Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Alpské lyžování

Lyžaři mají v České republice spoustu možností, kde se vyřádit. Opravdovým milovníkům zimních sportů ale české hory nestačí, a tak každou zimu vyrážejí na dovolenou do Alp. Tamější střediska jsou větší a modernější, sjezdovky delší a zajímavější, a to ani nemluvíme o lepších sněhových podmínkách. Která alpská střediska stojí za to navštívit?  

Alpské lyžování§

 

Proč vyrazit na lyže do Alp

Kdo ještě kouzlo alpského lyžování neobjevil, možná mu přijde cestování tak daleko zbytečné. My vás ale přesvědčíme těmito argumenty:

  • Alpské sjezdovky jsou mnohem delší, než ty České.
  • Střediska nabízejí různé úrovně sjezdovek, na své si přijdou úplní začátečníci, ale i zkušení sportovci. K dispozici jsou instruktoři a dětské lyžařské školy.
  • Vysoká nadmořská výška zajišťuje kvalitnější sněhové podmínky.
  • Nabídka služeb a kvality vybavení skiareálů je na světové úrovni.
  • Výhledy z vrcholů sjezdovek jsou úchvatné a úplně jiné než u nás!

 

Jestli argumenty nezabraly, shlédněte následující video. Jemu dokáže odolat jen málokdo.

Největší lyžařská střediska

Seznámíme vás s nejznámějšími lyžařskými středisky a zároveň vám řekneme, kde je nejbližší lyžování v Alpách.

Lyžování v rakouských Alpách

Do rakouských Alp to máme ze všech koutů republiky nejblíže.

Lyžování v italských Alpách

Lyžařská střediska v Itálii jsou trochu vzdálenější (poradíme jak cestovat autem), budete ale odměnění výbornými italskými specialitami a poctivým espressem.

Švýcarsko

Lyžování ve Švýcarsku je trochu dražší záležitost, ale nenechte se odradit. Za kvalitní sjezdovky a úchvatné výhledy to stojí.

Francie

Lyžování ve Francii vás také jistě okouzlí.

Na každou zimní dovolenou nezapomeňte lyžařskou výzbroj a výstroj, dostatek náhradního oblečení, dobrou náladu a cestovní pojištění pro lyžaře. Stát se může cokoliv - a třeba jen zlomená noha by vás bez pojištění mohla vyjít na více než 100 000 korun!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Levné lyžování v Alpách

Zimní dovolená v Alpách se může prodražit. Ceny jsou tu až dvakrát vyšší, než v Česku. I tak ale známe areály, kde se dá lyžovat poměrně levně a ještě k tomu jde o místa, která jsou skvělá pro lyžování s dětmi. Velká část z nich se nachází v Itálii. Je to sice trochu dál, ale cesta za skvělou kvalitu, parádními výhledy a nižšími cenami, opravdu stojí za to.

Borno – Monte Altissimo

20 kilometrů italských sjezdovek nabízí skvělé služby za rozumnou cenu. Areál je určen i pro začátečníky a obsahuje lyžařské i snowboardové školy.

https://bornoskiarea.it/

Chiesa Valmalenco

V tomto italském skiareálu si zalyžujete za cenu českých areálů. Nachází se tu 20 km sjezdovek a mnoho desítek tratí pro běžkaře.

https://www.sondrioevalmalenco.it/

Monte Bondone

Jde o jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Itálii. A není divu, nabídka v poměru k ceně je bezkonkurenční. Skiareál je také ideální pro rodiny s dětmi.

www.skimontebondone.it

 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 Autor: Bára