Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Tipy na lyžování v Itálii 2024

Publikováno: 04.01.2024

Itálie nás umí okouzlit nejen v létě, ale také v zimě, a to díky svým skvělým lyžařským střediskům s vřelou a pohostinnou atmosférou. Přemýšlíte, kde si ji užijete nejvíce? V našem článku jsme pro vás připravili přehled těch nej lyžařských středisek v Itálii a k tomu přidali i pár zajímavých cestovatelských tipů a informací o tom nejlepším cestovním pojištění na lyže. Pokračujte ve čtení a dozvíte se důležité informace o lyžování v Itálii pro rok 2024.

Lyžování v Itálii

Nejlepší italská lyžařská střediska 2024

Největší skiareál v Itálii - Dolomiti Superski

Jedná se o největší italskou (i evropskou) lyžařskou oblast, kde na vás čeká celých 1 220 km sjezdovek, na které vám bude stačit pouze jeden skipas.

Vyžití zde najdou lyžaři všech úrovní, od začátečníků přes rodiny s dětmi až po milovníky adrenalinových sjezdů. V roce 2026 se zde budou dokonce konat zimní olympijské hry (v Cortině d´Ampezzo).

Samozřejmostí je perfektní infrastruktura, služby a celková vybavenost. Kromě toho se můžete těšit na nádhernou přírodu se skalními vrcholky, lesy a sněhovými pláněmi.

V Dolomiti Superski najdete například tato střediska:

Středisko Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
Val di Fiemme 42 km 57 km 17 km
Val Gardena 52 km 108 km 21 km
3 Zinnen 54 km 49 km 12 km
Alpe Lusia 48 km 27 km 9 km

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejlepší skiareál pro rodiny s dětmi - Livigno

Livigno je krásné městečko kousek od švýcarských hranic a jedno z nejmodernějších lyžařských středisek Itálie. Užijete si tu lyže, snowboard, freeride, obrovský snowpark i vytříbenou infrastrukturu.

Rodiny s dětmi zde ocení především:

  • ubytování uzpůsobené pro rodiny v celé řadě hotelů,
  • 9 lyžařských škol se 150 profesionálními instruktory, kteří nabízí skupinové i individuální lekce, 
  • zábavu ve Fun Parku, mini parku Yepi, Kinder Clubu M'eating Point Mottolino a v Kinder Club Lupigno,
  • 2 finančně výhodné termíny v rámci Family weeku.

Délka sjezdovek Livigno

Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
17 km 47 km 13 km

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejlepší skiareál pro začátečníky - Cortina d´Ampezzo

Cortina d’Ampezzo je nejen lyžařským rájem, ale i módním a kulturním centrem, což ji činí jednou z nejprestižnějších a nejkrásnějších lyžařských destinací na světě. V tomto benátském středisku se pak bude velmi líbit především začínajícím lyžařům, kteří jistě ocení pohodové, nenáročné a krásně upravené modré sjezdovky.

Cortina d´Ampezzo je součástí Dolomiti Superski coby jeden z 12 skiareálů, mezi kterými je možné se pohodlně přepravovat skibusy.

Délka sjezdovek Cortina d´Ampezzo

Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
45 km 59 km 16 km

Nejvýhodnější skiareál kvalita/cena - Passo Tonale

Tenhle pojem znají určitě všichni, ne jen milovníci zimních sportů. V Tonale si užijete například lyžování na ledovci Presena ve výšce 3 000 m n. m. a sjezdovky určené pro začátečníky i zkušenější lyžaře.

Ti extra zdatní mohou zkusit například černou sjezdovku Paradiso s převýšením 700 metrů! K tomu se můžete těšit na perfektní infrastrukturu, širokou nabídku služeb, snowpark a lyžařské a snowboardové školy

Délka sjezdovek Passo Tonale

Modré sjezdovky Červené sjezdovky Černé sjezdovky
10 km 41 km 10 km

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Další italské skiareály

Alta Valtellina

Místo, které najdete na severu Itálie u hranic se Švýcarskem. Kromě luxusních podmínek pro lyžování tu na vás čekají malebné horské vesničky i dechberoucí příroda.

Val Camonica

Nachází se v oblasti Lombardie u nádherného jezera Lagi d´Iseo. Kromě příjemného lyžařského vyžití je známá díky svým skalním malbám a rytinám zapsaným na seznam UNESCO. Získá si vás také zdejší krásná příroda.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Lyžování v Itálii se skipasem

Při výběru vaší lyžařské dovolené se podívejte na nabídky zájezdů, které nabízí skipas už v ceně zájezdu, nebo se s ním pojí zajímavé akce nebo rodinné slevy. Navíc je tahle varianta levnější, než když koupíte zájezd zvlášť a samotný skipas až na místě.

Nebudete také muset stát dlouhé fronty u pokladen, nosit s sebou platební kartu nebo hotovost - jednoduše si bez starostí pípnete a jedete.

A v některých střediscích máte se skipasem i volný vstup například na nejrůznější atrakce, do wellness, bazénů a celé řady dalších míst.

Nejvýhodnější cestovní pojištění na lyže

Cestovní pojištění je základ, proto ještě než se do Itálie vydáte brázdit sjezdovky, sjednejte si pro sebe i celou rodinu cestovní pojištění na lyže, které bude zahrnovat i připojištění pro zimní sporty. Na svahu i na bobech si totiž můžete snadno přivodit úraz a potřebovat tak lékařské ošetření, které v zahraničí nepatří k nejlevnějším.

Proto použijte online kalkulačku cestovního pojištění, která vám během chvíle ukáže přehledně srovnané nabídky hned od několika pojišťoven. A jakmile si vyberete tu nej, můžete si ji online a z pohodlí domova také rovnou sjednat.

Nezapomeňte si do svého cestovka také přibalit pojištění odpovědnosti, které se o vás postará ve chvílích, kdy někomu jinému nechtěně způsobíte škodu na zdraví či majetku, například při srážce na svahu. V takovém případě mohou jít sumy až do desítek či stovek tisíc.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nezapomeňte na havarijní pojištění

Pojedete do Itálie autem? Nezapomeňte si pro své auto sjednat havarijní pojištění, které v případě nehody pokryje škody na vašem autě. Na rozdíl od povinného ručení vám zákon tuto povinnost neukládá, ale rozhodně se vyplatí. Sjednat si ho můžete přes naši online kalkulačku, která vám srovná nabídky jednotlivých pojišťoven, vy si pak vyberete tu nejvýhodnější.

srovnat Havarijní pojištění