Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Proč na zimní dovolenou v Itálii nebo Rakousku přibalit cestovní připojištění na zimní sporty?

Publikováno: 26.02.2024

Chystáte se vyrazit na hory do Itálie nebo Rakouska? Nezapomeňte si ještě před odjezdem sjednat cestovní pojištění s připojištěním zimních sportů. Uvidíte, že se vyplatí podívat se na tohle připojištění do zahraničí blíž. Zajistí vám totiž klid a jistotu v průběhu celé dovolené. A vy si tak budete moci užívat zasněžené sjezdovky bez starostí.

Cestovní připojištění 

Cestovní pojištění do zahraničí = samozřejmost

Při každé cestě do zahraničí bychom si automaticky měli sjednat správné cestovní pojištění s odpovídajícím krytím pro možné pojistné události. A pokud se chystáte sportovat, měli byste pojištění vybírat zvlášť pečlivě. Při sportu je přeci jen vyšší pravděpodobnost toho, že si způsobíme úraz, takže proč zbytečně riskovat

V rámci Evropské unie sice můžeme uplatnit Evropský průkaz zdravotního pojištění (známá modrá kartička, kterou všichni máme v peněžence). Ten nám ovšem zajistí pouze základní nezbytné ošetření v omezeném rozsahu. Nevztahuje se tedy na ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních, spoluúčast na léčbě, která je v zahraničí běžná, nebo repatriaci zpět do ČR.

Právě proto je důležité myslet na své komplexní zajištění formou komerčního cestovní pojištění, které vám všechny tyto položky pokryje. 

Co je to připojištění zimních sportů?

Pojišťovny jednotlivé sporty rozdělují do několika kategorií:

A protože jsou zimní sporty velmi oblíbené, setkáte se také přímo s připojištěním zimních sportů

Pro pojišťovnu je pak rozhodující, zda budete provozovat lyžování či snowboarding na vyznačených sjezdovkách, nebo mimo ně. Obecně se připojištění zimních sportů vztahuje na jejich provozování na vyznačených trasách (např. sjezdové lyžování, běžecké lyžování, saně, snowboarding na sjezdovce atd.).

Přesný popis a rozdělení sportů najdete vždy v pojistných podmínkách daného produktu. Pokud se chystáte například na freeride nebo jinou náročnou aktivitu, bude třeba se připojistit pro rizikové nebo extrémní sporty. Sice si tím pádem připlatíte na pojistném, ale budete mít jistotu, že jste opravdu správně zajištění.

porovnat cestovní POJIŠTĚNÍ

Na co se vztahuje připojištění zimních sportů?

Základem tohoto pojištění jsou léčebné výlohy, ze kterých plynou náklady na:

 • lékařské vyšetření a ošetření (i v soukromých zařízeních, která se nacházejí právě v blízkosti lyžařských středisek),
 • hospitalizaci,
 • léky,
 • přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení,
 • repatriaci zpět do České republiky.

Vzhledem k tomu, že se chystáte na hory, zvolte také cestovní pojištění na lyže s krytím pro zásah horské služby a transport vrtulníkem. Jedná se totiž o dvě nejdražší záležitosti, které vás za hranicemi mohou potkat. 

Jak vybrat připojištění zimních sportů?

To nejlepší pojištění na hory nevybírejte automaticky podle ceny. Hlavní je především kvalita cestovního pojištění, správně nastavené limity léčebných výloh a rozsah asistenčních služeb. Pokud tedy cestujete do Rakouska a Itálie, doporučujeme vybírat produkt s limity na léčebné výlohy minimálně ve výši 5 mil. Kč.

Kromě toho byste v cestovním pojištění na lyže mohli ocenit také:

 • Pojištění odpovědnosti: Vztahuje se na škody způsobené někomu jinému na zdraví či majetku. Při lyžování v Itálii je navíc nově povinné, a to pod pokutou 150 eur. Ochrání vás třeba ve chvíli, kdy na sjezdovce někoho nechtěně srazíte a způsobíte dané osobě úraz. S největší pravděpodobností po vás bude požadováno odškodnění. V některých případech se může jednat o částky i v řádech milionů korun (v případě úrazu, následného ošetření, pracovní neschopnosti atd.).
 • Pojištění úrazu: Pro případ trvalých následků. Určitě ho do pojištění přidejte, pokud budou lyžovat také vaše děti.
 • Pojištění storna cesty: Pro případ nemoci a jiných nečekaných důvodů, které vám zabrání v odjezdu.
 • Pojištění zavazadel a sportovní výbavy: Pro případ jejich ztráty, odcizení, poškození.
 • Autoasistence: Pro všechny, kdo se za lyžováním v Rakousku a Itálii chystají jet autem.

Jak sjednat cestovní připojištění zimních sportů?

Se srovnáním i sjednáním cestovního pojištění na hory vám pomůže online kalkulačka. Podívejte se na to, jak si v ní pojištění na zimní dovolenou s připojištěním zimních sportů sjednat hezky krok za krokem:

 1. V online kalkulačce cestovního pojištění zadáte základní informace o vás a vaší cestě: Délku trvání pobytu, cílovou destinaci, počet zajištěných osob v jedné pojistce, jejich věk a zda tvoří jednu rodinu.
 2. Uvidíte před sebou porovnané nabídky od pojišťoven. Můžete si zvolit míru zajištění (vyšší, střední, nízká), přidávat připojištění (např. připojištění zimních sportů, autoasistenci, pojištění odpovědnosti, pojištění sportovní výbavy, pojištění storna pobytu atd.) a pečlivě si projít podmínky jednotlivých nabídek. Právě v tomto kroku se podívejte na to, jak která pojišťovna přistupuje k vámi provozovanému sportu a zda je třeba zvolit pouze připojištění zimních sportů, nebo dokonce připojištění sportů rizikových či extrémních.
 3. Sjednáte si vybrané cestovní pojištění. U nabídky, která se vám líbí nejvíce a která splňuje všechny podmínky pro to, abyste na horách byli správně zajištění, kliknete na tlačítko KOUPIT. V dalším kroku vyplníte bližší údaje o vás a dalších zajištěných osobách a pojištění uzavřete.
 4. Obdržíte dokumenty a zaplatíte pojistné. Během pár minut vám do e-mailové schránky přijdou všechny důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy. Samotné pojištění pak začne platit hned, jak ho zaplatíte. Vybrat si můžete z online platby kartou, nebo zvolit formu bankovního převodu.

porovnat cestovní pojištění