Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rodinné cestovní pojištění s připojištěním storno cesty

Plánujete zimní nebo letní dovolenou v širším rodinném kruhu? Máte obavy z toho, že vaše děti onemocní a zájezd budete nuceni na poslední chvíli stornovat a přijdete tak o veškeré finance? Tak právě cestovní pojištění s připojištěním storna cesty je pro vás to pravé. Nezáleží na tom, zda plánujete letní dovolenou trávit u moře v Chorvatsku, v chatce na Slapech nebo v zimě vyrazíte do rakouských Alp.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč připojištění storna cesty?

Připojištění storna cesty pokryje situace, kdy z důvodů, jako jsou např. nemoci, úraz či úmrtí v rodině, nemůžete na svou dovolenou odcestovat. Ale přemýšleli jste o tom, jak storno připojištění funguje, pokud je nemocný pouze jeden člen rodiny, jehož absencí je celá dovolená zkažená? Je možné uplatnit storno zájezdu pro všechny, nebo jen pro část z vaší početné skupiny? Rozhodně nejste jediní, koho tato problematika zajímá, a tak jsme pro vás informace ověřili u všech pojišťoven, která máme v nabídce. Zeptali jsme se, jak obdobnou situaci jednotlivé pojišťovny posuzují.

Rodinné cestovní pojištění s připojištěním storno cesty

Podmínky storna cesty v rámci širší rodiny

V rámci širší rodiny kryje pojištění storna většinou následující situace:

  • úmrtí rodinného příslušníka,
  • akutní onemocnění či úraz rodinného příslušníka, pokud se jedná o členy jedné domácnosti nebo příbuzné v řadě přímé, kdy jejich zdravotní stav vyžaduje zajištění nezbytné péče.

Rodinným příslušníkem se většinou rozumí:

  • příbuzný v přímé řadě (zejména rodiče, prarodiče, děti a vnoučata),
  • sourozenec, manžel nebo partner,
  • jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké, jestliže by újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá důvodně pociťovala jako újmu vlastní,
  • za rodinného příslušníka se většinou považují i osoby sešvagřené nebo osoby, které spolu trvale žijí.

Pro přesné podmínky u konkrétní pojišťovny si prosím vždy pečlivě prostudujte pojistné podmínky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak sjednat cestovní pojištění s připojištěním storno cesty

Pokud už jste si vytipovali vašeho favorita z řad pojišťoven pro sjednání cestovního pojištění včetně připojištění storna cesty, není nic jednoduššího než pojištění sjednat online. Stačí si na našem webu Top-Pojištění.cz kliknout na kalkulaci cestovního pojištění a zadat základní údaje o termínu cesty, cílové destinaci a cestujících a vybrat odpovídající připojištění. Nemusíte se bát, že se vaše rodina na smlouvu cestovního pojištění nevejde. Na jednu pojistnou smlouvu je možné pojistit až 20 osob (vyjma SV pojišťovny a produktů TOP, kde je maximum 12 osob na smlouvu).

Je-li vaše cesta sportovního charakteru, nezapomeňte provozovanou sportovní aktivitu do pojištění zohlednit a případně vybrat ze zimních, rizikových či extrémních sportů. Připojištění storna cesty si také jednoduše zvolíte v kalkulaci a cenu zájezdu pak vyplníte celkově za všechny osoby, které budou na dané smlouvě pojištěny. V dalším kroku kalkulace už jen vyberete pojišťovnu a přes tlačítko Koupit pokračujete dále v objednávce. Platbu můžete provést ihned po sjednání pojištění online platební kartou, případně později podle platebních údajů, které obdržíte do emailu. Nezapomeňte však na to, že u většiny pojišťoven je připojištění storna cesty vázané na nákup zájezdu či cestovní služby, a tak musí být cestovní pojištění nejen sjednáno, ale i uhrazeno ve stejný den. V emailu, který obdržíte po sjednání pojištění, naleznete zároveň i smlouvu a asistenční kartičky, které stačí na cestu vytisknout.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ