Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Spoluúčast u cestovního pojištění - vysvětlení

Sjednáváte si cestovní pojištění a ze všech těch pojišťovacích odborných pojmů už vám jde hlava kolem? Možná pátráte v pojistných podmínkách po tom, jaká je spoluúčast u cestovního pojištění - vysvětlení ale ne a ne najít. Nezoufejte, na vše se podíváme dále v tomto článku.

Cestovní pojištění spoluúčast

Cestovní pojištění do zahraničí

V první řadě se zběžně podíváme na to, co je vlastně cestovní pojištění.  Základní součástí cestovního pojištění do zahraničí je pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. Takové pojištění vám kryje především ošetření při onemocnění či úrazu v zahraničí, převoz do nemocnice, hospitalizaci, léky a případný převoz zpět do ČR. Dále si můžete sjednat připojištění zavazadel, úrazu, odpovědnosti, storno cesty a rizikových sportovních aktivit.

Cestovní pojištění online

Spoluúčast u cestovního pojištění

V základu cestovního pojištění, tedy pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb, není žádná spoluúčast definována. Toto pojištění se sjednává bez spoluúčasti. V rámci cestovního pojištění můžete spoluúčast nalézt pouze u některých druhů připojištění, které lze k základnímu pojištění sjednat. Jedná se například o pojištění storno cesty, zde je spoluúčast obvykle 10 - 20 %. U některých pojišťoven je pak spoluúčast nastavena i u pojištění odpovědnosti nebo zavazadel. Konkrétní podmínky máte vždy uvedeny v pojistné smlouvě, případně pojistných podmínkách, které jsou nedílnou součástí smlouvy.

Příklad z praxe

Pan Karel si vyrazil na lyže do Rakouska. Při dojezdu k vleku bohužel nedobrzdil a srazil německou lyžařku. Pan Karel si při pádu přisedl ruku a tím si zlomil palec na pravé ruce.

  • ošetření 28 000 Kč (úhrada z léčebných výloh, bez spoluúčasti);
  • 25 000 Kč poničení vybavení lyžařky (pojištění odpovědnosti, spoluúčast 5 000 Kč);
  • ošetření lyžařky 41 000 Kč (pojištění odpovědnosti, spoluúčast 5 000 Kč).

Celkové náklady byly vyčíslené pojišťovně ve výšce 94 000 Kč. Z toho lyžař Karel zaplatil 5 000 Kč a zbývající část zaplatila pojiťovna, protože KArel měl sjednané kvalitní pojištění v hodnotě 385 Kč.

Náklady Náklady Spoluúčast
Ošetření Karla 28 000 Kč 0
Poničené vybavení 25 000 Kč 5 000 Kč
Ošetření lyžařky 41 000 Kč
Celkové náklady 94 000 Kč 5 000 Kč

Sjednání cestovního pojištění

Tápete, jak nejrychleji si kvalitní cestovní pojištění sjednat? Je to snadné, stačí si vzít k ruce počítač či chytrý telefon a vše vyřídíte snadno a rychle, z pohodlí svého domova, online. A pokud budete chtít s čímkoliv při výběru či sjednání cestovního pojištění poradit, neváhejte oslovit naše pracovníky zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv poradí.