Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Silvestr na horách nebo u moře

Publikováno: 16.11.2023

Nejen svátky, ale také Silvestr se kvapem blíží, a tak nastává ten nejvyšší čas vymyslet, kde konec roku strávit. Vyrážíte s rodinou, dětmi, partou přátel, nebo jen ve dvou za romantikou? V našem článku máme tipy pro každého! Poradíme, kam na Silvestra 2023 vyrazit i jaké přibalit cestovní pojištění, abyste si příchod dalšího roku užili v pohodě a bez starostí.

Kam na Silvestra

Silvestr 2023 na horách

Zasněžené kopce, upravené sjezdovky i odpočinkové wellness. To vše si můžete dopřát, pokud na Silvestra vyrazíte na hory. Jestli toužíte po Silvestru na horách s programem, zajistěte si ubytování v hotelu nebo resortu, ve kterých konec roku oslavíte s večerní party, rautem, ohňostrojem i prodlouženým odjezdem, abyste se po takové akci mohli pořádně a hezky vyspat. 

Bohatou nabídku v tomhle směru u nás mají například hotely v Krkonoších (Desná, Harrachov, Horní Polubný, Horní Tříč, Jablonec nad Jizerou, Kořenov, Paseky nad Jizerou atd.) nebo ty v Beskydech (Velké Karlovice, Prostřední Bečva, Dolní Bečva, Horní Bečva, Frenštát p. Radhoštěm, Ostravice ad.), kde s přípravou zábavního programu počítá drtivá většina místních podniků. Sázkou na jistotu jsou také skiareály v Tatrách a Alpách - ať už v Rakousku, Francii, nebo v Itálii.

Toužíte spíš po klidnějším pobytu? Vydejte se strávit Silvestr v Jeseníkách, které turisty lákají svou panensky čistou a nádhernou přírodou, klidnějším laděním, stejně jako zajímavými místy. Kromě hotelů tu na vás čeká i spousta soukromých chat a chalup k pronajmutí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Silvestr na horách s dětmi

I pro rodiny s dětmi je Silvestr na horách skvělou volbou. Vaše ratolesti se vyřádí nejen na sjezdovce, ale také na bobech, sáňkách, při stavění sněhuláka nebo při pořádné koulovačce, a úplně nejvíc v zábavních snow parcích s celou řadou atraktivních atrakcích pro celou rodinu. Ty najdete například na těchto místech:

 • Skiareál Lipno - resort se zaměřuje přímo na rodiny s dětmi, takže jsou jim přizpůsobeny veškeré služby i zábavný program. Najdete zde Bambini park, určen pro nejmenší do 4 let, kteří se poprvé seznamují s lyžemi nebo jen užívají sněhu na sáňkách či bobech. Fox park, který je plnohodnotným výukovým hřištěm vybaveným pojízdnými koberci. Do obou parků je vstup zdarma. Skiareál samozřejmě nabízí i lyžařskou školu, která má vyhrazenou svoji sjezdovku. Celkově zde najdete 12,2 km upravených sjezdovek mírné a střední obtížnosti, které mají příjemný pozvolný profil. Moderní zasněžovací systém je samozřejmostí.
 • Skiareál Benecko - tradiční a přesto moderní skiareál s dětským parkem Havrland s pohyblivým pásem pro snadnější přepravu malých lyžařů. Dále tu najdete Family Arenu, která je plná výukových pomůcek na svahu, slalomů, skoků i vln. A pro nejmenší, ne-lyžaře, je tu celá řada míst pro sáňkování a bobování. 
 • Skiareál Nový Klínovec - i toto středisko se řadí u rodin s dětmi mezi velmi oblíbené. Pro děti bude ideálním útočištěm Dětský park Primáček u Huga s dvěma pojízdnými koberci pro snazší přejezdy začínajících lyžařů, ale také pohádkovým slalomem a dalším moderním vybavením. Využít můžete služeb oficiální lyžařskou školu skiareálu, která nabízí výuku lyžování a snowboardingu pro všechny věkové kategorie. Pořádnou lyžovačku si zde můžete užít celkem na 31,5 km sjezdovek.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Silvestr na horách ve dvou

V tomhle případě doporučujeme některý z romantických pobytů, které se zaměřují přímo na páry. V nabídce tak často najdete zahrnuté romantické večeře, masáže i wellness balíčky. Společné chvíle si můžete užít nejen v hotelu, ale také například v apartmánu, chatkách nebo na chalupě, kde budete mít dostatek soukromí a užijete si i kratochvíle v podobě krásných procházek. A i v těchto případech bývá součástí nabídky alespoň sauna nebo vířivka, ze které si můžete dopřát pohled na horské nebe obklopeni sněhovou nadílkou. 

Naše tipy:

 • Bešeňová - užijete si nejen parádní sjezdovky, ale také termály
 • Malá Úpa - poklidná vesnička ve východní části Krkonoš
 • Lipno a Šumava - odkud to máte jen kousek na výlet do romantického Českého Krumlova

Podívejte se i po nabídce zámecké romantiky a wellness, například v Lednicko-valtickém areálu, Luhačovicích, kolem Třeboně a na dalších malebných místech.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Silvestr 2023 u moře

Pokud přemýšlíte nad tím, kam na Silvestra do zahraničí, máme pro vás hned několik tipů. Však kdo by si nechtěl užít příchod Nového roku hezky v teple a bez lezavé zimy. Jen si to představte - teplý oceán, romantické palmy a příjemná pohoda. Silvestr u moře má každopádně své kouzlo, i pokud se nevydáte za tropickými teplotami. Záleží na tom, jakou představu o svých novoročních oslavách máte. V našem výběru jsme se zaměřili také na nejkrásnější novoroční ohňostroje v zahraničí.

Silvestr u moře v Evropě

 • Benátky - romantické historické Benátky silvestrovským oslavám dodají naprosto jedinečné kouzlo. Světoznámý je zdejší novoroční ohňostroj nad lagunou, který si můžete užít navíc z pronajaté gondoly. Jednotlivé části ohňostroje jsou odpalovány z několika různých míst, takže celkový výsledek je opravdu dechberoucí.
 • Split a Dubrovník - obě tato chorvatská města se mohou pochlubit nádhernými ohňostroji nad Jadranem. K tomu si přidejte kulisu jejich krásných historických center a o zážitek máte postaráno.
 • Barcelona - v tomto španělském městě si užijete Silvestra plného energie, hudby a dobré nálady

Silvestr u moře ve světě

 • Egypt - se svými skvělými resorty, bohatým podmořským životem i historií. Těšit se tu můžete na parádní relax, koupání v moři i zajímavé výlety nejen k pyramidám.
 • Zanzibar - s kvalitně vybavenými hotely, bungalovy a všudypřítomnou exotickou atmosférou, běloskvoucími plážemi a tyrkysovým oceánem. A navíc si tu užijete bohatou vnitrozemní kulturu.
 • Thajsko a Maledivy - Silvestr v těchto exotických zemích vám zaručí teploty kolem 30 °C i nádherné počasí. Načerpáte nové síly, opálíte se a užijete si i podmořský život.
 • Kanárské ostrovy - pokud netoužíte po teplotách kolem třicítky, ale osloví vás krásná příroda, jsou pro vás Kanárské ostrovy na Silvestra tou správnou volbou
 • Emiráty - krásné počasí a nakupování ve světoznámých obchodech. To přesně vám nabídnou Emiráty. A k tomu jedinečný novoroční ohňostroj nad zdejšími mrakodrapy i nad mořem.
 • Sydney - Austrálie je jednou ze zemí, kde můžete Nový rok přivítat mezi prvními. Navíc si zde užijete ohňostroj nad ikonickým operním domem a mostem Sydney Harbour Bridge.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kam na Silvestra na poslední chvíli?

Jestli jste plánování oslav Silvestra nechali na poslední chvíli a máte strach, že už nikde neseženete ubytování, nemusíte mít strach. Na internetu najdete celou řadu last minute nabídek a pobytů pro pobyty jak u moře, tak na horách. Jen možná bude třeba trochu té flexibility ohledně cílové destinace. Pokud ovšem chcete strávit Silvestra v některé oblíbené turistické destinaci s celou řadou hotelů (např. Egypt, Emiráty atp.), ubytování zde určitě najdete i na poslední chvíli, a navíc za skvělou cenu. Užitečné informace a možnosti najdete také ve skupinách na sociálních sítích, zaměřených na online nabídku letenek nebo pronájem chat, chalup a apartmánů v Česku i na Slovensku.

Oslavy Silvestra v klidu a pohodě

Konec roku, zvlášť toho letošního, bychom si neměli nechat ničím kazit a užít si ho opravdu v pohodě a bez starostí. S tím vám pomůže cestovní pojištění online. V něm je třeba zohlednit i aktivity, které plánujete dělat - jestli jen relaxovat na pláži, brázdit sjezdovky nebo se i potápět. S rychlým a jednoduchým sjednáním vám pomůže online kalkulačka, do které stačí zadat základní informace o vašem pobytu, cestujících, náplni dovolené a během pár kliknutí máte vaše cestovní pojištění sjednané. Zvládne to z pohodlí vlastního gauče, stejně jako z letiště před odletem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ