Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší střediska pro lyžování ve Francii 2024

Publikováno: 28.01.2024

Francouzské Alpy jsou pro lyžařskou dovolenou jako stvořené. Nachází se zde perfektní, široké sjezdovky a díky vysoké nadmořské výšce si zde sníh budete užívat až do jarních měsíců. Krásným bonusem je pak zážitek z francouzské gastronomie. Nečekejte se sjednáním cestovního pojištění a vyrazte do zimní Francie, ať už míříte do luxusního rezortu, nebo romantického penzionu.

Lyžování ve Francii

Nejlepší francouzská lyžařská střediska

Francouzská lyžařská střediska bychom našli ve třech významných alpských regionech. Všechny se nachází na jihozápadě této rozsáhlé země, která sousedí s dalšími alpskými státy - Německem, Švýcarskem a Itálií.

Příjemným bonusem je vedle kvality sjezdovek a jejich technického vybavení také skvělá gastronomie, která je pro Francii typická, ale i možnost užít si proslulých lázeňských oblastí. Sem patří například Brides les Bains nebo Aix les Bains. A pokud budete chtít více, blízkost Švýcarska a Itálie přímo volá k návštěvě. Nejlepší lyžování ve Francii si tedy užijete v níže uvedených střediscích.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Isére a Savoie

Alpské oblasti Savojsko a Isére, která má název podle stejnojmenné řeky, bychom našli v okolí města Grenoble a na italsko-švýcarské hranici. Je součástí regionu Auvergne-Rhône-Alpes s hlavním městem Lyon. V Savojsku se nachází světoznámé městečko Val-d’Is?re. To se proslavilo pravidelným konáním Světového poháru v alpském lyžování nebo zimními olympijskými hrami v roce 1992.

Turisté sem ale jezdí hlavně díky jednomu z nejlepších ski resortů v Alpách, kde je možné se věnovat i freeridu a snowboardingu nebo dokonce jízdě se psím spřežením či skútry v okolí jezera Tignes. Zde, stejně jako v největším lyžařském středisku na světě Courchevel, je ale nutné být připraven na poměrně vysoké ceny.

Délky sjezdovek v Isére

Skiareály oblasti Isére Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
LES 2 ALPES 103 km 45 km 22 km
ALPE D´HUEZ 69 km 71 km 30 km

Zdroj: Ski France a Google Maps k 28. 1. 2024

Délky sjezdovek v Savoie

Skiareály oblasti Savoie Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
LES SYBELLES 71,3 km 217 km 21,7 km
VAL CENIS 33 km 42 km 10 km

Zdroj: Ski France a Google Maps k 28. 1. 2024

Alpes du Sud

Jižní (Přímořské) Alpy se rozprostírají podél hranice s Itálií a zasahují až po Monako nebo Nice na Francouzské riviéře. Jsou součástí regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur. Pokud tuto část Alp neznáte, tak byste se o ně měli více zajímat, protože i zde se nachází úžasné skiareály a výhledy na horské masivy nebo Středozemní moře.

Navíc se právě zde setkáte s příznivějšími cenami v poměru ke kvalitním službám a sjezdovkám. Rezorty jsou ideální pro lyžování s dětmi. Ze středisek si zde můžete vybrat například Pra Loup (Val d´Allos).

Délky sjezdovek v Alpes du Sud

Skiareály oblasti Alpes du Sud Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
PRA LOUP (VAL D´ALLOS) 75 km 70 km 10 km

Zdroj: Ski France a Google Maps k 28. 1. 2024

Lyžování ve Francii s dětmi

To, že je lyžování jedním ze způsobů, jak strávit zimní dovolenou s dětmi, nemusíme určitě připomínat. Sníh, hory a dovádění na lyžích nebo snowboardech svědčí vašim ratolestem, které jsou plné energie. I tak je ale potřeba myslet na jejich pohodlí, bezpečí a zadní vrátka v případě nepříjemných událostí, jako jsou úrazy, krádeže věcí nebo poškození cizího majetku.

Cesta do Francie autem

Velká část turistů do francouzských Alp vyráží vlastním autem. Je proto důležité myslet na několik věcí řádně dopředu.

Věnujte péči balení a nezapomeňte na:

  • dostatečné množství suchého a teplého oblečení,
  • kontrolu všech věcí k lyžování,
  • přibalení her, kterými se zabavíte ve chvílích mimo sjezdovku,
  • přibalení plavek v případě, že bude na místě ubytování bazén,
  • lékárničku.

Příprava auta před jízdou:

  • kontrola technického stavu vozu v servisu (dostatečně dopředu)
  • kontrola zimních pneumatik a povinné výbavy
  • doplnění zimní směsi do ostřikovačů
  • přibalení dek
  • dostatek tekutin a jídla na cestu

Před cestou autem do zahraničí se doporučuje sjednat havarijní pojištění, které v případě havárie kryje škody na vašem vozidle. Na rozdíl od povinného ručení sice není nutné, rozhodně ale díky němu budete klidnější. Pro porovnání nabídek využijte naši online kalkulačku.

Kalkulačka havarijního pojištění

Lyžování ve Francii se skipasem v roce 2024

Pokud chcete za lyžování ve Francii ušetřit, kupte si skipas předem online. Získat můžete i skupinovou nebo rodinnou slevu a výjimkou nejsou ani různé promo akce. Počítejte také s tím, že pokud se do Francie na lyže vydáte v hlavní sezoně, skipasy budou o něco dražší. V případě, že vycestujete na závěr sezony, skipasy budou levnější. Na druhou stranu je tu ovšem riziko horších podmínek pro lyžování i kvality sněhu.

Nejvýhodnější cestovní pojištění na lyže do Francie

Při cestě do Alp je nutné

a) sledovat předpovědi počasí a lavinové zpravodajství,

b) sjednat si kvalitní cestovní pojištění, které si přizpůsobíte podle toho, čemu se v místě pobytu budete věnovat. Je samozřejmě rozdíl, pokud vyrazíte do francouzských termálních lázní, nebo si chcete užít aktivní lyžařskou dovolenou. Ke srovnání i sjednání cestovního pojištění vám poslouží naše online kalkulačka.

Myslete na všechna rizika, která vám při pobytu hrozí, včetně možnosti připojištění rizikových a extrémních sportů. Které z nich pojišťovací společnosti pojišťují a které ne, se více dozvíte v pojistných podmínkách, jež doporučujeme řádně pročíst.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ