Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Tipy na levné skipasy a skipasy zdarma v roce 2024

Publikováno: 07.03.2024

Lyžařská sezona se s blížícím jarem pomalu chýlí ke konci. Milovníci tohoto krásného zimního sportu tak můžou využít poslední příležitosti, kdy vyrazit na dovolenou a odpočinout si na svazích od všedních starostí. Aby se lyžování zbytečně neprodražilo, podívejte se na to, kde a jak koupit levné skipasy, nebo kde na vás dokonce čekají skipasy zadarmo.

skipas zdarma

S předstihem na internetu

Je to podobné jako kupovat vstupenky na koncert. V předprodeji bývají levnější než místě. Jestli jste zkušenější cestovatelé, tak určitě víte, že na stejném principu fungují i jízdenky a letenky. Kdo nakoupí dříve, ten ušetří.

 

Některá lyžařská střediska umožňují nákup online přímo na svých stránkách. Pomoci vám může také Skipasomat.cz. Najdete zde zvýhodněné skipasy na české sjezdovky a několik skiareálů na Slovensku, v Rakousku a v Itálii. Vybrané lokality naleznete i na Gopass.cz.

Slevy pro rodinu

Nejmladší děti lyžují zadarmo - u nás to platí pro děti do šesti let, v Rakousku a Itálii obvykle pro děti až do osmi. Starší děti už za skipas zaplatí, ovšem dostanou ho se slevou. V Česku děti lyžují o několik stovek korun levněji než dospělí, v zahraničí může být rozdíl ještě znatelnější.

Některá střediska nabízejí výhodné skipasy s rodinnou slevou. Například ve středisku Dachstein West lyžuje třetí dítě v rodině úplně zadarmo. Rodinné skipasy pořídíte také ve střediscích Gerlitzen, Tiroler Zugspitz Arena, Warth Schröcken a dalších.

Více o cenách v Rakousku naleznete v článku lyžování v Rakousku.

Ceny skipasů v roce 2024

Na kolik vás vyjdou skipasy v letošním roce a v jakém horském středisku se nabízejí nejlevnější skipasy? Velmi detailně se o tom můžete dočíst ve článcích o zemích, do nichž Češi jezdí lyžovat nejraději:

Skipasy zdarma v roce 2024

Některá alpská střediska nabízejí na začátku a ke konci sezony skipasy pro děti zadarmo. O jaká střediska se pro sezonu 2024 jedná?

Oblast/střediska Termín Info o skipasu zdarma
Schladming - Dachstein, Hochkönig, Gasteinertal a další Od 16. března do konce sezony SKI amadé: Pro děti do nedovršených 16 let, k nákupu 6denního skipasu pro dospělého.
Kaprun - Zell am See, Saalbach, Leogang a další Od 23. března do 7. dubna SKI ALPIN CARD: Pro děti narozené 2008 a později, k nákupu 4 a vícedenního skipasu pro dospělého.
Raurisertal Od 23. března do 7. dubna Pro děti narozené 2008 a později, k nákupu 3 a vícedenního skipasu pro dospělého.
Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental Od 16. března do 1. dubna Pro děti narozené 2008 a později, k nákupu 3 a vícedenního skipasu pro dospělého.
Dachstein West Od 9. března do 1. dubna Pro děti narozené 2008 a později, k nákupu 5 a vícedenního skipasu pro dospělého.

Zdroj: Austria.info, Ski amadé a Ski Austria k 7. 3. 2024.

V italském Livignu získáte skipas zdarma při pobytu v délce alespoň 4 nocí v partnerských hotelech, nebo minimálně 7 nocí v apartmánech. Obdobné akce najdete také v českých lyžařský areálech. Například ve Špindlerově Mlýně platí od 18. března akce na skipasy zdarma. Stačí se ubytovat minimálně na dva dny v některém z vybraných hotelů (např. Hotel Sněžka, Harmony Club Hotel, Hotel Lesana a další) a získáte skipas zadarmo na každý den vašeho pobytu.

Pro lyžování na Ještědu zase získáte jednodenní skipas zdarma za každou noc v hotelu Můstek (akce platí do konce sezony). Obdobnou akci bylo možné využít také v Lipno Lake Resortu, ale aktuálně už to nelze.

My se tady budeme soustředit na nejlevnější skipasy v roce 2024 v České republice, které si můžete koupit předem online. Například jde o následující oblíbená lyžařská střediska a jejich ceny skipasů.

Ceny skipasů oblíbených středisek v ČR v roce 2024

Lokalita Cena 1denního skipasu pro dospělého Večerní lyžování pro dospělého
Špindlerův Mlýn 1 060 Kč, o víkendech 960 Kč (cena od 2. do 20. 2. 2024)

850 Kč, o víkendech 740 až 960 Kč (od 25. 2. do 15. 3. 2024)

740 Kč až 670 Kč (do konce lyžařské sezony)

550 Kč
Ještěd 440 až 540 Kč, o víkendech 570 až 650 Kč (únor, březen 2024) 490 Kč
Monínec 410 až 450 Kč, o víkendech 520 až 580 Kč (únor 2024)

300 až 410 Kč, o víkendech 330 až 520 Kč (březen 2024)

540 až 590 Kč

Zdroj: Gopass.cz, aktuální k 17. 1. 2024.

Podřiďte dovolenou ceně skipasu

Popadáte se za hlavu, když se díváte, jaké jsou ceny skipasů v roce 2024?

Víme, jak za ně utratit co nejméně: Porovnejte ceny skipasů a teprve podle toho se rozhodněte, kdy a kam vyrazíte. Cena se totiž mnohdy mění v závislosti na vytíženosti sjezdovky. O víkendu se většinou lyžuje za vyšší cenu než přes týden.

Udělejte to letos v opačném pořadí, než jste zvyklí: Nejdříve kupte nejvýhodnější skipasy a až potom hlaste dovolenou v práci, žádejte o uvolnění dětí z výuky a domlouvejte ubytování.

Cestování autem do hor

Vyrazit na hory je snem mnoha z nás. Už od podzimu se nemůžeme dočkat prvního sněhu a pak v nejbližším možném termínu frčíme - na lyže, na snowboard, na běžky... Jenže i když se za lyžováním a dalšími zimními radovánkami můžete vydat autobusem, popřípadě vlakem, většina z nás jezdí na hory autem. Je to pohodlnější, dostanete se kamkoliv, jste svými vlastními pány.

Při cestě autem na hory ale myslete na víc než jen na své vybavení do sněhu - je potřeba řádně vybavit i auto. Při cestě autem do zahraničí si pořádně zkontrolujte povinnou výbavu a ujistěte se, že máte vše, co v jiných zemích zákon vyžaduje. V zimním období je nutné mít s sebou i speciální zimní vybavení, tedy zimní pneumatiky (v řadě zemí jsou v určitém termínu uzákoněné), sněhové řetězy a pro jistotu v autě i deky, termosku a zásobu trvanlivých potravin (nikdy nevíte, co se na horských silničkách může stát).

Samozřejmě nezapomeňte na havarijní pojištění, které je pro cestu do zahraničí téměř nutností. Především pak v zimě, kdy hrozí zvýšené riziko nehody. Havarijní pojištění pokryje škody na vašem autě. Naše kalkulačka vám spočítá cenu u jednotlivých pojišťoven a vy tak budete mít jistotu, že jste si sjednali to nejvýhodnější.

SPOČÍTEJTE Si havarijní pojištění

Níže se podívejte, jak se vybavit na zimní dovolenou do populárních zemí:

Pojištění na cesty je jistota

Nejlevnější skipas už máte, zimní oblečení i lyže zabalené, auto vybavené, tak zbývá už jen vyrazit za sněhovými radovánkami. Ale máte i cestovní pojištění? Pokud jedete do zahraničí, například na lyže do Rakouska nebo do Itálie, určitě byste si cestovní pojištění měli sjednat. I banální úraz vás totiž nakonec může vyjít na desítky až stovky tisíc korun a cestovní pojištění tyto nečekané výdaje pokrývá.

Sjednání cestovního pojištění je přitom snadné a přes Top-Pojištění.cz to zvládnete na pár kliknutí. Pojistit můžete celou svou rodinu nebo skupinu, s níž vyrážíte. A pokud na horách plánujete dělat něco netradičního, budete vyrážet s cestovní kanceláři, berete s sebou svého mazlíčka a tak dále, vyplatí se zvážit i různá připojištění k cestovnímu pojištění.

V případě lyžování je nutné připojistit si rizikové nebo extrémní sporty (záleží na konkrétní pojišťovně).

Užitečná připojištění na lyže

Cestovní pojištění na hory se vyplatí i v rámci České republiky. Zvlášť pokud nemáte žádné úrazové pojištění nebo třeba životní pojištění, cestovní pojištění vás ochrání i na území ČR. A v zimě, na ledu a sněhu se vyplatí víc než kdy jindy.

Cestovní pojištění si můžete sjednat přes naši online kalkulačku. Přehledně vám porovná jednotlivé nabídky a vy tak budete mít jistotu, že jste si sjednali tu nejvýhodnější. Klikněte na tlačítko níže.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ