Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kde najít a koupit nejlevnější letenky?

Publikováno: 07.06.2023

O levném cestování po celém světě sní snad každý z nás. A přitom to není nic těžkého. Stačí umět najít a koupit nejlevnější letenky, a pak už si jen naplno si užívat poznávání cizích zemí. V našem článku vám poradíme, kde a jak sehnat nejlevnější letenky.

Cestování

Kde koupit nejlevnější letenky?

Ptáte se, kde sehnat nejlevnější letenky? Pomohou vám s tím uvedené webové stránky. Vyplatí se také sledovat jejich facebookové stránky, na kterých sdílí zajímavé akce:

  • Kiwi.cz - nabídka nejlevnější letenek do celého světa
  • Skyscanner.cz - stejně jako Kiwi.cz disponuje celosvětovou nabídkou
  • Honzovy letenky - na těchto webových stránkách najdete nejlevnější letenky z Prahy a nejbližšího okolí
  • Momondo - portál specializující se na nejlevnější letenky do Londýna a dalších významných měst, která jsou jako stvořená pro prodloužený víkend
  • Letuska.cz - nabídne nejen nejlevnější letenky, ale také zajímavé rady a tipy týkající se vaší cílové destinace
  • Zaletsi.cz - kromě zvýhodněné nabídky letenek umí vaši cestu také propojit s Booking.com a doporučit navíc i ubytování v termínu vaší cesty

Na těchto webových stránkách tedy opravdu seženete ty nejlevnější letenky kamkoliv. Stačí jen zadat základní údaje a držet se našich dalších rad a tipů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kdy kupovat akční letenky?

Pozor na správné načasování

Levné letenky nekupujte ani příliš brzy, ani příliš pozdě. Jako nejvhodnější doba pro nákup nejlevnějších letenek se doporučuje doba ne dřív než 4 měsíce před odletem a ne později než 1 měsíc před plánovanou cestou.

Výhodnější datum odletu

Kdy jsou nejlevnější letenky v rámci týdne? V úterý, středu a čtvrtek. Nejdražší letenky pak zpravidla najdete s odletem o víkendu, o svátcích nebo v dovolenkové sezoně. Svou roli hraje samozřejmě také hodina odletu - levně nakoupíte především v okrajových denních hodinách. Ceny letenek zpravidla ovlivňuje poptávka/obsazenost letu.

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděla
Cena 8 381 Kč 3 514 Kč 10 969 Kč 10 067 Kč 5 224 Kč 12 299 Kč 13 035 Kč

Kalkulace počítaná pro jednosměrný let dvou dospělých osob do egyptské Hurghady v ekonomické třídě. Datum odletu je 24.-30. 7. 2023 (letní sezona). Jedná se o ilustrační příklad, nikoli o obchodní nabídku. Zdroj: Skyscanner.cz

Hledání nabídky v anonymním prohlížeči

Proč? Vyhnete se tak umělému navyšování cen. Při procházení webu po sobě totiž zanecháváte digitální stopu, kvůli které nejen web leteckého dopravce ,,ví", že hledáte letenku právě pro tento termín. A pokud budete s jejím nákupem váhat, její cena se budete postupně zvyšovat, abyste s pořízením neotáleli.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Odlet ze zahraničních letišť

Vídeň, Bratislava, Krakov, Katovice, Berlín, Frankfurt... Dívejte se na nabídku letenek také ze zahraničních měst, která jsou relativně kousek od hranic. Často z nich totiž můžete letět za výhodnější ceny. Flexibilní pak buďte i při výběru cílového letiště.

Newslettery a notifikace

Pro žhavé novinky a akce se vyplatí zvolit si upozornění formou notifikací (například Google Flights) nebo se přihlásit k odběru newsletterů leteckých dopravců.

Letenky v jedné rezervaci

Lety si v ideálním případě dejte do jedné rezervace. V případě, že to neuděláte a navazující lety budou mít zpoždění, cesta se vám může pěkně prodražit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pozor na ,,doplňkové poplatky"

Především u nízkonákladových společností najdete letenky na velmi nízké ceny. Ty někdy ovšem mají háček v podobě ,,šikovně" skrytých doplňkových poplatků. Zjistěte si tedy předem všechny podstatné informace, abyste za levnou cestu ve finále nezaplatili balík peněz.

Nebojte se přestupů

Samozřejmě, že i když hledáme nejlevnější letenky do USA, New Yorku nebo po Evropě, chceme si užít pohodlný let. Jenže letět s přestupem se vám může finančně vyplatit. Platí zde totiž úměra, že čím více přestupů, nočních letů a delší doba letů, tím nižší cena na vás čeká.

Levné a bezpečné cestování

Ať už se rozhodnete letět kamkoliv, sjednejte si vždy cestovní pojištění, které se o vás za všech okolností postará. Podívejte se na srovnání cestovního pojištění prostřednictvím online kalkulačky, vyberte ten nejlepší produkt přímo pro vás a během pár minut máte hotovo.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Covid-19 a cestovní pojištění 

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.