222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění - potápění

Publikováno: 18.09.2015

AKTUALIZACE – K zejména oblíbeným podzimním sportům Čechů patří jednoznačně přístrojové potápění. Za takovou sportovní aktivitou se potápěči všech náročností vydávají hlavně do Egypta. Pokud však věříte nebo doufáte, že se Vám při potápění nemůže nic stát, pak není tato sportovní aktivita určená Vám. V případě, že naopak víte, kolik stojí pobyt v dekompresní komoře (barokomoře) a léčení následků potápěčské nehody, mohlo by Vás cestovní pojištění pro potápění zajímat.

Definice potápění

Definice potápění se u českých pojišťoven liší. Obecně je možné říct, že lze potápění rozdělit do následujících skupin:

  • Potápění s použitím dýchacího přístroje do 10-20 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu.
  • Potápění s použitím dýchacího přístroje do 40 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu.
  • Potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou nad 40 metrů (např. jeskyní potápění, potápění pod ledem nebo potápění se žraloky.)

Připomínáme, že toto rozdělení je skutečně pouze orientační. Přesné znění rozdělení této sportovní aktivity naleznete níže, v přehledu sportovních připojištění každé pojišťovny nebo v pojistných podmínkách vybraného produktu.

Nepojistitelné potápění

Pokud se chystáte vyzkoušet zvláštní druhy potápění, mezi které patří např. jeskynní potápění, potápění pod ledem nebo potápění se žraloky, buďte velmi opatrní. V současné době bohužel tyto náročné sportovní aktivity bohužel není možné připojistit.

Rozdělení potápění dle náročnosti – aktualizace 25.1.2019

Pojišťova REKREAČNÍ SPORTY RIZIKOVÉ SPORTY EXTRÉMNÍ SPORTY
Allianz Potápění s použitím dýchacího přístroje do 10 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora s certifikátem. Potápění s použitím dýchacího přístroje do 40 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora s certifikátem. x
AXA Assistance Potápění s použitím dýchacího přístroje do 10 metrů s instruktorem, nebo bez Instruktora s certifikátem. Potápění s použitím dýchacího přístroje do 40 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora s certifikátem. x
ČSOB x Potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů do hloubky 40 m. x
ERGO x Potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů do hloubky 40 m. Potápění v obtížných podmínkách a potápění nad 40 m hloubky.
ERV x Potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů do hloubky 40 m. x
Generali x Rekreační potápění s dýchacích přístrojem s instruktorem za dodržení všech bezpečnostních a místních předpisů pro potápění. x
Slavia Potápění s použitím dýchacího přístroje do 30 metrů s instruktorem, nebo bez Instruktora s certifikátem. x x
TOP x Potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů do hloubky 40 m. Potápění v obtížných podmínkách a potápění nad 40 m hloubky.
Union Krátkodobé plážové adrenalinové aktivity, které si pojištěný zakoupil přímo na pláži od místního poskytovatele služeb tj. např. jízda na banánu, jízda na vodním skútru, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem apod. Potápění s použitím dýchacího přístroje s instruktorem, nebo bez instruktora s certifikátem (hloubka zda omezena není) x
Uniqa Krátkodobé plážové adrenalinové aktivity, které si pojištěný zakoupil přímo na pláži od místního poskytovatele služeb tj. např. jízda na banánu, jízda na vodním skútru, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem apod. Potápění s použitím dýchacího přístroje s instruktorem, nebo bez instruktora s certifikátem (hloubka zda omezena není) x
Ušetřeno.cz x Potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů do hloubky 40 m. x
VZP x Potápění bez dýchacího přístroje - freediving. Potápění s použitím dýchacího přístroje s instruktorem, nebo bez instruktora s certifikátem.

Autor: Richard Kadlec