Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování v Alpách 2024 - tipy na nejlepší střediska

Lyžaři mají v České republice spoustu možností, kde se vyřádit. Opravdovým milovníkům zimních sportů ale české hory nestačí, a tak každou zimu vyrážejí do Alp. Tamější střediska jsou větší a modernější, sjezdovky delší a zajímavější, a to ani nemluvíme o lepších sněhových podmínkách. Lyžování v Alpách si zkrátka zamilujete. Která střediska navštívit?

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč vyrazit na lyže do Alp?

Kdo ještě kouzlo alpského lyžování neobjevil, možná mu přijde cestování tak daleko zbytečné. My vás ale přesvědčíme těmito argumenty:

 • Alpské sjezdovky jsou mnohem delší než ty české.
 • Střediska nabízejí různé úrovně sjezdovek, na své si přijdou úplní začátečníci, ale i zkušení sportovci. K dispozici jsou instruktoři a dětské lyžařské školy.
 • Vysoká nadmořská výška zajišťuje kvalitnější sněhové podmínky.
 • Nabídka služeb a kvality vybavení skiareálů je na světové úrovni.
 • Výhledy z vrcholů sjezdovek jsou úchvatné a úplně jiné než u nás.

Lyžování v Alpách

Největší lyžařská střediska v Alpách

Seznámíme vás s nejznámějšími lyžařskými středisky a zároveň vám řekneme, kde je nejbližší lyžování v Alpách.

Lyžování v rakouských Alpách

Do rakouských Alp to máme ze všech koutů republiky nejblíže.

 • SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental (https://www.skiwelt.at/cz)
 • KitzSki Kitzbühel a Kirchberg (https://www.kitzbueheler-alpen.com)
 • Zell am See Kaprun (https://www.zellamsee-kaprun.com/en/activities/winter/skiing)
 • Schladming-Dachstein(https://www.skiamade.com/en/Ski-resorts/Schladming-Dachstein)

Mohl by vás zajímat náš článek o lyžování v Rakousku.

Lyžování v italských Alpách

Lyžařská střediska v Itálii jsou trochu vzdálenější (poradíme, jak cestovat do Alp autem), budete ale odměnění výbornými italskými specialitami a poctivým espressem.

 • Val di Fiemme (https://www.visitfiemme.it/cs/winter)
 • Sella Ronda (http://www.sellaronda.cz/)
 • Livigno (https://www.biviolifelivigno.it/en/ski-snow/ski-more)
 • Cortina d´Ampezzo (https://www.skicortinadampezzo.com)

Přečtěte si o lyžování v Itálii.

Lyžování ve švýcarských Alpách

Lyžování ve Švýcarsku je trochu dražší záležitost, ale nenechte se odradit. Za kvalitní sjezdovky a úchvatné výhledy to stojí.

 • Portes du Soleil (http://portesdusoleil.com)
 • Moritz (https://www.stmoritz.com/en/ski-alpine)

Lyžování ve francouzských Alpách

Lyžování ve Francii vás také jistě okouzlí.

 • Chamonix Mont Blanc (https://www.chamonix.com)

Na každou zimní dovolenou nezapomeňte lyžařskou výzbroj a výstroj, dostatek náhradního oblečení, dobrou náladu a cestovní pojištění pro lyžaře. Stát se může cokoliv - třeba jen zlomená noha by vás bez pojištění mohla vyjít na více než 100 000 korun.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Lyžování v Alpách s dětmi

Do Alp každoročně vyráží také celé rodiny s dětmi. Důvod je prostý, nachází se zde celá řada středisek, která jsou doslova jako stvořená pro lyžařské začátečníky, a to včetně dětí. Najdete zde také spoustu lyžařských škol pro děti, snowparků a funparků, stejně jako spoustu zábavy na sjezdovce i mimo ni.

A kam s dětmi za alpským lyžováním vyrazit? Za nás doporučujeme tato místa:

 • Stubai (Rakousko): Toto místo najdete kousek od Innsbrucku a zdejší lyžařské středisko BIG Family patří k nejlepším rodinným střediskům v Alpách. Co nabízí? Atraktivní lyžařskou školu se spoustou zábavných prvků i pojízdným kobercem i školičku BIG Family Kindergarten pro ty nejmenší.
 • Skiwelt (Rakousko): Na tomto místě nacházejícím se kousek od hranic s Německem si vaše děti užijí doslova ,,školu hrou" na lyžích. Čekají tu na ně například cvičné louky i různě obtížné sjezdové dráhy.
 • Passo Tonale (Itálie): Na tomto známém místě oblíbeném u celé řady lyžařů se mohou rodiny s dětmi těšit na velké množství sjezdovek a zábavy na sjezdovkách i mimo ně. Samozřejmostí jsou ovšem lyžařské školy a školky s profesionálními animátory. 
 • Dolomiti Superski (Itálie): V největší lyžařské oblasti Evropy si na své přijdou jak malí lyžaři, tak zkušení sportovci. Děti si zcela jistě užijí celou řadu tratí se zábavnými prvky, tunely nebo domečkem ze sněhu. O ratolesti se vám také postarají v animačních koutcích s animačním programem.

Levné lyžování v Alpách

Zimní dovolená v Alpách se může prodražit. Ceny jsou tu až dvakrát vyšší než v Česku. I tak ale známe areály, kde se dá lyžovat poměrně levně. Pokud chcete na lyžování ještě o něco ušetřit, podívejte se na lyžování v Alpách se skipasem. Když si ho koupíte předem online cestou, dočkáte se lepších cen než při jejich pořízení až na místě. Navíc najdete také areály, kde skipas uplatníte hned v několika střediscích.

S přátelskými cenami pro lyžaře se pak setkáte na těchto místech:

 • Borno – Monte Altissimo (Itálie): 20 kilometrů italských sjezdovek nabízí skvělé služby za rozumnou cenu. Areál je určen i pro začátečníky a obsahuje lyžařské i snowboardové školy. (https://bornoskiarea.it/)
 • Chiesa Valmalenco (Itálie): V tomto italském skiareálu si zalyžujete za cenu českých skiareálů. Nachází se tu 20 km sjezdovek a mnoho desítek tratí pro běžkaře. (https://www.sondrioevalmalenco.it/)
 • Monte Bondone (Itálie): Jde o jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Itálii. A není divu, nabídka v poměru k ceně je bezkonkurenční. Skiareál je také ideální pro rodiny s dětmi. (www.skimontebondone.it)

Cestovní pojištění pro lyžování v Alpách

Než se vydáte za hranice užívat si zimních radovánek, sjednejte si to správné cestovní pojištění na hory, které se o vás postará nejen na svahu. Jeho součástí by měly být hlavně odpovídající limity léčebných výloh, které se vztahují právě na lékařské ošetření, hospitalizaci nebo převoz zpátky do České republiky.

Kromě toho v něm najdete:

Uvidíte, že cestovní pojištění vás bude stát jen pár korun na den, ale ve finále vám pomůže ušetřit spoustu peněz. Navíc si ho snadno sjednáte z pohodlí domova online cestou a během pár minut, aniž byste museli zdlouhavě obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven. Spočítejte si cestovní pojištění v naší online kalkulačce.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ