Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování ve Švýcarsku

Publikováno: 10.12.2022

Švýcarsko je velmi oblíbenou destinací pro lyžování a snowboarding. Proč? Nabízí kvalitní sjezdovky a moderní lyžařská střediska, která jsou vybavená skvělými lanovkami, zasněžovacími systémy a službami, které zajišťují bezpečné a pohodlné lyžování. Kromě toho Švýcarsko nabízí také nádhernou přírodu a kulturní atrakce, takže je ideálním místem pro lyžařskou dovolenou. Podívejte se na naše tipy, kam přesně do Švýcarska za lyžováním vyrazit, i jaké si pro lyžování ve Švýcarsku sjednat správné cestovní pojištění

Lyžování švýcarsko

Kam vyrazit za nejlepším lyžováním ve Švýcarsku

Zermatt

Toto lyžařské středisko se nachází v Alpách a je domovem nejvyšší hory Švýcarska – Matterhornu. Zermatt je oblíbený mezi lyžaři a snowboardisty díky kvalitním sjezdovkám pro lyžaře všech úrovní a moderním lanovkám a zasněžovacím systémům. Kromě toho Zermatt nabízí také nádhernou přírodu a kulturní atrakce, takže je ideálním místem pro lyžařskou dovolenou. Zermatt je oblíbený i mezi freeride lyžaři a snowboardisty.

 • Rodiny s dětmi: V každé části střediska Zermatt najdete sjezdovky vhodné pro rodiny s dětmi. Ujít si nenechejte především Wollipark. 
 • Vzdálenost: 933 km z Prahy, 1068 km z Brna
 • Sjezdovky: Sunnegga, Blauherd, Rothorn (12 km modrých, 11 km červených, 9 km černých), Zermatt (18 km modrých, 106 km červených, 71 km černých), ledovec Klein Matterhorn (7 km modrých, 11 km červených, 3 km černých)

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

St. Moritz

St. Moritz je vyhlášený svými luxusními hotely, butiky a restauracemi. Kromě toho St. Moritz nabízí také možnosti pro běžecké lyžování a jízdu na sněžných skútrech. Dále je toto místo známé svými kulturními atrakcemi, jako jsou například přehlídky módy a hudební festivaly. St. Moritz zkrátka nabízí možnost lyžařské dovolené s nádechem luxusu.

 • Rodiny s dětmi: Kotlina Marguns, která nabízí i bobovou dráhu, bruslařskou dráhu, možnost jízdy na saních tažených koňmi.
 • Vzdálenost: 732 km z Prahy, 765 km z Brna
 • Sjezdovky: Corvatsch/ Furtschellas (13 km modrých, 89 km červených, 17 km černých), Muottas Muragl (6 km červených, 2 km černých), Corviglia (vč. Piz Nair, Marguns) (42 km modrých, 79 km červených, 34 km černých), Languard (3 km modrých), Zuoz (9 km 3 červených, 3 km černých), Diavolezza/Lagalb (27 km červených, 8 km černých)

Davos

Davos je největším švýcarským lyžařským střediskem. Oblibu si získal nejen u lyžařů, ale také u snowboardistů, stejně jako u běžkařů. Zajímavostí je, že se tu každý rok v lednu koná mezinárodní ekonomické fórum, a navíc se jedná také o vyhlášené lázeňské středisko. Pobyt si můžete zpestřit i paraglidingem, letem v balónu, bruslením i sáňkováním. Jen počítejte s tím, že toto místo patří, stejně jako St. Moritz, k těm dražším. 

 • Rodiny s dětmi: Zdejší nabídka služeb je zaměřená i na rodiny s dětmi, a to přes vhodné sjezdovky, možnosti zábavy, relaxace, až po skvělé restaurace. 
 • Vzdálenost: 683 km z Prahy, 790 km z Brna
 • Sjezdovky: Rinerhorn  (15 km modrých, 23 km červených, 12 km černých), Jakobshorn (23 km modrých 13 červených, 2 km černých), Schatzalp-Strela (5 km modrých, 4 km červených), Parsenn (17 km modrých, 60 červených, 17 km černých)

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Verbier

Kromě klasického lyžování nabízí Verbier i možnosti pro freeride lyžování a snowboarding v oblastech s náročným terénem a velkým množstvím sněhu. Kromě toho je resort vyhlášený i svou specifickou atmosférou, kterou mu dodává řada barů, klubů a restaurací, stejně jako spousta kulturních akcí a festivalů jako je hudební Verbier Festival.

 • Rodiny s dětmi: Pro rodiny s dětmi je nejvhodnějším místem Verbier St. Bernard, ve kterém najdete hned několik ideálních středisek pro rodinnou zábavu. 
 • Vzdálenost: 961 km z Prahy, 1166 km z Brna
 • Sjezdovky: Mont Fort (2 km modrých, 4 km červených) 4 Vallées (107 km modrých, 202 červených, 103 km černých)

 

Engelberg

Mezi nejlepší lyžařská střediska se řadí i Engelberg. Nachází se v oblasti Obwalden ve Švýcarsku a je oblíbené jak u lyžařů, tak u snowboardistů. Může se pochlubit rozsáhlým souborem sjezdovek s různou obtížností a také mnoha dalšími aktivitami, jako jsou například procházky po zasněžených stezkách, zimní pěší turistika a paragliding. Engelberg je také známý svým impozantním vrcholem Titlis, který se tyčí nad městem a je ideálním cílem pro náročnější horolezce. Kromě toho se v Engelbergu nachází řada restaurací a obchodů, které poskytují turistům vše, co potřebují pro pohodlnou dovolenou.

 • Rodiny s dětmi: Rodinám s dětmi se nejvíce bude líbit v oblasti Brunni, navíc zde najdete i celou řadu zajímavých možností pro výlety i mimo sjezdovku.
 • Vzdálenost: 794 km z Prahy, 101 km z Brna
 • Sjezdovky: Brunni (3 km modrých, 2 km červených, 2 černých) Trübsee, Titlis, Jochpass, Engstlenalp (27 km modrých, 47 červených, 8 km černých).

 

Podmínky pro lyžování ve Švýcarsku

Zimy bývají ve Švýcarsku chladné a suché, což zaručuje dobré sněhové podmínky po celou sezónu. Ve vyšších polohách je dostatek sněhu již od začátku sezóny, která ve Švýcarsku trvá od prosince až do března nebo dokonce dubna. 

Teploty se během zimy pohybují obvykle kolem nuly, ale v noci mohou klesnout i pod -10 stupňů Celsia. Nejlepší dobou pro lyžování ve Švýcarsku je tedy období od prosince do března, kdy je zde dostatek sněhu a chladné, suché počasí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Levné lyžování ve Švýcarsku

Co se týče cen, ve Švýcarsku je o něco dráž, než třeba v Itálii nebo Rakousku. A to především kvůli vysoké kvalitě služeb a místní infrastruktuře. I tak se ale ceny v jednotlivých střediscích liší. Proto je dobré před rezervací vaší dovolené porovnat nabídky různých středisek i cestovních kanceláří.

Za cenově dostupné se ve Švýcarsku například považuje středisko Laax, ve kterém najdete levnější ubytování i skipasy, dále středisko Sedrun, které se nachází v kantonu Graubünden, nebo Disentis.

 

Nezapomeňte na cestovní pojištění na lyže

Při lyžování si můžete snadno přivodit úraz, a to nejen sobě, ale i někomu druhému. I když jste zkušení sportovci, kteří jezdí bezpečně, ne všichni to tak mají a na svazích samozřejmě nejste nikdy sami. Myslete tedy na odpovídající ochranu v podobě lyžařského pojištění nejen pro sebe, ale celé své rodiny.

Důležité je i pojištění odpovědnosti za škodu, které se vztahuje na újmu na majetku nebo zdraví třetích osob (pomůže například v případech, kdy byste někoho nechtěně srazili na svahu). Věřte nám, že případné částky se mohou vyšplhat na pěkně vysoké sumy, které by mohly dost potrápit rodinný rozpočet.

Cestovní pojištění přitom vyjde doslova jen na pár korun denně, takže šetřit na něm opravdu nemá smysl. Když se navíc podíváte na srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven u Top-Pojištění.cz, budete mít jasno za pár minut, včetně sjednání pojistky s obdržením smlouvy i všech potřebných dokladů do vaší e-mailové schránky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ