222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rodinné cestovní pojištění s připojištěním storno cesty

Plánujete luxusní zimní nebo letní dovolenou v širším rodinném kruhu? Máte obavy z toho, že děti onemocní, vy nakonec nebudete moci odjet, zájezd budete nuceni na poslední chvíli zrušit a přijdete tak o veškeré finance? Tak právě cestovní pojištění s připojištěním storna cesty je pro vás to pravé. Nezáleží na tom, zda budete letní dovolenou trávit u moře v Chorvatsku, v chatce na Slapech nebo v zimě vyrazíte do rakouských Alp.

Cestovní pojištění do Bulharska

Proč připojištění storna cesty?

Připojištění storna cesty pokryje situace, kdy z důvodů jako je např. nemoci, úrazu či úmrtí v rodině, nemůžete na svou dovolenou odcestovat. Detailní informace k připojištění storna cesty jsme pro vás připravili již dříve a k dispozici je zde. Ale přemýšleli jste ale o tom, jak připojištění storno funguje, pokud je nemocný pouze jeden člen rodiny, jehož absencí je celá dovolená zkažená? Je možné uplatnit storno zájezdu pro všechny nebo jen pro část z vaší početné skupiny?

Rozhodně nejste jediní, koho tato problematika zajímá, a tak jsme pro vás informace ověřili u všech pojišťoven, která máme v nabídce. Zeptali jsme se, jak obdobnou situaci jednotlivé pojišťovny posuzují. Pomocí následujícího přehledu můžete snadno vybrat takové cestovní pojištění, jenž nejvíce odpovídá vašim představám a požadavkům.

Podmínky storna cesty v rámci širší rodiny

Allianz

Dle pojistných podmínek pojišťovny Allianz se připojištění storna cesty vztahuje na prokazatelné zrušení nebo odklad cestovní služby z důvodu akutního onemocnění, úrazu, nebo úmrtí pojištěného nebo jeho osoby blízké v jehož důsledku dojde ke změně zdravotního stavu, který neumožní vycestování. Osoba blízká je zde příbuzný v řadě přímé (např. otec, syn, děd a jeho vnuk, praděd, pravnuk), sourozenec a manžel nebo registrovaný partner. Osoby blízké jsou i osoby sešvagřené, pokud spolu trvale žijí.

AXA Assistance

Je třeba, aby byli všichni pojištěni na jedné smlouvě. Pokud se jedná o příbuzné, pak se storno cesty vztahuje na všechny osoby, které skutečně nevycestují.

ERGO

U ERGO pojišťovny opět platí nutnost pojistit všechny výletníky na jednu pojistnou smlouvu cestovního pojištění. Připojištění storno cesty se pak vztahuje se na všechny osoby blízké, jimiž jsou dle definice pojišťovny ERGO: manžel pojištěného, registrovaný partner pojištěného, druh pojištěného žijící ve společné domácnosti, děti, osvojenci, vnoučata a děti svěřené do pěstounské péče pojištěného, rodiče pojištěného. Pokud je tedy na smlouvě pojištěno např. 6 osob (maminka, tatínek, 2 děti a prarodiče) a jeden z nich onemocní, je možné storno cesty uplatnit na celý zájezd. V případě, že by cestovala výše uvedená sestava s tetičkou a strýčkem, nebylo by v případě nemoci dítěte možno uplatnit připojištění storno cesty na všechny pojištěné osoby.

Jedná-li se o přátele, kteří spolu cestují, platí opět podmínka sjednání společné pojistné smlouvy, nikoli však pro víc než 4 osoby.

ERV

U pojišťovny ERV se připojištění storna cesty vztahuje vždy na nejbližší příbuzné. Pokud například onemocní někdo z rodiny (rodiče + 2 děti), pak mají nárok na storno všichni členové rodiny. V případě, že by tato rodina cestovala i s babičkou a dědečkem a onemocněla babička, na storno má nárok pouze dědeček jako její nejbližší příbuzný.

Uniqa

Storno cesty se vztahuje na celou rodinu v případě, že všichni budou pojištěni na jedné pojistné smlouvě.

Slavia

Pojištění storna cesty se zde vztahuje pouze na dotyčného, který byl pojištěn a kterému např. nemoc brání ve vycestování, případně na dalšího člena rodiny, pokud se o nemocného musí postarat.

Jak sjednat cestovní pojištění s připojištěním storno cesty

Pokud už jste si tedy dle informací výše vytipovali vašeho favorita z řad pojišťoven pro sjednání cestovního pojištění včetně připojištění storna cesty, není nic jednoduššího než pojištění sjednat online. Stačí si na webovém portále Top-Pojištění.cz kliknout na kalkulaci cestovního pojištění a zadat základní údaje o termínu cesty, cílové destinaci a cestujících a vybrat odpovídající připojištění. Nemusíte se bát, že se vaše rodina na smlouvu cestovního pojištění nevejde. Na jednu pojistnou smlouvu je možné pojistit až 20 osob. Je-li vaše cesta sportovního charakteru, nezapomeňte provozovanou sportovní aktivitu do pojištění zohlednit a případně vybrat ze zimních, rizikových či extrémních sportů. Připojištění storna cesty si také jednoduše zvolíte v kalkulaci a cenu zájezdu pak vyplníte celkově za všechny osoby, které budou na dané smlouvě pojištěny. V dalším kroku kalkulace už jen vyberete pojišťovnu a přes tlačítko Koupit pokračujete dále v objednávce. Platbu můžete provést ihned po sjednání pojištění online platební kartou, případně později podle platebních údajů, které obdržíte do emailu. Nezapomeňte však na to, že u většiny pojišťoven je připojištění storna cesty vázané na nákup zájezdu či cestovní služby, a tak musí být cestovní pojištění nejen sjednáno, ale i uhrazeno ve stejný den. V emailu, který obdržíte po sjednání pojištění, naleznete zároveň i smlouvu a asistenční kartičky, které stačí na cestu vytisknout.

 Spočítejte si své pojištění na cesty