Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžovačka, která vás nevyjde draho: Tipy na levné skipasy

Publikováno: 12.12.2019

Zima je tady a s ní přichází další lyžařská sezona. Milovníci tohoto krásného zimního sportu se už nemohou dočkat, až vyrazí na dovolenou a odpočinou si na svazích od všedních starostí. Aby se lyžování zbytečně neprodražilo, shánějte skipasy co nejdříve. Koupíte je za výhodnější cenu, než kdybyste je pořizovali až na místě.

Jarní prázdniny 2020

S předstihem na internetu

Je to podobné, jako kupovat vstupenky na koncert. V předprodeji bývají levnější než místě. Jestli jste zkušenější cestovatelé, tak určitě víte, že na stejném principu fungují i jízdenky a letenky. Kdo nakoupí dříve, ten ušetří!


Některá lyžařská střediska umožňují nákup online přímo na svých stránkách. Pomoci vám může také Skipasomat.cz. Najdete zde zvýhodněné ski pasy na české sjezdovky a několik ski areálů na Slovensku, v Rakousku a v Itálii. Vybrané lokality naleznete i na Gopass.cz.

Slevy pro rodinu

Nejmladší děti lyžují zadarmo: u nás do šesti let, v Rakousku a Itálie obvykle až do osmi. Starší děti už si za ski pas zaplatí, ovšem se slevou. Pro srovnání: jednodenní ski pas v oblíbeném rakouském středisku Zell am See stojí 53 euro pro dospělé a pouhých 26 euro pro děti. Ve středisku Kitzbühel je to 49 a 24 euro. Více o cenách v Rakousku naleznete v článku lyžování v Rakousku.

Některé střediska nabízejí výhodné ski pasy s rodinnou slevou. Například ve středisku Dachstein West lyžuje třetí dítě v rodině úplně zadarmo. Rodinné ski pasy pořídíte také ve střediscích Gerlitzen, Tiroler Zugspitz Arena, Warth Schröcken a dalších.

Cestovní pojištění online

Ceny skipasů:

Podřiďte dovolenou ski pasu

Popadáte se za hlavu, když se díváte, kolik stojí ski pasy?

Víme, jak za ně utratit co nejméně: Porovnejte ceny ski pasů a teprve podle toho se rozhodněte, kdy a kam vyrazíte. Cena se totiž mnohdy mění v závislosti na vytíženosti sjezdovky. O víkendu se lyžuje většinou lyžuje za vyšší cenu než přes týden, nemálo připlatíte také během vánočních prázdnin.

Udělejte to letos v opačném pořadí, než jste zvyklí: Nejdříve kupte nejvýhodnější ski pasy, a až potom hlaste dovolenou v práci, žádejte o uvolnění dětí z výuky a domlouvejte ubytování.

Cestování autem do hor

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Karolína