Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění storno zájezdu

Publikováno: 16.07.2021

Léto je v plném proudu, a kdo ještě nemá zařízenou dovolenou, aktivně projíždí nabídky cestovních kanceláří. Bezpečností opatření a podmínky pro vycestování se stále mění a přizpůsobují aktuální situaci, ale na vše se dá připravit, takže pohodovým dnům nic nestojí v cestě. A navíc už můžeme aktivně využívat i digitální covid pas, který vše ještě usnadní. Vzhledem k tomu, že koronavirus tu s námi ale ještě nějakou dobu bude, neměli bychom při plánování dovolené zapomenout i na sjednání pojištění storna zájezdu, které nám může hodně pomoci a vytrhnout trn z paty.

Proč si sjednat storno zájezdu

Proč si sjednat pojištění storno zájezdu?

Pandemie koronaviru velmi silně ovlivnila turistický ruch – ceny zájezdů a ubytování v některých případech narostly až o desítky procent, a cestovní kanceláře se vrací k uplatňování vysokých poplatků za storno zájezdu, a to i dlouho před samotným odjezdem. A například možnost bezplatného zrušení zájezdu jen týden před dovolenou už téměř žádné cestovní kanceláře nenabízí. Často se také setkáte i se storno poplatky ve výši 50 - 70 % ceny zájezdu při zrušení 20 či 15 dnů před odjezdem.

 

Pokud se tedy chcete na svou vysněnou dovolenou těšit v klidu a bez obav, rozhodně neopomíjejte pojištění storna cesty. O to větší samozřejmostí by mělo být v případě, jestli cestujete s dětmi. Sami moc dobře víte, že mohou onemocnět ze dne na den, což může vaši dovolenou pěkně zkomplikovat a bez pojištění storna i zabolet rodinný rozpočet.

Pojištění storna je tedy jednoznačně skvělým pomocníkem, který vám pomůže ochránit vaše rodinné finance.

Základní informace o pojištění storno

Pojištění storna je potřeba sjednat s dostatečným předstihem. Nejlépe ve chvíli, kdy platíte zálohu za dovolenou nebo platíte vaše ubytování. Podmínky se u jednotlivých produktů pojišťoven odlišují, ale celkově vzato mají pojišťovny daný maximální termín vůči datu zakoupení zájezdu, do kdy si můžete sjednat pojištění storna.

Na co se vztahuje pojištění storna dovolené

Nejčastěji se jedná o:

 • Nemoc nebo úraz pojištěného (i všech členů rodiny) nebo blízké osoby.
 • Úmrtí v rodině.
 • Podání žádosti o rozvod.
 • Větší škoda na majetku způsobená živly nebo trestnou činností.
 • Neočekávaná výpověď z pracovního poměru.

A vzhledem k pandemii koronaviru je potřeba mít v pojištění storna zahrnutá i:

Cestovní pojištění online

Rizika spojená s onemocnění covid-19:

 • Zrušení dovolené nebo zájezdu z důvodu onemocnění koronavirem (případy, kdy je pozitivně testovaná pojištěná osoba).
 • Zrušení dovolené nebo zájezdu z důvodu nařízené preventivní karantény (případy, kdy je pojištěná osoba negativní, ale byla v rizikovém kontaktu s pozitivně testovaným člověkem).

Proto se při výběru pojištění storna opravdu zaměřte na krytí všech možných eventualit, abyste pro riziko storna v souvislosti s koronavirem byli chránění odpovídajícím způsobem.

Výluky u pojištění storna

Tuto pojistku nejčastěji neuplatníte v případech:

 • Nemoci nebo zdravotních komplikací, které vám byly známu ještě před sjednáním pojištění.
 • Těhotenských komplikací.
 • Zrušení dovolené v práci.
 • Nevystavení cestovního pasu nebo víza.
 • Zmeškáte letadlo nebo spoj.
 • Nepříznivá situace v cílové destinaci (politická, epidemiologická a tak dále).

Autor: Bára