Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kolik stojí lyžování v Tatrách

Publikováno: 27.12.2022

Chystáte se na dovolenou v Tatrách? Udělejte si s námi představu, na kolik vás dovolená na Slovensku vyjde. Známe ceny skipasů, ubytování i jídla.

Lyžování v Rakousku

Lyžování v Tatrách

Pro slovenské Tatry platí, že tu najdete ideální podmínky pro velké množství zimních sportů a to ve vysoké nadmořské výšce. Kvalita nabízených služeb a technického zázemí jsou opravdu vysoké, navíc je tu od prosince až do jara jistota dostatku sněhu. Poznejte s námi areály pro nejlepší lyžování v Tatrách a užijte si úchvatnou zimní dovolenou.

Lyžování v Nízkých Tatrách

Velmi oblíbené je lyžování nejen ve Vysokých, ale i Nízkých Tatrách, které o něco více připomínají české hory, ale i tak bychom tu našli jeden podstatný rozdíl. Tím je velká rozsáhlost celého lyžařského území. V Nízkých Tatrách naleznete top slovenské skiareály, jako je Jasná, Donovaly nebo Tále.

Vysoké Tatry sjezdovky

Špičkovou kvalitu sjezdovek nabízejí lyžařská střediska Tatranská Lomnica, Štrbské pleso a Starý Smokovec. Skipasy zde stojí výrazně méně než v Rakousku, střediska jsou přitom moderně vybavená a sjezdovky široké a kvalitně upravené. Na své si přijdou začátečníci i zkušení lyžaři.

 

Abyste ušetřili, kupte si skipasy s předstihem online na Gopass.sk. Ceny jsou flexibilní. Čím dříve skipas koupíte, tím méně za něj zaplatíte. Roli hraje také vytíženost sjezdovky. Ceny uvedené v tabulce jsou pouze orientační a platí pro skipas Tatranská Lomnica & Štrbské Pleso, se kterým se dá lyžovat ve všech tatranských střediscích.

Počet dnů Dospělí Děti Senioři, mládež
1 den 45 EUR 35 EUR 40 EUR
3 dny 135 EUR 94 EUR 108 EUR
6 dní 259 EUR 181 EUR 207 EUR

Děti do 6 let lyžují zdarma, děti od šesti do jedenácti let včetně lyžují za cenu „děti“. Mládeží se rozumí osoby ve věku 12-17 let včetně. Zvýhodněná cena pro seniory platí od 60 let.

Kolik stojí ubytování v Tatrách

Cena ubytování se odvíjí od typu zařízení. Nocleh v lepším hotelu může vyjít přes 150 EUR na jednu osobu, není však problém sehnat hotel s cenou menší než 60 EUR na osobu za noc. Ubytování v soukromí lze sehnat za cca 30 – 60 EUR. K porovnání ubytovacích zařízení a hledání nejvýhodnějších nabídek vám poslouží vyhledávač Booking.com,

Druh ubytování Cena za osob/noc
čtyřhvězdičkový hotel 100 – 170 EUR
tříhvězdičkový hotel 100 – 130 EUR
v soukromí 30 – 60 EUR

Kolik stojí potraviny

Ceny v supermarketech se podobají těm v České republice. A jiné to není ani v restauracích, které se nachází v lyžařských oblastech. Oproti běžným gastro zařízením si tedy během hlavní lyžařské sezóny připlatíte, ale s tím je potřeba počítat v jakýchkoliv horách.

Za jídlo tak v kvalitních a hotelových provozech zaplatíte okolo 15 EUR , za kávu 3 EUR a pivo 3,30 EUR. Najdete však i restaurace, kde se najíte za 10 EUR, což je obvyklá cena za oblíbené bryndzové halušky.

Cesta do Tater

Desetidenní dálniční známka pro vozidla do 3,5 t stojí 10 ?EUR. Cena pohonných hmot se pohybuje kolem 1,49 EUR za benzín a 1,62 EUR za naftu. Před odjezdem si nezapomeňte vyřídit cestovní pojištění. Kolik bude stát, si vypočítejte u nás. Více o cestě na Slovensko, povinné výbavě a dalších tipů najdete v článku Autem do Tater.

Důležitá telefonní čísla

Kontakt Telefonní číslo
Tísňová linka 112 Slovensko
Policie 158
První pomoc 155
Hasiči 150
Horská služba 183 00
Velvyslanectví +421 903 287 003 ke stažení zde

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ