Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění Thajsko

Čím dál více Čechů, kteří touží po exotice, volí Thajsko. Každoročně tam zavítá více než 40 tisíc našinců. Není třeba dlouze přemýšlet z jakého důvodu. Příznivé podnebí, kouzelné pláže, dech beroucí památky i vynikající kuchyně mluví samy za sebe. Ať už budete na rušných ulicích Bangkoku chytat tuk-tuk, objevovat krásy thajské džungle, nebo se potápět mezi korály na tropickém ostrově, sjednání cestovního pojištění do Thajska vám zajistí spolehlivé krytí nenadálých událostí přesně podle vašich potřeb.

CEstovní pojištění do Thajska

Pojištění do Thajska

Cestovní pojištění do Thajska je možné sjednat pro nejrůznější typy cest (turistické, pojištění pro pracovní cestu, sportovní, připojištění adrenalinových sportů, apod. ). Pokud se jedete do Thajska jen opalovat a koupat v moři nebo cestovat po městech a do přírody jen s průvodcem, stačí vám turistické cestovní pojištění. V případě, že plánujete delší výpravy do pralesů, potápění se žraloky, jízdu na koni nebo horolezectví, pak uvažujte o sportovním připojištění. Zde je pojištění velmi individuální, neboť každý sport je rozčleněn do rizikové skupiny dle náročnosti dané aktivity. Přesně definované sportovní kategorie naleznete v pojistných podmínkách každé pojišťovny.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Právě z důvodu, že je Thajsko exotickou destinací, očekává se od turistů komplexnější cestovní pojištění, které pamatuje na vše. Cestovní pojištění do Thajska by mělo pokrývat úhradu nejen běžných ošetření či hospitalizaci, ale i pojištění zavazadel, úrazu, odpovědnosti a případných asistencí, například tlumočnictví nebo právní servis. Vřele doporučujeme zahrnout do cestovního pojištění i ztrátu nebo odcizení osobních věcí včetně dokladů totožnosti.

Jaké cestovní pojištění do Thajska

Při cestě do Thajska kromě standardního cestovního pojištění, které zahrnuje léčebné výlohy a asistenční služby, doporučujeme vyšší limity krytí léčebných výloh a několik připojištění.

 • Úrazové pojištění: Pokud plánujete zkoumat tajuplnou thajskou přírodu a hrozí vám riziko úrazu, zvažte i úrazové pojištění. Nikdy nevíte, kdy vám podjede noha.
 • Pojištění rizikových sportů: Pokud se plánujete projet na vodním skútru, brázdit vody na jachtě nebo se potápět, zvažte pojištění pro rizikové sportovní činnosti. Doporučujeme se podívat na výluky pojištění, zda se pojistka skutečně váže i na ,,váš" sport.
 • Pojištění storno poplatků: Pokud plánujete cestu do Thajska s několikaměsíčním předstihem, zvažte tento typ připojištění. Sjednává se ihned po koupi zájezdů a cena pojištění se odvíjí od ceny zájezdu.
 • Pojištění zavazadel: I náhrada za poškozená či odcizená zavazadla se může hodit.

I když při výběru cestovního pojištění do Thajska zvolíte komplexní balíček, rozhodně nemusí být celková cena konečného pojištění drahá. Důležité je vědět, na jakou pojišťovnu se obrátit. V tomto směru je dobrou volbou si je porovnat. To dnes, díky naší kalkulačce cestovního pojištění, zvládnete online z pohodlí domova, přímo za pár minut. Pokud se vám některá z nabídek 14 pojišťoven zalíbí, je možné si cestovní pojištění také ihned sjednat. Dokumenty, které budete k cestovnímu pojištění v zahraničí potřebovat vám doručíme do e-mailové schránky, takže  se sjednání cestovního pojištění  obejde bez nutnosti kamkoliv chodit a cokoliv podepisovat.

Pokud jste na cestovní pojištění do Thajska kvůli cestovní horečce přece jen zapomněli, nezoufejte! Ke sjednání pojištění na poslední chvíli je možné využít mobilní telefon.

Potřebuji vízum do Thajska

Nově platí, že občané ČR nepotřebují při návštěvě Thajska vízum, pokud splňují níže uvedené podmínky.

 • platnost cestovního pasu je minimálně 6 měsíců při vstupu do Thajska,
 • pokud cesta nepřesahuje 30 dnů a vstoupí-li do země přes mezinárodní letiště
 • pokud dorazíte do Thajska přes pozemní přechody či přístavy, tak získáte můžete v Thajsku setrvat bez víza jen 15 dní

V případě, že nesplňujte výše zmíněné podmínky, tak je nutné vyřídit vízu předem přes ambasádu Thajska v Praze.

Očkování do Thajska

Na stránkách MZV sledujte aktuální potřebné očkování pro vstup do Thajska včetně pravidel ke COVID-19.

Důležitá telefonní čísla

 • Centrum služby turistům (Tourist Service Centre) 1155 (bezplatně)
 • Policie 191 (bezplatně)
 • První pomoc 2551133-6
 • Konzulát v Praze: 220 571 435
 • Velvyslanectví v Thajsku: +66/22509223 (Bangkok)

 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ