Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění - potápění

Publikováno: 15.07.2022

Dovolená spojená s poznáváním krás podmořského života patří v posledních letech k velmi oblíbené zábavě. A i když je potápění bezesporu krásným koníčkem, jako každý sport s sebou nese určitá rizika. A stejně tak je to třeba zohlednit i do cestovního pojištění na potápění. Jak na to se dozvíte v našem článku.

Cestovní pojištění - potápění

Jaké druhy potápění rozlišujeme?

Každá pojišťovna posuzuje potápění dle svých podmínek, a tak se definice i zařazení do rizikové kategorie sportů u jednotlivých pojišťoven liší.

 

Obecně je možné říct, že lze potápění rozdělit do následujících skupin:

  • Potápění s použitím dýchacího přístroje do 10-20 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu.
  • Potápění s použitím dýchacího přístroje do 40 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu.
  • Potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou nad 40 metrů (např. jeskyní potápění, potápění pod ledem, nebo potápění se žraloky)

Připomínáme, že toto rozdělení je skutečně pouze orientační. Přesné znění rozdělení této sportovní aktivity naleznete vždy v pojistných podmínkách konkrétní pojišťovny a také v našem přehledu uvedeném v tabulce níže.

Cestovní pojištění potápění

Nenechte se potopit nedostatečnými limity

Při výběru cestovního pojištění by limity krytí, především tedy ty na léčebné výlohy, měly hrát vždy tu nejdůležitější roli. A pokud se do zahraničí vydáváte za nějakou sportovní aktivitou, pak to platí dvojnásob. Sice se říká ,,sportem ke zdraví", ale znáte to...

A stejně tomu je i u potápění. Za takovými zážitky nemusíte ani tak daleko. Oblíbenou a dostupnou destinací, jak finančně, tak vzdáleností od ČR, je například Egypt. Když se tedy rozhodnete dovolenou prožít více pod vodou než na lehátku na pláži, vybírejte pečlivě cestovní pojištění na potápění.

Je třeba vzít v potaz, že v případě nehody při potápění a následném léčení, které může obsahovat i nutný pobyt v tzv. dekompresní komoře (barokomoře) se mohou náklady na zdravotní péči vyšplhat skutečně do astronomických částek. Tomu tedy přizpůsobte i limity pojistného krytí, a pro cestovní pojištění potápění vybírejte takové produkty, které mají co možná nejvyšší limity pro pojištění léčebných výloh.

Cestovní pojištění online

Nepojistitelné potápění

Pokud se chystáte vyzkoušet zvláštní druhy potápění, mezi které patří např. jeskynní potápění (cave diving), technické potápění, potápění pod ledem, nebo potápění se žraloky, buďte velmi opatrní. V současné době tyto náročné sportovní aktivity bohužel není možné připojistit.

Rozdělení potápění dle náročnosti

Pojišťovna REKREAČNÍ SPORTY RIZIKOVÉ SPORTY EXTRÉMNÍ SPORTY
Allianz potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou do 10 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou do 40 metrů, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu x
AXA Assistance potápění s použitím dýchacího přístroje ve volné vodě do míst s hloubkou do 10 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu potápění s použitím dýchacího přístroje ve volné vodě do míst s hloubkou do 40 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu x
Colonnade x

potápění s použitím dýchacího přístroje (do 40 metrů pouze s oprávněním)

x
ČSOB Pojišťovna x potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů do hloubky 40 m včetně x
Pojišťovna VZP x potápění bez dýchacího přístroje (freediving), nebo přístrojové potápění s instruktorem do 10 m (ne potápění pod ledem) potápění za pomoci dýchacího přístroje bez instruktora nebo nad 10 m
Slavia x rekreační potápění s přístrojem do hloubky 30 m s certifikací přístrojového potápění x
TOP x potápění do 40 m hloubky potápění v obtížných podmínkách (nad 40 m hloubky vždy)
UNIQA potápění s instruktorem přístrojové potápění x

Aktualizováno: 14.7.2022

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY