Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění pro studenty

Studenti mají při cestování jednu výhodu. Nemusí čekat na letní prázdniny. Studijní pobyty jsou v Česku velmi oblíbené, ale mnoho studentů zároveň řeší, jaké si k tomu sjednat nejlepší cestovní pojištění. Existují nějaké speciální studentské produkty? A jak vybrat to správné cestovní pojištění online? Pokud si pokládáte podobné otázky, tak právě pro vás jsme připravili tento článek.

Cestovní pojištněí pro studenty

Proč nestačí evropský zdravotní průkaz?

Spousta lidí považuje sjednání cestovního pojištění do zahraničí pro cesty po Evropě jako zbytečné a to z důvodu platnosti evropského zdravotního průkazu. Ten vám sice zajistí nezbytnou zdravotní péči a to ve stejném rozsahu jako pro místní obyvatele, ale to platí pouze pro státní zdravotnická zařízení. Pokud budete muset na ošetření nebo zákrok do soukromé instituce, pak si musíte vystačit jen s cenovou výší jako v ČR. A právě to se může velmi prodražit, protože ceny například v západní Evropě jsou přeci jen jiné a mnohé výhody českého zdravotnictví tam využívat nelze.

Bohužel toto pojištění nekryje případnou spoluúčast na ošetření či lécích, které jsou v zahraničí běžné, dále pak repatriaci zpět do České republiky a navíc si vše musíte vyřídit sami, asistenci vám nikdo neposkytne. Proto vždy doporučujeme pro pobyt v zahraničí uzavřít i komerční cestovní pojištění. Váš pobyt pak proběhne bez zbytečných starostí a komplikací. Jednoduše budete mít jistotu, že se o vás pojišťovna postará a zdravotní péči uhradí.

Cestovní pojištění pro studenty

Pokud se chystáte na dlouhodobý studijní pobyt v zahraničí, nezapomeňte si sjednat pojištění pro studenty. V podstatě se jedná o klasické cestovní pojištění, nejde tedy o speciální produkt. Některé z pojišťoven vám ale mohou poskytnout studentskou slevu, pokud vlastníte ISIC nebo jinou studentskou kartu.

Důležité je, za čím do zahraničí vyrážíte. Pokud se jedná pouze o studium, tedy klasickou výuku formou přednášek, pak stačí standardní turistické cestovní pojištění pro studenty. Někteří studenti při studiu využívají možnost přerušení studia pro Work and Travel

V případě, že do ciziny odjíždíte např. na stáž, kde budete vykonávat určitou práci nebo plánujete při studiu třeba brigádu, pak už je na místě zvolit cestovní pojištění pro pracovní cestu a dle charakteru práce pak vybrat manuální či nemanuální.

I v pracovní pojištění je zahrnuta turistika, takže se nemusíte bát, že byste si ve volném čase nemohli vyrazit na nějaký výlet.

Limity pojistného plnění

Rozhodně je vhodné vybírat cestovní pojištění nejen podle ceny, ale především podle limitů pojistného plnění. Po cestě v rámci Evropy doporučujeme volit limity min. 5 mil. Kč na léčebné výlohy.

Pro cesty mimo Evropu pak určitě vyšší. Některé pojišťovny pak pro dlouhodobé cestovní pojištění nabízejí výhodnější sazby, vyplatí se tedy sjednat si pojištění na celou dobu vašeho zahraničního pobytu. Maximum je však 365 dní.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní pojištění ISIC

Pokud jako studenti vlastníte ISIC kartu, pak máte vyhráno a lze využít cestovní pojištění ISIC. Nejen, že můžete volit mezi dlouhými a krátkými výjezdy, ale ještě k tomu se dostanete na výhodnou cenu nebo dalším připojištěním, jakou jsou nebezpečné a extrémní sporty, ztráta dokladů a zavazadel nebo odpovědnosti za škodu.

Obvykle jde o roční pojištění, které se dále rozděluje na:

  • krátkodobé výjezdy,
  • dlouhodobé výjezdy.

Dlouhodobé výjezdy ISIC cestovní pojištění

Pokud jste student a plánujete být v zahraničí déle než 45 dnů, je nutné si pořídit roční cestovní pojištění. Toto pojištění se pak odlišuje dle toho, zda budete cestovat pouze v rámci Evropy nebo i mimo Evropu. Platí zde jiné podmínky výjezdu a odlišují se také cenově. Tento produkt je ideální pro pobyty na Erasmu.

Toto pojištění vás vyjde v průměru na 2 200 Kč pro Evropu a až 3 500 Kč pro další části světa za rok.

ISIC pojištění od UNIQA Tarif ID Tarif IC
Platnost Omezený svět Evropa
Délka platnosti pojištění 365 dní 365 dní
Délka cesty 365 dní 180 dní
Léčebné výlohy 6 mil. Kč 6 mil. Kč
Repatriace 6 mil. Kč 6 mil. Kč
Smrt úrazem 300 000 Kč 300 000 Kč
Trvalé následky úrazem 150 000 Kč 150 000 Kč
Opatrovník pro případ hospitalizace 100 000 Kč 100 000 Kč
Náklady na záchranu 1,8 mil. Kč 1,8 mil. Kč
Cena tarifu 3 500 Kč 2 200 Kč

Krátkodobé výjezdy ISIC pojištění

Pro studenty, kteří vyjíždí několikrát v roce, ale ne na delší období, než je 45 dnů. Nemusí se tedy jednat přímo o studijní pobyt.

Cena tohoto produktu se pohybuje okolo 300 až 450 Kč na rok. Záleží na tarifu, který si vyberete. Dražší tarif nabízí například pojištění nebezpečných sportů.

ISIC pojištění od UNIQA Tarif IA Tarif IB
Platnost Omezený svět Omezený svět
Délka platnosti pojištění 365 dní 365 dní
Délka cesty 45 dní 45 dní
Léčebné výlohy 6 mil. Kč 4 mil. Kč
Repatriace 6 mil. Kč 4 mil. Kč
Opatrovník pro případ hospitalizace 100 000 Kč 50 000 Kč
Náklady na záchranu 1,8 mil. Kč 1,2 mil. Kč
Nebezpečné a zimní sporty Ano Ne
Cena tarifu 450 Kč 300 Kč

Sjednání cestovního pojištění pro studenty

A jak nejsnáze pojištění sjednat? Samozřejmě že online a to na webu Top-Pojištění.cz. Postačí vám k tomu pouze počítač, notebook nebo chytrý telefon a za pár minut máte hotovo. Studenti to zvládnou jistě velmi rychle a s přehledem. Stačí si otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat termín a cíl cesty, typ cesty a věk nebo datum narození.

V dalším kroku už máte k dispozici přehledné porovnání až 11 pojišťoven. Pomocí tlačítka vlevo dole „Zobrazit detaily“ uvidíte limity plnění u jednotlivých produktů. tlačítko „Popis“ pod sloupci jednotlivých pojišťoven vám zase umožní detailní prostudování daného produktu včetně odkazu na kompletní pojistné podmínky.

Pokud už máte jasno, pak stačí pokračovat přes tlačítko „Koupit“ a doplnit další údaje o pojištěných. Na konci objednávky můžete rovnou provést platbu online platební kartou, případně zvolit, že pojištění uhradíte později. Po sjednání pojištění obdržíte na zadanou e-mailovou adresu smlouvu i asistenční kartičky, stačí si je jen vytisknout. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy třeba podepisovat smlouvu a zasílat nám ji zpět.

Nevíte si rady?

Potřebujete s něčím poradit či pomoci? Nevíte si rady? V rámci studia po vás požadují potvrzení o pojištění v českém či anglickém jazyce? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, se vším vám rádi pomůžeme, případná potvrzení vám zajistíme od dané pojišťovny a v co možná nejkratším termínu odešleme e-mailem. Jsme vám k dispozici každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY