Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kde najít a koupit nejlevnější letenky

Publikováno: 24.06.2022

Cestování levně a po celém světě je snad sen každého z nás. A přitom to není nic těžkého. Stačí umět najít a koupit nejlevnější letenky a naplno si užívat poznávání cizích zemí. V našem článku vám poradíme, kde sehnat nejlevnější letenky do New Yorku, Londýna i po celé Evropě.

Kde koupit nejlevnější letenky?

Ptáte se, kde sehnat nejlevnější letenky? Pomohou vám s tím uvedené webové stránky. Vyplatí se také sledovat jejich facebookové stránky, na kterých sdílí zajímavé akce:

  • Kiwi.cz - nabídka nejlevnější letenek do celého světa.
  • Skyscanner - stejně jako Kiwi.cz disponuje celosvětovou nabídkou.
  • Honzovy letenky - na těchto webových stránkách najdete nejlevnější letenky z Prahy a nejbližšího okolí.
  • Momondo - portál specializující se na nejlevnější letenky do Londýna a dalších významných měst, která jsou jako stvořená pro prodloužený víkend.
  • Letuska.cz - nabídne nejen nejlevnější letenky, ale také zajímavé rady a tipy týkající se vaší cílové destinace.
  • Zaletsi.cz - kromě zvýhodněné nabídky letenek umí vaši cestu také propojit s Booking.com a doporučit navíc i ubytování v termínu vaší cesty.

Na těchto webových stránkách tedy opravdu seženete ty nejlevnější letenky kamkoliv. Stačí jen zadat základní údaje a držet se našich dalších rad a tipů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kdy kupovat akční letenky?

Pozor na správné načasování

Levné letenky nekupujte ani příliš brzy, ani příliš pozdě. Jako nejvhodnější doba pro nákup nejlevnějších letenek se doporučuje doba ne dřív než 5 měsíců před odletem, a ne později než 1,5 měsíce před plánovanou cestou.

Výhodnější datum odletu

Kdy jsou nejlevnější letenky v rámci týdne? V úterý, středu a čtvrtek. Nejdražší letenky pak zpravidla najdete s odletem o víkendu nebo o svátcích. Svou roli hraje samozřejmě také hodina odletu - levně nakoupíte především v okrajových denních hodinách.

Hledání nabídky v anonymním prohlížeči

Proč? Vyhnete se tak umělému navyšování cen. Při procházení webu po sobě totiž zanecháváte digitální stopu, kvůli které nejen web leteckého dopravce ,,ví", že hledáte letenku právě pro tento termín. A pokud budete s jejím nákupem váhat, její cena se budete postupně zvyšovat, abyste s pořízením neotáleli.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Odlet ze zahraničních letišť

Vídeň, Bratislava, Krakow, Katowice, Berlín, Frankfurt... Dívejte se na nabídku letenek také ze zahraničních měst, která jsou relativně kousek od hranic. Často z nich totiž můžete letět za výhodnější ceny. Flexibilní pak buďte i při výběru cílového letiště.

Newslettery a notifikace

Pro žhavé novinky a akce se vyplatí zvolit si upozornění formou notifikací (například Google Flights) nebo se přihlásit k odběru newsletterů leteckých dopravců.

Letenky v jedné rezervaci

Lety si v ideálním případě dejte do jedné rezervace. V případě, že to neuděláte a navazující lety budou mít zpoždění, cesta se vám může pěkně prodražit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pozor na ,,doplňkové poplatky"

Především u nízkonákladových společností najdete letenky na velmi nízké ceny. Ty někdy ovšem mají háček v podobě ,,šikovně" skrytých doplňkových poplatků (specialistou v tomto oboru bývá například Wizzair). Zjistěte si tedy předem všechny podstatné informace, abyste za levnou cestu ve finále nezaplatili balík peněz.

Nebojte se přestupů

Samozřejmě, že i když hledáme nejlevnější letenky do USA, New Yorku, po Evropě, chceme si užít pohodlný let. Jenže letět s přestupem se vám může finančně vyplatit. Je zde totiž úměra, že čím více přestupů, nočních letů a delší doba letů, tím nižší cena na vás čeká.

Levné a bezpečné cestování

Ať už se rozhodnete letět kamkoliv, sjednejte si vždy cestovní pojištění, které se o vás postará při nejrůznějších nesnázích. Podívejte se na srovnání cestovního pojištění prostřednictvím online kalkulačky, vyberte ten nejlepší produkt přímo pro vás a během pár minut máte hotovo.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ