Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Publikováno: 29.05.2024

Dovolená a zasloužený odpočinek je konečně tady! Autobus vás vysazuje u vašeho hotelu a vy už se těšíte, až se ubytujete. Při vybalování si dáváte stranou všechny důležité doklady a při pohledu na kartičku zdravotní pojišťovny vám to dojde... Zapomněli jste si uzavřít cestovní pojištění! Co teď? Hlavně žádnou paniku, i tahle situace má řešení.

Cestovní pojištění ze zahraničí

Modrá kartička nestačí

I když vás možná začnou napadat ty nejhorší scénáře, snažíte se uklidnit tím, že když dovolenou trávíte na území EU, tak vám přeci platí vaše zdravotní pojištění a Evropský průkaz zdravotního pojištění. To je samozřejmě pravda, každopádně to má svá ALE.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Základní zdravotní pojištění vám v zahraničí nepokryje:

  • ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních,
  • spoluúčast na lékařské péči, lécích či hospitalizaci,
  • repatriaci zpět do ČR,
  • náklady spojené se zásahem horské služby apod.

Nebojte, i s takovou situací některé pojišťovny počítají a myslí na to také v rámci svých podmínek. Jsou tu tedy i možnosti, jak si cestovní pojištění online sjednat i v okamžiku, kdy už jste za hranicemi České republiky.

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Jak na sjednání cestovního pojištění ze zahraničí?

Snadno, rychle, online. V podstatě stejně, jako kdybyste si sjednávali cestovní pojištění ještě před odjezdem. Stačí vám tedy jen chytrý telefon, tablet nebo notebook a připojení k internetu. Poté si stačí otevřít kalkulaci cestovního pojištění a vyplnit základní údaje o cestě i cestujících. Pár kliknutí a máte před sebou nabídky jednotlivých pojišťoven.

Pojištění vzniká úhradou pojistného, volte tedy ideálně platbu kartou, v tom případě dochází k připsání platby ihned.

Pokud se ale při sjednání už v zahraničí nacházíte, není možné cestovní pojištění sjednat u všech nabízených pojišťoven, případně zde platí speciální podmínky viz tabulka níže.

Co znamená odklad pojištění?

Tzv. odklad počátku pojištění mají ve většině případů nastaveny pojišťovny právě v případě, že je sjednáno cestovní pojištění ze zahraničí.

Při odkladu pojištění se v podstatě jedná o ochrannou lhůtu, kterou stanoví v rámci svých pojistných podmínek pojišťovna a která ukládá, že platnost pojištění je odložena o 1-7 dní od jeho počátku či sjednání. Tuto informaci naleznete v pojistných podmínkách jednotlivých produktů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Platnost pojištění

Ztrácíte se v tom, u které pojišťovny je sjednání cestovního pojištění ze zahraničí možné? Přinášíme vám přehled toho, jaké podmínky mají jednotlivé pojišťovny v případě, že je cestovní pojištění sjednáváno v době, kdy se klient už v zahraničí nachází.

Počítat tedy musíte s tím, že pojištění vám nebude v tomto případě platit hned od nastaveného počátku, ale až po uplynutí ochranné lhůty stanovené odkladem počátku pojištění. Pojištění se zároveň nevztahuje na pojistné události, které se staly v zahraničí před sjednáním cestovního pojištění.

Přehled sjednání cestovního pojištění ze zahraničí

Pojišťovna Sjednání nové pojistné smlouvy ze zahraničí Platnost nového pojištění sjednaného ze zahraničí Prodloužení stávající pojistné smlouvy ze zahraničí
Allianz NE NE ANO
AXA Assistance ANO ANO NE
Colonnade NE NE ANO*
ČSOB Pojišťovna ANO ANO ANO
Pojišťovna VZP ANO ANO ANO
Slavia NE NE ANO
SV pojišťovna NE NE NE
TOP NE NE NE
UNIQA ANO ANO** ANO

*po předchozím schválení ze strany pojišťovny, **pojistná ochrana je poskytována nejdříve od 0:00 hodin 7. dne následujícího po datu sjednání pojištění. Data jsou aktuální k 26. 5. 2024.

Lze cestovní pojištění prodloužit ze zahraničí?

Časté jsou také situace, kdy cestovní pojištění sjednané máte, ale rozhodnete se svůj pobyt v zahraničí prodloužit, a tak potřebujete prodloužit i cestovní pojištění. V tomto případě je třeba si sjednat novou navazující smlouvu, která bude počátkem pojištění navazovat na původní pojištění. Ke sjednání cestovního pojištění je možné využít i mobilní telefon.

Potřebujete poradit?

Pokud si se sjednáním cestovního pojištění nevíte rady, pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Na online chatu, telefonu či e-mailu vám naši specialisté na cestovní pojištění poradí a se sjednáním pojištění pomohou.