Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rodinné cestovní pojištění

Publikováno: 03.07.2023

Cestujete do zahraničí s celou svou rodinou? Máme pro vás tip, jak se kvalitně pojistit a ještě zároveň ušetřit čas i peníze. Většina pojišťoven nabízí kromě běžného cestovního pojištění pro jednotlivce či skupiny i tzv. rodinné cestovní pojištění. Tam jsou v rámci jedné pojistné smlouvy pojištěni všichni členové domácnosti.

Nemusíte tedy uzavírat každou smlouvu zvlášť pro jednotlivé osoby. Rodinná pojištění jsou finančně zvýhodněná a rozsah pojistných rizik (úraz, odpovědnost, zavazadla, storno cesty, sportovní činnosti atd.) není ve srovnání s běžným pojištěním nijak omezen.

Rodinné cestovní pojištění

Co je to rodinné cestovní pojištění?

Jedná se o produkt pojišťoven, který se nezaměřuje pouze na jednotlivce, zároveň se ale nevztahuje na jakoukoliv skupinu osob. Rodinné cestovní pojištění můžete uzavřít pouze v případě, že pojišťujete svou rodinu a pouze pokud jste do ní zahrnuti i vy sami. Pokud chcete mít ještě větší jistotu, vyberte si rodinné cestovní pojištění s připojištěním storno cesty.

Počet osob, které je možné pojistit, se liší pojišťovnu od pojišťovny. Ale je běžné, že rodinné cestovní pojištění se vztahuje na dvě dospělé osoby a děti. Počet dětí si můžete při sjednávání rodinného cestovního pojištění samozřejmě libovolně zvolit podle počtu vašich dětí nebo podle toho, kolik z nich bude cestovat s vámi (například dospělé děti neúčastnící se dané cesty pojišťovat nemusíte).

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč uzavřít rodinné cestovní pojištění?

Jak už jsme naznačili výše, sjednání rodinného cestovního pojištění má oproti sjednávání několika jednotlivých smluv řadu výhod:

  • Je to rychlejší - uzavíráte jednu smlouvu vztahující se na celou skupinu osob
  • Je to cenově výhodnější - většina pojišťoven nabízí rodinné pojištění výhodněji, než kdybyste si sjednávali cestovní pojištění pro každou osobu zvlášť
  • Je možné uzavřít různá připojištění - tato připojištění se přitom vztahují na všechny členy pojištěné skupiny bez rozdílu
  • Výběr z různých balíčků - pojišťovny zpravidla nabízejí také různé balíčky rodinného cestovního pojištění, z nichž si můžete vybrat ten, který vám bude nejvíc vyhovovat

Jak uzavřít rodinné cestovní pojištění?

Rodinné cestovní pojištění si můžete sjednat na pobočce každé pojišťovny, která tuto možnost nabízí. Stejně tak je u většiny z nich možné sjednat si rodinné cestovní pojištění online. Případně můžete využít služeb Top-Pojištění.cz a sjednat si rodinné cestovní pojištění přes náš web. Pokud si nebudete vědět s čímkoliv rady, naši specialisté vám po telefonu ochotně poradí.

Při sjednávání cestovního pojištění na našich webových stránkách zaškrtněte políčko: ,,Tvoříme jednu rodinu", sleva bude (při splnění všech podmínek definovaných konkrétní pojišťovnou) v nabídce porovnání pojišťoven automaticky zohledněna. Jen pozor - u rodinného cestovního pojištění záleží především na počtu a věku pojišťovaných osob, přičemž obvykle bývá vyžadováno, aby všichni členové rodiny obývali jednu domácnost.

Každá pojišťovna přitom specifikuje rodinné pojištění jiným způsobem. Přesnou definici naleznete vždy v pojistných podmínkách vybraného produktu dané pojišťovny. Pro usnadnění vám přinášíme přehled jednotlivých definic rodinného cestovního pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Přehled definicí ,,rodina" dle pojistných podmínek:

Název pojišťovny Lze nabídnout? Definice rodiny
Allianz NE Daná pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.
AXA Assistance ANO Rodinný tarif zahrnuje dvě dospělé osoby (manžel/manželka, druh/družka nebo partner ve smyslu zákona o registrovaném partnerství, který s pojištěným sdílí společnou domácnost) a nezletilé děti, jejichž zákonným zástupcem je pojištěná osoba.
Colonnade NE Daná pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.
ČSOB Pojišťovna ANO Cenově zvýhodněný rodinný tarif pro cesty do zahraniční. Rodinný tarif je až pro celkově 6 osob (1-2 dospělé osoby do 69 let včetně a až 5 dětí do 18 let včetně).
Pojišťovna VZP ANO Doba trvání pojištění je 365 dnů, vztahuje se i na opakované pobyty v zahraničí, každá cesta může mít max. 90 dnů; i pro 2 osoby (1 rodič + 1 dítě do 18 let či student do 26 let), maximálně 2 rodiče a 3 děti.
Slavia NE Daná pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.
SV pojišťovna NE Daná pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.
TOP ANO Rodinný tarif je až pro 6 osob. Pro 2 dospělé osoby do 69 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 dospělý) a děti do dovršení věku 18 let (min. 1 dítě), které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 4 děti). Cenové zvýhodnění se týká pouze turistických cest.
UNIQA ANO Rodinné pojištění je platné pro rodiče do 65 let včetně (manžel/manželka, druh/družka, registrovaný partner/partnerka) a děti do dovršení věku 18 let (vlastní, adoptované, osvojené), přičemž může být pojištěno maximálně 6 osob. Cenové zvýhodnění lze aplikovat na turistické a administrativní pracovní cesty.

Poznámka: Data pocházejí ze smluvní a předsmluvní dokumentace pojišťoven.

Aktualizováno: 5. 12. 2023