jiná veřejná místa jsou zpřístupňována postupně, plán je nastaven cca do poloviny června.

Cestovní pojištění do Řecka v době koronaviru

Díky tomu, že šíření koronaviru COVID - 19 dosáhlo až do stadia pandemie, není v současné době možné sjednat cestovní pojištění do zahraničí, které by pokrylo i léčené výlohy spojené s tímto onemocněním. Nicméně příznivou situaci vývoje pandemie v Evropě hodlají zohlednit i pojišťovny a plánují tak vytvoření speciálních produktů, které se budou vztahovat i na toto riziko.

Cestovní pojištění online

Co navštívit v Řecku?

Rozhodně se není čemu divit, že Řecko je u turistů tak oblíbenou dovolenkovou destinací.  Krásné čisté moře, antické památky a skvělá kuchyně. Zde si opravdu každý přijde na to své. Hlavní turistická sezóna je zde od poloviny června do konce srpna. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na pevnině, největším turistickým lákadlem bude rozhodně hlavní město Athény. Bájná hora Olymp, chrámový komplex Akropole, případně v blízkosti Athén pak město Théby nebo kláštery Meteora. To vše můžete obdivovat v průběhu své dovolené.

Přeci jen ale u českých turistů cestujících do Řecka stále v oblíbenosti vítězí řecké ostrovy. Ostrovů je více jak 2 000, jen 227 je jich ale obydlených a pouze 18 ostrovů má více než 10tis. obyvatel.  Vybírat tedy můžete z velkých turisticky známých ostrovů až po malé ostrovy, které přejdete bez problémů i pešky.  Nejnavštěvovanější jsou ostrovy Kréta, Lefkada, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Karpathos nebo Samos.

Pokud hledáte inspiraci, co vše v průběhu své dovolené v Řecku nebo na jednotlivých ostrovech navštívit, podívejte se na náš předchozí článek.

Myslete na své bezpečí

I když je Řecko součástí EU a tak nám zde platí i evropský zdravotní průkaz, spoléhat se pouze na něj se vám rozhodně nemusí vyplatit. Toto pojištění vám nepokryje zdaleka vše, co můžete při nemoci či úrazu v zahraničí potřebovat. Více informací se dozvíte v našem článku zde.

Výběr cestovního pojištění

V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění do Řecka vás vyjde na pouhých pár set korun, samozřejmě podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Cestovní pojištění je nejvhodnější sjednat jako komplexní pojištění, které obsahuje léčebné výlohy, úrazové připojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. Samozřejmě nezapomeňte zohlednit i náplň své dovolené a limity i případná připojištění volte s ohledem právě na to. Pokud cestujete například za sportem, nezapomeňte si ověřit, zda jej není nutné připojistit jako rizikový či extrémní.

Přejeme pohodovou dovolenou!

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY