Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Co je cestovní pojištění?

Chystáte se na dovolenou v zahraničí a přemýšlíte, co je cestovní pojištění? Proč si vlastně cestovní pojištění sjednávat, když máte v rámci Evropské unie platné vaše standardní zdravotní pojištění? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě v tomto článku.

Co je cestovní pojištění

Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC)

Veřejné zdravotní pojištění vám díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění zajistí nezbytnou zdravotní péči s ohledem na povahu nemoci a očekávanou délku pobytu ve všech státech Evropské unie a také několika zemích Evropského hospodářského prostoru, které nejsou součástí EU. Tento průkaz vám poskytuje nárok na čerpání zdravotní péče za stejných podmínek, jako mají místní občané v rámci svého veřejného zdravotního pojištění. Ošetření je tedy možné ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována státem. I tady ale bude hradit případnou spoluúčast, ve stejné výši, jako místní občané. Spoluúčast je v mnoha evropských zemích zcela běžná a nevztahuje se pouze na návštěvu lékaře, ale i na doplatky u předepsaných léků, poplatky za případnou hospitalizaci apod. V případě, že podstoupíte lékařské ošetření ve zdravotnickém zařízení mimo veřejný státní systém, můžete poté v ČR požádat o úhradu svou zdravotní pojišťovnu. Ta vám ale proplatí pouze částku do výše českých cen a za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v ČR z veřejného zdravotního pojištění hrazená. A pokud bude nutné repatriace zpět do ČR, bohužel ani ta není ze zdravotního pojištění pokryta.  Možná už vám tedy začíná být jasné, na co je cestovní pojištění dobré i pro případ cestování pouze v rámci Evropy.

Cestovní pojištění online

Co je cestovní pojištění?

Vaše zdravotní pojištění vám tedy zaručí, že v případě nutnosti vám bude v zemích EU a dalších smluvních státech poskytnuta nutná zdravotní péče. Pokud ale chcete mít jistotu, že v případě zdravotních komplikací v zahraničí budete mít vše bez starostí a zbytečných nákladů z vlastní kapsy, cestovní pojištění je tím správným řešením. Co je cestovní pojištění?  Cestovní pojištění do zahraničí v základu obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. Pokryje vám ošetření i mimo státní zdravotnická zařízení, spoluúčast na ošetření, lécích i hospitalizaci a v neposlední řadě v případě nutnosti i transport zpět do České republiky včetně lékařského dozoru. Navíc vše můžete konzultovat s asistenční službou, která je vám na telefonu k dispozici nonstop v českém jazyce a v případě problémů vám pomůže najít nejbližšího lékaře, tlumočníka nebo vše s nemocnicí vyřídí za vás.

Jak na to?

A na co je cestovní pojištění ještě dobré? K základnímu pojištění máte navíc možnost si sjednat i některé z nabízených připojištění, jako je odpovědnost za škodu třetím osobám na jejich majetku či zdraví, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění rizikových či extrémních sportovních aktivit, storno cesty nebo asistenční služby i pro vaše vozidlo. A kde takové pojištění sjednáte? Nebojte, nemusíte ani vstávat z gauče. Stačí mít k ruce notebook nebo chytrý telefon, otevřít web Top-Pojištění.cz a cestovní pojištění sjednat online. Zabere vám to maximálně pár minut, na výběr máte z produktů až 12 ověřených pojišťoven a všechny dokumenty obdržíte ihned po sjednání pojištění na zadanou e-mailovou adresu. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není tedy třeba žádný podpis smlouvy. Na cestu si pak stačí vytisknout asistenční kartičky, kde máte kontakt na asistenční linku a všechny potřebné údaje. Pojištění získáte již od 11 Kč za den. Nespoléhejte tedy pouze na své zdravotní pojištění a i při cestách v rámci Evropy myslete na sjednání kvalitního cestovního pojištění.

Nevíte si rady? Neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, jsme vám k dispozici na telefonu, online chatu a e-mailu.