Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Filipíny

Filipíny jsou skvělou destinací pro exotickou dovolenou v Tichomoří pro všechny, kdo si chtějí užít nejen pláže, ale také nádherné národní parky, hory, vodopády nebo vulkány. Vzhledem k tomu, že se jedná o poněkud více vzdálenou zemi, určitě byste neměli podcenit sjednání správného cestovního pojištění, bez kterého se na Filipínách jednoduše neobejdete.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění na Filipíny?

I v takto krásné zemi vám totiž pobyt může znepříjemnit zranění, nemoc, bolest zubů, problémy se zažíváním, stejně jako odcizení zavazadel nebo neúmyslné způsobení škody někomu jinému. Předejít těmto situacím občas zkrátka nejde, ale správné cestovní pojištění se postará o to, abyste je zvládli bez velkých finančních ztrát.

Hlavní položkou každého cestovního pojištění jsou léčebné výlohy, do kterých spadají náklady na lékařskou péči, hospitalizaci, léky i repatriaci zpět do České republiky. U léčebných výloh platí přímá úměra - čím dále cestujete, tím vyšší by měly být. Pokud plánujete na své dovolené nějaké rizikové nebo extrémní sportovní aktivity, měli byste si je také připojistit. 

Na svých cestách pak určitě oceníte i asistenční služby v českém jazyce, které vám poskytnou pomoc a radu 24/7. Obrátit se na ně můžete například v případech, kdy budete potřebovat služby tlumočníka, právní poradenství nebo najít nejbližší lékařské zařízení.

Cestovní pojištění na Filipíny

Srovnání cestovního pojištění na Filipíny

Pro porovnání nabídek cestovního pojištění nemusíte obíhat pobočky pojišťoven. Stačit vám bude připojení k internetu a počítač, chytrý telefon nebo tablet. Vše totiž zvládnete online cestou a z pohodlí vlastního domova. Stačí pouze využít kalkulačku cestovního pojištění, která vám během pár minut ukáže přehledně porovnané nabídky hned od několika pojišťoven působících na českém trhu. 

Pro získání přehledu do kalkulačky pouze zadáte základní údaje o cestě a pojištěných osobách. U zvoleného pojištění si pak můžete přidat užitečná připojištění, upravit výši pojistných limitů atd. 

Kolik stojí pojištění na Filipíny?

Přesná cena cestovního pojištění je individuální, protože ji ovlivňuje hned několik individuálních faktorů, a to:

 • délka pobytu,
 • počet pojištěných osob,
 • výše pojistných limitů u léčebných výloh a připojištění,
 • volba připojištění (např. pojištění storna cesty, pojištění odpovědnosti, pojištění úrazu, ztráty zavazadel atd.),
 • plánované aktivity (pokud např. chcete provozovat nějaké rizikové nebo extrémní sporty, které je třeba v pojistce zohlednit).

Jakmile si cestovní pojištění na Filipíny namodelujete podle vašich požadavků, uvidíte přesný přehled nabídek včetně ceny - to vše přímo na míru vašim potřebám a požadavkům.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Collonade Allianz ČSOB VZP TOP AXA ČSOB
Léčebné výlohy 50 000 000 neomezeno 100 000 000 80 000 000 20 000 000 500 000 000 40 000 000
Úrazové pojištění 500 000 400 000 800 000 400 000 600 000 1 000 000 600 000
Pojištění odpovědnosti 10 000 000 10 000 000 30 000 000 4 000 000 10 000 000 25 000 000 15 000 000
Pojištění zavazadel 100 000 50 000 50 000 30 000 50 000 40 000 50 000
Asisitenční služby ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO
Rizikové sporty ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO
CENA 4 021 Kč 4 602 Kč 4 736 Kč 5 502 Kč 5 962 Kč 6 534 Kč 6 607 Kč

Kalkulace je počítaná pro dvě osoby a dvoutýdenní dovolenou na Filipínách. Zajištění je nastaveno vyšší, jsou zahrnuty i rizikové sporty pro zajištění plánovaných sportovních aktivit. Počítáno v březnu 2023. Jde o ilustrační příklady.

Jak si sjednat cestovní pojištění na Filipíny?

I v tomto případě vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Jakmile si v ní vyberete ten nejvhodnější pojistný produkt, stačí pojistku uzavřít.

Všechny důležité dokumenty vám budou doručeny do e-mailu. A kdy začíná platit samotná pojistka? Jakmile ji zaplatíte. Pokud tedy pojistku sjednáváte ,,za minutu dvanáct", stačí zvolit online platbu kartou a můžete vyrazit na cestu.

Co si připravit před cestou

Pro vycestování na Filipíny není třeba mít vízum (pro turistické a obchodní cesty, které nepřesáhnou 21 dní). Stačit vám tedy bude pouze cestovní pas, který musí mít platnost alespoň 6 měsíců od data při vstupu do země, a dále musíte předložit letenku pro vaši zpáteční cestu. Cestovní pojištění není povinné, ale MZV ČR jeho sjednání před vycestování na Filipíny důrazně doporučuje. Přesné informace a doporučení najdete na webu MZV.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka, policie i hasiči 117.
 • Rychlostní limity - dálnice 120 km/hod, silnice 100 km/hod, obec 60 km/hod.
 • Jazyky - angličtina a filipínština.
 • Nejlepší období pro cestu - listopad až duben (období sucha od podzimu do jara). Nejmíň vhodné je září a říjen, kdy vrcholí období dešťů.
 • Očkování - není povinné, doporučuje se ovšem očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Jestli plánujete na Filipínách strávit více času, doporučuje se i očkování proti žloutence typu B, ve venkovských a odlehlých lokalitách také proti japonské encefalitidě a vzteklině. Pro jistotu si také zkontrolujte platnost vaší tetanovky. 
 • Lékařská péče - ve větších městech je na dobré úrovni, ale je poměrně drahá. Právě z toho důvodu se doporučuje mít sjednané kvalitní cestovní pojištění. Mimo velká města je lékařská péče o dost skromnější a na nižší úrovni.
 • Vodu - nepijte tu z kohoutku, ale vždy pouze vodu balenou.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy na Filipíny

Filipíny oplývají především přírodním bohatstvím - horami, vulkány (řada z nich je stále aktivní) i přírodními parky. Nadchnou vás i místní pláže s průzračně čistým mořem, které je jako stvořené k potápění. Kromě toho se můžete těšit i na rýžové terasy a památky, nebo skvělou gastronomii, ze které stojí za to ochutnat hlavně ryby, mořské plody a pokrmy seros caldo i morisqueta tostada.

Místa, která na Filipínách navštívit:

 • Palawan - tento ostrov vám doslova vezme dech, a to díky zdejším přírodním úkazům, mezi které patří například nejdelší podzemní řeka světa, skalní útesy, laguny a samozřejmě pláže. Svou krásou tento ostrov dle celosvětového hodnocení předčí dokonce i tropické Maui! Na Palawanu můžete také navštívit El Nido, kde se ovšem setkáte s větším množstvím turistů. Pokud toužíte po větším klidu, vyrazte do Port Barton s pohodovou vesnickou atmosférou. Na ostrově také stále žijí domorodé kmeny, například Tao´t Batu, za kterým se můžete dokonce vydat i na výlet formou treku. A potápění? Najdete zde i tu nej destinaci celých Filipín, která je zapsaná na seznamu UNESCO - Tubbataha reef.
 • Boracay - ostrov s nádhernými plážemi s bílým pískem a modrým mořem. Zkrátka ráj na zemi. Užijete si tu bohatý kulturní program, celou řadu místních restaurací i masáže. Ze sportů pak potápění, jachting, vodní lyžování, helmet diving, zorb ball nebo adrenalinový cliff diving.
 • Ceb - Kawasan Falls na ostrově Ceb jsou skvělé pro vyzkoušení canyoneeringu. Jedná se o poněkud adrenalinový zážitek pro odvážné, ale stojí za to. Dále navštivte i Moalboal, který ocení hlavně potápěči a šnorchlaři, kteří si zde užijí bohatý podmořský život. 
 • Camiguin - vulkanický ostrov, na kterém si můžete dopřát trek na sopku Hibok Hibok, prozkoumat zdejší jeskyně, vodopády i si dopřát koupel v horkých pramenech.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 • Siquijor - ostrov, na kterém sídlí místní šamani, které můžete i navštívit. A kromě toho se jedná o další skvělé místo pro šnorchlování a potápění. 
 • Banaue - zde na vás čeká asijský krajina s rýžovými terasami, které jsou dokonce zapsané na seznam světového dědictví UNESCO a jsou označovány za osmý div světa. Kromě toho se zde můžete vydat na výlet do jeskyní a na vodopády.
 • Bohol - místo, které ocení milovníci přírody díky jeho čokoládovým kopcům (Chocolate hills) a krásným plážím (např. Alonu beach). Bohol je skvělý hlavně pro potápění nebo pro prozkoumávání jeho krás na motorce. Ostrov je také domovem nártounů filipínských.
 • Vigan - historické a romantické město, jehož centrum je zapsané na seznam UNESCO. Jeho prohlídku si můžete užít například v kočáře s koňským spřežením a navštívit místní katedrálu, muzeum, mini zoo a další zajímavá místa. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ