Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestování letadlem - pojištění pro zrušení a zpoždění letu

Cesta na dovolenou letadlem je rychlá, komfortní a bezpečná. Všichni už jsme se ale nejspíš někdy setkali se zpožděním či zrušením letu, i s případnými komplikacemi ohledně našich zavazadel. Věděli jste ale o tom, že se dá pojistit i pro tyto případy? Máme pro vás všechno info!

Cestovní pojištění zrušení a zpoždění letu

Ztratili vám zavazadla nebo zrušili let?

cestovnímu pojištění, které je dnes u dovolené naprostou samozřejmostí, je možné sjednat si užitečná připojištění, která se vám budou hodit třeba při zpoždění zavazadel (jednoduše při jejich ztracení), což není úplně příjemná záležitost. Vystoupíte z letadla, čekáte na své kufry, ale dopravce je poslal jiným směrem, jiným letadlem.

Cestovni-pojisteni-online

Stejně nepříjemné je i zpoždění nebo zrušení letu. To může vzniknout díky stávce, teroristickému činu nebo živelné katastrofě, popřípadě i díky technické poruše letadla či počasí.

V celé EU platí nařízení, podle kterého mají klienti leteckých společností v těchto případech nárok na odškodnění. Pokud jste ale někdy tuto situaci řešili, jistě víte, že se jedná o dlouhý a vleklý proces. Není tedy lepší si sjednat pojištění, které vám poskytne odpovídající náhradu?

Co potřebujete pro jednání s pojišťovnou?

Pro získání náhrady ze strany pojišťovny musíte doložit písemné oznámení od letecké společnosti o zpoždění a daných důvodech, rozsah odpovědnosti dopravce, faktury a doklady o zaplacení zakoupených potřeb (v případě ztráty zavazadel). Kdybyste si s něčím nevěděli rady, všechny tyhle informace najdete v obecných pojistných podmínkách vaší pojišťovny.