Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Silvestr na horách nebo u moře

Publikováno: 22.11.2022

Nejen svátky, ale také Silvestr se kvapem blíží a tak nastává ten nejvyšší čas vymyslet, kde konec roku strávit. Vyrážíte s rodinou, dětmi, partou přátel nebo jen ve dvou za romantikou? V našem článku máme tipy pro každého! Poradíme kam jet, i jaké přibalit cestovní pojištění, abyste si příchod roku 2024 užili v pohodě a bez starostí!

silvestr na horách nebo u moře

Silvestr 2023 na horách

Zasněžené kopce, upravené sjezdovky i odpočinkové wellness. To vše si můžete dopřát, pokud na Silvestra vyrazíte na hory. Jestli toužíte po Silvestru na horách s programem, zajistěte si ubytování v hotelu nebo resortu, ve kterých konec roku oslavíte s večerní party, rautem, ohňostrojem i prodlouženým odjezdem, abyste se takové akci mohli pořádně a hezky vyspat. 

Skvělou nabídku v tomhle směru u nás mají například hotely v Krkonoších (Desná, Harrachov, Horní Polubný, Horní Tříč, Jablonec nad Jizerou, Kořenov, Paseky nad Jizerou atd.) nebo ty v Beskydech (Velké Karlovice, Prostřední Bečva, Dolní Bečva, Horní Bečva, Frenštát p. Radhoštěm, Ostravice ad.), kde s přípravou zábavního programu počítá drtivá většina místních podniků.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

A sázkou na jistotu jsou samozřejmě také Alpy – ať už v Rakousku nebo v Itálii.

Toužíte spíš po klidnějším pobytu? Vydejte se strávit Silvestr v Jeseníkách, které turisty lákají svou panensky čistou a nádhernou přírodou, klidnějším laděním, stejně jako zajímavými místy. Kromě hotelů tu na vás čeká i spousta soukromých chat a chalup k pronajmutí.

Silvestr na horách s dětmi

I pro rodiny s dětmi je Silvestr na horách skvělou volbou. Vaše ratolesti se vyřádí nejen na sjezdovce, ale také na bobech, sáňkách, při stavění sněhuláka nebo při pořádné koulovačce, a úplně nejvíc v zábavních snow parcích s celou řadou atraktivních atrakcích pro celou rodinu. Ty najdete například na těchto místech:

 • Skiareál Lipno – resort se zaměřuje přímo na rodiny s dětmi, takže jsou jim přizpůsobeny veškeré služby i zábavný program. Najdete zde Bambini park, určen pro nejmenší do 4 let, kteří se poprvé seznamují s lyžemi nebo jen užívají sněhu na sáňkách či bobech. Fox park, který je plnohodnotným výukovým hřištěm vybaveným pojízdnými koberci. Do obou parků je vstup zdarma. Skiareál samozřejmě nabízí i lyžařskou školu, která má vyhrazenou svoji sjezdovku. Celkově zde najdete 12,2 km upravených sjezdovek mírné a střední obtížnosti, které mají příjemný pozvolný profil. Moderní zasněžovací systém je samozřejmostí.
 • Skiareál Benecko – tradiční a přesto moderní skiareál s dětským parkem Havrland s pohyblivým pásem pro snadnější přepravu malých lyžařů. Dále tu najdete Family Arenu, která je plná výukových pomůcek na svahu, slalomů, skoků i vln. A pro nejmenší, ne-lyžaře, je tu celá řada míst pro sáňkování a bobování. 
 • Skiareál nový Klínovec – i toto středisko se řadí u rodin s dětmi mezi velmi oblíbené. Pro děti bude ideálním útočištěm Dětský park Primáček u Huga s dvěma pojízdnými koberci pro snazší přejezdy začínajících lyžařů, ale také pohádkovým slalomem a dalším moderním vybavením. Využít můžete služeb oficiální lyžařskou školu skiareálu, která nabízí výuku lyžování a snowboardingu pro všechny věkové kategorie. Pořádnou lyžovačku si zde můžete užít celkem na 31,5 km sjezdovek.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Silvestr na horách ve dvou

V tomhle případě doporučujeme některý z romantických pobytů, které se zaměřují přímo na páry. V nabídce tak často najdete zahrnuté romantické večeře, masáže i wellness balíčky.

Společné chvíle si můžete užít nejen v hotelu, ale také například v apartmánu, chatkách nebo na chalupě, kde budete mít dostatek soukromí a užijete si i kratochvíle v podobě krásných procházek. A i v těchto případech bývá součástí nabídky alespoň sauna nebo vířivka, ze které si můžete pohled na horké nebe obklopeni sněhovou nadílkou. 

Naše tipy:

 • Bešeňová – užijete si nejen parádní sjezdovky, ale také termály.
 • Malá Úpa – poklidná vesnička ve východní části Krkonoš.
 • Lipno a Šumava – odkud to máte jen kousek na výlet do romantického Českého Krumlova.

Podívejte se i po nabídce zámecké romantiky a wellness, například v Lednicko-valtickém areálu, Luhačovicích, kolem Třeboně a na dalších malebných místech.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Silvestr 2023 v zahraničí

Máte dost lezavé zimy a chcete si užít Silvestr a Vánoce v zahraničí? Jen do toho! Jen si to představte – teplý oceán, romantické palmy a příjemná pohoda.

Za nás doporučujeme:

 • Egypt se svými skvělými resorty, bohatým podmořským životem i historií. Takže si tady užijete parádní relax, koupání v moři i zajímavé výlety nejen k pyramidám.
 • Zanzibar s kvalitně vybavenými hotely, bungalovy a všudypřítomnou exotickou atmosférou, běloskvoucími plážemi a tyrkysovým oceánem. A navíc si tu užijete bohatou vnitrozemní kulturu.
 • Za větší exotikou vyrazte do Thajska nebo na Maledivy. Užijete si tady teploty kolem 30°C i nádherné počasí. Načerpáte nové síly, opálíte se a užijete si i podmořský život.
 • Netoužíte přímo po tropických teplotách kolem třicítky? Vydejte se na Kanárské ostrovy.
 • A jestli chcete krásné počasí a k tomu si dopřát nakupování ve světoznámých obchodech, vydejte se do Emirátů, které jsou pro obojí jako stvořené. 

I zahraničních si zkrátka užijete slavnostní atmosféru Silvestra i Nového roku, ohňostroje a speciální program s půlnočním přípitkem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Oslavy Silvestra v klidu a pohodě

Konec roku, zvlášť toho letošního bychom si neměli nechat ničím kazit a užít si ho opravdu v pohodě a bez starostí. S tím vám pomůže cestovní pojištění online. V něm je třeba zohlednit i aktivity, které plánujete dělat – jestli jen relaxovat a pláži, brázdit sjezdovky nebo se i potápět. S rychlým a jednoduchým sjednáním vám pomůže online kalkulačka, do které stačí zadat základní informace o vašem pobytu, cestujících, náplni dovolené, a během pár kliknutí máte vaše cestovní pojištění sjednané. Zvládne to z pohodlí vlastního gauče, stejně jako z letiště před odletem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co je Silvestr

Silvestr je poslední den v roce 31. prosince. Na počest památce papeže Silvestra I., který zemřel tento den v roce 335.