Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování v Rakousku

Publikováno: 24.11.2022

Milujete lyžování? Užijte si ho v Rakousku, které je doslova evropskou lyžařskou velmocí – a není divu. Čekají tu na vás lyžařská střediska s vysokou kvalitou služeb, perfektně upravené sjezdovky, skvělé přírodní podmínky i cenová dostupnost. Užít si zde můžete nejen zimní dovolenou, ale klidně "jen" víkend, nebo se sem můžete vydat i na jednodenní výlet. Ve všech případech ovšem nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění, se kterým bude vaše lyžařské nebe doslova bez mráčku.

Lyžování v Rakousku

Kam za nejlepším lyžováním v Rakousku

Míst, kam se v Rakousku na sjezdovky vydat je samozřejmě spousta, jsou ale některá, co stojí za to "vypíchnout". Tohle jsou naše tipy na nejlepší lyžařská střediska v Rakousku:

Zell am See

Tohle lyžařské středisko si zamilují začátečníci, pokročilí o rodiny s dětmi. Čeká tu na vás spousta modrých, červených i několik náročnější černých sjezdovek. Záleží jen na vašich preferencích a lyžařských zkušenostech. Lanovky jsou velmi pohodlné, moderní a ty nejnovější mají dokonce vyhřívaná sedátka. 

Pro nejmenší tu je i Kidsslope a dětská zážitková zóna. A jestli se chcete v lyžování zdokonalit, využijte služeb lyžařských škol, které nabízí i individuální hodiny. A děti do 6ti let tu mají dokonce lyžování zdarma. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kitzbühel

Krásné a náročné. Tak se dá označit právě toto středisko. Disponuje 13 černými sjezdovkami, ale na své si tu přijdou i méně zkušení sportovci, pro které jsou k dispozici mírnější sjezdovky, stejně jako lyžařské školy a výukové zóny

Stubai

Ledovec Stubai vám zajistí skvělé lyžařské podmínky, které si užijí hlavně rodiny s dětmi. Nachází se tu totiž spousta mírných a širokých sjezdovek, cvičný svah Murmele i dětská louka s pojízdnými koberci. Milovníci adrenalinu zase ocení černou sjezdovku Daunhill, která má 60% sklon a zábavu najdete i ve snowparcích s překážkovými moduly. 

Flachau

Místo vhodné nejen pro lyžaře, ale i vyznavače dalších zimních sportů jako je carving, zorbing, snowtubing nebo běžkaření (pro běžkaře je tu dokonce 14 km dlouhá vytrvalostní trať). Užijete si tu pohodlné lanovky a široké, udržované sjezdovky pro začátečníky, děti i zkušené lyžaře. Pro děti tu jsou také školičky a pro celou rodinu spousta horských chat a občerstvení, kde můžete naplnit žaludky a odpočinout si. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Alpbach

Menší, ale o to víc kouzelný je alpský Aplbach. Nabízí prvotřídní služby, jedinečnou alpskou atmosféru, kterou na vás dýchne nejen starobylé alpské chaty. Navíc si tohle místo užijí nejen lyžaři, ale také běžkaři, turisté, milovníci sáňkování, bruslení i curlingu.

Víte, že?

Skiareály se v Rakousku sdružují do větších celků, ve kterých platí jeden skipas, což vám lyžování o dost zpříjemní. A navíc se cestovní kanceláře v zimní sezóně zaměřují i na nejrůznější akce, kdy je skipas zdarma nebo za zvýhodněnou či rodinnou cenu. Až se tedy budete rozhodovat o tom, kam přesně do Rakouska zamíříte, měli byste nabídku skipasu vzít v potaz jako jeden z důležitých bodů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kam vyrazit na víkend nebo za jednodenním lyžováním v Rakousku

Jestli nemáte dovolené nebo času nazbyt, vydejte se do Rakouska na víkend nebo klidně jen "na otočku". V úvahu přicházejí například tato místa:

Místo Cesta z Prahy Cesta z Brna Pozn.
Schladming-Dachstein 4 hod 45 min 4 hod 30 min 9 moderních skiareálů, 235 km sjezdových tratí pro začátečníky i pokročilé. Panoramatická lanovka, možnost celoročního lyžování. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Jen kousek od Bad Ischlu a Hallstattu.
Tauplitz - Bad Mittendort 4 hod 30 min 4 hod 15 min Komornější prostředí, 42 sjezdovek pro začátečníky i pokročilé, freeride trasy. Ski bary, sáňkařská dráha, běžkařské trasy.
Teichalm – Flaidnitz X 3 hod 30 min Malé ale romantické středisko se 4,5 km sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Dětská zóna s atrakcemi, lyžařská škola. Možnost bruslení na jezeře, curling, zimní turistika, běžky.
Hochkar 4 hod 35 min 3 hod 35 min Dětský skipark s lyžařskou školou. Jediná freeridová oblast v regionu. Lázně Ybbstaler Solebad v Göstlingu.
Hochficht 3 hod 15 min 4 hod 30 min 2 kabinové lanovky, 2 vleky. "Alpský standard na Šumavě".
Hinterstoder 3 hod 45 min 3 hod 50 min  Vhodné pro sportovně orientované lyžaře i pro rodiny s dětmi.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nezapomeňte na cestovní pojištění na lyže

Proč si sjednat cestovní pojištění na lyže je jasné – při tomhle sportu si můžete snadno přivodit úraz, a to nejen sobě. I když jste zkušení lyžaři, kteří jezdí bezpečně, ne všichni to tak mají a na svazích samozřejmě nejste nikdy sami. Myslete tady na odpovídající ochranu nejen pro sebe, ale celé své rodiny.

Důležité je i pojištění odpovědnosti za škodu, které se vztahuje na újmu na majetku nebo zdraví třetích osob (pomůže například v případech, kdy byste někoho nechtěně srazili na svahu). Věřte nám, že případné částky se mohou vyšplhat na pěkně vysoké sumy, které by mohly dost potrápit rodinný rozpočet.

Cestovní pojištění přitom vyjde doslova jen na pár korun denně, takže šetřit na něm opravdu nemá smysl. Když se navíc podíváte na srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven u Top-Pojištění.cz, budete mít jasno za pár minut, včetně sjednání pojistky s obdržením smlouvy i všech potřebných dokladů do vaší e-mailové schránky.

Kolik stojí ošetření v zahraničí

Podívejte se na orientační ceny úkonů, které vás v Rakousku mohou potkat:

Úkon Náklady
Ošetření zlomené končetiny 70 000 Kč
Zásah horské služby 150 - 170 000 Kč
Transport helikoptérou (dle vzdálenosti) 30 - 130 000 Kč
Pobyt v nemocnici 15 - 20 000 Kč

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč ,,modrá kartička“ nestačí

Možná si říkáte, že máte Evropský průkaz zdravotního pojištění – známou ,,modrou kartičku“, tak proč si ještě sjednávat cestovní pojištění. Kartičku sice máte, ale ta vám zajistí jen potřebnou lékařskou pomoc v veřejného zdravotního systému v rozsahu odpovídajících poměrů v dané zemi. Nevztahuje se ovšem na různé poplatky, spoluúčast, léky, stejně jako na ošetření na soukromých klinikách a střediscích, které bývají právě v oblíbených ski areálech podobně jako v Polsku.

 

Přečtěte si i články plné užitečných informací, které se vám před cestou do Rakouska mohou hodit:

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ