222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Austrálie

Chystáte se na dovolenou za exotikou k protinožcům a hledáte cestovní pojištění do Austrálie? Austrálie se nachází na druhé straně světa v Oceánii, a proto je dobré mít sjednané kvalitní cestovní pojištění, které ochrání vás i vaše zavazadla.

Z konkrétních míst, která stojí za návštěvu můžeme jednoznačně zmínit města Sydney, Brisbane, Canberra, Melbourne a Darwin. Hlavním městem Austrálie je Canberra. Ostrov Tasmánie je proslulý díky svým obyvatelům – tasmánským čertům. Největším národním parkem je NP Kakadu, který je také považován za nejkrásnější australský park a od roku 1981 je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Austrálie je považována za poněkud dražší, ale rozhodně zajímavou zemi.

Cestovní pojištění do Austrálie

Než odcestujete...

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i do Austrálie. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí, kde vám není Evropské zdravotní pojištění absolutně platné. Už jen samotný úraz či onemocnění jsou velmi nepříjemnou událostí, a finanční náklady spojené s lékařským vyšetřením se pohybují ve stech tisících.

K cestování do Austrálie potřebuje turista z České republiky platné vízum, které je možné získat prostřednictvím žádosti na internetových stránkách australského Ministerstva imigrace a občanství. Cestovní pas musí být platný ještě šest měsíců po prožité dovolené. Očkování do Austrálie není povinně vyžadováno žádné. Cestovní pojištění do Austrálie doporučujeme sjednat minimálně v rozsahu pojištění léčebných výloh a repatriace.

Při cestě do Austrálie doporučujeme uzavřít cestovní pojištění o základních 4 bodech:

 • Léčebné výlohy

  V případě nutnosti lékařské péče vám bude proplacena částka do limitu pojistného krytí, který si při sjednání pojištění zvolíte. Top-Pojištění.cz Vám exkluzivně nabízí sjednat cestovní pojištění do Austrálie s neomezenými léčebnými výlohami. Součástí léčebných výloh je rovněž repatriace, transfer do zdravotnického zařízení a náklady na léky.

 • Úrazové pojištění

  V případě úrazu je nutné mít sjednáno plnění také pro tyto situace. Připojištění úrazu je rozděleno na pojistné plnění pro trvalé následky a pro případ smrti.

 • Pojištění zavazadel

  Vzhledem k tomu, že si na dovolenou pár věcí vždy sbalíte s sebou, nezapomeňte si pro jistotu svá zavadla pojistit. U vybraných pojišťoven lze mít zavazadla pojištěna i v čase, kdy jsou svěřena dopravci, např. leteckým společnostem.

 • Pojištění odpovědnosti

  Připojištění odpovědnosti Vám zajistí náhradu škody způsobené fyzickou nebo materiální újmou třetím osobám. Může se např. jednat o škody na hotelových zařízeních, nehody dětí, apod.

Protože se Austrálie pyšní slunečným podnebím v průběhu celého roku, je ideální destinací pro sportovní nadšence. Provozovat zde lze rekreační sporty, např. fotbal, kriket, ragby, tenis či golf. Velmi oblíbenými jsou také vodní a v neposlední řadě i adrenalinové sporty, např. potápění, plavání, surfing, sky diving, bangee jumping… zkrátka každý si přijde na své. Pokud se do Austrálie chystáte za sportovní činnosti, nezapomeňte své cestovní pojištění o tuto činnost rozšířit. Top-Pojištění.cz vás pojistí pro celou řadu rizikových až skutečně extrémních sportů jako je potápění až do 80m hloubky i v obtížných podmínkách, parašutismus, paragliding, horolezectví a další.

Spočítat cestovní pojištění