222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rodinné cestovní pojištění

Publikováno: 30.01.2015

AKTUALIZACE – Cestujete do zahraničí s celou svou rodinou? Máme pro vás tip jak se kvalitně pojistit a ještě při tom ušetřit čas i peníze. Většina pojišťoven nabízí kromě běžného cestovního pojištění pro jednotlivce i tzv. rodinné cestovní pojištění, kde jsou v rámci jedné pojistné smlouvy pojištěni všichni členové domácnosti. Nemusíte tedy uzavírat každou smlouvu zvlášť pro jednotlivé osoby. Mimo jiné jsou rodinná pojištění finančně zvýhodněná a rozsah pojistných rizik (úraz, odpovědnost, zavazadla, storno cesty, sportovní činnosti, atd.) není nijak omezen.

Jak uzavřít rodinné cestovní pojištění?

Pří sjednávání cestovního pojištění na našich webových stránkách zaškrtněte políčko: ,,Všichni patříme do jedné rodiny", sleva bude v nabídce porovnání pojišťoven automaticky zohledněna. U rodinného cestovního pojištění záleží především na počtu a věku pojišťovaných osob. Každá pojišťovna specifikuje rodinné pojištění jiným způsobem. Přesnou definici naleznete vždy v pojistných podmínkách vybraného produktu dané pojišťovny. Pro usnadnění vám přinášíme přehled jednotlivých definicí rodinného cestovního pojištění.

Přehled definicí ,,rodina":

Aktualizace 1.2.2019

ČSOB Pojišťovna

  • až pro 6 osob: 1-2 dospělí do 69 let a až 5 dětí do 17 let

ERV Evropská pojišťovna

  • 1-2 dospělé osoby ve věku do 70 let cestující s 1-3 dětmi mladšími 18 let (osoby žijící ve stejné domácnosti – manžel, reg. partner, druh). Členové rodiny mohou cestovat i samostatně, děti až do 18 let

Union pojišťovna

  • Pojištěnými jsou 2 dospělé blízké osoby, jejichž věk ke dni počátku pojištění nepřekročil 70 let, pokud se v pojistné smlouvě nedohodlo jinak, a jejich děti do 18 let bez ohledu na jejich počet. Za dítě do 18 let se považuje dítě, které ke dni počátku pojištění nedosáhlo 18 let.

Uniqa pojišťovna

  • Rodiče do 65 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 4 děti). Maximálně může být pojištěno 6 osob.

Ušetřeno.cz cestovní pojištění

  • až pro 6 osob: 1-2 dospělí do 69 let a až 5 dětí do 17 let

U ostatních pojišťoven v porovnání se neuplatňuje sleva za rodinu, ale může se uplatnit sleva za skupinu.

Autor: Richard Kadlec