222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění pro studenty

Čeká vás studijní pobyt v zahraničí a tak přemýšlíte, jaké bude nejlepší cestovní pojištění pro studenty? Existují nějaké speciální studentské produkty? A jak vybrat to správné pojištění? Pokud si pokládáte podobné otázky, tak pak právě pro vás jsme připravili tento článek, kde vám s výběrem pojištění pro studijní pobyt pomůžeme.

Cestovní pojištněí pro studenty

Proč sjednávat cestovní pojištění?

Spousta lidí považuje sjednání cestovního pojištění pro cesty po Evropě a speciálně pak po Evropské unii jako zbytečné a to z důvodu platnosti evropského zdravotního průkazu v těchto státech. Ano, evropský zdravotní průkaz vám zajistí základní nezbytnou zdravotní péči a to v takovém rozsahu, v jakém na ni mají nárok místní občané v rámci svého povinného zdravotního pojištění. Hrazené je ošetření pouze v rámci státních zdravotnických zařízení, pokud se necháte ošetřit v některém ze soukromých, vaše zdravotní pojišťovna vám proplatí ošetření pouze do výše cen v ČR a za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v ČR ze zdravotního pojištění hrazená. Bohužel ale toto pojištění nekryje případnou spoluúčast na ošetření či lécích, která je v zahraničí běžná, dále pak repatriaci zpět do České republiky a navíc si vše musíte vyřídit sami, asistenci vám nikdo neposkytne. Proto vždy doporučujeme pro pobyt v zahraničí uzavřít i komerční cestovní pojištění. Váš pobyt pak proběhne v pohodě a bez zbytečných starostí a komplikací.

Cestovní pojištění pro studenty

Pokud se chystáte na dlouhodobý studijní pobyt v zahraničí, nezapomeňte si sjednat pojištění pro studenty. V podstatě se jedná o klasické cestovní pojištění, pro studenty nejsou vytvořeny žádné speciální produkty. Některé z pojišťoven vám mohou poskytnout studentskou slevu, pokud vlastníte ISIC nebo jinou studentskou kartu. Důležité je, za čím vlastně do zahraničí odjíždíte. Pokud se jedná pouze o studium, tedy klasickou výuku formou přednášek, pak stačí standardní turistické cestovní pojištění pro studenty. V případě, že do ciziny odjíždíte např. na stáž, kde budete vykonávat určitou práci, případně budete mít při studiu třeba brigádu, pak už je na místě zvolit cestovní pojištění pro pracovní cestu a dle charakteru práce pak vybrat manuální či nemanuální. Samozřejmě i v případě, že zvolíte druh cesty jako pracovní, tak máte automaticky zahrnutou i turistiku. Jestliže jste si tedy ujasnili, jaký druh pojištění potřebujete, stačí už jen vybrat ten správný produkt. Rozhodně je vhodné vybírat cestovní pojištění nejen podle ceny, ale především podle limitů krytí. Po cestě v rámci Evropy doporučujeme volit limity min. 5 mil. Kč na léčebné výlohy, pro cesty za hranice Evropy pak určitě vyšší. Některé pojišťovny pak pro dlouhodobé cestovní pojištění nabízejí výhodnější sazby, vyplatí se tedy sjednat si pojištění na celou dobu, kdy v zahraničí budete. Maximálně lze pojištění sjednat na 365 dní.

Sjednání cestovního pojištění pro studenty

A jak nejsnáze pojištění sjednat? Samozřejmě že online a to na webu Top-Pojištění.cz. Postačí vám k tomu pouze počítač, notebook nebo chytrý telefon a za pár minut máte hotovo. Stačí si otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat termín a cíl cesty, typ cesty a věk nebo datum narození pojištěných osob. V dalším kroku už máte k dispozici přehledné porovnání až 11ti pojišťoven. Pomocí tlačítka vlevo dole Zobrazit detaily uvidíte limity krytí u jednotlivých produktů, tlačítko Popis pod sloupci jednotlivých pojišťoven vám zase umožní detailní prostudování daného produktu včetně odkazu na kompletní pojistné podmínky. Pokud už máte jasno, pak stačí pokračovat přes tlačítko Koupit a doplnit další údaje o pojištěných. Na konci objednávky můžete rovnou provést platbu online platební kartou, případně zvolit, že pojištění uhradíte později. Po sjednání pojištění obdržíte na zadanou e-mailovou adresu smlouvu i asistenční kartičky, stačí si je jen vytisknout. Pojištění vzniká zaplacení, není tedy třeba podepisovat smlouvu a zasílat nám ji zpět.

Nevíte si rady?

Potřebujete s něčím poradit či pomoci? Nevíte si rady? V rámci studia po vás požadují potvrzení o pojištění v českém či anglickém jazyce? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, se vším vám rádi pomůžeme, případná potvrzení vám zajistíme od dané pojišťovny a v co možná nejkratším termínu odešleme e-mailem. Jsme vám k dispozici každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY