222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Řecka

Chystáte se strávit letošní dovolenou s dětmi v Řecku? Řecko je členem Evropské unie stejně jako Česká republika, což znamená, že si český turista vystačí pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem. Řešíte také otázku, zda je nutné mít sjednáno cestovní pojištění? Zatímco při cestách mimo starý kontinent většina z nás příliš neváhá a pojistí se, při cestách po Evropě často spoléháme pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Ten nám sice na území jiného členského státu Evropské unie garantuje nárok na nezbytnou zdravotní péči za stejných podmínek, jaké mají místní pojištěnci, ale spoléhat se pouze na něj se rozhodně nedoporučuje. Na bezplatné ošetření máte nárok pouze u lékařů spadajících pod systém státní zdravotní péče PEDY (dříve EOPYY).

Cestovní pojištění do Řecka

Výběr cestovního pojištění

V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění do Řecka Vás vyjde na pouhých pár set korun, samozřejmě podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Cestovní pojištění je nejvhodnější sjednat jako komplexní pojištění, které obsahuje léčebné výlohy, úrazové připojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti.

Léčebné výlohy

V případě nutnosti lékařské péče vám bude proplacena částka do limitu pojistného krytí, který si při sjednání pojištění zvolíte. Top-Pojištění.cz Vám exkluzivně nabízí sjednat cestovní pojištění do Maďarska s neomezenými léčebnými výlohami. Součástí léčebných výloh je rovněž repatriace, transfer do zdravotnického zařízení a náklady na léky.

Úrazové pojištění

V případě úrazu je nutné mít sjednáno plnění také pro tyto situace. Připojištění úrazu je rozděleno na pojistné plnění pro trvalé následky a pro případ smrti.

Pojištění zavazadel

Vzhledem k tomu, že si na dovolenou pár věcí vždy sbalíte s sebou, nezapomeňte si pro jistotu svá zavadla pojistit. U vybraných pojišťoven lze mít zavazadla pojištěna i v čase, kdy jsou svěřena dopravci, např. leteckým společnostem.

Pojištění odpovědnosti

Připojištění odpovědnosti Vám zajistí náhradu škody způsobené fyzickou nebo materiální újmou třetím osobám. Může se např. jednat o škody na hotelových zařízeních, nehody dětí, apod.

Pokud navíc v Řecku plánujete provozování vysněného sportu, pak je riziko zranění vyšší a výběr vhodného pojištění je ještě důležitější . Z pohodlí Vašeho domova a to během dvou minut si v naší kalkulačce cestovního pojištění můžete ke svému komplexnímu pojištění připočítat i rizikové, organizované nebo extrémní sporty.

Spočítat cestovní pojištění