222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění ze zahraničí

Publikováno: 08.01.2020

Příprava na dovolenou či služební cestu může být občas pořádně hektická. Samozřejmě se může stát, že v záplavě zajišťování všeho potřebného zapomenete sjednat sobě a spolucestujícím cestovní pojištění, které vám v zahraničí poskytne komplexní ochranu.

Příruční kufr

Proč EHIC nestačí

Na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EPP) se nelze ani při cestování po Evropě spoléhat. Zdravotní péče, ke které průkaz EPP opravňuje, nemusí být vždy dostatečná a bezplatná.

EHIC nehradí:

  • ošetření v soukromých zařízeních
  • bezplatný převoz do ČR
  • repatriaci
  • poranění při zimních sportech (většina pojišťoven)
  • náklady spojené se zásahem horské služby
  • a další

Možností, jak narychlo cestovní pojištění ze zahraničí sjednat je několik. Přinášíme Vám přehled variant, jak se pojistit na dálku z ciziny.

Cestovní pojištění online

Jak se pojistit?

Ke sjednání cestovního pojištění ze zahraničí Vám postačí přístup k internetu a internetové bankovnictví. Proces sjednání pojištění probíhá přes kalkulátor cestovního pojištění. Výběr pojišťoven, které umožňují sjednat pojištění ze zahraničí je však omezen a mnohdy je stanoven tzv. odklad počátku pojištění. Cestovní pojištění vzniká uhrazením pojistného.

Odklad počátku pojištění

Odklad počátku pojištění je lhůta, kterou stanoví pojišťovna při sjednání cestovního pojištění ze zahraničí. Pojistná smlouva není platná nastaveným počátkem pojištění, který určuje pojistná smlouva, ale je odložen např. o 1 až 7 dní. Takto se pojišťovna chrání vznikajícím pojistným podvodům.

Přehled sjednání cestovního pojištění ze zahraničí

Pojišťovna Sjednání ze zahraničí Platnost pojištění
Allianz ANO 3 dny po počátku pojištění
AXA Assistance* ne x
ČSOB ANO nejdříve následující den po sjednání
ERGO ne x
ERV ne x
Slavia ne x
TOP ne x
Uniqa ANO

počátek pojištění odložen o 7 dní

Ušetřeno.cz ANO nejdříve následující den po sjednání
VZP ANO nejdříve následující den po sjednání

*Ze zahraničí lze sjednat pouze prodloužení stávajícího pojištění, kterému končí platnost. Nové pojištění musí na předchozí pojištění navazovat.

Prodloužení cestovního pojištění

Již sjednané cestovní pojištění bohužel prodloužit nelze. Klasickým postupem v případě potřeby prodloužení pojištění při navazujícím pobytu v zahraničí je sjednání nové pojistné smlouvy u pojišťoven, které to umožňují, viz tabulka. Ke sjednání cestovního pojištění je možné využít i mobilní aplikaci Top-Pojištění.cz.

Spočítat cestovní pojištění

Autor: David Derka