Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Řecka

Řecko je svými plážemi, a především se svými ostrovy jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů pro letní dovolenou. Vzhledem k tomu, že je tato krásná země součástí Evropské unie, stačí nám k vycestování pouze občanský průkaz. Nezapomeňte ale také na kvalitní cestovní pojištění do Řecka. V našem článku na vás pak čekají nejen zajímavé cestovatelské tipy, ale také užitečné rady na cestu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Řecka?

V neodkladných případech můžete díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění (EHIC) v Řecku využít služeb státních zdravotních zařízení. Ta bývají ovšem na průměrné až podprůměrné úrovni. Proto je dobré navštívit raději zařízení soukromá. Abyste mohli využít jejich služeb a kvalitní lékařskou péči neplatili z vlastních úspor, uzavřete ještě před odjezdem cestovní pojištění do Řecka. V něm se zaměřte především na odpovídající výši limitů léčebných výloh, které se vztahují na:

 • ošetření,
 • hospitalizaci,
 • repatriaci,
 • náklady na léky.

Zcela jistě oceníte také užitečná připojištění, ke kterým patří například:

Cestovní pojištění do Řecka

Srovnání cestovního pojištění do Řecka

Chcete se podívat na aktuální nabídku cestovního pojištění do Řecka? Použijte online kalkulačku cestovního pojištění, která vám s tím pomůže. Stačí do ní pouze zadat základní údaje o vás a vaší cestě a během pár kliknutí myší uvidíte přehledně porovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven, a to včetně výše pojistného. Nejlepší cestovní pojištění do Řecka si také můžete podle svého přání a představ také snadno upravovat - míru zajištění (výši pojistných limitů) a přidávat či odebírat volitelná připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění do Řecka?

Na cenu cestovního pojištění mají vliv údaje o vaší cestě, tedy:

 • délka trvání pobytu,
 • počet osob zahrnutých do pojistky,
 • zda pojištění tvoří jednu rodinu, či ne,
 • výše pojistných limitů,
 • zvolená připojištění.

Přesnou částku přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 8 000 000 Kč 40 000 000 Kč
Pojištění úrazu 300 000 Kč 400 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 4 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 25 000 Kč 50 000 Kč
Autoasistence ANO ANO ANO
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 1 271 Kč 1 627 Kč 2 815 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do Řecka pro čtyřčlennou rodinu (dospělí 38 a 37 let, děti 12 a 10 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 31. 5. 2023.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění do Řecka?

Sjednání cestovního pojištění do Řecka zvládnete snadno přes kalkulačku cestovního pojištění. Stačí si vybrat pojištění, které se vám zamlouvá nejvíce, a dané cestovní pojištění uzavřít. Všechny důležité dokumenty obdržíte během pár minut do vaší e-mailové schránky a samotné pojištění začne platit hned, jak ho zaplatíte. Pokud zvolíte online platbu, můžete rovnou vyrazit. Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění do Řecka nemusí nutně znamenat to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takové pojištění, které zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou do Řecka?

Pro vycestování do Řecka vám postačí platný občanský průkaz či cestovní pas. Pamatujte na to, že vlastní platný cestovní doklad potřebují také děti, miminka nevyjímaje.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 112, policie 100, hasiči 199
 • Jazyky - úředním jazykem je řečtina. V turistických oblastech se bez problémů domluvíte anglicky i německy. Připravte se na nápisy v řecké abecedě, která připomíná azbuku.
 • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu a žloutence typu A a B
 • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je 0,5 promile.

Cestovní tipy do Řecka

Rozhodně se není čemu divit, že Řecko je u turistů tak oblíbenou dovolenkovou destinací. Krásné čisté moře, antické památky a skvělá kuchyně. Zde si opravdu každý přijde na to své. Hlavní turistická sezona je zde od poloviny června do konce srpna. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na pevnině, největšími turistickými lákadly bude rozhodně hlavní město Athény, bájná hora Olymp, chrámový komplex Akropole, případně v blízkosti Athén pak město Théby nebo kláštery Meteora.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Tipy, co navštívit a vidět v Řecku

Ostrovy

Ostrovů, které v rámci své dovolené v Řecku můžete navštívit, je opravdu mnoho a výběr je velmi pestrý. Ostrovů je více jak 2 000, jen 227 je jich ale obydlených a pouze 18 ostrovů má více než 10 tisíc obyvatel. Vybírat tedy můžete z velkých turisticky známých ostrovů až po malé ostrovy, které přejdete bez problémů i pešky. Nejnavštěvovanější jsou ostrovy Kréta, Lefkada, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Karpathos nebo Samos.

 • Kréta - největší z řeckých ostrovů, nejvíce navštěvovaný a také nejbohatší na historické památky. Nejznámější památkou je pozůstatek paláce Knossos, archeologické naleziště z doby bronzové. Pokud máte rádi trochu adrenalinu, najdete zde i vodní a zábavní parky. Sever ostrova je více turisticky navštěvovaný, jsou zde dlouhé písčité pláže, spousta hotelů, taveren a barů. Nejznámější letoviska Kréty jsou města Stalis a Malia. Na jihu ostrova jsou naopak malé a členité pláže s romantickými zátokami, je zde méně turistů a větší klid.
 • Kos - co by kamenem dohodil přes moře od Turecka, známý pro své krásné písečné pláže. A i milovníci archeologie si zde přijdou na své, po ostrově je totiž rozeseto několik archeologických nalezišť. Pokud budete chtít Kos více poznat, hlavní lákadla ostrova zvládnete autem projet za jeden den. Pokud jste sportovněji založení, pak si můžete půjčit kola a krásy ostrova poznávat tímto způsobem. Připravte se ovšem na kopcovitý terén. Navštívit také můžete místo, kde od moře vyvěrají horké prameny a vykoupat se tak v přírodním termálním bazénku.
 • Rhodos - ostrov sice není tak zelený a bohatý na přírodu, ovšem na své si zde přijdou milovníci historie. Nejvíce památek objevíte přímo ve stejnojmenném hlavním městě ostrova, jehož centrum je zapsáno na seznam památek UNESCO. Na východ ostrova se vydejte za zlatavými písečnými či oblázkovými plážemi, na západ zase v případě, že vás lákají větší vlny a s tím spojené vodní sporty.
 • Lesbos - krásný zelený ostrov, plný borových a olivových hájů, ale také pozůstatků sopečné činnosti. Navíc se ostrov pyšní 12 plážemi oceněnými Modrou vlajkou, která je udělována za kvalitu a čistotu vody nejkrásnějším plážím Evropy. Pokud tedy hledáte ideální místo pro odpočinek na pláži, tento ostrov je pro vás tím pravým.
 • Zakynthos - ostrov s nádhernými plážemi, kde najdete i pláž Navagio, kterou můžete znát z mnoha fotografií či pohledů z Řecka. Jedná se o pláž ,,ztroskotání", kde v 80. letech 20. století ztroskotala pašerácká loď a nyní se k ní a na pláž pořádají výlety lodí. Ostrov je také jedním z mála míst na světe, kde se rozmnožuje chráněná želva - kareta obecná. Pozorovat ji tu tedy můžete ve volné přírodě na pláži nebo při potápění.
 • Santorini - pokud ve vás dřímá romantická duše, pak tento ostrov bude pro vaši dovolenou v Řecku tím pravým. Vynechat nesmíte vesničku Oia s bílými stavbami s typickou modrou střechou, zasazenými na úpatí skalisek. Je to považováno za jedno z nejfotogeničtějších míst na světě, oblíbené na svatby a líbánky. Připravte se ale na to, že ceny na ostrově jsou oproti ostatním ostrovům vyšší, a to jak za služby, tak i ubytování.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Památky a města

Kromě přírodních krás můžete v Řecku obdivovat celou řadu světově známých antických památek i krásných měst.

 • Athény - v hlavním městě Řecka najdete posvátné místo jménem Akropolis (,,město na pahorku"), jehož dominantou je chrám bohyně Athény - Parthenon. Památkami jsou ovšem Athény doslova poseté, stejně jako muzei. Například řecká a římská agora náměstí Monastiraki, čtvrť Plaka, Hadriánův oblouk, vrcholek Filopappos a spousta dalších.
 • Théby – ,,Město sedmi bran", rodiště Hérakla, Oidipa, Dionýsa, Antigony a dalších známých postav řecké mytologie
 • Delphy - město, bylo v řecké mytologii považováno za pupek světa. Sídlilo zde známé orákulum, ve kterém sídlila věštkyně Pýthie.
 • Mykény - centrum mykénské civilizace, místo proslavené svou Lví branou, kruhovými stavbami (hrobkami) a Agamemnonovou zlatou maskou, která je k vidění v Národním archeologickém muzeu v Athénách.
 • Korint - kdysi hlavní město bohémského života. Šlo o velmi bohaté město, které mělo strategickou polohu v úžině oddělující řeckou pevninu a Peloponés. Kromě vykopávek a muzeí stojí za vidění i známý Korintský průplav.
 • Epidauros - místo zasvěcené bohu lékařství Aklépiovi. Jednalo se o lázně s nejrůznějšími léčivými procedurami. Dnes je Epidauros známý především díky skvěle zachovanému amfiteátru s jedinečnou akustikou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY