222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rodinné cestovní pojištění

Publikováno: 30.01.2015

Cestujete do zahraničí s celou svou rodinou? Máme pro vás tip jak se kvalitně pojistit a ještě při tom ušetřit čas i peníze. Většina pojišťoven nabízí kromě běžného cestovního pojištění pro jednotlivce či skupiny i tzv. rodinné cestovní pojištění, kde jsou v rámci jedné pojistné smlouvy pojištěni všichni členové domácnosti. Nemusíte tedy uzavírat každou smlouvu zvlášť pro jednotlivé osoby. Rodinná pojištění jsou finančně zvýhodněná a rozsah pojistných rizik (úraz, odpovědnost, zavazadla, storno cesty, sportovní činnosti atd.) není nijak omezen.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak uzavřít rodinné cestovní pojištění?

Pří sjednávání cestovního pojištění na našich webových stránkách zaškrtněte políčko: ,,Všichni patříme do jedné rodiny", sleva bude v nabídce porovnání pojišťoven automaticky zohledněna. U rodinného cestovního pojištění záleží především na počtu a věku pojišťovaných osob, přičemž obvykle bývá vyžadováno aby všichni členové rodiny obývali jednu domácnost. Každá pojišťovna specifikuje rodinné pojištění jiným způsobem. Přesnou definici naleznete vždy v pojistných podmínkách vybraného produktu dané pojišťovny. Pro usnadnění vám přinášíme přehled jednotlivých definicí rodinného cestovního pojištění.

Přehled definicí ,,rodina" dle pojistných podmínek (aktualizace 19.2.2021):

Allianz pojišťovna

Rodinný tarif je až pro 5 osob. Tarif je dostupný pouze pro pojištění opakovaných výjezdů, kdy každá jednotlivá cesta nesmí přesáhnout 30 dní. Rodinný tarif je pro 2 dospělé osoby a děti do dovršení věku 15 let.

AXA-Assistance

Rodinný tarif je nabízen, je pouze v rámci pojištění opakovaných cest. Rodinný tarif zahrnuje dvě dospělé osoby (manžel/manželka, druh/družka nebo partner ve smyslu zákona o registrovaném partnerství, který s pojištěným sdílí společnou domácnost) a nezletilé děti, jejichž zákonným zástupcem je pojištěná osoba.

ČSOB Pojišťovna

Cenově zvýhodněný rodinný tarif pro cesty do zahraniční. Rodinný tarif je až pro celkově 6 osob (1-2 dospělé osoby do 69 let a až 5 dětí do 17 let včetně). Sleva se vztahuje na jednorázové cesty.

Uniqa pojišťovna

V rámci rodinného tarifu může být pojištěno až 6 osob. Dospělé osoby do 65 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 4 děti).  Cenové zvýhodnění se týká pouze jednorázového cestovního pojištění.

Ušetřeno.cz cestovní pojištění

Tarif pro rodinu, kdy lze pojistit až pro 6 osob: 1-2 dospělé osoby do 69 let a až 5 dětí do 17 let. Zvýhodnění se týká pouze jednorázového cestovního pojištění.

TOP cestovní pojištění

Rodinný tarif je až pro 6 osob. Pro 2 dospělé osoby do 69 let (manžel/manželka, druh/družka, min. 1 osoba) a děti do dovršení věku 18 let, které mají společné bydliště na adrese uvedené v pojistné smlouvě (max. 5 děti). Cenové zvýhodnění se týká pouze jednorázových cest (pojištění).