Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování na Slovensku 2024 - nejlepší skiareály

Publikováno: 29.01.2024

Chcete si užít parádní lyžování a jen kousek od České republiky? Vyrazte do skiareálů na Slovensko. Na své si tu přijdou rodiny s dětmi, party přátel a všichni lyžaři od začátečníků až po zkušené sportovce. Navíc se nemusíte bát jazykové bariéry, užijete si příjemné ceny a také snadnou dostupnost z celé ČR. Pojďte se tedy podívat na to, kde je nejlepší lyžování na Slovensku, i jak na svahu myslet na své bezpečí se správným cestovním pojištěním na lyže.

Lyžování na Slovensku

Nejlepší lyžování v Nízkých Tatrách 2024

Jasná

Pokud hledáte ty nejlepší sjezdovky na Slovensku, tento skiareál určitě stojí za zvážení - na jedné ze zdejších tratí se jede Světový pohár ve slalomu žen. Kromě toho si Jasná na letošní sezonu připravila další aktivity. Jednou z těch nejzajímavějších je Gopass festival, který se koná 1. a 2. března 2024.

Skiareál Jasná najdete na Chopku v Nízkých Tatrách a čekají zde na vás modré, červené i černé sjezdovky, snowpark i freeride zóny. Pokud se chcete zdokonalit, je možné využít i služeb lyžařské, snowboardové i freeridové školy. A jestli si potrpíte na večerní lyžování, vydejte se na sjezdovku Biela Púť.

Lyžování si tu díky vysoké poloze nad mořem a rozsáhlému systému umělého zasněžování užijete až do jara. A pro chvíle relaxu po lyžování se rozhodně vydejte jen do kousek vzdáleného vodního parku Tatralandia nebo do Bešeňové.

 • 49 km sjezdovek
 • 30 lanovek
 • vzdálenost z Ostravy 205 km (cca 3 hodiny jízdy)
 • vzdálenost z Brna 308 km (cca 4 hodiny a 30 minut jízdy)
 • vzdálenost z Prahy 627 km (cca 6 hodin a 30 minut jízdy)

SPOČÍTEJTE SI POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cena skipasů ve skiareálu Jasná 2024 - Gopass online

Dospělý Dítě Senior
1 den 61 eur 43 eur 49 eur
6 dnů 335 eur 235 eur 268 eur

Cena skipasů ve skiareálu Jasná 2024 - Gopass Point (na místě)

Délka Dospělý Dítě Senior
1 den 65 eur 46 eur 52 eur
6 dnů 363 eur 254 eur 291 eur

Cena skipasů ve skiareálu Jasná 2024 - pokladna

Délka Dospělý Dítě Senior
1 den 69 eur 49 eur 56 eur
6 dnů 386 eur 270 eur 309 eur

Zdroj: webové stránky skiareálu; ceny skipasů jsou flexibilní, a proto jsou výše uvedené údaje pouze orientační. Aktuální ceny se mění každým dnem v závislosti na podmínkách a vytíženosti střediska.

Donovaly

Areál patří mezi nejlepší místa k lyžování v Tatrách pro rodiny s dětmi. V Donovalech v roce 2024 běží hlavní sezona od 8. ledna do 2. dubna.

Užijete si vysoce kvalitní sjezdovky i nejrůznější atrakce, např. druhý největší FunPark v celé Evropě, který si děti doslova zamilují - 9 pojízdných koberců, lyžařský kolotoč, sáňkařská dráha, polední rodinný show s místními maskoty atd. Sjezdovky jsou v Donovalech především modré, ale najde se i několik červených a jedna černá. 

Samozřejmostí je lyžařská škola, dále je tu i freestylový park, bobová dráha nebo kluziště. Zajímavostí jsou i každoročně pořádané závody psích spřežení, které rozhodně stojí za vidění, a navíc jízdu se psím spřežením můžete i vyzkoušet.

 • 11 sjezdovek
 • 14 vleků, 2 lanovky
 • vzdálenost z Ostravy 196 km (cca 3 hodiny jízdy)
 • vzdálenost z Brna 364 km (cca 4 hodiny a 45 minut jízdy)
 • vzdálenost z Prahy 563 km (cca 5 hodin a 30 minut jízdy)

Ceny skipasů ve skiareálu Donovaly 2024 - pokladna

Délka Dospělí Junior/Senior Dítě
4 hodiny 36 eur 31 eur 27 eur
1 den 39 eur 30 eur 26 eur
6 dní 209 eur 185 eur 159 eur

Ceny skipasů ve skiareálu Donovaly 2024 - online

Délka Dospělí Junior/Senior Dítě
4 hodiny 32 eur 27 eur 24 eur
1 den 35 eur 30 eur 26 eur
6 dní 185 eur 159 eur 139 eur

Zdroj: webové stránky skiareálu

Nejlepší lyžování ve Vysokých Tatrách 2024

Tatranská Lomnica

V areálu Tatranská Lomnica se nachází nejdelší sjezdovka na Slovensku. Její délka je 5,5 kilometru a má převýšení 1,3 kilometru. Kromě ní jsou zde všechny možné tratě různých obtížností. Skipasy se potom stejně jako v Jasné dají koupit online nebo ve středisku a mění se podle aktuálních podmínek a vytíženosti střediska.

Na své si zde přijdou snowboardisté i běžkaři, pro děti je připravena lyžařská škola a s celou rodinou se můžete vydat i na výlet do poklidného městečka s prvorepublikovou atmosférou Tatranská Lomnica. Mezi další kratochvíle patří jízda tatranskou tramvají, sáňkování na dráze ve Starém Smokovci nebo výlet lanovkou na Lomnický štít. 

 • 12 km sjezdovek
 • vzdálenost z Ostravy 258 km (cca 3 hodiny a 30 minut jízdy)
 • vzdálenost z Brna 361 km (cca 4 hodin a 50 minut jízdy)
 • vzdálenost z Prahy 669 km (cca 7 hodin jízdy)

SPOČÍTEJTE SI POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Štrbské pleso

Lyžování v samotném srdci Vysokých Tater! Čekají vás tratě pro slalom i sjezdové lyžování či snowboarding. Rodiny a méně zkušení lyžaři ocení spoustu lehkých a středně těžkých sjezdovek, stejně jako cvičné vleky. Případně své lyžování můžete zdokonalit v lyžařské škole Tatry Motion. A zkrátka zde nepřijdou ani běžkaři. Po lyžování pak zavítejte do některého z místních hotelů, které poskytují bohatou nabídku wellness služeb.

I do Štrbského Plesa funguje stejný systém prodeje skipasů jako v Jasné nebo v Tatranské Lomnici. Jednodenní skipas pro dospělé začíná na 40 eurech.

 • 9 km sjezdovek
 • 3 vleky, 3 lanovky
 • vzdálenost z Ostravy 237 km (cca 3 hodiny a 20 minut jízdy)
 • vzdálenost z Brna 340 km (cca 4 hodiny a 40 minut jízdy)
 • vzdálenost z Prahy 648 km (cca 6 hodin a 50 minut jízdy)

Nejlepší lyžování v Malé Fatře 2024

Vratná dolina

Vyhlášené středisko pod Kriváněm, které získalo vysoká ocenění pro svou kvalitu a zázemí vhodné pro začátečníky, pokročilé i velmi zkušené lyžaře. Vratnou dolinu si užijí také skialpinisté, běžkaři, milovníci freeridu, stejně jako děti, pro které je připraven park Kids Zone.

Za 4 hodiny lyžování zaplatí v sezoně 2023/2024 dospělí 32 eur, děti potom o 8 eur méně. Celodenní skipas potom dospělého člověka vyjde na 37 eur, dětský stojí 26 eur.

 • 14 km sjezdovek
 • 12 vleků, 2 lanovky
 • vzdálenost z Ostravy 120 km (cca 1 hodina a 50 minut jízdy)
 • vzdálenost z Brna 238 km (cca 3 hodiny a 20 minut jízdy)
 • vzdálenost z Prahy 466 km (cca 5 hodin a 20 minut jízdy)

Nejlepší lyžování v Kysuckých Beskydech 2024

Veľká Rača Oščadnica

Velmi oblíbené středisko, které na vás čeká jen kousek od hranic, takže sem můžete vyrazit jen na víkend nebo na otočku ve všední den, kdy je tu o poznání klidněji než o víkendech. Rodiny s dětmi ocení Dedovku, zkušenější lyžaři zase Margušku a Lalíky. Vyzkoušet můžete i bobovou dráhu nebo krásné turistické trasy.

Hlavní sezona ve zdejším středisku běží od 8. ledna 2024 do 10. března 2024. Cena jednodenního skipasu zakoupeného ve středisku pro dospělého je 37 eur. Pokud ji zakoupíte online, pak vás vyjde na 34 eur.

 • 17 km sjezdovek
 • vzdálenost z Ostravy 88 km (cca 1 hodina a 15 minut jízdy)
 • vzdálenost z Brna 233 km (cca 3 hodiny a 50 minut jízdy)
 • vzdálenost z Prahy 435 km (cca 4 hodiny a 50 minut jízdy)

K teplému oblečení přibalte i cestovní pojištění na lyže

Sjednání cestovního pojištění na lyže by mělo být samozřejmostí - při tomhle sportu si můžete snadno přivodit úraz, a to nejen sobě. Proto byste měli myslet na odpovídající ochranu nejen pro sebe, ale celé své rodiny.

Nezapomínejte také na pojištění odpovědnosti za škodu, které se vztahuje na újmu na majetku nebo zdraví třetích osob (pomůže například v případech, kdy byste někoho nechtěně srazili na svahu). Věřte nám, že případné částky se mohou vyšplhat na pěkně vysoké sumy, které by mohly dost potrápit rodinný rozpočet.

Cestovní pojištění přitom vyjde doslova jen na pár korun denně, takže šetřit na něm opravdu nemá smysl. Když se navíc podíváte na srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven na Top-Pojištění.cz, budete mít jasno za pár minut, včetně sjednání pojistky s obdržením smlouvy i všech potřebných dokladů do vaší e-mailové schránky.

Srovnání cestovního pojištění

Myslete i na pojištění auta

Spousta z nás jezdí na Slovensko autem. Pokud je to i váš případ, nezapomínejte na správně sjednané autopojištění, které vás v případě potřeby vytáhne z průšvihu. Základem je samozřejmě povinné ručení, jež musí mít každý majitel motorového vozidla. Naše kalkulačka povinného ručení vám spočítá cenu. Online, za pár minut.

Povinné ručení však nepokryje případné škody na vašem vlastním vozidle, o to se stará havarijní pojištění. Zejména před cestou do zahraničí se rozhodně doporučuje. I u havarijního pojištění si můžete nezávisle porovnat ceny prostřednictvím naší kalkulačky.

porovnání havarijního pojištění