Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Austrálie

Chystáte se na dovolenou za exotikou k protinožcům a hledáte cestovní pojištění do Austrálie? Austrálie se nachází na druhé straně světa v Oceánii, a proto je dobré mít sjednané kvalitní cestovní pojištění, které ochrání vás i vaše zavazadla.

Cestovní pojištění do Austrálie

Z konkrétních míst, která stojí za návštěvu můžeme jednoznačně zmínit města Sydney, Brisbane, Canberra, Melbourne a Darwin. Hlavním městem Austrálie je Canberra. Ostrov Tasmánie je proslulý díky svým obyvatelům – tasmánským čertům. Největším národním parkem je NP Kakadu, který je také považován za nejkrásnější australský park a od roku 1981 je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Austrálie je považována za poněkud dražší, ale rozhodně zajímavou zemi.

Než odcestujete...

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i do Austrálie. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí, kde vám není Evropské zdravotní pojištění absolutně platné. Už jen samotný úraz či onemocnění jsou velmi nepříjemnou událostí, a finanční náklady spojené s lékařským vyšetřením se pohybují ve stech tisících.

K cestování do Austrálie potřebuje turista z České republiky platné vízum, které je možné získat prostřednictvím žádosti na internetových stránkách australského Ministerstva imigrace a občanství. Cestovní pas musí být platný ještě šest měsíců po prožité dovolené. Očkování do Austrálie není povinně vyžadováno žádné. Cestovní pojištění do Austrálie doporučujeme sjednat minimálně v rozsahu pojištění léčebných výloh a repatriace.

Při cestě do Austrálie doporučujeme uzavřít cestovní pojištění o základních 4 bodech:

 • Léčebné výlohy

  V případě nutnosti lékařské péče vám bude proplacena částka do limitu pojistného krytí, který si při sjednání pojištění zvolíte. Top-Pojištění.cz Vám exkluzivně nabízí sjednat cestovní pojištění do Austrálie s neomezenými léčebnými výlohami. Součástí léčebných výloh je rovněž repatriace, transfer do zdravotnického zařízení a náklady na léky.

 • Úrazové pojištění

  V případě úrazu je nutné mít sjednáno plnění také pro tyto situace. Připojištění úrazu je rozděleno na pojistné plnění pro trvalé následky a pro případ smrti.

 • Pojištění zavazadel

  Vzhledem k tomu, že si na dovolenou pár věcí vždy sbalíte s sebou, nezapomeňte si pro jistotu svá zavadla pojistit. U vybraných pojišťoven lze mít zavazadla pojištěna i v čase, kdy jsou svěřena dopravci, např. leteckým společnostem.

 • Pojištění odpovědnosti

  Připojištění odpovědnosti Vám zajistí náhradu škody způsobené fyzickou nebo materiální újmou třetím osobám. Může se např. jednat o škody na hotelových zařízeních, nehody dětí, apod.

Protože se Austrálie pyšní slunečným podnebím v průběhu celého roku, je ideální destinací pro sportovní nadšence. Provozovat zde lze rekreační sporty, např. fotbal, kriket, ragby, tenis či golf. Velmi oblíbenými jsou také vodní a v neposlední řadě i adrenalinové sporty, např. potápění, plavání, surfing, sky diving, bangee jumping… zkrátka každý si přijde na své. Pokud se do Austrálie chystáte za sportovní činnosti, nezapomeňte své cestovní pojištění o tuto činnost rozšířit. Top-Pojištění.cz vás pojistí pro celou řadu rizikových až skutečně extrémních sportů jako je potápění až do 80m hloubky i v obtížných podmínkách, parašutismus, paragliding, horolezectví a další.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ