222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rodinné cestovní pojištění

Publikováno: 30.01.2015

Cestujete do zahraničí s celou svou rodinou? Máme pro vás tip jak se kvalitně pojistit a ještě při tom ušetřit čas i peníze. Většina pojišťoven nabízí kromě běžného cestovního pojištění pro jednotlivce i tzv. rodinné cestovní pojištění, kde jsou v rámci jedné pojistné smlouvy pojištěni všichni členové domácnosti. Nemusíte tedy uzavírat každou smlouvu zvlášť pro jednotlivé osoby. Mimo jiné jsou rodinná pojištění finančně zvýhodněná a rozsah pojistných rizik (úraz, odpovědnost, zavazadla, storno cesty, sportovní činnosti, atd.) není nijak omezen.

Jak uzavřít rodinné cestovní pojištění?

Pří sjednávání cestovního pojištění na našich webových stránkách zaškrtněte políčko: ,,Všichni patříme do jedné rodiny", sleva bude v nabídce porovnání pojišťoven automaticky zohledněna. U rodinného cestovního pojištění záleží především na počtu a věku pojišťovaných osob. Každá pojišťovna specifikuje rodinné pojištění jiným způsobem. Přesnou definici naleznete vždy v pojistných podmínkách vybraného produktu dané pojišťovny. Pro usnadnění vám přinášíme přehled jednotlivých definicí rodinného cestovního pojištění.

Rodina

Přehled definicí ,,rodina":

AIG pojišťovna

  • Pojištěná osoba, její partner, partnerka a nezaopatřené děti, pokud jsou mladší 18 let nebo pokud jsou mladší 23 let a navštěvují celodenní studium.

ČSOB Pojišťovna

  • 1-2 dospělé osoby do 69 let a až pět dětí do 17 let.

ERV Evropská pojišťovna

  • 1-2 dospělé osoby ve věku do 70 let cestující s 1-3 dětmi mladšími 18 let (osoby žijící ve stejné domácnosti). Členové rodiny mohou cestovat i samostatně, děti až do 18 let

Mapfre pojišťovna

  • 1 dospělá osoba ve věku do 70let s 1-4 dětmi mladšími 17let.

Union pojišťovna

  • Pojištěnými jsou 2 dospělé blízké osoby, jejichž věk ke dni počátku pojištění nepřekročil 70 let, pokud se v pojistné smlouvě nedohodlo jinak, a jejich děti do 18 let bez ohledu na jejich počet. Za dítě do 18 let se považuje dítě, které ke dni počátku pojištění nedosáhlo 18 let.

Uniqa pojišťovna

  • Rodiče do 65 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 4 děti). Maximálně může být pojištěno 6 osob.

Wüstenrot pojišťovna

  • 2 dospělé osoby ve věku do 70+ let cestující s 1-6 dětmi mladšími 18 let. Osoby nemusí sdílet společnou domácnost. Při podmínce dvou dospělých a jednoho dítěte budou další až 2 děti zdarma.

Autor: Richard Kadlec