Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování v Itálii s novými podmínkami 2022

Publikováno: 03.01.2022

Pokud se chystáte v roce 2022 na lyže do italských Alp, seznámíme vás s novými podmínkami, které se vztahují k cestovnímu pojištění a platí právě od ledna tohoto roku. A je toho více, než pouhé pojištění odpovědnosti.

Lyžování v Itálii s novými podmínkami 2022

Lyžování Itálie – nová pravidla

Nejdříve začneme novinkami, které se týkají přímo lyžování, ale i dalších sportů, jako je snowboarding, sáňkování nebo bobování. Dosud byla tato aktivita u mnohých turistů spojena s požíváním alkoholu, ovšem tomu je od roku 2022 v Itálii konec.

Alkohol na sjezdovce za pokutu či skipas

Dle nových pravidel bude pohyb na sjezdovce pod vlivem alkoholu vymáhán. Můžete tak nejen přijít o skipas, ale také vám hrozí pokuta mezi 100 až 150 eury.

Povinnost nosit helmu

Stejně tak přísně bude posuzováno porušení povinnosti nosit helmu u dětí a mladistvých do 18 let. Výjimku má ovšem běžecké lyžování, tedy kromě toho alkoholu.

Opatrná jízda

Další normou je omezení rychlosti a důraz na opatrnou jízdu. To znamená, že pokud se nacházíte v blízkosti budov nebo překážek, v místech, kde se tratě křižují nebo rozdvojují, jedete v mlze nebo je okolo velké množství dalších osob, zejména začátečníků, musíte se chovat tak, abyste neohrozili svou, ani cizí bezpečnost. Vždy záleží na okolnostech, tedy situaci, terénu a vašich dovednostech. Pokud přímo na trati potřebujete zastavit, musíte se co nejrychleji přesunout na její okraj a to i v případě nehody, pokud to jen bude možné. To vše proto, abyste například při snížené viditelnosti nebo v problematickém úseku, nezpůsobili nehodu. Tato pravidla platí i pro běžkaře.

Novinky v pojištění – nutnost pojištění odpovědnosti

Podobu pojištění pro lyžování v Itálii již tak úplně sami neovlivníte. Podstatnou novinkou je nutnost pojištění odpovědnosti za škodu nebo úraz způsobený třetím osobám. Pokud vám toto pojištění bude chybět, opět budete muset zaplatit pokutu až do výše 150 eur.


Pojištění si můžete
sjednat před cestou a to buď v rámci komplexního balíčku cestovního pojištění, nebo zvlášť. Upozorňujeme, že některé pojišťovny nemusí uznávat odpovědnost, kterou máte sjednanou u pojištění majetku. Důvodem mohou být mnohem nižší limity. Pro Itálii se doporučuje limit pojistného plnění 3 nebo 5 milionů korun. Úspěšné vymáhání opravdu vysokého odškodného je totiž pro Itálii typické. 

Pokud máte sjednáno celoroční cestovní pojištění, pak stačí zkontaktovat vaši pojišťovnu s číslem pojistné smlouvy a ta vám může vydat anglický certifikát, že je ve vašem produktu odpovědnost zahrnuta. Certifikát, nebo také potvrzení o pojištění odpovědnosti musíte mít na sjezdovce u sebe. 

TIP: Pojištění odpovědnosti lze sjednat online, můžete si ho sjednat i v Itálii na www.top-pojisteni.cz.

Vypočítejte si cestovní pojištění dopředu

Pokud chcete mít jistotu v tom, kolik vás pojištění odpovědnosti bude stát, využijte naší kalkulačky. Díky nám získáte přehled o nabídkách všech pojišťoven, které v Česku tento produkt nabízí. A nemusíte přitom vůbec chodit na pobočku, vše lze jednoduše online. Užijte si dovolenou v Alpách bez omezení a stresu.

Autor: Martin