Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Krétu

Kréta je největším řeckým ostrovem a celkově pak pátým největším ostrovem ve Středozemním moři. V rámci sjednání cestovního pojištění patří s územní platností do Evropy. Ostrov Kréta je velmi rozmanitý, na své si tak zde přijde téměř každý. Záleží na tom, jakou část ostrova si pro svou dovolenou vyberete. Pokud máte rádi rušnou zábavu, bude pro vás vhodná severní část ostrova a to především část od hlavního města Heraklion na západ až k letovisku Agios Nikolaos.

Pláže jsou zde krásné, rozlehlé s pozvolným vstupem do moře, ve většině případů písčité. Společenský denní i noční život je velmi bohatý. Některá místa na severním pobřeží jsou nejvíce turisticky navštěvovaná nejen co se týká ostrova Kréta, ale vůbec celého Řecka. Naopak pokud patříte k milovníkům klidu, romantiky a úžasných přírodních scenérií, bude pro vás vhodná jižní část ostrova. Dominantou jižní Kréty jsou hory s úchvatnými horskými vesničkami, které vás zajisté okouzlí. Tato oblast je výrazně zelenější než severní část ostrova, podnebí je tu pak celkově mnohem příjemnější.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění na Krétu

Co při návštěvě Kréty nevynechat

Ostrov Kréta je úzce spjat s historií minojské civilizace a kultury, jehož centrem Kréta v dobách starověku byla. Takže ti, které fascinuje právě starověká řecká historie, si zde jistě přijdou na své. Památek z tohoto období je zde mnoho. Asi nejznámější krétskou turistickou atrakcí jsou pozůstatky paláce Knossos. Tento palác byl ve svých dobách hlavním sídlem minojských vládců a podle starověké řecké pověsti v jeho zdech držel král Mínos bájného Minotaura. V jedné ze stovek místností se zde nachází i nejstarší nalezený trůn na světě.

Další významnou památkou je také další palácový komplex Faistos, jehož stáří se odhaduje asi na 3 500 let. Při výletu po ostrově Kréta také rozhodně nesmíte vynechat archeologické naleziště Agia Triada, kde jsou k vidění pozůstatky minojské vesnice nebo pozůstatky dalšího paláce v Malii, z něhož se bohužel zachovaly již pouze základy. Pozůstatky dávné historie na vás budou na Krétě dýchat téměř všude.

Za návštěvu také určitě stojí hlavní město Kréty, město Heraklion. Dominantou tohoto města je stará benátská pevnost Kules, která pochází z 16.století. Z nejvyššího patra je krásný výhled na rozlehlý starý přístav a celé město. Návštěvu města pak můžete spojit s návštěvou archeologického muzea, kde naleznete širokou sbírku minojského umění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění na Krétu

Jelikož ostrov Kréta náleží Řecku, je taktéž součástí Evropské Unie. Někomu se tak může zdát, že není třeba při cestách na některý z řeckých ostrovů sjednávat cestovní pojištění. Opak je však pravdou. Ať už na Krétu jedete poznávat památky a přírodu nebo jen relaxovat u moře a dopřávat si koktejly na lehátku, vždy je dobré mít jistotu toho, že pokud by se vám nebo vašim blízkým cokoliv stalo, bude o vás postaráno.

V rámci evropského průkazu zdravotního pojištění máte přístup k veřejným zdravotním službám na stejné úrovni a za stejných podmínek jako občané dané země. Nicméně z tohoto pojištění není kryto ošetření v zařízeních, která nejsou státní, není hrazena zdravotní repatriace či repatriace ostatků a také není kryta spoluúčast při ošetření či hospitalizaci, která je v evropských státech běžná. Proto vždy a na každou cestu za hranice České republiky doporučujeme sjednat cestovní pojištění .

V rámci Evropy je možné základní cestovní pojištění sjednat už od 11 Kč na den, a tak vám takové pojištění rozhodně rozpočet na dovolenou nijak dramaticky nenavýší. Při sjednání cestovního pojištění na Krétu je třeba zvážit, jaká bude náplň vaší cesty a zda by bylo vhodné sjednat nějaká další připojištění. Součástí každého cestovního pojištění sjednaného přes náš webový portál je pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Pojištění léčebných výloh vám slouží pro pokrytí nákladů na ošetření u lékaře, operaci, hospitalizaci, léky a také případnou repatriaci zpět do ČR. Je tedy zřejmé, že čím vyšší limity na pojištění léčebných výloh ve vašem cestovním pojištění zvolíte, tím vyšší máte jistotu, že v případě potřeby bude vše potřebné pojišťovnou pokryto. V rámci zkušeností našich partnerských pojišťoven doporučujeme tím pádem volit limity na léčebné výlohy v minimální výši 3 mil. Kč.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Součást cestovního pojištění tvoří i asistenční služby, kdy asistenci na telefonu máte k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. V případě potíží je tedy třeba se na danou asistenční linku obrátit, aby vám pracovníci asistence poradili, jaké bude nejlepší řešení vaší situace. K cestovnímu pojištění na Krétu si také můžete sjednat různá připojištění.

Pokud je vaše cesta na ostrov Kréta například rodinnou dovolenou s dětmi, doporučujeme sjednat připojištění odpovědnosti, které pokryje škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. Typickým příkladem může být nechtěné poničení hotelového vybavení, shození věcí z regálu v obchodě a podobně. Pokud však jedete na Krétu za sportem, je třeba si zkontrolovat to, zda vámi provozovaný sport neřadí daná pojišťovna do skupiny rizikových či extrémních sportů. Pokud by tomu tak bylo, je třeba při sjednávání cestovního pojištění danou aktivitu zohlednit a rizikové či extrémní sporty připojistit.

Jak jednoduše sjednat cestovní pojištění

V dnešní době už je téměř vše k dostání na internetu. Při sjednávání cestovního pojištění tomu není jinak. Už dávno nemusíte obcházet pobočky pojišťoven a hledat pro vás vhodné a nejlepší cestovní pojištění. Do naší kalkulačky cestovního pojištění stačí zadat základní údaje o plánované cestě - termín a cíl cesty, věk pojišťovaných osob a požadovaná připojištění. Kalkulace cestovního pojištění vám nabídne porovnání nabídek až 12 pojišťoven, ze kterých si můžete vybrat takový produkt, který bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům. Stačí pod vybraným sloupcem dané pojišťovny zvolit tlačítko ,,Koupit" a pokračovat v objednávce.

Po sjednání pojištění obdržíte smlouvy i asistenční kartičky obratem do emailu. Stačí si je tedy vytisknout a jelikož pojištění vzniká úhradou, není třeba nic podepisovat a vracet zpět. Sjednání cestovního pojištění online vám nezabere více než pár minut a vše můžete udělat z pohodlí vašeho domova.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ