Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování ve Francii

Publikováno: 14.12.2022

Lyžování ve Francii

Francouzské Alpy jsou pro lyžařskou dovolenou jako stvořené. Nachází se zde perfektní, široké sjezdovky. Díky vysoké nadmořské výšce tu není o sníh nouze až do jarních měsíců a bonusem je zážitek z francouzské gastronomie. Nečekejte se sjednáním cestovního pojištění a vyrazte do zimní Francie, ať už míříte do luxusního rezortu nebo romantického penzionu.

Lyžování ve Francii

Nejlepší francouzská lyžařská střediska

Francouzská lyžařská střediska bychom našli ve třech významných alpských regionech. Všechny se nachází na jihozápadě této rozsáhlé země, která sousedí s dalšími alpskými státy – Německem, Švýcarskem a Itálií.

Příjemným bonusem je vedle kvality sjezdovek a jejich technického vybavení také skvělá gastronomie, která je pro Francii typická, ale i možnost užít si proslulých lázeňských oblastí. Sem patří například Brides les Bains nebo Aix les Bains. A pokud budete chtít více, blízkost Švýcarska a Itálie přímo volá k návštěvě.

Isére a Savojsko

Alpské oblasti Savojsko a Isére, která má název podle stejnojmenné řeky, bychom našli v okolí města Grenoble a na italsko-švýcarské hranici. Je součástí regionu Auvergne-Rhône-Alpes s hlavním městem Lyon. V Savojsku se nachází světoznámé městečko Val-d’Is?re. To se proslavilo pravidelným konáním Světového poháru v alpském lyžování, nebo zimní Olympiádou v roce 1992.

Turisté sem ale jezdí hlavně díky jednomu z nejlepších ski resortů v Alpách, kde je možné se věnovat i freeridu a snowboardingu nebo dokonce jízdě se psím spřežením nebo skútry v okolí jezera Tignes. Zde, stejně jako v největším lyžařském středisku na světě Courchevel, je ale nutné být připraven na poměrně vysoké ceny.

Alpes du Sud

Jižná Alpy, nebo také Přímořské, se rozprostírají podél hranice s Itálií a zasahují až po Monako nebo Nice na Francouzské riviéře. Jsou součástí regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur. Pokud tuto část Alp neznáte, tak byste se o ně měli více zajímat, protože i zde se nachází úžasné ski areály a výhledy na horské masivy nebo Středozemní moře. Navíc se právě zde setkáte s příznivějšími cenami v poměru ke kvalitním službám a sjezdovkám. Resorty jsou ideální pro lyžování s dětmi.

Nejoblíbenějším střediskem turistů i místní obyvatel jsou Isola a Auron.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Lyžování ve Francii s dětmi

To, že je lyžování jedním ze způsobů, jak strávit zimní dovolenou s dětmi, nemusíme určitě připomínat. Sníh, hory a dovádění na lyžích nebo snowbordech svědčí vaším ratolestem, které jsou plné energie. I tak je ale potřeba myslet na jejich pohodlí, bezpečí a zadní vrátka v případě nepříjemných událostí, jako jsou úrazy, krádeže věcí nebo poškození cizího majetku.

Velká část turistů do francouzských Alp vyráží vlastním autem. Je proto důležité myslet na několik věcí řádně dopředu.

Věnujte péči balení:

  • Dostatečné množství suchého a teplého oblečení
  • Kontrola všech věcí k lyžování
  • Přibalení her, kterými se zabavíte ve chvílích mimo sjezdovku
  • Přibalení plavek v případě, že bude na místě ubytování bazén
  • Myslete na lékárničku

Příprava auta před jízdou:

  • Kontrola technického stavu vozu v servisu (dostatečně dopředu)
  • Kontrola zimních pneumatik a povinné výbavy
  • Doplnění zimní směsi do ostřikovačů
  • Přibalení dek
  • Dostatek tekutin a jídla na cestu

Nejvýhodnější cestovní pojištění na lyže Francie

Při cestě do Alp je nutné a) sledovat předpovědi počasí a lavinové zpravodajství, b) sjednat si kvalitní cestovní pojištění, které si přizpůsobíte podle toho, čemu se v místě pobytu budete věnovat. Je samozřejmě rozdíl, pokud vyrazíte do francouzský termálních lázní, nebo si chcete užít aktivní lyžařskou dovolenou.

Myslete na všechna rizika, která vám při pobytu hrozí, včetně možnosti připojištění rizikových a extrémních sportů. Které z nich pojišťovací společnosti pojišťují, a které ne, se více dozvíte v pojistných podmínkách, které doporučujeme řádně pročíst.