Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cesta do Maďarska autem – kolik vás bude stát

Publikováno: 18.04.2022

Dovolená v Maďarsku není pro Čechy vůbec nic neobvyklého. Užít si zde můžete tradiční lázeňství, vodní radovánky, ale stejně tak gastronomické zážitky a spoustu historických památek. Jako vždy, cesta něco stojí, ale my vám poradíme kudy a za kolik. Před cestou se nezapomeňte samozřejmě vybavit vhodným cestovním pojištěním.

Cesta do Maďarska autem - kolik vás bude stát

Kudy do Maďarska

Pro cestu do Maďarska uvedeme tři trasy s cílovou destinací Balaton a Budapešť. Výchozím bodem bude Praha, jelikož je to naše hlavní město a navíc je poměrně jedno, z jaké části republiky vyrazíte, protože dříve nebo později stejně najedete na tu samou trasu. Ovšem existuje i alternativa, ač zdlouhavá, kterou také popíšeme.

Covid-19 a pravidla vstupu do země

Maďarsko v současnosti nevyžaduje žádnou registraci, ani certifikáty nebo testy kvůli pandemii onemocnění covid-19. S těmito dokumenty také nemusíte počítat při využívání služeb, v restauracích, hotelech, lázních nebo sportovištích.

Jedinou povinností zůstává respirátor ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

 

Nejrychleji přes Slovensko

Cesta přes Slovensko je asi tou nejpohodlnější variantou, jelikož v podstatě nesjedete z dálnice. Ovšem upozorňujeme, že je potřeba si zakoupit dálniční známku. Na Slovensku je již delší dobu v elektronické podobě, to stejné platí i pro Maďarsko. Pokud přemýšlíte nad ušetřením financí za tankování, tak v této zemi to není oproti Česku zase takový rozdíl, takže se nemusíte bát natankovat právě zde, aniž byste museli hlouběji sáhnout do kapsy.

  • Praha - Brno - Bratislava - Székesfehérvár - Balaton (570 km, cca 6,5 hodiny)

Z Prahy se k Balatonu dostanete po české D1, D2 a následně i slovenské D2. Pokud se už v Česku nedostanete do kolony, zúžení či na objízdnou trasu kvůli uzavřené dálnici, cesta je to nejrychlejší. Kromě benzínky a toalet nemusíte nikde zastavovat. Plynule navážete na maďarskou M15, dále M1 a u Győru sjedete na silnici 81. Až u Székesfehérváru se znovu napojíte na dálnici M7 a pak blízko cílové destinace u Balatonu z dálnice opět vyjedete.

Známka/mýto Cena Platnost
Slovensko 256 Kč 10 dní
Maďarsko 516 Kč 10 dní
CELKEM 1 544 Kč Cesta tam i zpět

Praha - Balaton

Rakouská alternativa

Cestování do Maďarska přes Rakousko je o něco delší. Zpravidla tuto trasu doporučujeme tehdy, pokud chcete jet přes Rakousko cíleně a zastavit se po cestě například ve Vídni nebo jiném, malebném městě, případně se na vaší trase přes D1 a D2 vyskytne problém, který vás zdrží více, než je nutné.

I v Rakousku pojedete značnou část trasy po dálnici a napojíte se plynule na tu maďarskou.

  • Praha - Znojmo - Vídeň - Székesfehérvár - Balaton (575 km, cca 6,8 hodin)

Jak vidíte, zase tak velká zajížďka to není. Po sjezdu na Jihlavu pojedete dlouhou silnicí 38 na známé Chvalovice-Hatě a za hranicí už budete na silnici S3. U města Stockerau pak najedete na dálnici A22 směrem Vídeň, kde vás následně A4 povede kolem vídeňského letiště až na hranici s Maďarskem a dálnici M1.

  • Praha - Brno - Mikulov - Vídeň - Székesfehérvár - Balaton (609 km, cca 7 hodin)

Pokud budete nuceni sjet z Brna na Mikulov, pak už nemá smysl se vracet směr Bratislava. Projeďte česko-rakouskou hranicí a v Drasenhofenu najeďte na pohodlnou a rychlou A5 směrem na Vídeň. U Vídně se pak dáte na stejnou trasu, kterou jsme popsali předtím, tedy na A4 směr Maďarsko.

Známka/mýto Cena Platnost
Rakousko 243 Kč 10 dní
Maďarsko 516 Kč 10 dní
CELKEM 1 518 Kč Cesta tam i zpět

Velkolepá Budapešť

Do hlavního města Maďarska můžete zvolit jakoukoliv z výše zmíněných tras. Z dálnice M1, na kterou se napojíte ze Slovenska i Rakouska jednoduše nebudete sjíždět a dostanete se Budapešti.

  • Praha - Brno - Bratislava – Budapešť (525 km, cca 5,2 hodin)

V případě všech tras projedete okolo města Győr, odkud je to přímo do centra Budapešti asi hodina a 20 minut. Pokud do města přijedete v neděli, nemusíte platit za parkování.

Nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění, které si sjednáte online z pohodlí svého domova do 2 minut.