222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění pro zaměstnance

Čeká vás první pracovní cesta do zahraničí, od šéfa máte za úkol uzavřít si cestovní pojištění pro zaměstnance a nevíte jak na to? Váháte jaké pojištění vybrat, co všechno do něj zahrnout a kde jej sjednat? Tak to jste na správné adrese, v tomto článku se vám pokusíme všechny vaše dotazy zodpovědět.

Cestovní pojištění pro zaměstnance

Proč cestovní pojištění?

Nejprve si ujasníme, proč je vlastně důležité si uzavřít cestovní pojištění i v případě, že cestujete třeba jen kousek za hranice ČR a v rámci Evropské unie. Samozřejmě při cestách po zemích EU vám platí vaše zdravotní pojištění a evropský zdravotní průkaz, který vám zajistí nezbytnou zdravotní péči. Bohužel to ale nemusí být, a ve většině případů ani není, dostačující. Vaše zdravotní pojištění vám hradí péči pouze ve státních zdravotnických zařízeních, v případě těch soukromých je plnění limitováno částkou, kterou byste za obdobné ošetření zaplatili v ČR. V evropských zemích je také běžná spoluúčast na zdravotní péči či lécích, kterou vám bohužel zdravotní pojištění neproplatí. Neméně důležitou součástí je pak případný převoz zpět do ČR, na který se bohužel klasické zdravotní pojištění nevztahuje. Všechno výše uvedené vám ale pokryje sjednané cestovní pojištění.  Z těchto důvodů tedy jasně vyplývá, že sjednání komerčního cestovního pojištění se opravdu vyplatí. Stejně tak je tomu i při pracovních cestách, sjednání pojištění pro zaměstnance je opravdu důležité.

Cestovní pojištění pro zaměstnance

Na co se při výběru cestovního pojištění online pro zaměstnance zaměřit a jak vybrat to pravé? V první řadě je potřeba vzít v úvahu, jaká je povaha práce, kterou budete v zahraničí vykonávat. Podle toho si pak nastavíte smlouvu cestovního pojištění a vybíráte produkt s odpovídajícími limity. V rámci cestovního pojištění se rozlišuje, zda se jedná o práci manuální či nemanuální, tj. administrativní. Za nemanuální práci se považuje opravdu jen práce v kanceláři se spojenou administrativou. Všechno další pak zadejte do smlouvy jako práci manuální. Samozřejmě i v případě, že vyberete jako druh pojištění Pracovní cestu, máte v rámci pojištění zahrnuté i turistické pojištění, takže svůj volný čas můžete pro turistiku bez obav využít. V případě, že byste ale ve smlouvě neuvedli, že se jedná o pracovní cestu, mohl by nastat problém s pojistným plněním při pojistné události, ke které došlo právě při výkonu zaměstnání.

Pojištění vám při správně sjednané smlouvě kryje léčebné výlohy pro úrazy a nemoci spojené s výkonem práce, stejně tak lze uplatnit i úrazové připojištění. Pozornost ale věnujte připojištění odpovědnosti a zavazadel. Bohužel odpovědnost, kterou si v rámci cestovního pojištění můžete pojistit, se vztahuje na škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob v rámci běžného života, nikoliv při pracovní činnosti. Pro pojištění odpovědnosti pro výkon zaměstnání a vůči zaměstnavateli je třeba mít sjednané speciální odpovědností pojištění. U pojištění zavazadel je to pak u většiny pojišťoven obvykle nastaveno tak, že se pojištění nevztahuje na věci, které slouží k výkonu zaměstnání a jsou ve vlastnictví vašeho zaměstnavatele. Tuto skutečnost je ale třeba si ověřit přímo v pojistných podmínkách vybrané pojišťovny, podmínky se u jednotlivých pojišťoven liší. Povaha vaší práce by se pak určitě měla odrazit i ve výběru produktu s limity pojistného krytí. Pokud pracujete administrativně, je přeci jen riziko úrazu výrazně nižší než třeba při manuální práci na stavbě. Pro manuální zaměstnání tedy vybírejte produkty s vyššími limity krytí pojištění léčebných výloh a nevybírejte vždy to nejlevnější cestovní pojištění.

Sjednání cestovního pojištění pro zaměstnance

A kde si cestovní pojištění sjednat s možností většího výběru? Přeci online na webu Top-Pojištění.cz. Zde stačí otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní parametry o cestě a pojištěných osobách a okamžitě máte před sebou přehledné srovnání nabídek několika pojišťoven, ze kterých pak můžete vybrat to pravé pro vaše potřeby. Sjednání dokončíte online během několika málo minut pomocí tlačítka Koupit. Po sjednání pojištění obdržíte na e-mail smlouvu a asistenční kartičky, stačí si je jen vytisknout. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není třeba žádný podpis smlouvy.

A pokud si nebudete vědět rady, budete potřebovat s výběrem nebo sjednáním cestovního pojištění pro zaměstnance pomoci, anebo třeba potřebujete vystavit fakturu pro svého zaměstnavatele, pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, jsme vám k dispozici každý den včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY