Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování v Rakousku 2024 – nejlepší lyžařská střediska

Publikováno: 14.01.2024

Milujete lyžování? Užijte si ho v Rakousku, které je doslova evropskou lyžařskou velmocí, a není divu. Čekají tu na vás lyžařská střediska s vysokou kvalitou služeb, perfektně upravené sjezdovky, skvělé přírodní podmínky i cenová dostupnost. Užít si zde můžete nejen zimní dovolenou, ale klidně ,,jen" víkend, nebo se sem můžete vydat i na jednodenní výlet. Ve všech případech ovšem nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění.

Lyžování v Rakousku

Nejlepší lyžařská střediska v Rakousku

Míst, kam se v Rakousku na sjezdovky vydat, je samozřejmě spousta, jsou ale některá, co stojí za to ,,vypíchnout". Tohle jsou naše tipy na nejlepší lyžařská střediska v Rakousku:

Zell am See

Tohle lyžařské středisko si zamilují začátečníci, pokročilí a rodiny s dětmi. Čeká tu na vás spousta modrých, červených i několik náročnějších černých sjezdovek. Záleží jen na vašich preferencích a lyžařských zkušenostech. Lanovky jsou velmi pohodlné, moderní a ty nejnovější mají dokonce vyhřívaná sedátka.

Pro nejmenší tu je i Kidsslope a dětská zážitková zóna. A jestli se chcete v lyžování zdokonalit, využijte služeb lyžařských škol, které nabízí i individuální hodiny. A děti do 6 let tu mají dokonce lyžování zdarma.

Kitzbühel

Krásné a náročné. Tak se dá označit právě toto středisko. Disponuje 13 černými sjezdovkami, ale na své si tu přijdou i méně zkušení sportovci, pro které jsou k dispozici mírnější sjezdovky, stejně jako lyžařské školy a výukové zóny.

Stubai

Ledovec Stubai vám zajistí skvělé lyžařské podmínky, které si užijí hlavně rodiny s dětmi. Nachází se tu totiž spousta mírných a širokých sjezdovek, cvičný svah Murmele i dětská louka s pojízdnými koberci. Milovníci adrenalinu zase ocení černou sjezdovku Daunhill, která má 60% sklon, a zábavu najdete i ve snowparcích s překážkovými moduly.

Flachau

Místo vhodné nejen pro lyžaře, ale i vyznavače dalších zimních sportů, jako je carving, zorbing, snowtubing nebo běžkaření (pro běžkaře je tu dokonce 14 km dlouhá vytrvalostní trať). Užijete si tu pohodlné lanovky a široké, udržované sjezdovky pro začátečníky, děti i zkušené lyžaře. Pro děti tu jsou také školičky a pro celou rodinu spousta horských chat a občerstvení, kde můžete naplnit žaludky a odpočinout si.

Alpbach

Menší, ale o to víc kouzelný je alpský Aplbach. Nabízí prvotřídní služby, jedinečnou alpskou atmosféru, kterou na vás dýchnou nejen starobylé alpské chaty. Navíc si tohle místo užijí nejen lyžaři, ale také běžkaři, turisté, milovníci sáňkování, bruslení i curlingu.

Nezapomeňte si před cestou sjednat cestovní pojištění do Rakouska. Jeho cenu si můžete spočítat v naší kalkulačce.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Víte, že?

Skiareály se v Rakousku sdružují do větších celků, ve kterých platí jeden skipas, což vám lyžování o dost zpříjemní. A navíc se cestovní kanceláře v zimní sezoně zaměřují i na nejrůznější akce, kdy je skipas zdarma nebo za zvýhodněnou či rodinnou cenu. Až se tedy budete rozhodovat o tom, kam přesně do Rakouska zamíříte, měli byste nabídku skipasu vzít v potaz jako jeden z důležitých bodů.

Nejbližší lyžování v Rakousku

Jestli nemáte dovolené nebo času nazbyt, vydejte se do Rakouska na víkend nebo klidně jen na otočku.

Nejbližší lyžování v Rakousku najdete třeba zde:

 • Schladming-Dachstein: Panoramatická lanovka, možnost celoročního lyžování. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Jen kousek od Bad Ischlu a Hallstattu.
 • Tauplitz - Bad Mittendort: Komornější prostředí, freeride trasy. Ski bary, sáňkařská dráha, běžkařské trasy.
 • Teichalm - Flaidnitz: Malé, ale romantické středisko. Dětská zóna s atrakcemi, lyžařská škola. Možnost bruslení na jezeře, curling, zimní turistika, běžky.
 • Hochkar: Dětský skipark s lyžařskou školou. Jediná freeridová oblast v regionu. Lázně Ybbstaler Solebad v Göstlingu.
 • Hinterstoder: Vhodné pro sportovně orientované lyžaře i pro rodiny s dětmi.
Místo Cesta z Prahy Cesta z Brna
Schladming-Dachstein 5 hod 15 min 4 hod 45 min
Tauplitz - Bad Mittendort 5 hod 4 hod 25 min
Teichalm – Flaidnitz 6 hod 10 min 3 hod 40 min
Hochkar 4 hod 55 min 3 hod 40 min
Hinterstoder 4 hod 15 min 4 hod

Zdroj: Google maps k 19. 1. 2024

Lyžování pro děti v Rakousku

Rakouské Alpy jsou také oblíbeným cílem pro zimní rodinné dovolené. Najdete zde totiž spoustu středisek a areálů, které jsou jako stvořené pro lyžařské začátečníky, včetně dětí. Samozřejmostí jsou lyžařské školy pro děti, snowparky a funparky.

Nejlepší lyžování v Rakousku s dětmi si užijete třeba zde:

 • Stubai: Toto místo najdete kousek od Innsbrucku a zdejší lyžařské středisko BIG Family patří k nejlepším rodinným střediskům v Alpách. Co nabízí? Atraktivní lyžařskou školu se spoustou zábavných prvků i pojízdným kobercem i školičku BIG Family Kindergarten pro ty nejmenší.
 • Skiwelt: Na tomto místě nacházejícím se kousek od hranic s Německem si vaše děti užijí doslova školu hrou na lyžích. Čekají tu na ně například cvičné louky i různě obtížné sjezdové dráhy.

Lyžování v Rakousku se skipasem 2024

V Rakousku se setkáte samozřejmě s vyššími cenami, než jaké jsou u nás v Česku. Pokud chcete ušetřit, podívejte se na lyžování v Alpách se skipasem. Úspora na vás čeká v případě, kdy si ho koupíte předem online cestou, a navíc najdete také areály, kde skipas uplatníte hned v několika střediscích. K tomu je také dobré dívat se po nabídkách zájezdů, které skipas nabízí přímo v ceně pobytu.

S přátelskými cenami pro lyžaře se pak setkáte na těchto místech:

 • Borno - Monte Altissimo: 20 kilometrů italských sjezdovek nabízí skvělé služby za rozumnou cenu. Areál je určen i pro začátečníky a obsahuje lyžařské i snowboardové školy. https://bornoskiarea.it/
 • Chiesa Valmalenco: V tomto italském skiareálu si zalyžujete za cenu českých areálů. Nachází se tu 20 km sjezdovek a mnoho desítek tratí pro běžkaře. https://www.sondrioevalmalenco.it/
 • Monte Bondone: Jde o jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Itálii. A není divu, nabídka v poměru k ceně je bezkonkurenční. Skiareál je také ideální pro rodiny s dětmi. www.skimontebondone.it

Jak si sjednat nejlepší cestovní pojištění na lyže do Rakouska?

Se srovnáním i sjednáním cestovního pojištění na hory do Rakouska vám pomůže online kalkulačka. Podívejte se na to, jak si v ní pojištění na zimní dovolenou sjednáte hezky krok za krokem:

 1. V online kalkulačce zadáte základní informace o vás a vaší cestě: Délku trvání pobytu, cílovou destinaci, počet zajištěných osob v jedné pojistce, jejich věk a zda tvoří jednu rodinu.
 2. Uvidíte před sebou porovnané nabídky od pojišťoven. Můžete si zvolit míru zajištění (vyšší, střední, nízká), přidávat připojištění (např. připojištění zimních sportů, autoasistenci, pojištění odpovědnosti, pojištění sportovní výbavy, pojištění storna pobytu atd.) a pečlivě si projít podmínky jednotlivých nabídek. Právě v tomto kroku se podívejte na to, jak která pojišťovna přistupuje k vámi provozovanému sportu a zda je třeba zvolit pouze připojištění zimních sportů, nebo dokonce připojištění sportů rizikových či extrémních.
 3. Sjednáte si vybrané cestovní pojištění. U nabídky, která se vám líbí nejvíce a která splňuje všechny podmínky pro to, abyste na horách byli správně zajištění, kliknete na tlačítko KOUPIT. V dalším kroku vyplníte bližší údaje o vás a dalších zajištěných osobách a pojištění uzavřete.
 4. Obdržíte dokumenty a zaplatíte pojistné. Během pár minut vám do e-mailové schránky přijdou všechny důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy. Samotné pojištění pak začne platit hned, jak ho zaplatíte. Vybrat si můžete z online platby kartou, nebo zvolit formu bankovního převodu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí ošetření v Rakousku?

Podívejte se na orientační ceny úkonů, které vás v Rakousku mohou potkat:

Úkon Náklady
Ošetření zlomeniny (končetiny, žebra atd.) 49 119 Kč
Náklady na přepravu pojištěné osoby zpět do ČR 22 857 Kč
Transport helikoptérou (dle vzdálenosti) 132 164 Kč
Pobyt v nemocnici, ambulantní ošetření 6 200 Kč

Poznámka: Jedná se o průměrné částky z roku 2023.

Proč modrá kartička nestačí?

Možná si říkáte, že máte Evropský průkaz zdravotního pojištění, známou modrou kartičku, tak proč si ještě sjednávat cestovní pojištění. Kartičku sice máte, ale ta vám zajistí jen potřebnou lékařskou pomoc veřejného zdravotního systému v rozsahu odpovídajících poměrů v dané zemi. Nevztahuje se ovšem na různé poplatky, spoluúčast, léky, stejně jako na ošetření na soukromých klinikách a střediscích, jež bývají právě v oblíbených ski areálech, podobně jako v Polsku. Zvláště v Rakousku jsou často nejvyšší náklady spojené se zásahem horské služby, které právě z Evropského průkazu zdravotního pojištění nejsou kryty.

Myslete i na pojištění auta

Spousta z nás se vydává do Rakouska autem, což je vzhledem k jeho geografické poloze logické. V tom případě ale určitě nezapomeňte na sjednání pojištění vašeho vozu. V prvé řadě tu máme povinné ručení, které je ze zákona povinné. Můžete si ho pohodlně sjednat prostřednictvím naší kalkulačky povinného ručení, která vám srovná jednotlivé nabídky na trhu. Vy si jen vyberete tu nejvýhodnější.

Kalkulačka vám pomůže i se sjednáním havarijního pojištění. To sice povinné není, ale ve vlastním zájmu byste si ho stejně uzavřít měli. A to zejména před cestou v zimě do zahraničí. Kryje totiž škody způsobené na vašem autě. Jet na hory do Rakouska bez havarijního pojištění opravdu nedoporučujeme.

Přečtěte si i články plné užitečných informací, které se vám před cestou do Rakouska mohou hodit:

porovnat havarijní pojištění