Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Chorvatska

Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější destinací českých turistů pro letní dovolenou. A není se čemu divit, láká nás svou dostupností, krásnými plážemi i historickými městy. Ovšem i v případě Chorvatska myslete na svou bezpečnost a sjednejte si cestovní pojištění dle vašich potřeb.

Cestovní pojištění do Chorvatska

Covid-19 v Chorvatsku

V Chorvatsku byly od 1. května 2022 zrušeny všechny podmínky pro cestování do země, takže můžete hranice překročit bez jakéhokoliv dokladování očkování nebo testu. Na místě pak stačí mít ochranu dýchacích cest ve zdravotnických zařízeních a sociálních službách, jinak je využití ostatních služeb rovněž bez omezení. Ve své podstatě se podmínky vrátily do doby před pandemií covid-19.

Co navštívit v Chorvatsku

Za památkami

Pokud patříte mezi obdivovatele historických památek, určitě nesmíte vynechat návštěvu hlavních turistických destinací jako je Záhřeb, Split a Dubrovník. V Záhřebu stojí za prohlídku centrum města, ve Splitu památkám vévodí Diokleciánův palác a Dubrovník vás jistě zaujme celým svým starým městem obehnaným hradbami. Menšími, ale přesto hojně turisticky navštěvovanými městečky pak jsou například Poreč, Šibenik, Trogir či Zadar. Ve všech těchto městech narazíte na krásné historické centrum. Z uvedených měst pak můžeme vyzdvihnout například Trogir, který je známý spletí křivolakých uliček, kostelů, paláců, měšťanských domů a prosluněných dvorků. Od roku 1997 je město zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kouzlo ostrovů

K Chorvatsku náleží také mnoho ostrovů i ostrůvků, které jsou také vyhledávanými cílovými destinacemi turistů. Mezi nejznámější patří ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Krk, Rab a Pag. Doporučit můžeme třeba návštěvu ostrova Pag, který má výrazné středomořské klima a je znám i díky značnému počtu hodin slunečního svitu. Naleznete zde stráně s vinnou révou, ovocné sady i olivové háje a všude přítomné pasoucí se ovce, které jsou v podstatě symbolem tohoto ostrova. Na ostrově Pag u městečka Novalja se také nachází velmi známá pláž Zrće, která je rájem pro všechny mladé turisty dychtící po neutuchající zábavě v několika plážových barech.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Úchvatné přírodní scenérie

Poslední skupinou míst, která rozhodně stojí za návštěvu, jsou přírodní památky Chorvatska v podobě několika národních parků. Nejznámějším z nich jsou Plitvická jezera, která jsou zapsána i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Centrem tohoto parku je šestnáct průzračných, smaragdově zelených jezer propojených řadou vodopádů a menších toků. Celý park je propojen několika turistickým stezkami.

Jaké cestovní pojištění vybrat do Chorvatska?

I když už je Chorvatsko pár let součástí Evropské unie, sjednání cestovního pojištění je nutností. Nespoléhejte se pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění a vyberte takové pojištění, které vám zajistí klidnou a bezpečnou dovolenou.

Cestovní pojištění a covid-19

Samozřejmě je stále důležité věnovat pozornost cestovnímu pojištění, které zohledňuje případnou hospitalizaci kvůli nemoci covid-19 nebo karanténu. Onemocnění stále nezmizelo, odborníci dokonce předpovídají ještě jednu podzimní vlnu, kterou může ovlivnit právě i hromadné cestování na letní dovolenou.

Rovněž díky cestovnímu pojištění můžete zájezd stornovat, a to například kvůli nemoci covid-19.

Pojištění podle zážitků

A jak na výběr cestovního pojištění do Chorvatska? Před sjednáním se rozhodně zamyslete nad tím, jaký je charakter bude vaše dovolená mít. V Chorvatsku je možné se věnovat opravdu široké škále aktivit, ale stejně tak nemusíte dělat vůbec nic a klidně si jen užijte slunce a moře.

V případě, že tedy jedete relaxovat na pláž nebo poznávat památky, vystačíte si s běžným cestovním pojištěním, ideálně v kombinaci s připojištěním odpovědnosti. A pokud jedete vlastním vozem, popřemýšlejte i o připojištění technické asistence vztahující se na vaše vozidlo.

Pokud jste spíše aktivně založený turista a do Chorvatska míříte za sportem, zohledněte to i do vašeho cestovního pojištění. Volte produkty s vyššími limity krytí léčebných výloh, připojistěte si úrazové pojištění a odpovědnost a v neposlední řadě si ověřte, do jaké kategorie spadá vámi provozovaný sport. Do smlouvy pak případně přidejte i připojištění rizikových či extrémních sportů.

Jak na sjednání pojištění do Chorvatska?

Sjednání cestovního pojištění do Chorvatska je opravdu hračka. Vše vyřídíte jednoduše online a během pár minutek máte hotovo. Jak na to? Vše potřebné se dozvíte v našem kalkulátoru.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ