222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění ze zahraničí

Publikováno: 28.03.2020

Dovolená a zasloužený odpočinek je konečně tady! Autobus vás vysazuje u vašeho hotelu a vy už se těšíte, až se ubytujete. Při vybalování si dáváte stranou všechny důležité doklady a při pohledu na kartičku zdravotní pojišťovny vám to dojde... Zapomněli jste si uzavřít cestovní pojištění! Co teď? Hlavně žádnou paniku, i tahle situace má řešení.

Příruční kufr

Modrá kartička nestačí

I když vás možná začnou napadat ty nejhorší scénáře, snažíte se uklidnit tím, že když dovolenou trávíte na území EU, tak vám přeci platí vaše zdravotní pojištění a evropský průkaz zdravotního pojištění. To je samozřejmě pravda, ale má to svá ALE.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Základní zdravotní pojištění vám v zahraničí nepokryje:

  • ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních;
  • spoluúčast na lékařské péči či lécích, hospitalizaci;
  • repatriaci zpět do ČR;
  • náklady spojené se zásahem horské služby apod.

TOP TIP!

Nebojte, i s takovou situací některé pojišťovny počítají a myslí na to i v rámci svých podmínek. Jsou tu tedy i možnosti, jak si cestovní pojištění sjednat i v okamžiku, kdy už jste za hranicemi České republiky.

Jak na sjednání cestovního pojištění ze zahraničí?

Snadno, rychle, online. V podstatě stejně, jako kdybyste si sjednávali cestovní pojištění ještě před odjezdem. Stačí vám tedy jen chytrý telefon, tablet nebo notebook a připojení k internetu. Poté si stačí otevřít kalkulaci cestovního pojištění a vyplnit základní údaje o cestě i cestujících. Pár kliknutí a máte před sebou nabídky jednotlivých pojišťoven. Pojištění vzniká úhradou pojistného, volte tedy ideálně platbu kartou, kdy dochází k připsání platby ihned.

Pozor!

Pokud se ale při sjednání už v zahraničí nacházíte, není možné cestovní pojištění sjednat u všech nabízených pojišťoven, případně zde platí speciální podmínky – viz. tabulka níže.

Co znamená odklad pojištění?

Tzv. odklad počátku pojištění mají ve většině případů nastaveny pojišťovny právě v případě, že je sjednáno cestovní pojištění ze zahraničí.

Při odkladu pojištění se v podstatě jedná o ochrannou lhůtu, kterou stanoví v rámci svých pojistných podmínek pojišťovna a která ukládá, že platnost pojištění je odložena o 1 - 7 dní od jeho počátku či sjednání. Tuto informaci naleznete v pojistných podmínkách jednotlivých produktů.

Cestovní pojištění online

Platnost pojištění

Ztrácíte se v tom, u které pojišťovny je sjednání cestovního pojištění ze zahraničí možné? Přinášíme vám přehled toho, jaké podmínky mají jednotlivé pojišťovny v případě, že je cestovní pojištění sjednáváno v době, kdy se pojištění už v zahraničí nachází.  Počítat tedy musíte se tím, že pojištění vám nebude v tomto případě platit hned od nastaveného počátku, ale až po uplynutí ochranné lhůty stanovené odkladem počátku pojištění. Pojištění se zároveň nevztahuje na pojistné události, které se staly v zahraniční před sjednáním cestovního pojištění.

Přehled sjednání cestovního pojištění ze zahraničí

Pojišťovna Sjednání ze zahraničí Platnost pojištění
Allianz ne x
AXA Assistance ne ne
ČSOB ANO připsáním na účet Top-Pojištění.cz /

podáním příkazu k úhrade

ERGO ne x
ERV ne x
Pojišťovna VZP ano nejdříve následující den po sjednání
Slavia ne x
TOP ne x
Uniqa ANO

počátek pojištění odložen o 7 dní

Ušetřeno.cz ANO připsáním na účet Top-Pojištění.cz /

podáním příkazu k úhradě

Lze cestovní pojištění prodloužit?

Časté jsou také situace, kdy cestovní pojištění sjednané máte, ale rozhodnete se svůj pobyt v zahraničí prodloužit a tak potřebujete prodloužit i cestovní pojištění. To bohužel možné není. V tomto případě je třeba si sjednat novou smlouvu, která bude počátkem pojištění těsně navazovat na původní pojištění. Postup a podmínky jsou pak totožné, jako u sjednání cestovního pojištění ze zahraničí. Ke sjednání cestovního pojištění je možné využít i mobilní aplikaci Top-Pojištění.cz.

Potřebujete poradit?

Pokud si se sjednáním cestovního pojištění nevíte rady, pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Na online chatu, telefonu či e-mailu vám naši specialisté na cestovní pojištění poradí a se sjednáním pojištění pomohou.

Autor: David Derka