222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Chorvatska

Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější destinací českých turistů pro letní dovolenou. A není se čemu divit, láká nás svou dostupností, jak vzdáleností, tak finanční, krásnými plážemi i historickými městy. V dnešní době jsme přidali informace ohledně koronavirus v Chorvatsku. Ovšem i v tomto případě myslete na svou bezpečnost a sjednejte si cestovní pojištění do Chorvatska.

Cestovní pojištění do Chorvatska

Koronavirus v Chorvatsku

V Chorvatsku samozřejmě nové případy nakažení onemocněním covid-19 jsou stejně, jako v České republice, ale situace není díky proočkovanosti a lehčím variantám nemoci tak kritická, jako v předchozích letech. Chorvatsko dokonce od 9. dubna 2022 zrušilo všechna protiepidemická nařízení a zůstává jen povinnost nosit roušky a respirátory ve zdravotnických a sociálních zařízení. .

Cestování mezi ČR a Chorvatskem

Od 9. dubna 2022 je možné do Chorvatska přicestovat volně, bez toho, aniž byste dokládali certifikát o očkování, prodělání nemoci nebo negativní PCR test. To stejné platí pro využívání služeb v Chorvatsku.

Také při návratu do ČR už není potřeba vyplňovat příjezdový formulář. V průběhu roku 2022 navíc Česká republika zrušila cestovní semafor dle rizika nákazy.

 

Cestovní pojištění a Covid - 19

Pokud se rozhodnete pro cestu do Chorvatska, rozhodně nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění. V současnosti je to stále možné i s krytím onemocnění covid-19. Cestovní pojištění vás ochrání v případě nucené izolace/karantény nebo hospitalizace v nemocnici, což je v zahraničí velmi drahá záležitost.

Rovněž díky cestovnímu pojištění můžete zájezd stornovat, a to například právě kvůli nemoci covid-19.

Co navštívit v Chorvatsku

Za památkami

Pokud patříte mezi obdivovatele historických památek, určitě nesmíte vynechat návštěvu hlavních turistických destinací jako je Záhřeb, Split a Dubrovník. V Záhřebu stojí za prohlídku centrum města, ve Splitu památkám vévodí Diokleciánův palác a Dubrovník vás jistě zaujme celým svým starým městem obehnaným hradbami. Menšími, ale přesto hojně turisticky navštěvovanými městečky pak jsou například Poreč, Šibenik, Trogir či Zadar. Ve všech těchto městech narazíte na krásné historické centrum. Z uvedených měst pak můžeme vyzdvihnout například Trogir, který je známý spletí křivolakých uliček, kostelů, paláců, měšťanských domů a prosluněných dvorků. Od roku 1997 je město zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kouzlo ostrovů

K Chorvatsku náleží také mnoho ostrovů i ostrůvků, které jsou také vyhledávanými cílovými destinacemi turistů. Mezi nejznámější patří ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Krk, Rab a Pag. Doporučit můžeme třeba návštěvu ostrova Pag, který má výrazné středomořské klima a je znám i díky značnému počtu hodin slunečního svitu. Naleznete zde stráně s vinnou révou, ovocné sady i olivové háje a všude přítomné pasoucí se ovce, které jsou v podstatě symbolem tohoto ostrova. Na ostrově Pag u městečka Novalja se také nachází velmi známá pláž Zrće, která je rájem pro všechny mladé turisty dychtící po neutuchající zábavě v několika plážových barech.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Dechberoucí přírodní scenérie

Poslední skupinou míst, která rozhodně stojí za návštěvu, jsou přírodní památky Chorvatska v podobě několika národních parků. Nejznámějším z nich jsou Plitvická jezera, která jsou zapsána i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Centrem tohoto parku je šestnáct průzračných, smaragdově zelených jezer propojených řadou vodopádů a menších toků. Celý park je propojen několika turistickým stezkami.

Cestovní pojištění do Chorvatska

I když už je Chorvatsko pár let součástí Evropské unie, sjednání cestovního pojištění do Chorvatska je nutností. Nespoléhejte se pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění a vyberte takové pojištění, které vám zajistí klidnou a bezpečnou dovolenou. Proč je cestovní pojištění tak důležité se můžete přesvědčit v našem článku zde.

Jaké cestovní pojištění do Chorvatska je pro vás to pravé?

A jak na výběr cestovního pojištění do Chorvatska? Před sjednáním se rozhodně zamyslete nad tím, jaký je charakter bude vaše dovolená mít. V případě, že jedete relaxovat na pláž nebo poznávat památky, vystačíte si s běžným cestovním pojištěním, ideálně v kombinaci s připojištěním odpovědnosti. A pokud jedete vlastním vozem, popřemýšlejte i o připojištění technické asistence vztahující se právě i na vaše vozidlo. Pokud jste spíše aktivně založený turista a do Chorvatska míříte za sportem, zohledněte to i do vašeho cestovního pojištění. Volte produkty s vyššími limity krytí na léčebné výlohy, připojistěte si úrazové pojištění a odpovědnost a v neposlední řadě si ověřte, do jaké kategorie spadá vámi provozovaný sport. Do smlouvy pak případně přidejte i připojištění rizikových či extrémních sportů.

Jak na sjednání?

Sjednání cestovního pojištění do Chorvatska je opravdu hračka. Vše vyřídíte jednoduše online a během pár minutek máte hotovo. Jak na to? Vše potřebné se dozvíte v našem kalkulátoru.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ