222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění ze zahraničí

Publikováno: 28.03.2020

Dovolená a zasloužený odpočinek je konečně tady! Autobus vás vysazuje u vašeho hotelu a vy už se těšíte, až se ubytujete. Při vybalování si dáváte stranou všechny důležité doklady a při pohledu na kartičku zdravotní pojišťovny vám to dojde... Zapomněli jste si uzavřít cestovní pojištění! Co teď? Hlavně žádnou paniku, i tahle situace má řešení.

Příruční kufr

Modrá kartička nestačí

I když vás možná začnou napadat ty nejhorší scénáře, snažíte se uklidnit tím, že když dovolenou trávíte na území EU, tak vám přeci platí vaše zdravotní pojištění a evropský průkaz zdravotního pojištění. To je samozřejmě pravda, ale má to svá ALE.

Základní zdravotní pojištění vám v zahraničí nepokryje:

  • ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních;
  • spoluúčast na lékařské péči či lécích, hospitalizaci;
  • repatriaci zpět do ČR;
  • náklady spojené se zásahem horské služby apod.

TOP TIP!

Nebojte, i s takovou situací některé pojišťovny počítají a myslí na to i v rámci svých podmínek. Jsou tu tedy i možnosti, jak si cestovní pojištění sjednat i v okamžiku, kdy už jste za hranicemi České republiky.

Cestovní pojištění online

Jak na sjednání cestovního pojištění ze zahraničí?

Snadno, rychle, online. V podstatě stejně, jako kdybyste si sjednávali cestovní pojištění ještě před odjezdem. Stačí vám tedy jen chytrý telefon, tablet nebo notebook a připojení k internetu. Poté si stačí otevřít kalkulaci cestovního pojištění a vyplnit základní údaje o cestě i cestujících. Pár kliknutí a máte před sebou nabídky jednotlivých pojišťoven. Pojištění vzniká úhradou pojistného, volte tedy ideálně platbu kartou, kdy dochází k připsání platby ihned.

Pozor!

Pokud se ale při sjednání už v zahraničí nacházíte, není možné cestovní pojištění sjednat u všech nabízených pojišťoven, případně zde platí speciální podmínky – viz. tabulka níže.

Co znamená odklad pojištění?

Tzv. odklad počátku pojištění mají ve většině případů nastaveny pojišťovny právě v případě, že je sjednáno cestovní pojištění ze zahraničí.

Při odkladu pojištění se v podstatě jedná o ochrannou lhůtu, kterou stanoví v rámci svých pojistných podmínek pojišťovna a která ukládá, že platnost pojištění je odložena o 1 - 7 dní od jeho počátku či sjednání. Tuto informaci naleznete v pojistných podmínkách jednotlivých produktů.

Platnost pojištění

Ztrácíte se v tom, u které pojišťovny je sjednání cestovního pojištění ze zahraničí možné? Přinášíme vám přehled toho, jaké podmínky mají jednotlivé pojišťovny v případě, že je cestovní pojištění sjednáváno v době, kdy se pojištění už v zahraničí nachází.  Počítat tedy musíte se tím, že pojištění vám nebude v tomto případě platit hned od nastaveného počátku, ale až po uplynutí ochranné lhůty stanovené odkladem počátku pojištění.

Přehled sjednání cestovního pojištění ze zahraničí

Pojišťovna Sjednání ze zahraničí Platnost pojištění
Allianz ANO 3 dny po počátku pojištění
AXA Assistance pouze v případě návaznosti na stávající smlouvu nové pojištění musí platností navazovat na původní smlouvu
ČSOB ANO nejdříve následující den po sjednání
ERGO ne x
ERV ne x
Slavia ne x
TOP ne x
Uniqa ANO

počátek pojištění odložen o 7 dní

Ušetřeno.cz ANO nejdříve následující den po sjednání
VZP ANO nejdříve následující den po sjednání

Lze cestovní pojištění prodloužit?

Časté jsou také situace, kdy cestovní pojištění sjednané máte, ale rozhodnete se svůj pobyt v zahraničí prodloužit a tak potřebujete prodloužit i cestovní pojištění. To bohužel možné není. V tomto případě je třeba si sjednat novou smlouvu, která bude počátkem pojištění těsně navazovat na původní pojištění. Postup a podmínky jsou pak totožné, jako u sjednání cestovního pojištění ze zahraničí. Ke sjednání cestovního pojištění je možné využít i mobilní aplikaci Top-Pojištění.cz.

Potřebujete poradit?

Pokud si se sjednáním cestovního pojištění nevíte rady, pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Na online chatu, telefonu či e-mailu vám naši specialisté na cestovní pojištění poradí a se sjednáním pojištění pomohou.

Spočítat cestovní pojištění

Autor: David Derka