222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Chorvatska

Chorvatsko je evropským státem, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy. Do roku 1990 bylo Chorvatsko s ostatními státy jižních Slovanů součástí Jugoslávie, v současné době je však již samostatnou republikou. U českých turistů se jedná o jednu z nejoblíbenějších destinací, kterou ročně navštíví až milion Čechů a nezapomínají si sjednat cestovní pojištění. A není se čemu divit, Chorvatsko oplývá jedinečnými přírodními krásami a to nejen co se týká krásných pláží na pobřeží Jadranu, ale také lokalitami s mnoha okouzlujícími národními parky. Turisté, kteří naopak preferují starobylé architektonicky zajímavé památky, si však také ve městech po celém území Chorvatska přijdou na své.

Cestovní pojištění do Chorvatska

Co navštívit v Chorvatsku

Pokud tedy patříte mezi obdivovatele historických památek, určitě nesmíte vynechat návštěvu hlavních turistických destinací jako je Záhřeb, Split a Dubrovník. V Záhřebu stojí za prohlídku centrum města, ve Splitu památkám vévodí Diokleciánův palác a Dubrovník vás jistě zaujme celým svým starým městem obehnaným hradbami. Menšími, ale přesto hojně turisticky navštěvovanými městečky pak jsou například Poreč, Šibenik, Trogir či Zadar. Ve všech těchto městech narazíte na krásné historické centrum. Z uvedených měst pak můžeme vyzdvihnout například Trogir, který je známý spletí křivolakých uliček, kostelů, paláců, měšťanských domů a prosluněných dvorků. Od roku 1997 je město zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

K Chorvatsku náleží také mnoho ostrovů i ostrůvků, které jsou také vyhledávanými cílovými destinacemi turistů. Mezi nejznámější patří ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Krk, Rab a Pag. My můžeme doporučit návštěvu ostrova Pag, který má výrazné středomořské klima a je znám i díky značnému počtu hodin slunečního svitu. Naleznete zde stráně s vinnou révou, ovocné sady i olivové háje a všude přítomné pasoucí se ovce, které jsou v podstatě symbolem tohoto ostrova. Na ostrově Pag u městečka Novalja se také nachází velmi známá pláž Zrće, která je rájem pro všechny mladé turisty dychtící po neutuchající zábavě v několika plážových barech.

Poslední skupinou míst, která rozhodně stojí za návštěvu, jsou přírodní památky Chorvatska v podobě několika národních parků. Nejznámějším z nich jsou Plitvická jezera, která jsou zapsána i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Centrem tohoto parku je šestnáct průzračných, smaragdově zelených jezer propojených řadou vodopádů a menších toků. Celý park je propojen několika turistickým stezkami.

Cestovní pojištění

Než ale odcestujete za poznáváním krás, je třeba si zajistit kvalitní cestovní pojištění do Chorvatska. I když je Chorvatsko součástí Evropské unie, je nezbytné si cestovní pojištění pro zajištění kvalitní zdravotní péče sjednat. Je třeba vzít v úvahu to, že z evropského veřejného zdravotního pojištění vám nebude pokryta případná spoluúčast na lékařské péči, ošetření v nestátních zdravotnických zařízeních a případná repatriace zpět do ČR.

Dříve než si cestovní pojištění  sjednáte, je třeba se zamyslet nad tím, jaký je plánovaný charakter vaší cesty. Pokud jedete pouze za relaxací na pláži, měli byste si vystačit se základním cestovním pojištěním, které obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Z pojištění léčebných výloh je hrazeno veškeré ošetření, případná hospitalizace, léky nebo transport zpět do ČR. Je tedy i tak důležité zvolit cestovní pojištění s takovými limity, které případné nutné náklady pokryjí. V těchto případech doporučujeme volit limit na léčebné výlohy v minimální výši 3 miliony Kč. V případě, že vaše cesta do Chorvatska je spíše poznávacího charakteru a plánujete výlety po přírodních památkách, doporučujeme sjednat cestovní pojištění s vyššími limity krytí, jelikož riziko úrazu je zde vyšší než při pouhém povalování na pláži.

Chorvatsko se v poslední době stává také oblíbeným cílem i aktivně založených turistů, kteří sem jedou za sporty, ke kterým se v ČR bohužel nemáte možnost dostat. Jedná se především o jachting, wakeboarding, kitesurfing, windsurfing či vodní lyžování. Nezapomeňte však plánovanou sportovní aktivitu zohlednit do vašeho cestovního pojištění do Chorvatska. U výše zmíněných sportů je třeba si k cestovnímu pojištění připojistit minimálně rizikové sporty. Každá pojišťovna však rozdělení sportů definuje trochu jinak a tak je třeba si před uzavřením smlouvy cestovního pojištění ověřit, kam daná sportovní aktivita u vybrané pojišťovny spadá.

Sjednání cestovního pojištění do Chorvatska

Pro sjednání cestovního pojištění už dávno nemusíte na pobočku pojišťovny. Cestovní pojištění do Chorvatska si sjednáte online za pár minut pěkně z pohodlí vašeho domova. Stačí zadat základní parametry do kalkulace cestovního pojištění a můžete si vybrat až z 12ti pojišťoven a různých produktů to, co pro vás bude nejlepší. Platbu můžete provést hned po objednání pojištění online platební kartou a nebo později dle platebních údajů prostřednictvím vašeho elektronického bankovnictví. Po sjednání pojištění obdržíte smlouvu a asistenční kartičky s kontaktem na nepřetržitou asistenční linku do vaší emailové schránky, pak si je stačí jen vytisknout. Sjednání cestovního pojištění je snadné a rychlé, není třeba nic podepisovat, pojištění vzniká zaplacením.

Šťastnou cestu!

Spočítat cestovní pojištění