222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Chorvatska

(AKTUALIZACE KORONOVIRUS) Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější destinací českých turistů pro letní dovolenou. A není se čemu divit, láká nás svou dostupností, jak vzdáleností, tak finanční, krásnými plážemi i historickými městy. V dnešní době jsme přidali informace ohlědně koronavirus v Chorvatsku. Ovšem i v tomto případě myslete na svou bezpečnost a sjednejte si cestovní pojištění do Chorvatska.

Cestovní pojištění do Chorvatska

Koronavirus v Chorvatsku

Poslední měsíce se celá naše planeta potýká s pandemií koronaviru Covid - 19. To se mimo jiné samozřejmě podepsalo i na turistice a cestování. Jako ostatním evropským státům, ani Chorvatsku se koronavirus nevyhnul. A i když šíření nákazy nemá tak děsivé scénáře jako např. v Itálii nebo Španělsku, jsou zde nastavena opatření a omezení, která se týkají i cestování a vstupu na území Chorvatska.

Vycestování z ČR a vstup na území Chorvatska

I když byl úplný zákaz vycestovat za hranice ČR již ukončen, nadále Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech. Co se týká vstupu na území Chorvatska, stále platí poměrně přísná opatření a cizinci tak mohou do Chorvatska pouze za obchodem nebo z naléhavých osobních důvodů. Vše musí být podloženo předepsanými dokumenty. Dle posledních informací MZV ČR ale jak česká, tak chorvatská strana mají zájem o dohodu, která by Čechům umožnila vycestovat do Chorvatska v létě i na dovolenou.

Podrobné, přesné a aktuální znění uvedených opatření naleznete na webu MZV ČR zdeNavíc jsme pro vás všechny zásadní informace shrnuli do samostatného článku Koronavirus Chorvatsko.

Podrobnosti o koronaviru v Chorvatsku najdete zde.

Cestovní pojištění a Covid - 19

Bohužel díky tomu, že koronavirus dosáhl pandemického stavu, nejedná se již o neočekávanou událost, na kterou je cestovní pojištění sjednáváno. Z tohoto důvodu se cestovní pojištění nevztahuje na úhradu událostí souvisejících s koronavirem.  

Cestovní pojištění online

Co navštívit v Chorvatsku

Za památkami

Pokud patříte mezi obdivovatele historických památek, určitě nesmíte vynechat návštěvu hlavních turistických destinací jako je Záhřeb, Split a Dubrovník. V Záhřebu stojí za prohlídku centrum města, ve Splitu památkám vévodí Diokleciánův palác a Dubrovník vás jistě zaujme celým svým starým městem obehnaným hradbami. Menšími, ale přesto hojně turisticky navštěvovanými městečky pak jsou například Poreč, Šibenik, Trogir či Zadar. Ve všech těchto městech narazíte na krásné historické centrum. Z uvedených měst pak můžeme vyzdvihnout například Trogir, který je známý spletí křivolakých uliček, kostelů, paláců, měšťanských domů a prosluněných dvorků. Od roku 1997 je město zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kouzlo ostrovů

K Chorvatsku náleží také mnoho ostrovů i ostrůvků, které jsou také vyhledávanými cílovými destinacemi turistů. Mezi nejznámější patří ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Krk, Rab a Pag. Doporučit můžeme třeba návštěvu ostrova Pag, který má výrazné středomořské klima a je znám i díky značnému počtu hodin slunečního svitu. Naleznete zde stráně s vinnou révou, ovocné sady i olivové háje a všude přítomné pasoucí se ovce, které jsou v podstatě symbolem tohoto ostrova. Na ostrově Pag u městečka Novalja se také nachází velmi známá pláž Zrće, která je rájem pro všechny mladé turisty dychtící po neutuchající zábavě v několika plážových barech.

Dechberoucí přírodní scenérie

Poslední skupinou míst, která rozhodně stojí za návštěvu, jsou přírodní památky Chorvatska v podobě několika národních parků. Nejznámějším z nich jsou Plitvická jezera, která jsou zapsána i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Centrem tohoto parku je šestnáct průzračných, smaragdově zelených jezer propojených řadou vodopádů a menších toků. Celý park je propojen několika turistickým stezkami.

Cestovní pojištění do Chorvatska

I když už je Chorvatsko pár let součástí Evropské unie, sjednání cestovního pojištění do Chorvatska je nutností. Nespoléhejte se pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění a vyberte takové pojištění, které vám zajistí klidnou a bezpečnou dovolenou. Proč je cestovní pojištění tak důležité se můžete přesvědčit v našem článku zde.

Jaké cestovní pojištění do Chorvatska je pro vás to pravé?

A jak na výběr cestovního pojištění do Chorvatska? Před sjednáním se rozhodně zamyslete nad tím, jaký je charakter bude vaše dovolená mít. V případě, že jedete relaxovat na pláž nebo poznávat památky, vystačíte si s běžným cestovním pojištěním, ideálně v kombinaci s připojištěním odpovědnosti. A pokud jedete vlastním vozem, popřemýšlejte i o připojištění technické asistence vztahující se právě i na vaše vozidlo. Pokud jste spíše aktivně založený turista a do Chorvatska míříte za sportem, zohledněte to i do vašeho cestovního pojištění. Volte produkty s vyššími limity krytí na léčebné výlohy, připojistěte si úrazové pojištění a odpovědnost a v neposlední řadě si ověřte, do jaké kategorie spadá vámi provozovaný sport. Do smlouvy pak případně přidejte i připojištění rizikových či extrémních sportů.

Jak na sjednání?

Sjednání cestovního pojištění do Chorvatska je opravdu hračka. Vše vyřídíte jednoduše online a během pár minutek máte hotovo. Jak na to? Vše potřebné se dozvíte v našem kalkulátoru.

Spočítat cestovní pojištění