Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Indonésie

Indonésie je skvělým cílem pro dovolenou, ať už hledáte dobrodružství, nebo odpočinek. Věnovat se zde můžete celé řadě aktivit - plavání, potápění, šnorchlování, turistice i lenošení na pláži. Co je dobré vědět před cestou a jaké cestovní pojištění si sjednat? Pojďme se na to podívat. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Indonésie?

Zdravotní péče je v Indonésii na různých úrovních - ve velkých městech se vám dostane kvalitnějšího ošetření hlavně na soukromých klinikách. V malých městech a na venkově je potom úroveň lékařské péče špatná. Do Indonésie je velmi důležité vycestovat s kvalitním cestovním pojištěním, které bude mít nastavené dostatečně vysoké limity léčebných výloh.

V pojištění se také zaměřte na užitečná připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel, pojištění úrazu nebo pojištění zpoždění či zrušení letu

Indonesia

Srovnání cestovního pojištění do Indonésie

S porovnáním nabídek cestovního pojištění do Indonésie vám pomůže naše online kalkulačka. Stačí k tomu internet, chytrý telefon, počítač nebo tablet a pár minut vašeho času - vše zvládnete během chvilky z pohodlí vlastního domova. Sjednejte si takové pojištění, které bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům a v případě potřeby vám bude krýt záda.

Nabídky cestovního pojištění si můžete upravovat - přidávat připojištění a volit rozsah zajištění (nižší, střední, vyšší).

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Kolik stojí cestovní pojištění do Indonésie?

Přesná cena cestovního pojištění se odvíjí od délky vašeho pobytu, počtu pojištěných osob, zvolené výše pojistných limitů a výběru připojištění. Přesnou částku, přímo vám na míru, tedy uvidíte v online kalkulačce.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Indonésie?

Cestovní pojištění do Indonésie si také jednoduše sjednáte přes kalkulačku cestovního pojištění. Stačí si vybrat nabídku pojištění, která se vám bude líbit nejvíce, a cestovní pojištění uzavřít. Všechny důležité dokumenty vám potom přijdou do e-mailu, přičemž samotné pojištění začíná platit uhrazením pojistného (zvolit lze bankovní převod nebo online platbu kartou). 

Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění do Indonésie nemusí být nutně to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takovou pojistku, která zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Volání ze zahraničí

Podmínky volání, SMS a čerpání dat v rámci vašeho mobilního tarifu jsou za hranicemi České republiky jiné než u nás. V případě, že cestujete mimo Evropu, se navíc ceny roamingu mohou vyšplhat na poměrně vysoké částky. Před odletem nebo odjezdem do zahraničí se tedy u svého operátora informujte, kolik za mobilní služby ve vaší cílové destinaci zaplatíte. 

V nabídce poskytovatelů mobilních služeb často najdete automaticky aktivované balíčky; vybrat si lze také z výhodnějších roamingových balíčků, které si můžete před cestou zakoupit.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Při výběru z bankomatu je třeba počítat s určitými poplatky. Ty vás čekají i v případě, že u svého běžného účtu nemáte výběry z bankomatů v zahraničí zdarma. 

V Indonésii pak vybírejte hotovost pouze z bankomatů v bankách, kde je ostraha. Obezřetní buďte také při platbě kartou - v této zemi bohužel často dochází ke zkopírování údajů z karty a k jejich zneužití.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou do Indonésie?

Pro vycestování do Indonésie potřebujete cestovní pas s platností alespoň 6 měsíců od data vstupu do země a také zpáteční letenku nebo navazující letenku do jiné země. Vlastní platný cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně miminek. 

Po příletu do Indonésie musíte vyplnit pasovou průvodku, kterou je nutné mít v cestovním dokladu po celou dobu pobytu, jinak vám hrozí pokuta. Dále potřebujete vízum - pro cesty kratší 30 dnů vás bude stát 35 dolarů (USD) a získáte ho na letišti či v přístavu; existují i 7denní víza, která stojí 15 dolarů.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 118, policie 110, hasiči 113
 • Jazyky - úředním jazykem je indonéština. Můžete se zkusit domluvit anglicky, ale úroveň znalosti tohoto jazyka je zde různorodá, a to i v turistických oblastech.
 • Očkování - povinné proti žluté zimnici (pokud cestujete z oblasti jejího výskytu), dále se doporučuje očkování proti spalničkám, tetanu, záškrtu, dětské obrně, žloutence typu A i B, břišnímu tyfu, vzteklině a japonské encefalitidě
 • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnici 100 km/h 
 • Na co si dát pozor:
  • Jezděte pouze taxíky, které mají zapnutý taxametr.
  • V Indonésii se můžete setkat se zemětřesením a vulkanickou aktivitou.
  • Pokud se v Indonésii chystáte vycestovat do odlehlejších částí, registrujte se raději v systému DROZD MZV.
  • Chraňte si své osobní věci, u cestovních dokladů mějte raději i jejich fotokopii.
  • Na severu Sumatry je doporučeno důsledně dodržovat zdejší islámské zvyky. Jejich porušení je trestáno místní policií.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy do Indonésie

Co navštívit v ,,zemi sopek a ostrovů"? Tohle jsou naše tipy:

Tipy, co navštívit a vidět v Indonésii:

 • Jakarta - hlavní město Indonésie s celou řadou památek. Navštívit můžete například National Monument Monas. Kousek od městského centra je také Kepulauan Seribu National Park.
 • Yogyakarta - město, kde na vás také čekají krásné památky i buddhistický chrámový komplex Borobudur a hinduistický chrámový komplex Prambanan, které jsou na seznamu UNESCO.
 • Jáva - nejhustěji obydlený ostrov na světě s jedinečnou přírodou. Najdete zde také sopky, například Bromo o výšce 2 329 m n. m.
 • Bali - jednoznačně jedna z nejoblíbenějších turistických destinací celé Indonésie. K vidění je zde posvátná Mount Agung, u které najdete klášter Pura Pasar Agungu a klášterní komplex Besakih. Oblíbená je také Batumská oblast nebo sloní safari u vesničky Ubud. 
 • Krakatoa - místo, kde se dříve nacházela známá sopka, kterou zcela zničil výbuch na konci 19. století. Dnes zde uvidíte vulkanický ostrov Anak Krakatoa.
 • Korowaj - domorodý kmen, kterému se přezdívá Stromový lid, protože bydlí v korunách stromů

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY