Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Skipas

Skipas, dnes už plastová kartička opatřená čipem, která nám umožňuje po určitý čas využívat lanovky a vleky v lyžařském areálu. V případě skipasu s čipem je třeba na pokladně složit vratnou zálohu, jeho výhodou pak je, že ho stačí mít v kapse u bundy či kalhot. Dnes už ho lze také koupit pohodlně online, většinou i za výhodnější cenu a za pomocí QR kódu si ho vyzvednout ve skipasomatu.

Dříve bývala kartička opatřená čárovým kódem, který bylo potřeba zasunout do čtečky turniketu. Možná si ještě vzpomenete, jak se vám skipas houpal na zipu u bundy na barevném navijáku. V některých menších areálech se s touto technologií můžeme stále setkat, nicméně i tam už bývá na ústupu. Čtěte dále a dozvíte se více.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Ve většině lyžařských středisek bývají k dispozici celodenní skipasy a bodové, ze kterých se po průjezdu turniketem strhne určitý počet bodů. Tuto nabídku potom doplňují například skipasy od 12 hodin, 4hodinové či půldenní. K dispozici ale bývají i vícedenní skipasy, které se vám vyplatí, pokud jste přijeli třeba na týden, a pro vášnivé lyžaře či snowboardisty jsou i skipasy sezonní. Podívejte se na naše tipy na levné skipasy.

Pokud se chystáte vyrazit za zimními radovánkami do zahraničí, nezapomeňte se pojistit. Kvalitní cestovní pojištění vám může ušetřit spoustu peněz nejen za léčebné výlohy, které bývají zejména na západě vysoké. Přeci jen, lyžováním či jízdě na snowboardu jdete úrazu více naproti než v případě, že se budete během dovolené opalovat u moře. Vybírejte tedy takový produkt, který má limity krytí na léčebné výlohy minimálně 5 000 000 Kč, spíše vyšší. Pokud si ale zimní radovánky užíváte především ve snowparku, případně vyhledáváte freeride, rozhodně to do svého pojištění zohledněte sjednáním odpovídajícího sportovního připojištění. Řada cestovních pojištění navíc nabízí možnost připojištění sportovního vybavení.

Mrkněte na naši kalkulačku cestovního pojištění, která podle vámi zadaných požadavků porovná a vybere ty nejlepší nabídky na trhu. Pokud si nebudete s čímkoliv vědět rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, rádi vám s čímkoliv pomůžeme.

Skipas

Pojďme se podívat, jak to s cenami jednodenních skipasů v roce 2023 vypadá u nejoblíbenějších českých skiareálů.

Špindlerův Mlýn

Špindlu se posledních pár let přezdívá český Aspen, a to především kvůli movitější klientele. Nachází se v Krkonoších v nadmořské výšce 702-1 235 m n. m. a vyznavačům zimních sportů nabízí 27 kilometrů sjezdovek nejrůznějších obtížností, 6 sedačkových lanovek a 11 vleků.

Jak je to daleko?

 • z Prahy 149 km
 • z Brna 250 km
 • z Ostravy 329 km
Forma nákupu Cena
1 den zakoupený na pokladně 1 690 Kč
1 den zakoupený v automatu 1 480 Kč
1 den zakoupený online 640-980 Kč (ceny se odvíjí podle dnů)

Skipasy jsou čipové, u těch zakoupených na pokladně je potřeba počítat s vratnou zálohou 50 Kč. U nákupu přes automat zase s částkou 75 Kč za GOPASS, který je zapotřebí, pokud si chcete zakoupit skipas online. Ceník na webu vůbec nenabízí zlevněné skipasy pro děti, studenty či seniory.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Skiareál Dolní Morava

O Dolní Moravě se před časem hodně psalo díky nově otevřenému vyhlídkovému mostu; kromě něj nabízí i další vyžití, které ocení především rodiny s dětmi. Samotný lyžařský areál nabízí 10,4 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, 2 čtyřsedačkové lanovky a 3 vleky. Resort se nachází mezi Orlickými horami a Jeseníky v nadmořské výšce 748-1 140 m n. m.

Jak je to daleko?

 • z Prahy 201 km
 • z Brna 158 km
 • z Ostravy 180 km
Dospělí Cena
1 den zakoupený na pokladně s registrací 1 085 Kč
1 den zakoupený na pokladně bez registrace 1 140 Kč
1 den zakoupený online od 690 Kč (ceny se odvíjí podle dnů)
Děti Cena
1 den zakoupený na pokladně s registrací 710 Kč
1 den zakoupený na pokladně bez registrace 745 Kč
1 den zakoupený online od 500 Kč (ceny se odvíjí podle dnů)
Senioři Cena
1 den zakoupený na pokladně s registrací 920 Kč
1 den zakoupený na pokladně bez registrace 970 Kč

Za čipové karty (skipasy) se vybírá vratná kauce (záloha) 100 Kč.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Skiareál Klínovec

Tento krušnohorský skiareál nabízí pozoruhodných 47 kilometrů sjezdovek, a to díky propojení s německým Fichtelbergem, kam se můžete vypravit zdejším skibusem a zalyžovat si tam na klínovecký skipas. Samotný Klínovec nabízí 31,5 km sjezdovek, 11 vleků a 5 lanovek. Nachází se v nadmořské výšce 750-1 244 m n. m.

Jak je to daleko?

 • z Prahy 134 km
 • z Brna 343 km
 • z Ostravy 508 km
1 den dospělí 1 den děti 1 den senioři
1 090 Kč 650 Kč 980 Kč

Všechny jízdenky jsou nahrávány na bezdotykové čipové karty se zálohou 50 Kč.

E-shop aktuálně nabízí pouze zvýhodněné sezonní skipasy.

SkiResort Černá hora - Pec

Tento krkonošský areál nabízí lyžování na 50 km sjezdovek v lyžařských areálech na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Malé Úpě, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou. Jako jediný v tuzemsku má dokonce osmimístnou kabinkovou lanovku z Jánských Lázní na Černou horu. Mimoto areál disponuje 17,5 km sjezdovek všech obtížností na jejichž vrcholky vás vyvezou 2 sedačkové lanovky a 9 vleků. Nachází se v nadmořské výšce 625-1 260 m n. m.

Jak je to daleko?

 • z Prahy 180 km
 • z Brna 238 km
 • z Ostravy 317 km
Dospělí Děti Senioři
1 den na pokladně 1 090 Kč 760 Kč 930 Kč
1 den online 980 Kč 640 Kč 830 Kč

Menší areály z tohoto ,,velkostřediska" jako Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou pak nabízejí nižší ceny.

A na kolik vyjde skipas v zahraničí? Pojďme se podívat k našim východním sousedům.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Skiareál Jasná-Chopok

Jasná je královnou slovenských lyžařských středisek, domácí středisko olympijské šampionky ve sjezdovém lyžování Petry Vlhové a místo konání Světového poháru. Nejlepší a nejznámější slovenské středisko Jasná nabízí přes 50 km sjezdovek všech obtížností a 5 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek, ale i 14 vleků. Středisko se nachází v nadmořské výšce 934-2 004 m n. m.

Jak je to daleko?

 • z Prahy 510 km
 • z Brna 308 km
 • z Ostravy 206 km
Forma nákupu Cena
1 den zakoupený na pokladně 67 euro
1 den zakoupený v automatu 65 euro
1 den zakoupený online 49 euro

Nabízí rovněž slevy pro děti a seniory. Areál provozuje stejná firma jako ten ve Špindlerově Mlýně, výhodou tak může být skutečnost, že si můžete přivést svoji čipovou kartu - GOPASS, případně si tu slovenskou ponechat pro využití v tuzemsku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ