Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rodinné cestovní pojištění

Publikováno: 03.07.2022

Cestujete do zahraničí s celou svou rodinou? Máme pro vás tip jak se kvalitně pojistit a ještě při tom ušetřit čas i peníze. Většina pojišťoven nabízí kromě běžného cestovního pojištění pro jednotlivce či skupiny i tzv. rodinné cestovní pojištění, kde jsou v rámci jedné pojistné smlouvy pojištěni všichni členové domácnosti.

Nemusíte tedy uzavírat každou smlouvu zvlášť pro jednotlivé osoby. Rodinná pojištění jsou finančně zvýhodněná a rozsah pojistných rizik (úraz, odpovědnost, zavazadla, storno cesty, sportovní činnosti atd.) není ve srovnání s běžným pojištěním nijak omezen.

Jak uzavřít rodinné cestovní pojištění?

Pří sjednávání cestovního pojištění na našich webových stránkách zaškrtněte políčko: ,,Tvoříme jednu rodinu", sleva bude (při splnění všech podmínek definovaných konkrétní pojišťovnou) v nabídce porovnání pojišťoven automaticky zohledněna. U rodinného cestovního pojištění záleží především na počtu a věku pojišťovaných osob, přičemž obvykle bývá vyžadováno, aby všichni členové rodiny obývali jednu domácnost.

Každá pojišťovna specifikuje rodinné pojištění jiným způsobem. Přesnou definici naleznete vždy v pojistných podmínkách vybraného produktu dané pojišťovny. Pro usnadnění vám přinášíme přehled jednotlivých definic rodinného cestovního pojištění.

 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Přehled definicí ,,rodina" dle pojistných podmínek:

Allianz

Daná Pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.

AXA Assistance

Rodinný tarif zahrnuje dvě dospělé osoby (manžel/manželka, druh/družka nebo partner ve smyslu zákona o registrovaném partnerství, který s pojištěným sdílí společnou domácnost) a nezletilé děti, jejichž zákonným zástupcem je pojištěná osoba. Rodinný tarif se vztahuje na pojištění opakovaných pobytů.

Colonnade

Daná Pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.

ČSOB Pojišťovna

Daná Pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.

Pojišťovna VZP

Daná Pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.

Slavia

Daná Pojišťovna rodinný tarif aktuálně nenabízí.

UNIQA pojišťovna

V rámci rodinného tarifu může být pojištěno až 6 osob. Dospělé osoby do 65 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 4 děti).  Cenové zvýhodnění se týká pouze jednorázového cestovního pojištění.

Aktualizováno: 30.6.2022