222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rodinné cestovní pojištění

Publikováno: 30.01.2015

Cestujete do zahraničí s celou svou rodinou? Máme pro vás tip jak se kvalitně pojistit a ještě při tom ušetřit čas i peníze. Většina pojišťoven nabízí kromě běžného cestovního pojištění pro jednotlivce či skupiny i tzv. rodinné cestovní pojištění, kde jsou v rámci jedné pojistné smlouvy pojištěni všichni členové domácnosti. Nemusíte tedy uzavírat každou smlouvu zvlášť pro jednotlivé osoby. Rodinná pojištění jsou finančně zvýhodněná a rozsah pojistných rizik (úraz, odpovědnost, zavazadla, storno cesty, sportovní činnosti atd.) není nijak omezen.

Jak uzavřít rodinné cestovní pojištění?

Pří sjednávání cestovního pojištění na našich webových stránkách zaškrtněte políčko: ,,Všichni patříme do jedné rodiny", sleva bude v nabídce porovnání pojišťoven automaticky zohledněna. U rodinného cestovního pojištění záleží především na počtu a věku pojišťovaných osob, přičemž obvykle bývá vyžadováno aby všichni členové rodiny obývali jednu domácnost. Každá pojišťovna specifikuje rodinné pojištění jiným způsobem. Přesnou definici naleznete vždy v pojistných podmínkách vybraného produktu dané pojišťovny. Pro usnadnění vám přinášíme přehled jednotlivých definicí rodinného cestovního pojištění.

Přehled definicí ,,rodina" dle pojistných podmínek (aktualizace 19.2.2021):

Allianz pojišťovna

Rodinný tarif je až pro 5 osob. Tarif je dostupný pouze pro pojištění opakovaných výjezdů, kdy každá jednotlivá cesta nesmí přesáhnout 30 dní. Rodinný tarif je pro 2 dospělé osoby a děti do dovršení věku 15 let.

AXA-Assistance

Rodinný tarif je nabízen, je pouze v rámci pojištění opakovaných cest. Rodinný tarif zahrnuje dvě dospělé osoby (manžel/manželka, druh/družka nebo partner ve smyslu zákona o registrovaném partnerství, který s pojištěným sdílí společnou domácnost) a nezletilé děti, jejichž zákonným zástupcem je pojištěná osoba.

ČSOB Pojišťovna

Cenově zvýhodněný rodinný tarif pro cesty do zahraniční. Rodinný tarif je až pro celkově 6 osob (1-2 dospělé osoby do 69 let a až 5 dětí do 17 let včetně). Sleva se vztahuje na jednorázové cesty.

Uniqa pojišťovna

V rámci rodinného tarifu může být pojištěno až 6 osob. Dospělé osoby do 65 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 4 děti).  Cenové zvýhodnění se týká pouze jednorázového cestovního pojištění.

Ušetřeno.cz cestovní pojištění

Tarif pro rodinu, kdy lze pojistit až pro 6 osob: 1-2 dospělé osoby do 69 let a až 5 dětí do 17 let. Zvýhodnění se týká pouze jednorázového cestovního pojištění.

TOP cestovní pojištění

Rodinný tarif je až pro 6 osob. Pro 2 dospělé osoby do 69 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 5 děti). Cenové zvýhodnění se týká pouze jednorázových cest (pojištění).