Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění ihned

Ne všichni turisté patří mezi návštěvníky zahraničí, jenž mají vše před cestou naplánováno do posledního detailu. Pokud nejste součástí vzorných a na vše připravených turistů současnosti, nevadí! Stačí vědět, jak a u které pojišťovny si kvalitní cestovní pojištění sjednat po cestě taxíkem na letiště, na benzinové pumpě před opuštěním území České republiky nebo například přímo ze zahraničí. Tj. jak uzavřít cestovní pojištění ihned, co nejdříve.

Ke sjednání cestovního pojištění online můžete pohodlně využít kalkulačku cestovního pojištění online, nebo rovnou mobilní aplikaci, která uchovává potřebné informace pro další sjednání.

Dovolená v pohodě

Platba cestovního pojištění

Platbu objednávky cestovního pojištění je nejrychleji možné provést online platební kartou, a to na konci celého procesu. Mezi další platební metody patří platba bankovním převodem, platba online, či vklad v hotovosti na přepážce banky.

Cestovní pojištění online

Vznik cestovního pojištění

V případě, že máte při sjednání cestovního pojištění obavy, zda bude vaše pojištění platné, je vhodné informovat se o podmínkách vzniku pojistné smlouvy. Pojištění může být považována za vzniklé fyzickým připsáním platby pojistného nebo například zadáním bankovního příkazu bez nutnosti fyzického připsání platby. Pro snadnou orientaci jsme pro vás připravili přehled vzniku cestovního pojištění.

Pojišťovna Zadání příkazu k úhradě před opuštěním ČR Fyzické připsání platby na účtu
Allianz ANO*
AXA Assistance ANO**
Colonnade ANO***
ČSOB Pojišťovna ANO
Pojišťovna VZP ANO
Slavia ANO
SV pojišťovna ANO
TOP ANO
UNIQA ANO

* Pokud je u bezhotovostního převodu datum počátku pojištění shodné s datem splatnosti pojistného, rozumí se zaplacením pojistného již podání platebního příkazu z účtu pojistníka na účet pojistitele nebo pojišťovacího zprostředkovatele, který je oprávněn k jeho přijetí.

** Pojištění je platné od okamžiku zadání neodvolatelného příkazu k úhradě pojistného na bankovní účet Top-Pojištění.cz, nejdříve však po 4 hodinách od okamžiku provedení úhrady.

*** Pojistné se sjednává jako jednorázové, je splatné ihned, v případě bankovního převodu do 5 kalendářních dnů ode dne sjednání a nejpozději 1 den před počátkem pojištění. Pojistné se považuje za zaplacené dnem připsání na účet pojistitele.

Pokud si v rámci sjednání cestovního pojištění vyberete pojišťovnu, jenž pro platnost vyžaduje okamžité připsání platby pojistného, pak vás na tento fakt upozorníme při kontrole objednávky, a znovu pak zaslaným e-mailem (v platebních instrukcích).

V případě, že byste platbu potřebovali ověřit, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu info@top-pojisteni.cz nebo na online chatu. K dispozici jsme vám rovněž na zákaznické lince 222 100 200.

Aktualizováno k: 5.12.2023